Genre: Horror / Thriller
Speelduur: 90 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten / Canada
Geregisseerd door: Mark A. Lewis
Met onder meer: Val Kilmer, Martha MacIsaac en Aaron Ashmore
IMDb beoordeling:
5,2 (13.965)
Gesproken taal: Engels
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot The Thaw
"Extinction will find you."
Op een afgelegen arctische onderzoekstation, ontdekken vier ecologiestudenten dat de echte verschrikking van de opwarmende aarde niet het smeltende ijs is, maar hetgeen dat erin bevroren zit. Een prehistorische parasiet is vrijgekomen van het karkas van een mammoet. Het zorgt ervoor dat de nietsvermoedende studenten in quarantaine worden gedwongen.
Externe links
Acteurs en actrices
Dr. David Kruipen
Evelyn Kruipen
Atom Galen
Federico Fulce
Bart
Ling Chen
Dr. Jane Sanders
Edward
Nuti
Professor Anderson
Video's en trailers
Reviews & comments
kraakie
-
- 21 berichten
- 20 stemmen
Grappige film maar the thing was vele male beter sfeertje van de thing was ook vele male enger dan deze ripp off
Niet te min leuke film voor als het regent buiten
2 sterren
Halcyon
-
- 9952 berichten
- 0 stemmen
de laatste 15 minuten is dat helaas niet het geval meer geweest.
Ik geloof ook echt dat sommige mensen zo ver in hun idealen gaan dat ze zich met (in hun ogen) nobele intenties inlaten met eco-terrorisme. Het is een van de vormen van geweld waar ik nog wel begrip voor kan opbrengen, al keur ik het uiteraard af. Maar als idealist word je (ik) er echt krankjorum van dat de mensheid de aarde volledig naar de verdommenis helpt met haar eigen egoïsme. Ik vind het alleszins een sterke boodschap en sta er ook volledig achter. Op dat vlak raakt de film bij mij een gevoelige snaar.
Dr. Kruipens intentie om de ganse wereldbevolking te besmetten mislukt uiteindelijk, maar hij krijgt toch zijn gelijk als een vogel de parasiet over zee brengt en de mensheid alsnog besmet. Als een speling door het lot. Nature strikes back. Ik vind het einde dan ook erg sterk.
dutchtuga
-
- 16970 berichten
- 4101 stemmen
Ik snap jouw persoonlijke kijk op het geheel en je noemt dan ook nét het enige aspect dat ik wél kon waarderen aan het einde (de intentie van Dr. Kruipens), maar het gaat mij dan ook vooral om de rol van zijn dochter, die ik behoorlijk irritant vond. Ineens slaat zij om in de grote wereldverbeteraar, wanneer ze eerst niet meer dan een verwend nest is. Zij werkt als spiegel voor de kijkers thuis en dat opdringerige zit mij gewoon dwars. Alsof zij een les voor een ieder is. Te moralistisch en een denigrerende zet van de makers naar de kijkers toe. Alsof we allemaal nog opgevoed dienen te worden.
Het ideale einde voor mij : 1) Dr. Kruipens intentie raakt bekend. 2) Hele crew sterft aan het virus. 3) Virus slaat over naar de rest van de wereld. Dát zet je pas aan het denken. 
Halcyon
-
- 9952 berichten
- 0 stemmen
Zij werkt als spiegel voor de kijkers thuis en dat opdringerige zit mij gewoon ontzettend dwars.
Huggie1960
-
- 22 berichten
- 166 stemmen
Ik vond de film zo slecht nog niet. Het was overduidelijk een B-film. Maar met weinig kapitaal is er toch een spannende, soms beklemmende film van gemaakt. Moest wel vaak terug denken aan de klassieker "the thing". Drie sterren zijn wel op zijn plaats, naar mijn bescheiden mening.
j0zman
-
- 144 berichten
- 459 stemmen
Middelmatige thriller. Het gegeven van beestjes die ontdooit worden en vervolgens eieren leggen, als gevolg van het broeikaseffect is wel leuk gevonden. Het acteerwerk was matig (ik heb zelfs gelachen om de reddingswerker op het eind), zo gemaakt dat het allemaal was.
De muziek was wel goed, beetje The Thing stijl..Maar gebruikt op de verkeerde momenten.
Al met al echt een B filmpje voor de regenachtige zondagmiddag..meer niet.
2*
stinissen (crew films & series)
-
- 23439 berichten
- 76925 stemmen
