• 15.761 nieuwsartikelen
  • 178.096 films
  • 12.215 series
  • 33.986 seizoenen
  • 647.146 acteurs
  • 199.025 gebruikers
  • 9.373.067 stemmen
Avatar
 
banner banner

Nineteen Eighty-Four (1984)

Drama / Sciencefiction | 113 minuten
3,19 569 stemmen

Genre: Drama / Sciencefiction

Speelduur: 113 minuten

Alternatieve titel: 1984

Oorsprong: Verenigd Koninkrijk

Geregisseerd door: Michael Radford

Met onder meer: John Hurt, Richard Burton en Suzanna Hamilton

IMDb beoordeling: 7,0 (86.985)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 15 november 1984

Plot Nineteen Eighty-Four

"George Orwell's terrifying vision comes to the screen."

Verfilming van George Orwells gelijknamige boek. Na een atoomoorlog is de wereld verdeeld in drie supercontinenten. Winston Smith woont in Londen, dat de hoofdstad is van Oceania. Hij ondergaat, net als alle mensen, het strakke regime dat wordt uitgeoefend door de staat. De mensen hebben er geen vrijheid en er is een totale afwezigheid van privacy. Big Brother loert altijd en overal met camera's en spionnen. En dan begaat Winston een grote misstap: hij wordt verliefd.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van FisherKing

FisherKing

  • 18696 berichten
  • 0 stemmen

De film gaat, maar de muziek van the Eurythmics is schitterend! Julia and Sex-Crime !


avatar van Yak

Yak

  • 4950 berichten
  • 829 stemmen

Gezien bij, hoe kan het ook anders, Engelse les op de middelbare school. Deed me niet veel, dus voorlopig een 3,5 tot ik 'm opnieuw gezien heb.


avatar van Yak

Yak

  • 4950 berichten
  • 829 stemmen

Nu valt me trouwens ook pas het jaartal op waarin deze film is gemaakt.


avatar van EmDee

EmDee

  • 7192 berichten
  • 1417 stemmen

Is de title trouwens niet gewoon 1984 ?


avatar van FisherKing

FisherKing

  • 18696 berichten
  • 0 stemmen

Is de title trouwens niet gewoon 1984 ?
Zo is ie bij ons uitgekomen.

Maar dan snappen de Amerikanen het niet meer. Raken ze in de war en denken ze dat dit een film van nu (toen) is


avatar van geronimo

geronimo

  • 1955 berichten
  • 0 stemmen

In 1956 kwam "1984" uit. Beide films zijn gebaseerd op de novel van George Orwell.


avatar van Hobbes

Hobbes

  • 2911 berichten
  • 1195 stemmen

hmm..ik kan deze niet vinden op imdb?


avatar van J.@.K

[email protected]

  • 49 berichten
  • 4458 stemmen

Nu wel.


avatar van Hobbes

Hobbes

  • 2911 berichten
  • 1195 stemmen

dank


avatar van mr.Frielink

mr.Frielink

  • 744 berichten
  • 0 stemmen

Lijkt me een zeer interessante film. Het boek was iig erg indrukwekkend, maar weet iemand of deze ergens te huur is? Heb me rot gezocht, maar kan hem nergens vinden..


avatar van Freud

Freud

  • 10772 berichten
  • 1153 stemmen

Ik heb hem ooit gevonden in de bib in antwerpen (maar daar heb je waarschijnlijk erg weinig aan ) Ik vond hem toen erg goed, niet alleen omdat het boek natuurlijk schitterend is, maar ook omdat de film een aantal erg sterke beelden en scenes bevat, die mij nu (na 3 jaar) nog steeds zijn bijgebleven.


avatar van Goodfella

Goodfella

  • 5091 berichten
  • 4875 stemmen

Het verhaal blijft uiteraard prachtig, maar de film vertelt het echt kurkdroog en nogal duf. Geef me dan Brazil maar..


avatar van Freud

Freud

  • 10772 berichten
  • 1153 stemmen

Brazil is natuurlijk schitterend, terwijl ik het bij deze film houd op zeer degelijk. Maar misschien kon Brazil enkel gemaakt worden omdat deze film al bestond? Bovendien heb ik bij Brazil goed gelachen, en was ik even onder de indruk van het einde, maar van de maatschappijkritische punten uit de echte 1984 bleef toch niet veel meer over, of in elk geval, die kwamen bij mij niet meer zo sterk over als in het origineel. Wat ook niet de bedoeling was natuurlijk!


avatar van Wouter

Wouter

  • 18718 berichten
  • 3085 stemmen

Freud schreef:

Brazil is natuurlijk schitterend, terwijl ik het bij deze film houd op zeer degelijk. Maar misschien kon Brazil enkel gemaakt worden omdat deze film al bestond?

Zo invloedrijk was deze film niet. Het boek van Orwell natuurlijk wel.

Bovendien heb ik bij Brazil goed gelachen, en was ik even onder de indruk van het einde, maar van de maatschappijkritische punten uit de echte 1984 bleef toch niet veel meer over, of in elk geval, die kwamen bij mij niet meer zo sterk over als in het origineel. Wat ook niet de bedoeling was natuurlijk!

