Genre: Biografie / Sport
Speelduur: 130 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Gary Fleder
Met onder meer: Dennis Quaid, Rob Brown en Charles S. Dutton
IMDb beoordeling:
7,2 (23.485)
Gesproken taal: Engels
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot The Express
"He changed our country... one yard at a time."
Het levensverhaal van football speler Ernie Davis (Rob Brown), die als eerste zwarte speler de Heisman Trophy won. Als kleine jongen in Elmira, New York ondervond hij eind jaren '40 al de racistische bejegeningen van leeftijdsgenootjes en wanneer hij jaren later door coach Schwartzwalder naar de universiteit van Syracuse wordt gelokt, is het daar al niet anders. Ernie heeft echter een uitzonderlijk talent waarmee hij zijn team op sleeptouw neemt. Ook in de Zuidelijke Staten, waar hij doorheeft dat hij niet alleen voor zichzelf en zijn team moet spelen, maar voor al zijn lotgenoten.
Externe links
Acteurs en actrices
Ernie Davis
Ben Schwartzwalder
Jim Brown
Jack Buckley
Will Davis, Jr.
Willie 'Pops' Davis
Young Ernie
Young Will
Sarah Ward
Marie Davis
Video's en trailers
Reviews & comments
dope
-
- 324 berichten
- 20052 stemmen
Niet de beste American footballfilm, maar zeker wel de moeite waard. Ik heb zo ongeveer alle films in dit genre van de laatste vijf jaar wel gezien en deze springt er niet echt uit. Het feit dat het waargebeurd is maakt het ook wel wat indrukwekkender.
stinissen (crew films & series)
-
- 23434 berichten
- 76919 stemmen
Zulke verhalen zijn al 1000000000 maal verfilmd maar ik moet zeggen deze stijgt boven de grijse middenmoot uit.
joe black
-
- 364 berichten
- 1462 stemmen
goeie film, zoals stinissen zegt, is dit een reeds bekend verhaal. Maar het is waargebeurt en dat brengt altijd wel een extra dimensie aan zo'n film.
el padrino
-
- 233 berichten
- 1168 stemmen
dramatische wending in de film, maakt het waargebeurde verhaallijn alleen maar mooier en beter. beter dan de 13 in een dozijn films van tegenwoordig. 5
opa_paul
-
- 202 berichten
- 1554 stemmen
Redelijke film. Inderdaad wel iets beter dan een hoop van de bekende films in dit genre. Hoe dan ook; niet een film die ik nog vaak zal zien, maar wel een film die ik over een paar jaar nog ken.
ps, helaas werd voor mij de film een beetje verpest door weer zo'n vervelende moviemeter gebruiker die weer ns geen spoiler gebruikt en verraadt dat er een dramatische wending in de film zit! Leuk! Nu zat ik weer heel de film lang op te letten wat er zou gaan gebeuren. Gaat ie dood? Wordt ie te hard getackeld? Neergeschoten?
In ieder geval: Bedankt hoor! 
cdman19800
-
- 177 berichten
- 1595 stemmen
Zeer goede sportfilm,
Alhoewel er al zovele gemaakt zijn springt deze er toch wel bovenuit.
Sjoppa
-
- 10 berichten
- 10 stemmen
4,5
Ben zeer positief verrast over deze film! Het arme, kleine jongetjes verhaal, als van: "ik word later de beste football player, en dat lukt dan ook" is natuurlijk wel bekend. Maar de lading die de film brengt over de rassenscheiding/rassenhaat in de tijd vlak na WOII heeft mij weer weten te boeien. Waargebeurd verhaal waar je eigenlijk stil van moet worden (wat zijn mensen toch dwaas).
Wel zonde dat de film zo'n matige titel heeft. Zou eerder denken aan een spannende film over een hoge-snelheids-trein ...
Topper!!
Sergio
-
- 254 berichten
- 6291 stemmen