Vond de film meer dan vermakelijk wat ik eigelijk niet had verwacht , we hebben het al vaker gezien maar ik moet zeggen aardig gedaan.
dennislaport
-
- 290 berichten
- 1177 stemmen
Vond hem ook wel goed, een goede zondagmiddag film in iedergeval
3*
606
-
- 23876 berichten
- 12263 stemmen
Creepy film met leuk verhaaltje.
Ik vind dat er geen vergelijking is met The Thing.
Acteurs doen het aardig.
3,5 ster
barcam
-
- 910 berichten
- 896 stemmen
Entertainende film met realistische kleine wriemelende beestjes.
Niets nieuws onder de zon maar vermakelijke boel.
dragonmaster
-
- 335 berichten
- 332 stemmen
weinig spanning. verhaal is al meerdere keren verteld. ook de horror is ver te zoeken. oh ja, Val Kilmer speelt een bijrol in deze film : eigenlijk al genoeg reden om de film links te laten liggen.
jerry r
-
- 519 berichten
- 302 stemmen
er zit veel van the thing in deze film .maar dan veel slechter.de trailer was beter dan de film zelfacteerwerk was matig vooral de rol van dr kruipens dochter wat een irritant mens zeg
movieman7
-
- 25 berichten
- 191 stemmen
Ik vind dit absoluut geen slechte film, spannende film en zeker niet slecht geacteerd. smaken verschillen, is maar weer eens duidelijk.
Voor mij 3,5*.
Maximilian
-
- 209 berichten
- 253 stemmen
Ik krijg dus enorme jeuk van die spreuk op de poster!
Film was niet veel beter. Helemaal niet erg dat er weer voor het ecothema Save the World wordt gekozen, maar qua uitwerking is het 't gewoon allemaal net niet.
De beginscene met de parasiet die zich in het voorhoofd van het meisje genesteld heeft is veelbelovend, maar verder wordt er nauwelijks iets uit de mooie setting en de toch wel akelig uitziende parasiet gehaald. Weinig details over de prehistorische beestjes, de echte gore die datzelfde engertje kan aanbrengen was ook erg mager; had veel meer mee gedaan kunnen worden.
Acteerprestaties wisselden als Pokémon kaartjes op 't schoolplein, vooral de vonk tussen de studenten springt niet over. Die melodrama chick was te vervelend, de excuusneger te goedzakkerig, en de gozah met de zwarte krullen zit de gehele film in z'n laat ik alles maar even goed kut verlopen-element.
De hier veel bekritiseerde slotscene...wordt terecht zo bekritiseerd
Hoop dat The Thing beter is,
1/5
Zinema (crew films)
-
- 10270 berichten
- 7278 stemmen
Bocht.
Want als je The Thing wilt kopiëren, doe het dan smaakvol.
Lachwekkend ook, met name vanwege de soms lelijke CGI en cliché-characters die nergens begrip voor hun domheid weten los te peuteren. Met als dieptepunt Dr. Kilmer. Wat een lachertje.
Erg weinig sfeer (lelijke locatie ook), amper spanning en vreemde motivaties van het slachtvee (pardon, bug-snacks). Met als topping op deze dampende drol, een plastic bio-kers die ons ook nog even moet doen nadenken. Liever een afgehakte arm dan zo'n geile Gore, moeten de makers hebben gedacht.
Gelukkig kent het menselijk brein het vermogen snel te vergeten.
Slecht.
Bottleneck
-
- 8233 berichten
- 2117 stemmen
Behalve de locatie heb ik weinig positieve dingen ervaren. Nou ja de muziek was wel oke, maar spanning heb ik geen een keer gevoeld. Slecht acteerwerk van zo'n beetje de gehele cast, met als dieptepunt de bordkartonnen Dr. Kruipen.
En Evelyn en Fed die gewoon nergens overtuigen en alleen maar irriteren.
Het ecothema is origineel maar veel te belerend, had het maar gewoon bij ontdooiende beestjes gehouden. Erg storend bij een toch al matige film, tenzij het nog énigszins wetenschappelijk/serieus zou worden gebracht. Nu is het een flinterdunne boodschap van een spreekbeurt op de basisschool zonder impact. Vooral het einde met de helikopter en later de autoradio is too much. Waarom moet het ook weer zo melodramatisch zijn?
Best jammer, want het verhaal heeft meer potentieel (bijv. meer richten op wantrouwen en paranoïa). Dan wordt het nog meer een aftreksel van The Thing, maar mits goed gedaan vind ik daar weinig mee mis.
Btw alleen de naam al van Dr. Kruipen klinkt knullig
