• 15.799 nieuwsartikelen
  • 178.289 films
  • 12.224 series
  • 34.003 seizoenen
  • 647.419 acteurs
  • 199.086 gebruikers
  • 9.376.713 stemmen
Avatar
 
banner banner

Hanna D. - La Ragazza del Vondel Park (1984)

Drama | 84 minuten
2,55 11 stemmen

Genre: Drama

Speelduur: 84 minuten

Alternatieve titels: Hanna D.: The Girl from Vondel Park / À Seize Ans dans l'Enfer d'Amsterdam

Oorsprong: Italië / Frankrijk

Geregisseerd door: Rino Di Silvestro

Met onder meer: Ann-Gisel Glass, Fausto Lombardi en Sebastiano Somma

IMDb beoordeling: 4,8 (328)

Gesproken taal: Italiaans

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Hanna D. - La Ragazza del Vondel Park

Hanna verkoopt haar lichaam om de drugsverslaving van haar moeder te bekostigen. Ondertussen is deze tiener zelf ook aan de drugs geraakt en ze zakt steeds verder weg in de schemerige onderwereld, hoe hard ze ook probeert om te ontsnappen.

logo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van yeyo

yeyo

  • 6352 berichten
  • 4615 stemmen

Als er in de openingsgeneriek van een film expliciet een dankwoordje uitgaat naar de kleermaker die al het leer en bont verschafte, weet je waar je aan begonnen bent!

Hanna D is zoals de titel doet vermoeden een enorm sleazy rip-off van het Duitse inner city-drama Christiane F. Zelfs binnen het exploitation-genre is dit gewoon een erg foute film, waar ongeveer elke scène iemand uit de kleren gaat en er ook meermaals een schepje bovenop gedaan wordt omtrent de drugsproblematiek. Zo is dit de eerste (en waarschijnlijk enige) film die ik zag waar heroïne onder de tong en onder het ooglid wordt gespoten.

Op narratief vlak is het een totale ramp. Het scenario is bij momenten onnavolgbaar en ook de karakterisering zit er volledig naast. Toch kent de film enkele memorabele scènes en wordt er een leuk contrast opgeroepen door enkele cheesy romantische fragmenten met de daarbij horende 80's soft rock.

Op een Severin uitgave staat er een uitgebreid interview met regisseur/scriptschrijver Rino Di Silvestro, die zich blijkbaar niet bewust was van de vele gebreken die zijn film had.