• 15.735 nieuwsartikelen
  • 177.873 films
  • 12.196 series
  • 33.964 seizoenen
  • 646.802 acteurs
  • 198.941 gebruikers
  • 9.369.500 stemmen
Avatar
 
banner banner

Orphan (2009)

Horror / Thriller | 123 minuten
3,60 2.456 stemmen

Genre: Horror / Thriller

Speelduur: 123 minuten

Alternatieve titel: Orphan Esther

Oorsprong: Verenigde Staten / Canada / Duitsland

Geregisseerd door: Jaume Collet-Serra

Met onder meer: Vera Farmiga, Peter Sarsgaard en Isabelle Fuhrman

IMDb beoordeling: 7,0 (275.135)

Gesproken taal: Ests, Frans, Engels, Portugees en Slowaaks

Releasedatum: 5 november 2009

Plot Orphan

"There's something wrong with Esther."

Het tragische verlies van hun ongeboren kind heeft Kate en John enorm aangegrepen. Zowel hun huwelijk als Kate's fragiele psyche heeft eronder te lijden, omdat ze wordt geteisterd door nachtmerries en demonen uit haar verleden. Het stel doet er alles aan om weer een normaal leven te krijgen en besluit een kind te adopteren. In het plaatselijke weeshuis voelen John en Kate zich aangetrokken tot een jong meisje met de naam Esther. Al gauw na thuiskomst vindt er echter een reeks gebeurtenissen plaats, waardoor Kate begint te geloven dat er iets mis is met Esther.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Alle Media

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Sabotch

Sabotch

  • 31 berichten
  • 175 stemmen

Gewoon geen woorden voor, eerlijk waar dit was voor genre horror, SUBLIEM.

Zeer goede acteerprestatie, enorm mooi in beeld gebracht, geluid super, spanningsgraagd op en top en gewoon genoten van moment 1 tot het laattste!! ZO jammer dat die gedaan was... Ik zie een film nooit 2x na elkaar, maar bij deze kon ik het niet laten en de 2de keer is gewoon genialer. Je let op heel wat andere dingen en de film die al goed is, wordt gewoonweg nog beter !!!

Prinicpeel geef ik geen 5 aan een film, omdat elke film beter kan, maar deze gaat toch met een 4.5 lopen !!!!


avatar van Fran

Fran

  • 1953 berichten
  • 1732 stemmen

Brrrr, spannende film. Op zich heb ik wel vaker dit soort films gezien maar de manier waarop het verhaal word weergegeven en de creepy sfeer die er heel de tijd hangt is echt wel bijzonder. Wat zet Isabelle Fuhrman haar rol huiveringwekkend eng goed neer. Die mimiek van haar .... briljant gewoon.

Het einde is ook heel bijzonder. Ik had echt niet aan zien komen dat ze gewoon een volwassene blijkt te zijn. Het gegeven dat er ook zo\n lief klein schattig meisje (het jongste dochtertje) gevaar liep maakte het nog extra spannend want wat een scheetje. En dan de laatste genadetrap op het ijs. I'm not your f##ing mother.

Als je een avondje op het puntje van je stoel wilt zitten is dit zeker een aanrader.


avatar van Malibu Stacy

Malibu Stacy

  • 273 berichten
  • 294 stemmen

Op zich een beetje als alle andere films over het in huis halen van een wees, voorspelbaar dus. Maar vond het einde erg verrassend en origineel. Goed geacteerd ook!


avatar van psycholamp

psycholamp

  • 1960 berichten
  • 580 stemmen

Vet filmpje... Goede sfeer. Had fantastisch kunnen eindigen, gebeurt echter niet. Ook het alternatieve einde stelde me lichtelijk teleur. Maar toch wel 4 sterren waard. (Idd. wel wat cliché's, maar toch ook enkele verrassinkjes)


avatar van haveman

haveman

  • 23 berichten
  • 116 stemmen

Had het nog leuker gevonden als vader in was gegaan op het voorstel van Esther. En dan samen de rest afmaken...... Leuke film en Esther speelt erg goed.


avatar van steefke

steefke

  • 129 berichten
  • 119 stemmen

Heel enge film maar enorm spectaculair met veel onverwachtse wendingen. De actrice die esther speelt, is enorm goed in haar rol. De film verveelt geen seconde en laat je echt op het puntje van je stoel zitten. Ik vond het spannend en creapy. Zeeeeeeer geslaagd. Heb er twee keer naar gekeken omdat hij zodanig goed is.