Maar wel een leuke en onbedoelde verwijzing naar kruipende beestjes 
Matthiasc88
-
- 272 berichten
- 925 stemmen
Matige film..... nu ja de setting is wel ok, maar de uitwerking is flauw. Had beter gekund.
Xenocrates
-
- 32 berichten
- 0 stemmen
Kom op zeg eerste klas amateurswerk,
Vooral die afgeschreven acteur van Val Kilmer.
Niks aan, paar van die irritante k"t beestjes die in je kruipen.
Wat eng zeg sh"t kom op man.!
Tonypulp
-
- 21231 berichten
- 4608 stemmen
Wel tof.
Vergelijking met The thing is makkelijk gemaakt.
Acteerwerk was niet vervelend, verhaal is tof en er hangt een goede sfeer. Ook nog een redelijke amputatie scene.
Maar al met al voelt het toch allemaal aan als 'net niet' wat erg jammer is, want dit had erg goed kunnen worden.
Grootste minpunt is het thema, global warming, welke idioot daar mee aan is komen zetten.. uitgekauwd, moralistisch, voorspelbaar..blablabla onzin. Niet nodig geweest.
3* kijkt makkelijk weg
Xenocrates
-
- 32 berichten
- 0 stemmen
Vergelijking met the thing.?
Ik zie totaal geen vergelijking met deze en the thing.
the thing was een geweldig gemaakte shi, fi, / horror.
Deze was qua horror erg matig.
Tonypulp
-
- 21231 berichten
- 4608 stemmen
?
Wat jij nu noemt is een verschil in kwaliteit, neemt niet weg dat deze film heel veel weg heeft van the thing.
De setting, het draait om virus, het onderlinge wantrouwe, wie er nou wel of niet geïnfecteerd is..
Xenocrates
-
- 32 berichten
- 0 stemmen
Je zegt de setting, een virus, onderlinge wantrouwe, wie er nou wel of niet geïnfecteerd is..
Dat heeft wel wat van the thing ok. maar je kan er niet omheen dat deze erg matig is.
Vond acteur Val Kilmer maar slap in voorkomen hier.
the thing is klassiek en kwaliteit gezien veel beter.
Tonypulp
-
- 21231 berichten
- 4608 stemmen
Mwha matig vind ik wat overdreven, gewoon een redelijke film.
Leent aardig wat van andere films maar daar is opzich niks mis mee. De uitvoering laat hier en daar te veel steekjes vallen maar al met al is het een leuk avondvullertje.
Acteerwerk hecht ik niet meteen zoveel waarde aan, heb me er niet aan gestoord dus dan zal ik het ook niet in mijn kritiek meenemen.
Natuurlijk kan deze onmogelijk tippen aan The Thing maar dat is geen schande, dat zal sowieso niet (snel) gebeuren.
scorepio
-
- 282 berichten
- 257 stemmen
Weinig spectaculaire film en niets nieuws onder de zon.
Goed als TV-film . Had meer mee kunnen gedaan worden.
plompa
-
- 109 berichten
- 229 stemmen
vond m best vermakelijk en soms nog wel spannend ook. natuurlijk is het niks nieuws maar toch best leuk
HeatWave
-
- 558 berichten
- 683 stemmen
Zelfs de manier van belettering op de cover doet mij denken aan The Thing, maar ook de titel The Thaw en The Thing lijken ook zo op elkaar.
Ongetwijfeld moet regisseur Mark A Lewis zijn inspiratie, zover ik alleen de cover al zie, voor een groot deel bij The Thing vandaan hebben gehaald.
Boeikens
-
- 4467 berichten
- 5318 stemmen
Tja,
Inderdaad erg The Thing achtig maar stukken zwakker. De spanning wil maar niet opkomen en de sfeer is middelmatig. Een paar betere gore momenten en redelijke fx maar mindere acteerprestaties. Val Kilmer had maar een bijrolletje.
2,5*
Het laatste nieuws

'The Lost City' met Daniel Radcliffe morgen te zien op televisie

Wat zijn de beste releases van deze week? Alle nieuwe films en series op streaming

Netflix-kijkers reageren op 'Kidnapped: Elizabeth Smart': 'Moeilijk om naar te kijken'

Waargebeurde oorlogsfilm 'The Endless Trench' is een verscholen pareltje op Netflix
Bekijk ook

Pride and Glory
Misdaad / Drama, 2008
214 reacties

Enough Said
Komedie / Romantiek, 2013
58 reacties

The Last Mimzy
Avontuur / Drama, 2007
99 reacties

6 Souls
Horror / Mystery, 2010
180 reacties

Matar a un Hombre
Drama, 2014
11 reacties

After.Life
Thriller / Drama, 2009
216 reacties
Gerelateerde tags
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.






