• 17.424 nieuwsartikelen
  • 182.669 films
  • 12.581 series
  • 34.870 seizoenen
  • 658.009 acteurs
  • 200.540 gebruikers
  • 9.474.280 stemmen
Avatar
 
banner banner

Scarecrow (1973)

Drama / Roadmovie | 112 minuten
3,38 155 stemmen

Genre: Drama / Roadmovie

Speelduur: 112 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Jerry Schatzberg

Met onder meer: Gene Hackman, Al Pacino en Dorothy Tristan

IMDb beoordeling: 7,2 (22.203)

Gesproken taal: Engels

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Scarecrow

"The road leads itself to somewhere."

Max is een ex-gevangene die gespaard heeft om een auto-wasserette te kunnen openen in Pittsburgh. Na vijf jaar op zee wil Lion (Al Pacino) naar Detroit om zijn kind te bezoeken, dat hij nog nooit heeft gezien. Max overtuigt Lionel ervan om mee te doen aan zijn plan en raken bevriend. Ze proberen elkaar uit de problemen te halen, maar dat zal niet voor eeuwig zijn...

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van hugohei

hugohei

  • 2149 berichten
  • 2347 stemmen

Mooie film. Een soort karakterstudie van twee losers, met mooie plannen waar niks van terecht komt. Vaker vertoond - maar Pacino en Hackman spelen voor wat ze waard zijn.


avatar van neo

neo

  • 15444 berichten
  • 10098 stemmen

Hackman en Pacino schijnen beiden 1 van hun beste rollen te spelen in deze film.


avatar van Macmanus

Macmanus

  • 13726 berichten
  • 3725 stemmen

dan moet ik hem zien.


avatar van hugohei

hugohei

  • 2149 berichten
  • 2347 stemmen

Zou best kunnen. Het is een echte acteursfilm. Ze krijgen alle kansen, en die grijpen ze natuurlijk met twee handen aan.

Maar het is vast niet hun beste FILM, want het gegeven is toch wel erg smal. Dog Day Afternoon vind ik oneindig veel beter bijvoorbeeld. En Hackman stond ook in The Conversation, The French Connection, Unforgiven, Bonnie & Clyde...

En in veel films op de automatische piloot.

Maar : Scarecrow is een echte aanrader.


avatar van savi_7

savi_7

  • 807 berichten
  • 3887 stemmen

neo schreef:

Hackman en Pacino schijnen beiden 1 van hun beste rollen te spelen in deze film.

Hackman zeker en pacino is ook erg goed maar heb hem wel eens beter zien acteren. Erg goede film met veel diepgaande gesprekken die eigenlijk nergens over gaan. De regie en camerawerk zijn erg goed gedaan, je zit er zo in dat het net is al je met hun mee reist.


avatar van FisherKing

FisherKing

  • 18696 berichten
  • 0 stemmen

Won zelfs Cannes in 1973.


Mooie en onbekende film, dat maakt het des te beter.
Ik vraag me af of Francis altijd al een geestestoornis had of dat de stoppen doorsloegen vanwege dat telefoongesprek.


avatar van as

as

  • 3548 berichten
  • 5932 stemmen

Las ergens dat hackman en pacino nou niet bepaald de beste vrienden zijn geworden tijdens het maken van de film.


avatar van brucecampbell

brucecampbell

  • 3331 berichten
  • 7653 stemmen

prachtige film die eigenlijk over niets gaat maar die wordt gedragen door 2 fantastische acteurs!


avatar van Co Jackso

Co Jackso

  • 21924 berichten
  • 2791 stemmen

Inderdaad een hele sterke film van beide grootmachten. Maar het leukste aan deze film vond ik eigenlijk het verhaal aan het begin van de film. In feite gebeurt er niet zo veel, maar toch bleef ik als kijker geboeid. Helaas zakt dat niveau na het eerste half uur wat in, en begint het verhaal herhalende vormen aan te nemen. Gelukkig is het herstel van de film goed.

Eigenlijk is deze film het best te vergelijken met Midnight Cowboy en ik denk dat de regisseur goed naar de film heeft gekeken. Het grote verschil is dat Midnight Cowboy het hoge niveau weet vast te houden en uiteindelijk dan ook meer impact heeft bij de kijker.


avatar van Melvin Udall

Melvin Udall

  • 536 berichten
  • 0 stemmen

Het wat onbekende Scarecrow werd vlak gemaakt na de films die de 2 hoofdrolspelers groot maakten (Godfather en French Connection).

Hackman en Pacino zijn geweldig als resp heethoofd Max en clown Francis in deze met zeer rijk camerawerk gevulde film waarin beide grootheden heerlijk op gaan in hun rollen.

Hackman inclusief Popeye Doyle pet die het liefst zijn vuisten laat spreken, komt in Pacino zijn ultieme tegenpool tegen maar sluiten na een stroef begin een verbond voor het leven.

De lange shots en dito dialogen zijn een lust om te zien.

Wat begint als een avontuur eindigt uiteindelijk in een melancholisch drama, desondanks zit er een behoorlijke pluk humor in die soms zelfs hilarisch (de scene in de kledingzaak) te noemen is. Erg genoten!


avatar van moviemike

moviemike

  • 1413 berichten
  • 5883 stemmen

savi_7 schreef:

(quote)

Hackman zeker en pacino is ook erg goed maar heb hem wel eens beter zien acteren. Erg goede film met veel diepgaande gesprekken die eigenlijk nergens over gaan. De regie en camerawerk zijn erg goed gedaan, je zit er zo in dat het net is al je met hun mee reist.

Vond dan weer Pacino het indrukwekkendst, vooral dan omdat hij hier een personage in vertolkt dat je van hem niet gewoon bent en omdat hij even overtuigend is dan anders .


avatar van Filmkriebel

Filmkriebel

  • 2447 berichten
  • 4779 stemmen

Deze vroege Pacino film is niet echt een knaller te noemen. Ligt ergens tussen roadmovie, drama en komedie en vertelt de lotgevallen van twee zwervers die dikke vrienden worden, plannen smeden en een eigen manier hebben om de wereld aan te kunnen. Scarecrow heeft zijn goede momenten. Hackman en Pacino maken iets van de film, met hun enorme charisma. Jammer dat het op een rommelige manier stilvalt op het einde.

Scarecrow won de Gouden Palm van Cannes in 1973.


avatar van james_cameron

james_cameron

  • 7245 berichten
  • 9976 stemmen

Aangenaam onvoorspelbare roadmovie, oneindig geholpen door de twee hoofdrolspelers, hier beiden subliem. Het script zit iets te losjes in elkaar en niet alle scenes werken even goed, maar overwegend is dit een onderhoudende, vaak onderkoeld grappige film die tegen het einde wint aan dramatische stootkracht. Voornaamste reden om te kijken blijft natuurlijk de aanwezigheid van Hackman en Pacino, die hier zeer natuurlijk overkomen; hun maffe dialogen lijken vaak geïmproviseerd te zijn.