Watch if you dare x


avatar van Mitchy.

Mitchy.

  • 46 berichten
  • 41 stemmen

Zeer geslaagd horrorfilmpje.
Wát een actrice zeg.. dat belooft nog wat.
Alle elementen zijn prima uitgewerkt, en heb geen ware plotholes opgemerkt, zoals je bij dit soort films nogal eens kan aantreffen.
Wat ik jammer vond was dat er heel erg veel naar de twist toegewerkt werd. Alles werd op den duur voorgekauwd. Zo zag je de twist al vrij snel aankomen.
Ook de vaderfiguur vond ik behoorlijk wack.. HOE IS HET IN HEMELSNAAM MOGELIJK DAT JE NA ÁL DIE VOORVALLEN NOG STEEDS IN HAAR ONSCHULD GELOOFT ?! Ongelooflijk, maar agh - op deze 2 puntjes na vond ik de film een díkke voldoende waard.

Een 7,2.

3,5 *


avatar van puckb96

puckb96

  • 1849 berichten
  • 0 stemmen

Effetjes verhoogd naar een 5, blijft een zowel verontrustende als geniale film


avatar van Lennon

Lennon

  • 278 berichten
  • 244 stemmen

Wat een fantastische film zeg! Lag al zeker een jaar te wachten om bekeken te worden!

Vanavond eindelijk de tijd gehad om 'm te zien!

In een woord samen te vatten: Fantastisch!

haveman schreef:

Had het nog leuker gevonden als vader in was gegaan op het voorstel van Esther. En dan samen de rest afmaken...... Leuke film en Esther speelt erg goed.

Maar dan kom je wel in een heel ander genre terecht... en da's strafbaar.. weet je zeker dat je dat leuker had gevonden?


avatar van maerk

maerk

  • 4249 berichten
  • 2702 stemmen

Deze horrorfilm maakte op gebied van spanning en gore niet bijzonder veel indruk op me. Het idee is wel aardig, maar niet geniaal. Wat wel geniaal is hoe Esther de hele familie tegen elkaar opzet. Daar ligt de kracht van de film want dat vond ik erg sterk.

Voor de rest gewoon best aardig.


avatar van puckb96

puckb96

  • 1849 berichten
  • 0 stemmen

maerk schreef:

Deze horrorfilm maakte op gebied van spanning en gore niet bijzonder veel indruk op me. Het idee is wel aardig, maar niet geniaal. Wat wel geniaal is hoe Esther de hele familie tegen elkaar opzet. Daar ligt de kracht van de film want dat vond ik erg sterk.

Voor de rest gewoon best aardig.

Tis ook meer een thriller eigenlijk hé


avatar van perceived

perceived

  • 1775 berichten
  • 5587 stemmen

Behoorlijk sterk.

en daarmee aangenaam verrast. Ik verwachtte een genre filmpje waar de clichés vanaf druipen. Nu is dat deels waar, er zitten inderdaad een aantal clichés in, maar het geheel is allesbehalve cliché. Goed uitgewerkt verhaal, mooi filmwerk en prima acteurs. Het meisje, een soort 'Evil Amelie' is perfect gecast. 8/10*


avatar van lvlvlv

lvlvlv

  • 112 berichten
  • 466 stemmen

Beangstigend goed, echt wel spannend.

Het einde is zo onverwacht, en spannend.

Dacht eerst een film vol clichés, maar dat was er echt wel naast.

Over het algemeen is deze film zeker een aanrader.

Esther is echt wel goed gecast

Zeker een film die je moet gezien hebben

9/10


Ik ben zeer tevreden over het Acteerwerk!

Goeie Cast, Goed Verhaal!

