Robin Hood: Prince of Thieves (1991)
Genre: Actie / Avontuur
Speelduur: 143 minuten / 155 minuten (extended edition)
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Kevin Reynolds
Met onder meer: Kevin Costner, Morgan Freeman en Alan Rickman
IMDb beoordeling:
6,9 (220.381)
Gesproken taal: Arabisch en Engels
Releasedatum: 16 augustus 1991
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Robin Hood: Prince of Thieves
"Sometimes the only way to uphold justice... is to break the law."
Robin of Locksley zit na de kruistochten gevangen in Turkije. Hij ontsnapt dankzij de hulp van Moorse medegevangenen. Wanneer de twee terugkomen in Engeland komt Robin er achter dat zijn vader gedood is door de Sheriff van Nottingham en dat het volk door hem onderdrukt wordt. Hij vlucht naar Sherwood Forrest om van hier uit samen met het volk van Sherwood een rebellenstrijd aan te gaan met de sheriff.
Externe links
Acteurs en actrices
Robin of Locksley / Robin Hood
Azeem
Marian
Will Scarlett
Sheriff of Nottingham
Mortianna
Friar Tuck
Lord Locksley
Guy of Gisborne
Little John
Video's en trailers
Reviews & comments
Staaajn_
-
- 103 berichten
- 1914 stemmen
Kevin Costner en Morgan Freeman acteren weer eens goed i deze film 'robin hood'.
van mij krijgt deze film een 4*
Jan met de pet
-
- 998 berichten
- 1182 stemmen
Vind de film ook een beetje langdradig, had er meer van verwacht, al met al aardig: 2.5
anne J
-
- 1525 berichten
- 976 stemmen
Blij dat deze morgen op tv komt
Ik ben zeker achter de buis te vinden. Vroeger samen met Hook mijn favoriete film, ik had die oude videoband als klein meisje helemaal versleten: zo vaak gedraaid. Benieuwd hoe de film morgen zal zijn, andere beleving? En dan kan ik tenminste een stem uitbrengen.
(Alan rickman, Morgan Freeman én Kevin Costner in één film. Heerlijk toch. Was vroeger al helemaal verkocht door Rickman vooral.)
Al DeNiro
-
- 1664 berichten
- 105 stemmen
Misschien niet zo goed als The Name Of The Rose, Kingdom of Heaven, King Arthur, Excalibur en El Cid, maar wel de meest complete film over de middeleeuwen.
Alles zien we zo een beetje uit die periode: kruistochten, adel, arme boeren, struikrovers, kastelen, zwaardgevechten, heksen.
jumpstylemovie
-
- 6225 berichten
- 1221 stemmen
Opzich geen hele slechte film dankzij het acteerwerk van onze eigen Severus Sneep. Verder is het zwak en zijn de Decors belachelijk.
2*
AmazingShikoku
-
- 143 berichten
- 463 stemmen
IK vind deze film sowieso al de grootste miscast van Robin Hood ooit. Van alle films die er over Robin Hood zijn gemaakt is er nog nooit een zo on-hoodachtige Robin Hood geweest.
De enige gelijkenis tussen Robin Hood en deze goedkope rip-off is het feit dat ze allebei zogenaamd van de rijken stelen en dit aan de armen geven.
Nu is Robin Hood: Prince of The Thieves gefilmd en ook zeker heel beroerd geknipt alsof de film een jaar of twintig eerder zou zijn gemaakt dan het werkelijk is. De film voelt dan ook verschrikkelijk gedateerd aan alsof je naar een film over de middeleeuwen zit te kijken nog ouder dan flesh & blood van paul verhoeven.
2/5
hdehoon
-
- 373 berichten
- 328 stemmen
Het blijft vreemd, een Amerikaans sprekende Robin Hood en Marian. De film is duidelijk pre 9/11, want er wordt zo waar een poging gedaan multiculti thema´s in beeld te brengen.
Het meest storen me de flauwe Amerikaanse grappen. Het high scoolgirl-achtige gedrag van Marian, als ze een gouden dolk geeft voor de schatkamer van Hood, lijkt op een scene uit een slechte soap. De sheriff van Nottingham wordt in de eerste helft van de film als een razende en tierende idioot uitgebeeld, terwijl ze zo´n magnifieke acteur als Rickman juist de kans moeten gunnen om de koele, sinistere sadist te spelen, die hij zo goed kan treffen in andere films. Gelukkig kreeg hij die kans nog even, toen hij Marian gevangen had.
Aardige scenes waren het gevecht met Little John bij de rivier en met father Tuck. Maar die kunnen mij er niet toe brengen de film meer dan 2,5 ster te geven.
Al DeNiro
-
- 1664 berichten
- 105 stemmen
Dat is niet helemaal waar wat je zegt.
Na 9/11 zijn er ook wel zulke films geweest, zoals Kingdom of Heaven, Rendition, Body of Lies, The Kingdom en Syriana.
Terug naar de film, die is niet perfect, maar zeker vermakelijk, dat moet iedereen wel kunnen toegeven.
De film en soundtrack waren in 1991 ook een enorm succes. En Kevin Costner was rond die tijd de populairste acteur met The Untouchables, Dances With Wolves, Robin Hood, JFK en Bodyguard.
Maar Robin Hood was ook de eerste echte grote film van Morgan Freeman, die daarna in The Unforgiven, Shawshank Redemption en Seven kon spelen
606
-
- 23876 berichten
- 12267 stemmen
Prima avontuur film met een leuk verhaal
Het acteerwerk is ook goed en de actie was ook mooi.
3,5 ster
hdehoon
-
- 373 berichten
- 328 stemmen
Dat is niet helemaal waar wat je zegt.