Jammer dat in het januari nummer van Empire deze film wordt besproken en alles "prijsgeeft" waardoor ik (helaas) de afloop al wist.
Neemt niet weg dat deze sportfilm/drama samen met Friday Night Lights tot de betere behoort.
guylopez93
-
- 596 berichten
- 1731 stemmen
Niet de beste American footballfilm, maar zeker wel de moeite waard. Ik heb zo ongeveer alle films in dit genre van de laatste vijf jaar wel gezien en deze springt er niet echt uit. Het feit dat het waargebeurd is maakt het ook wel wat indrukwekkender.
ey
welke films in dit genre vind jij dan heel goed? 
willemmov
-
- 7 berichten
- 29 stemmen
Zulke verhalen zijn al 1000000000 maal verfilmd maar ik moet zeggen deze stijgt boven de grijse middenmoot uit.
Correct, een van de duizend als je het over het verhaal hebt,
maar deze versie is zeker zeker een van de beste
T.S.S.A.
-
- 257 berichten
- 1504 stemmen
Briljante film.
Natuurlijk is het qua opzet een dertien in een dozijn film, maar deze film stijgt zo ver boven de rest uit.
Ik heb letterlijk gelachen en gehuild bij deze film. Het is allemaal prachtig weergegeven, weergaloos geacteerd en erg sterk opgebouwd.
Het grootste pluspunt vond ik het tempo. Er werd niet al te lang stilgestaan bij de 'grote' momenten in het verhaal als het om de wedstrijden of prijzen ging. Het ging echt om de discriminatie en het grotere doel dat hij via het football diende.
Echt genoten van deze film dus, een aanrader voor de liefhebber van films met een goed verhaal.
4,5*
the new guy
-
- 1731 berichten
- 1591 stemmen
Aangrijpend verhaal, maar te clichematig gefilmd. Vaak zelfs vervelend als er weer precies gebeurt wat je voorspelde.
timbo_
-
- 13116 berichten
- 3859 stemmen
Ontzettend cliche, behoorlijk moralistisch en nergens echt bijzonder maar toch twee uur uitstekend vermaak. The Express is dan ook gewoon een enorm lekker feel good sportfilmpje dat nergens pretendeert meer te zijn en daardoor eigenlijk nooit irritatie oproept.
Wat ik ook nog wel aardig vond waren de originele beelden die af en toe overvloeide in de filmbeelden maar verder moet je van deze film niets vernieuwends verwachten. Gewoon een leuke sportfilm die ondanks zijn voorspelbaarheid toch twee uur boeiend blijft.
dikke 3,5*
Hectometersnor
-
- 299 berichten
- 168 stemmen
Erg Amerikaans verteld, en met een overdosis trots. Desondanks een mooie film met een goede cast. Mooie afwisseling van echte originele beelden en nieuwe filmbeelden. Opbouw van de film is goed en gelukkig niet langdradig. Ik heb me 2 uur geboeid naar deze film gekeken en ondanks dat het typisch Amerikaans verteld gewoon een hele aardige en nette film.
Waku
-
- 5456 berichten
- 6491 stemmen
Probleem zoals al eerder genoemd is hierboven is dat er al vele films met dit thema zijn behandeld.
Toch is het zeker geen vervelend verhaal om naar te kijken.
Maar het idee "dit heb ik al eens eerder gezien"verdwijnt nergens.
Wel mooi sport beelden , goed in beel gebracht en sfeervolle oude en authentieke straatbeelden.
Voor diegene die og niet eerder een sportfilm hebben gezien is dit zeker een aanrader.
Persoonlijk zelf vond ik een voldoende
3*
arie-lex
-
- 92 berichten
- 204 stemmen
Wat een film. Echt wetende dat dit waar gebeurd is ontroerend, spannend kortom een pachtige film
!!!!*Lucky
-
- 3933 berichten
- 2935 stemmen