Zeker de moeite waard om een avondje voor uit te trekken!

4*


Het oordeel wordt al snel gemaakt dat ik een watje ben omdat ik niet heel erg van horrorfilms hou. Neem me niet kwalijk ik kijk er graag na als ik met vrienden ben. Dan is het lache etc. Maar vooruit deze film was op film 1 dus toch maar ff gekeken. Wat een film hey. heeft een mooie plot en wat een einde!! ik schrok me dood. als je van horror houd moet je deze kijken!!


avatar van puckb96

puckb96

  • 1849 berichten
  • 0 stemmen

damn!!!!! wat een film.

die esther is toch echt wel een enge meid maar ze speelt toch echt dondersgoed.

zeker wel één van de betere moderne horror/thrillers.

en ook nog wel redelijk bruut.

nee, helemaal niks verkeerds dit.


avatar van Lilmik

Lilmik

  • 11 berichten
  • 8 stemmen

Inderdaad echt schitterende film tot het einde wist ik totaal niet wat er met haar aan de hand was.haha wel een geslaagt einde


Waauuw! Helemaal geweldig! Het was alleen jammer dat het ontzettend verrassende einde geen verrassing was voor mij, ik heb per ongeluk een spoiler gezien, erg jammer maar zelfs dan vond ik het nog ongelooflijk spannend. Vooral hoe vreselijk manipulatief de hoofdpersoon is, wauw. Ook subliem acteerwerk, van iedereen maar van Esther al helemaal.
Twee ergerpuntjes:
- Dat de vader nooit de waarheen over Esther (Leena) te weten krijgt, dat ze 33 en gestoord is en alles. Jammer, maar gelukkig weet hij wel dat zij die moordenaar is.
- De moeder belt de 911 in de auto. De agenten komen echter pas aan als alles al afgelopen is, ik schat het op minstens drie kwartier later. Als ze er eenmaal zijn, horen ze het geweerschot niet, terwijl ze om de hoek staan, en staan ze met de volledige club naar de dode vader te kijken. Essentieel voor het einde dat ze alleen zijn natuurlijk, maar had de politie dan later gebeld. Geen bereik in de auto, een gevecht om de telefoon en de moeder die snel 911 belt als Esther ogenschijnlijk dood in de plantenkas ligt. Veel logischer, 5 a 10 minuten vind ik nog wel geloofwaardig voor een politiekorps 's nachts, drie kwartier echter niet.


avatar van jirachi03

jirachi03

  • 393 berichten
  • 0 stemmen

Sterke thriller/horror die voor mij eerst voorspelbaar leek ,maar het bleek toch anders te gaan. Ik dacht eerst aan een kwaadaardige geest of voodoo ,maar het bleek gewoon een vrouw te zijn met een hormoonprobleempje die zich voordeed als een kind. Dat vond ik wel goed gevonden .
Er hing een goede sfeer in de film en was ook echt spannend.


avatar van Resh

Resh

  • 701 berichten
  • 609 stemmen

Een van de beste horror film die ik heb gezien. Sterke verhaal lijn, geen gekkigheid over geesten en bezetenheid. Deze horror is realistisch en dat maakt het ook zo eng. Goed acteerwerk en een verassende goede plotwending. Enkele cliches zoals dat vaders altijd een domoor blijkt te zijn, en dat de politie heel laat arriveerde, maar dat is te vergeven.

4*


avatar van movie-edje

movie-edje

  • 498 berichten
  • 0 stemmen

Ik dacht toen ik deze film ging bekijken, oke.......mischien een ( the omen ) achtige film.

Maar nee, verre van dat.

De film heeft mij erg verrast, had niet verwacht dat hij zo! goed zal zijn.

