• 15.747 nieuwsartikelen
  • 178.079 films
  • 12.212 series
  • 33.983 seizoenen
  • 647.077 acteurs
  • 199.013 gebruikers
  • 9.372.303 stemmen
Avatar
 
banner banner

Les Mystères de Paris (1962)

Drama / Avontuur | 110 minuten
2,90 5 stemmen

Genre: Drama / Avontuur

Speelduur: 110 minuten

Alternatieve titels: Geheimen van Parijs / I Misteri di Parigi / The Mysteries of Paris

Oorsprong: Frankrijk / Italië

Geregisseerd door: André Hunebelle

Met onder meer: Jean Marais, Dany Robin en Raymond Pellegrin

IMDb beoordeling: 6,5 (565)

Gesproken taal: Frans

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Les Mystères de Paris

Markies Rodolphe de Sombrueil rijdt per ongeluk met zijn koets over een werkende man en helpt nadien zijn weduwe, die ten onrechte van diefstal werd beschuldigd, haar vermiste dochter weer te vinden. Het blijkt dat het meisje wordt gevangen gehouden door een echte brutale feeks.

logo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Rodolphe de Sombreuil

Fleur de Marie

Baron de Lansignac

Le patron de l'auberge des Ravageurs

M. Pipelet, le concierge

Le Chourineur

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Filmkriebel

Filmkriebel

  • 9961 berichten
  • 4649 stemmen

Dickensiaanse avonturenfilm met heel wat actiescènes, waarin een markies per ongeluk de dood van een arbeider veroorzaakt met zijn koets in de stegen van Parijs rond 1840. Aangeslagen door dit nieuws vermomt hij zich als arbeider om de familie van de arme man te gaan helpen. De kloof tussen rijk en arm staat centraal maar het is meer dan dat want er komt ook nog een misdaadcomplot bij kijken. Hunebelle en hoofdacteur Jean "Fantomas" Marais waren pioniers van de vroege Franse actiefilm (OSS117, Fantomas) en waren niet bang om het zich moeilijk te maken op dat vlak. Gevolg is dat de editing er redelijk slordig uit ziet. Toch ziet het er allemaal niet al te knullig uit; Marais deed enkele stunts zelf o.a. wanneer hij iemand uit een brandende woning gaat redden. De film werd niet in Parijs gefilmd; kon ook niet want het "middeleeuwse" Parijs verdween al eind 19de eeuw. Dus koos de regisseur voor Rouen om het straatbeeld uit die tijd op te roepen. Na Le Bossu (3,5*) alweer een mooi staaltje vakmanschap.