Prachtige film. Op de een of andere manier laten dit soort films ( waar er vele van zijn gemaakt, maar waar er maar weinige zo goed zijn ) altijd een speciaal en mooi gevoel bij mij achter. Ik heb de film net bekeken en kan geen woorden verzinnen die mooi genoeg zijn, om over film deze film te zeggen. Ben op dit moment gewoon sprakeloos.
vranque
-
- 937 berichten
- 3926 stemmen
Zulke verhalen zijn al 1000000000 maal verfilmd maar ik moet zeggen deze stijgt boven de grijze middenmoot uit.
Grappig, dat vond ik dus niet. Grijze middenmoot dus. Onvoldoende is echter wel te weinig. Een zesje voor het vakmansschap.
3*
akka
-
- 156 berichten
- 1276 stemmen
Het is wel een goede film maar toch (vind ik) te pro amerikaans en dat is jammer van deze film.
3.5
DiStefanO
-
- 185 berichten
- 163 stemmen
Prachtige film. Op de een of andere manier laten dit soort films ( waar er vele van zijn gemaakt, maar waar er maar weinige zo goed zijn ) altijd een speciaal en mooi gevoel bij mij achter. Ik heb de film net bekeken en kan geen woorden verzinnen die mooi genoeg zijn, om over film deze film te zeggen. Ben op dit moment gewoon sprakeloos.
Ik kan me in je woorden helemaal vinden. Ik heb exact hetzelfde.
Xen0n
-
- 732 berichten
- 859 stemmen
Dit is ook hoe ik er over dacht. Geweldige film, dit zijn de film waar ik van houd, jammer genoeg worden er maar weinig zó goed als deze gemaakt.
Goed acteerwerk, dat laat het goed overkomen, spannende football wedstrijden. De tijd vliegt wanneer je dit bekijkt, een prachtige film over een geweldig persoon.
4,5*
JDSsmetje
-
- 6568 berichten
- 2312 stemmen
Ik heb het eerste halfuur kunnen bekijken en dit was goed. Ozo jammer, dat ik dit niet verder gezien heb.
Xen0n
-
- 732 berichten
- 859 stemmen
Ik heb het eerste halfuur kunnen bekijken en dit was goed. Ozo jammer, dat ik dit niet verder gezien heb.
Het einde is eigenlijk nog het beste deel
Ik zou hem verder gaan bekijken als ik jou was. 
desert
-
- 107 berichten
- 801 stemmen
Nog een zo een film en ik maak mezelf van kant. Geen slechte film, maar het verhaal is zo voorspelbaar ,sentimenteel en talloze keren gedaan, nee.. dit is niet niet mijn ding..
De Knip
-
- 1885 berichten
- 3681 stemmen
Ach jongens, het is waargebeurd en ik moet zeggen, de hoofdpersoon was niet fantastisch, maar het sentimentele...het Amerikaanse.....dit zijn mijn films wel, hoor! Dennis Quaid weer erg goed:
****
dinal12000
-
- 163 berichten
- 208 stemmen
Prima film, inderdaad al vaker vertoond, maar goed uitgewerkt, footballacties zijn realistich in beeld gebracht. Dat het waargebeurd is tilt de film boven het gemiddelde uit.
Het laatste nieuws

Biografisch sportdrama 'The Smashing Machine' vanaf nu te streamen op HBO Max

Controversieel? Castleden over spraakmakende horrorserie 'The Beauty': 'Zet je aan het denken'

Oscars 2026: alle nominaties van de Academy Awards op een rij

'The Night Agent' keert snel terug: Netflix onthult trailer van derde seizoen
Bekijk ook

Cría Cuervos
Drama, 1976
52 reacties

The Greatest Game Ever Played
Drama, 2005
46 reacties

Radio
Drama / Biografie, 2003
89 reacties

The Secret Life of Bees
Drama, 2008
69 reacties

Glory Road
Drama / Sport, 2006
50 reacties

Coach Carter
Drama / Sport, 2005
201 reacties
Gerelateerde tags
amerikaans voetbalcollegebiografiesportsyracuse university
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.




