• 158.221 films
  • 9.649 series
  • 28.814 seizoenen
  • 607.284 acteurs
  • 353.216 gebruikers
  • 8.849.308 stemmen
Avatar
 
banner banner

Viva Zapata! (1952)

Drama / Western | 113 minuten
3,24 95 stemmen

Genre: Drama / Western

Speelduur: 113 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Elia Kazan

Met onder meer: Marlon Brando, Anthony Quinn en Jean Peters

IMDb beoordeling: 7,3 (12.143)

Gesproken taal: Duits, Engels en Italiaans

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Amazon Prime Niet beschikbaar op Amazon Prime
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Viva Zapata!

"A BANDIT WHO BECAME A LEGEND! Roaring Story of Mexico’s Tiger on a White Horse!"

Mexico, 1909. Een afvaardiging van indianen uit Moreles zijn naar Mexico-Stad gekomen om een audiëntie aan te vragen bij president Diaz. Ze willen zijn hulp inroepen nu gewapende grootgrondbezitters hun vruchtbaar land inpalmen, maar dictator Diaz weigert zich in het conflict te mengen. Emiliano Zapata roept zijn dorpsgenoten op het recht in eigen handen te nemen. Samen met zijn broer Eufemio en enkele getrouwen komt hij in opstand tegen het regime van de dictator. De invloed van Zapata groeit en hij kan op steeds meer aanhangers rekenen die stuk voor stuk hun leven willen geven voor een eerlijke verdeling van het land. In zijn persoonlijk leven tracht Emiliano ondanks de moeilijke situatie waarin het zich bevindt, de hand te winnen van de knappe Josefa...

logo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimage

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van damon

damon

  • 1887 berichten
  • 0 stemmen

Zeer goede film, die na al die jaren niks van zijn glans heeft verloren. aanrader


avatar van FisherKing

FisherKing

  • 18696 berichten
  • 0 stemmen

Wil ik snel nog eens herzien. Prachtrol van Marlon Brando. Terecht genomineerd voor een oscar. Kreeg wel de prijs van beste acteur in Cannes en de BAFTA film award.


avatar van speedy23

speedy23

  • 18941 berichten
  • 14043 stemmen

Een bruisende film over het aan de macht komen van boeren in Mexico. Marlon Brando is volmaakt in de hoofdrol en Anthony Quinn is minstens zo goed als Zapata's broer, een rol waarvoor hij een Oscar kreeg. Het scenario is van niemand minder dan van de grote, Pullitzer Prize-winnaar John Steinbeck...


avatar van Fabrice

Fabrice

  • 104 berichten
  • 2007 stemmen

Ik heb de DVD gekocht .. en die is echt de moeite waard, geweldige Marlon Brando !

4 1/2 ****


avatar van Tonyvdb

Tonyvdb

  • 1408 berichten
  • 1168 stemmen

Behalve het feit dat Marlon Brando meespeelt in deze film - Brando is zo goed als altijd heerlijk om te zien - vind ik dit een minder dan middelmatige film.
Alles lijkt elkaar veel te snel op te volgen : Zapata is in de film outlaw, boer, gevangene, rebel, generaal, president, terug boer en ten slotte dood : maar dit alles lijkt allemaal op één dag te gebeuren, zonder dat de evoluties duidelijk verklaard worden.
En waarom Anthony Quinn hiervoor met een Oscar ging lopen, is mij toch niet echt duidelijk : slecht was zijn rol niet, maar meer dan een cliché domme vechtjas-vrouwengek vertolken was het toch niet. En de manier waarop hij aan zijn einde komt, vind ik bijna lachwekkend

Nee, de hoge rankings voor deze film begrijp ik niet.

** 2 op 5 ** nog, voor Marlon Brando


avatar van matthijs_013

matthijs_013

  • 3624 berichten
  • 5060 stemmen

Een prachtige Jean Peters in een film die me verder totaal niet aansprak. Ik heb niet zo veel met de Mexicaanse cultuur en ook Brando vond ik in deze film niet indrukwekkend. Als het niet voor Peters was geweest, was ik hier een stuk negatiever over geweest.


avatar van emmes

emmes

  • 118 berichten
  • 529 stemmen

Een film die slecht verouderd is. Ik kan me best voorstellen dat het toen allemaal spectaculair was, maar nu is het dikwijls heel fragmentarisch het leven van Zapata, en zijn de overgangen soms nogal bruusk en zonder enige uitleg. Het lijtkt wel of er veel is uitgeknipt, of dat het script nog niet volledig af was. Met wat meer scenes tussendoor, had dit best een heel goede film kunnen worden. Er zitten goede scenes in die beter uitgewerkt zijn, dus het had gekund. Op de acteerprestaties van Marlon Brando, en zeker niet van Jean Peters, is niets op aan te merken en tilt de film nog net boven "middelmatigheid" uit.


avatar van Dogie Hogan

Dogie Hogan

  • 13380 berichten
  • 788 stemmen

Blu-ray review: regiovrij/geen NL subs.


avatar van Spetie

Spetie

  • 38582 berichten
  • 5257 stemmen

Het viel me uiteindelijk toch nog wel tegen. Viva Zapata! lijkt ook duidelijk wat tekenen van gedateerdheid te tonen. Het grootste pluspunt is de rol van Marlon Brando, die zijn rol overtuigend invult en vooral zijn vele karakterwisselingen geloofwaardig op de kijker weet over te brengen. Een persoon die duidelijk het beste voor heeft met zijn mensen, wat hem ook best sympathiek maakt. De rol van Anthony Quinn is ook niet slecht, maar een Oscarwaardige performance heb ik er niet in kunnen ontdekken.