Wel soms een beetje voorspelbaar,

maar het einde was verrassend!


avatar van John Lee Hooker

John Lee Hooker

  • 14934 berichten
  • 1625 stemmen

De spanning was er nauwelijks, ik noem het dus eerder een drama. Als je een beetje na blijft denken weet je dat we enkel te maken hebben met een meisje die psychisch niet helemaal in orde is en vervolgens iedereen wil afslachten. Tja, wanneer dat gegeven bekend is wordt het natuurlijk ook wel erg moeilijk om een degelijke originele prent neer te zetten. Dan wordt er ook nog royaal rondgestrooid met clichés alsof er geen andere mogelijkheden zijn: het douchegordijn waar niets achter zit, de nuchtere vader die zijn vrouw niet meer gelooft, het opzoeken van informatie op internet, de kliniek die haar vertrouwen kwijt begint te raken in Kate... noem maar op. Ik vraag me af wat nu precies de bedoeling was van Jaume Collet-Serra want ik begin zomaar te denken dat hij de kijker wilde frustreren want als je ziet hoe Esther iedereen weet te manipuleren en wanneer je als kijker getuige bent geweest van de ware gebeurtenissen zorgt dat gewoon voor irritatie (en niet de angstige of beklemmende sfeer die je bij een horror/thriller mag verwachten). Het einde... wanneer je de point of view van Max naar het wapen ziet weet je eigenlijk al dat het goed gaat aflopen. Zij leek het trouwens helemaal niet koud te hebben met haar blote voeten op het ijs. Er was één moment dat er ietsjes meer bloed door mijn hart stroomde en dat was toen Esther op het einde opeens uit de bossen kwam gerend. Verder is het een standaard Amerikaanse bedoeling die nergens weet uit te blinken.


avatar van herder

herder

  • 425 berichten
  • 0 stemmen

Esther is wel een aardige meid eigenlijk. Je moet gewoon beetje begrip tonen:P

Tolerantie, tolerantie en tolerantie!


avatar van Corsah

Corsah

  • 2 berichten
  • 153 stemmen

Dit was wel ziek eerlijk gezegd. Ik geef films vrijwel nooit een halve ster, maar orphan heeft het voor elkaar gekregen. Niet om de acteerprestaties of de spanning die erin zitten, maar omdat ik me niet voor kunt stellen hoe je plezier kunt beleven aan een film waarin een 'kind' rondloopt met een zieke geest... Ik raad af.


avatar van Eraser2

Eraser2

  • 387 berichten
  • 922 stemmen

Ik kan aardig kort zijn over deze film.

1. Boordevol clichés.

2. Totaal ongeloofwaardig.

3. Matig geacteerd.

4. Niet eng.

Fijn als je vriendin zegt: ‘Ik heb me laatst toch een goede film gezien, laten we die samen kijken.’

0,5*


avatar van shrink

shrink

  • 2139 berichten
  • 2393 stemmen

Zeer goede film. Ging wel steeds de vergelijking maken met de Omen. Daar zitten wel wat overeenkomsten tussen. Het complot is echter geheel anders en erg verrassend. Ik had het niet zien aankomen. Vond alleen het einde typisch Amerikaans (5 keer opstaan uit de dood of zoiets) en deed een beetje afbraak aan de film. Desondanks toch erg goed.


avatar van coendpl

coendpl

  • 89 berichten
  • 1002 stemmen

Gruwlijk goede horror met een heerlijk plot en sterk geacteerd, vooral het mooie van deze film is de reeële, enge sfeer die de gehele film aanwezig is, niet te veel ongeloofwaardig geouwehoer