Het origineel? Je doet alsof dit een origineel scenario was. Het boek van Orwell stamt uit in 1948. En dit is de tweede verfilming van dit verhaal.


avatar van Freud

Freud

  • 10772 berichten
  • 1153 stemmen

Sorry hoor, als ik over 'het origineel' spreek, bedoel ik natuurlijk het boek, en niet deze film. Die is inderdaad niet echt supervernieuwend te noemen, maar zoals ik al zei: hij vertelt het verhaal goed, en sommige beelden zijn erg sterk.

En Brazil gaat enkel over dit onderwerp omdat het verhaal (uit het boek) al bestond en zo bekend was, het is in zekere zin een parodie, en dat kan enkel als het origineel genoeg bekendheid heeft. Mede dankzij deze film denk ik, maar ik weet niet hoe succesvol hij geweest is.


avatar van Wouter

Wouter

  • 18718 berichten
  • 3085 stemmen

Matig succesvol. Het boek is veel beroemder dan de film.


avatar van Freud

Freud

  • 10772 berichten
  • 1153 stemmen

Wouter schreef:

Matig succesvol. Het boek is veel beroemder dan de film.

Geloof ik graag...


avatar van Menghini

Menghini

  • 1306 berichten
  • 941 stemmen

Is net uit in GB... Met Nederlandse ondertiteling!


avatar van Axel Kouderdijk

Axel Kouderdijk

  • 62 berichten
  • 1537 stemmen

...en nu dus ook in Nederland.

H.


avatar van remorz

remorz

  • 2497 berichten
  • 2739 stemmen

Een zielloze verfilming van een geweldig boek, hier had echt veel meer in gezeten; 2,5*


avatar van Onderhond

Onderhond

  • 87594 berichten
  • 12842 stemmen

Verhaal prachtig ? Heb het boek van Welles nooit gelezen, maar ben dat duffe deprimerende gezeik over gedoemde toekomsten wel een beetje zat.

Misschien is het omdat schrijvers van nature uit wat romantischer aangelegd zijn, maar die angst van wetenschap, de natuur steeds als paradijs, de mens als kuddedier, het verbannen van gevoel en de wet van de regeltjes, "zever in pakskes". Niet boeiender dan de gemiddelde geschifte secteleider die op de hoek van de straat staat te roepen dat de ondergang nabij is. Ik heb lak aan alles wat in deze film aangehaald wordt, vind het alles behalve interessant, vind het kortzichtig en simplistisch.

Als film stelt het ook al niet veel voor. Paar aardige scenes, maar een bleke toekomst staat niet gelijk aan een saaie toekomst. Dat fake intellectuele, spirituele godoe met die gedichtjes en dat landschap maakte het alleen maar erger.

Bleh. 1*

Edit : zij die binnenkort Memories mogen kijken, begin alvast maar Cannon Fodder te vergelijken met deze film


avatar van Jordy

Jordy

  • 22567 berichten
  • 2952 stemmen

Onderhond schreef:

Verhaal prachtig ? Heb het boek van Welles nooit gelezen, maar ben dat duffe deprimerende gezeik over gedoemde toekomsten wel een beetje zat.

Iets zegt mij dat het argument "Welles was hiermee één van de eersten" niet aan je besteed is? (deze film niet gezien btw, boek is imho geweldig)


avatar van Onderhond

Onderhond

  • 87594 berichten
  • 12842 stemmen

Niet echt nee . Het idee zelf irriteert me ook vooral, dus of hij nu de eerste of de laatste was maakt op zich niet al te veel uit. Al heeft het natuurlijk ook veel te maken met de manier van uitwerking, en in de film was dat echt uitermate pover en moralistisch.


avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 74672 berichten
  • 5981 stemmen

Orwell toch?


avatar van Art

Art

  • 13507 berichten
  • 3660 stemmen

Het moet inderdaad George Orwell zijn.


avatar van remorz

remorz

  • 2497 berichten
  • 2739 stemmen

Onderhond schreef:

Al heeft het natuurlijk ook veel te maken met de manier van uitwerking, en in de film was dat echt uitermate pover en moralistisch.

Waar. Er is in de verfilming veel gesnoeid in sfeertekening, achtergrondverhaal en de gedachten van de hoofdpersoon.

De kracht van dit verhaal was dan ook de uitwerking van Orwell. En die mist deze film.


avatar van Jordy

Jordy

  • 22567 berichten
  • 2952 stemmen

kappeuter schreef:

Orwell toch?


avatar van Onderhond

Onderhond

  • 87594 berichten
  • 12842 stemmen

Welles is z'n koosnaampjes

Toch denk ik niet dat het boek mij zal aanspraken, gezien de basisthema's in de film. Is het boek even moralistisch, of schept het een genuanceerder beeld van de toekomst ?


avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 74672 berichten
  • 5981 stemmen

Nietes!


avatar van Jordy

Jordy

  • 22567 berichten
  • 2952 stemmen

Onderhond schreef:

schept het een genuanceerder beeld van de toekomst ?

Nee absoluut niet, het boek is een hele grote dikke (en overdreven) waarschuwing. Ik vraag me af hoe onze wereld er nu uitgezien zou hebben als dat boek niet geschreven was. Maar voor nuance hoef je het niet te lezen, vind ik.