Het trage tempo vond ik hier soms wel wat vervelend. Dat zijn van die momenten, waarbij niets bijzonders lijkt te gebeuren en waarbij ik echt zat te wachten op een moment van actie of iets anders, maar meestal gebeurde dat dan niet. Ook de soundtrack is niet echt bijzonder. Een simpel deuntje, dat erg doet denken aan de muziek in Een Mexicaans restaurant hier, maar dat zit beter in elkaar dan deze soundtrack. Ook het verhaal zelf lijkt iets teveel van de hak op de tak te springen.

Een tegenvallertje dus, want op basis van het verhaal had ik echt het idee, dat ik dit wel eens erg leuk zou kunnen vinden. Dat bleek echter niet het geval.

2,5*


avatar van Flavio

Flavio

  • 4311 berichten
  • 4536 stemmen

Niet zo best deze film, een groot schrijver maakt nog geen goede scenarist zo blijkt. Het verhaal springt van de hak op de tak, waarbij op een gegeven moment onduidelijk is wie nou tegen wie vecht en in welk jaar we zitten- de film moet een tijdspanne van 9 jaar uitbeelden maar het voelt eerder aan als een jaar of 2. Ook wat storende foutjes (de duidelijk zichtbare ademhaling van de dode Anthony Quinn en de aan flarden geschoten Brando).

Verbazingwekkend dat de kleine bijrol van Quinn Oscarwaardig was. Ook Jean Peters vond ik niet memorabel. Brando was wel prima maar kan dit ook niet redden. Misschien moet een Mexicaanse regisseur (Iñárritu?) de Mexicaanse revolutie nog maar eens verfilmen.


avatar van Metalfist

Metalfist

  • 12407 berichten
  • 3964 stemmen

Sometimes a dead man can be a terrible enemy

Een tijd geleden eens een inhaalbeweging uitgevoerd met het aanschaffen van films met Marlon Brando en deze Viva Zapata! was de laatste in mijn collectie die ik nog moest zien. Een film met veel elementen die me aanspreken (geschreven door John Steinbeck, geregisseerd door Elia Kazan en natuurlijk Brando in de hoofdrol) en toch duurde het even eer ik de goesting had om dit in de DVD-speler te steken. Gisteravond was het dan eindelijk zover.

En Viva Zapata! is een interessant stukje geschiedenis, maar gaat vooral tenonder aan zijn onevenwichtigheid. De film zou een periode van ettelijke jaren moeten overbruggen, maar nergens heb je ook maar enig idee in welk jaar je ongeveer zit. Bovendien wordt het allemaal in zo'n tempo verteld dat het lijkt alsof Zapata in een paar dagen een evolutie heeft doorgaan van boer naar president terwijl hij er in werkelijkheid zo'n jaar of 9 over heeft gedaan. Het komen en gaan van verschillende personages zonder enige uitleg wat er mee gebeurd (onder andere Don Nacio bij wie Zapata dan een tijdje heeft gewerkt) helpt hier natuurlijk niet bij. En toch.. het blijft op zich wel een boeiend geheel dat vooral naar het einde toe wat in een hogere versnelling schiet. Zapata die overduidelijk in de val loopt en dan uiteindelijk tot in de vernieling wordt geschoten. Het laatste beeld met de boeren die overtuigd zijn dat Zapata nog altijd leeft en zich in de bergen verschuilt is een mooi einde.

Marlon Brando als Mexicaan, het duurde even eer ik er gewend aan was geraakt. Zal misschien de enige zijn, maar hij deed me wel wat denken aan Orson Welles in Othello. Soit, Brando is kundig genoeg om de rol van Zapata te vertolken en overtuigd over de gehele lijn. Anthony Quinn kreeg een Oscar voor zijn bijrol als Eufemio, de broer van Zapata, maar het waarom is me een raadsel. Quinn doet het goed, daar niet van, maar Eufemio is verre van een uitdagende rol. Quinn wou trouwens de hoofdrol hebben, maar verloor deze tegen Marlon Brando in een wedstrijdje om ter verst pissen in de Rio Grande... Goede bijrollen ook nog van de mooie Jean Peters als Josefa en Lou Gilbert als Pablo.

Viva Zapata! spring jammer genoeg nogal wat van de hak op de tak waardoor je er goed je aandacht moet bijhouden. Toch neemt dat niet weg dat hier best wel wat uit valt te halen, zeker als je wat geïnteresseerd bent in figuren zoals Pancho Villa, maar het mag duidelijk zijn dat zowel Elia Kazan als Marlon Brando beter werk in hun oeuvre hebben.

Nipte 3.5*


avatar van mr rumson

mr rumson

  • 2160 berichten
  • 2630 stemmen

Op zich is dit een mooie film maar zoals hier al eerder geschreven is springt het nogal van de hak op de tak.
De actie scenes zijn de moeite zeker waard er word zowel gebruik gemaakt van geweren maar ook word er veelvuldig gebruik gemaakt van machetes.
Ook is het mooi te zien als Brando gevangen word genomen ,maar onderweg komen er steeds meer boeren bij om hem te ondersteunen .
Als dan ook nog zijn broer aankomt en de weg afsluit dan rest de soldaten niks anders dan Brando weer vrij te laten
Het is triest te zien hoe Zapata aan zijn einde komt maar ik vond het een mooi eind.
Voor mij een film die mij niet altijd wist te boeien maar tegen vallen deed hij zeker niet.