avatar van miss-liss

miss-liss

  • 69 berichten
  • 505 stemmen

John Lee Hooker schreef:
De spanning was er nauwelijks, ik noem het dus eerder een drama. Als je een beetje na blijft denken weet je dat we enkel te maken hebben met een meisje die psychisch niet helemaal in orde is en vervolgens iedereen wil afslachten. Tja, wanneer dat gegeven bekend is wordt het natuurlijk ook wel erg moeilijk om een degelijke originele prent neer te zetten. Dan wordt er ook nog royaal rondgestrooid met clichés alsof er geen andere mogelijkheden zijn: het douchegordijn waar niets achter zit, de nuchtere vader die zijn vrouw niet meer gelooft, het opzoeken van informatie op internet, de kliniek die haar vertrouwen kwijt begint te raken in Kate... noem maar op. Ik vraag me af wat nu precies de bedoeling was van Jaume Collet-Serra want ik begin zomaar te denken dat hij de kijker wilde frustreren want als je ziet hoe Esther iedereen weet te manipuleren en wanneer je als kijker getuige bent geweest van de ware gebeurtenissen zorgt dat gewoon voor irritatie (en niet de angstige of beklemmende sfeer die je bij een horror/thriller mag verwachten). Het einde... wanneer je de point of view van Max naar het wapen ziet weet je eigenlijk al dat het goed gaat aflopen. Zij leek het trouwens helemaal niet koud te hebben met haar blote voeten op het ijs. Er was één moment dat er ietsjes meer bloed door mijn hart stroomde en dat was toen Esther op het einde opeens uit de bossen kwam gerend. Verder is het een standaard Amerikaanse bedoeling die nergens weet uit te blinken.


Couldn't agree more. Gewoon een standaard horrorfilmpje die nergens echt spannend word. Zelfs het einde kom me niet bkoren.


avatar van Montorsi

Montorsi

  • 9715 berichten
  • 2374 stemmen

Had hier gezien het gemiddelde best wat van verwacht, maar dit was echt een suf boeltje zeg.

De enige gimmick die de film heeft is dat een kind de boel terroriseert, en zelfs dat blijkt niet het geval te zijn, het is gewoon een volwassen dwerg. Enorm suf was dat, bleef helemaal niks meer over. Sowieso al een lachwekkend vergezocht plot, komt ze uit Estland, maar ze heeft wel allerlei Russische papieren, onderdeel van een set-up van enorme proporties, maar ze is nota bene krankzinnig. Zit me dan voor te stellen hoe een psychisch gestoorde Estse midget via een Russisch paspoort met daarop een veel jongere leeftijd, zich naar de VS weet te smokkelen (handbagage ofzo?) en daar net weet te doen alsof ze een weesje is. Ik krijg het niet voor me in ieder geval. En dan verder ook dat hele slot, van klein kindje transformeert Esther weer in de volwassen psych, waarmee ze blijkbaar ook meteen een stuk groter en sterker is geworden en er ineens veel ouder uit moet zien. Het zal allemaal wel bij haar psychische gesteldheid horen

Maar buiten dat heeft de film ook al een veel te typische structuur, het is een groot cliché, en de personages wandelen daar ongeinspireerd tussendoor. Het lijkt (uiteraard) one happy family te zijn, het meisje wil graag een zusje, de jongen is op zo'n leeftijd dat hij meisjes stom vindt (genante scene ook waar dat ventje Guitar Hero zit te spelen). Bla bla bla, en ook de ouders zijn niet die perfecte mensen die ze lijken. In de synopsis omschrijven ze het zo:

Het tragische verlies van hun ongeboren kind heeft Kate (Vera Farmiga) en John (Peter Sarsgaard) enorm aangegrepen. Zowel hun huwelijk als Kate’s fragiele psyche heeft eronder te lijden, omdat ze wordt geteisterd door nachtmerries en demonen uit haar verleden.

In de film zelf wordt deze karakteruitdieping gereduceerd tot Kate die aan de drank is geweest, en Peter die achter de wijven heeft aangezeten. Een diepere laag zoals je wel vaker ziet om de karaters optisch wat meer mee te geven.

De film trekt verder ook de nodige tijd uit om zijn punt te maken wat al na een halfuur duidelijk was, Esther deugt niet en een voor een komen ze daar achter. Langdradige en vooral totaal niet spannende horrormeuk dit, met aardig zielloze acteurs en personages. Esther zelf had nog wel iets te bieden, maar dat duurde ook al niet lang. Vooral verveeld. Score is er dan ook naar.

1.5*


avatar van PublicEnemy187

PublicEnemy187

  • 10 berichten
  • 17 stemmen

Wat een eng kind was dat zeg. Brrr dat hoofd van haar. Gewoon een duivelskind. Verder vond ik het best een zieke film...mogen ze kinderen wel laten meespelen in dat soort scenes?