Na 9/11 zijn er ook wel zulke films geweest, zoals Kingdom of Heaven, Rendition, Body of Lies, The Kingdom en Syriana.
O.K. Het stoorde me bij Hood ook niet hoor, ik vond die arabier wel heel goed spelen.
moviecrazy91
-
- 35 berichten
- 1609 stemmen
O.K. Het stoorde me bij Hood ook niet hoor, ik vond die arabier wel heel goed spelen.
Dat mag ook wel, het was namelijk Morgan Freeman. 
charmed one
-
- 680 berichten
- 535 stemmen
een geweldige film. ik heb hem al zo vaak gezien. maar hij blijft geweldig. een van mijn lievelings films.
hdehoon
-
- 373 berichten
- 328 stemmen
Ik las ergens dat Rickman de rol van sherrif tot 2 x toe had verworpen, totdat hij carte blanche kreeg om hem te spelen zoals hij dat zelf wilde. Ik vraag me af hoe de rol in het oorspronkelijke script dan gespeeld diende te worden....? Rickman maakt er in elk geval altijd iets speciaals van.
DenisevB
-
- 7 berichten
- 0 stemmen
Leuke film om een keer gezien te hebben, maar op een of andere manier vond ik hem niet geweldig.
moviegirl2
-
- 315 berichten
- 310 stemmen
Vermakelijke film, geen uitmuntende epos.
Acteerwerk niet slecht, maar op de een of andere manier kon ik Costner niet vereenzelvigen met Robin Hood. Verder leuke grappen en het heeft nooit echt geboeid, maar zeker niet verveeld.
3,5*
Vinokourov
-
- 3143 berichten
- 2909 stemmen
Het Robin Hood-verhaal is een mooie legende die op mijn sympathie kan rekenen. In deze filmversie wou het bij mij helaas niet leven. De film is teveel gemodelleerd naar clichématige filmwetten (incl. rare oneliners), waardoor het middeleeuwse nobele en strijdvaardige sfeertje niet uit de verf komt. Het enige interessante was de rol van Morgan Freeman, die als wijze Moor Robin Hood menigmaal te hulp schiet.
juhnzun
-
- 670 berichten
- 0 stemmen
Moet je hiervoor eerst een voorgaande deel hebben gezien of is dit gewoon een los deel 
juhnzun
-
- 670 berichten
- 0 stemmen
Gekeken en viel toch behoorlijk tegen had het veel spectaculairder en spannender verwacht
dit leek veel meer op een komedie 
mrron
-
- 72 berichten
- 211 stemmen
Echt een klassiekertje. Goede film. Wel wat weinig aktie inderdaad ja juhnzun. Maar ik vind dat dit niet zo vaak in de robin hood films zit dus ik had dit ook niet verwacht. Een vermakelijke film.
4*
JTV-kijker
-
- 1066 berichten
- 2017 stemmen
Een leuke film over Robin Hood, maar ik vond de rol van Freeman maar raar en de heks verschrikkelijk overbodig. Die maakten het verhaal wat ongeloofwaardig. Voor de rest zit de film wel redelijk goed in mekaar. Fijn om te kijken op een zondagavond wanneer er voor de rest niets op TV te zien is.
Wilcoo7
-
- 32 berichten
- 67 stemmen
Mijns inziens is dit een echte klassieker
De kop het lichaam en de staart van deze film zijn formidabel. Een aaneenschakeling van actie en humor. De kostuums zijn prachtig en het word nergens saai. Toen ik de film voor de twaalfde keer zag kon ik nog steeds genieten. Ik vind Kevin Kostner als Robin Hood in tegenstelling tot anderen op deze site best goed. Stapje verder nog.... ik vind ik dit een perfect gecaste film. Morgan Freeman komt erg goed tot zijn recht in zijn rol als de rustige, wijze en trouwe lotgenoot. Christian Slater is gewoon Will Scarlet. De heldhaftige vader van Robin, zijn bediende en die Sherrif + Guy van Gisborne.... wat een types. De heks niet te vergeten natuurlijk. Het is natuurlijk een tikkie ongeloofwaardig allemaal maar dat mag de pret van mij niet drukken. Ik krijg bij het kijken van deze film een echt Robin Hood gevoel. Daarom 5 sterren!
Semsoethot
-
- 285 berichten
- 298 stemmen
Prima film met humor, actie enne, nou ja, helemaal eens met Wilcoo7 z'n recensie.
juhnzun
-
- 670 berichten
- 0 stemmen
Actie / Avontuur 
het enige wat ik zag was komedie 
sofripa
-
- 1516 berichten
- 1143 stemmen
Lekkere film met een redelijke Kostner, een goede Freeman en met de absolute topper Rickman. Wat speelt die vent de pannen van het dak als een manische sheriff. 4 sterren
Gerelateerd nieuws

Avonturenfilm 'Robin Hood: Prince of Thieves' met Kevin Costner en Morgan Freeman verlaat Netflix

Bekijk deze fantastische films voordat Prime Video ze uit het aanbod verwijdert

'Robin Hood: Prince of Thieves' is vanavond op Paramount Network te zien

Deze vijf goed beoordeelde films verschijnen binnenkort op Netflix
Bekijk ook

Braveheart
Oorlog / Historisch, 1995
2.282 reacties

Dances with Wolves
Western, 1990
707 reacties

Chi Bi Part II: Jue Zhan Tian Xia
Actie / Avontuur, 2009
49 reacties

A Night to Remember
Drama / Historisch, 1958
85 reacties

The Untouchables
Misdaad / Drama, 1987
714 reacties

Der Name der Rose
Mystery / Historisch, 1986
245 reacties
Gerelateerde tags
engelandcrusademercifulness robin hoodarcherfolk herodiefnottinghamsherwood forestbow and arrowfriar 12th centurythe crusadesliving in the woodshelping the poor
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.









