
The Return of the Living Dead (1985)
Alternatieve titel: Ze Zijn Terug en Hebben Honger
Verenigde Staten
Horror / Komedie
91 minuten
geregisseerd door Dan O'Bannon
met Clu Gulager, James Karen en Don Calfa
Als de nieuwe medewerker aan zijn baas van een lokaal medisch magazijn vraagt wat het meest vreemde is wat hij ooit heeft gezien, zegt zijn baas een levende dode opgesloten in een stalen vat. Natuurlijk laat de baas dat vat zien aan de nieuwe medewerker, waarop met een rake klap op het vat de baas bewijst hoe sterk het vat is. Helaas is het vat niet meer 100% waarop deze knapt en een giftige damp zich via de luchtkokers verspreidt waarop de doden tot leven komen met maar een gerecht op hun menu: 'Brains!'
Trailer
https://www.youtube.com/watch?v=KeSAFGWzft8
Wanneer je deze, als ook andere ingevoegde media op de site wilt zien, dan moet je hier even toestemming voor geven.
Met het tonen hiervan wordt er mogelijk door een andere partij cookies geplaatst en/of wordt je ip-adres geregistreerd, zonder dat MovieMeter hier invloed op heeft. Lees ons privacybeleid voor meer informatie over hoe MovieMeter met je privacy omgaat.
Links
Zoek naar deze film op dvd/blu-ray op AmazonIMDb (7,3 / 54531)trailer (YouTube)various artists cd (MusicMeter)Prachtige humor, goede vaart en actie, enkel de sterke sfeer vanaf het begin kan niet tot het einde aanhouden.
3,5*
En één die geen moment heeft verveeld. Prima spanningsopbouw, een goede donkere sfeer en een goede portie gore. Hoewel ondertussen gedateerd dat hoofd van die vrouwelijke zombie, wat werd vastgebonden, en waarbij dat hoofd een robot leek qua bewegingen bijv. . Ondanks dat, prima film.
Verder heb ik me wel erg goed vermaakt, dus wil ik er ook weer niet teveel over zeuren. Zoals ik eerder al noemde zijn de acteurs vrij matig, maar lijdt hun performance er alsnog niet onder omdat iedereen goed in zijn vel zit met de absurde situaties en stompzinnige dialogen. Wie er een goede reden kan vinden waarom jocks en punkers trouwens samen een feestje houden, mag het me vertellen, logisch was het niet te noemen. Afgrijselijk kitscherige soundtrack overigens, maar wel een die de sfeer van de film goed vorm weet te geven. Ik ben heel erg benieuwd naar de vervolgen.
Slecht geacteerd, slechte effecten en een super dom verhaal.
Maar wel super leuk om te zien.
Neemt niet weg dat de keuze om de zombies te laten praten nog steeds geen goede is. Morgen nog even de 2-uur durende making of kijken denk ik.

Ben benieuwd naar de docu More brains - Return to the living dead, waarin o.a. de final interview met O'Bannon, zoals hierboven vermeld, zou staan. (Heb 'em bij Boudisque besteld - ik lig reeds in een slaapzak bij de deurmat...)
TROTLD is in elk geval een instant-klassieker wat mij betreft - ideale combinatie van spanning en vette humor, dito soundtrack met aanstekelijke rock 'n' punk-nummers & met een voortreffelijke, kleurrijke ensemble cast.
Zo zie je ze nog maar weinig.
Uitstekende opbouw met leuke karakters, dit verveelt geen moment...
Het praten van de zombies vond ik ook geen goede keuze. Ik heb wel een aantal keer flink gegrijnsd, maar nee, de Romero's vind ik een stuk beter. Wat zal die Linnea Quigley het koud hebben gehad... Leuke Trivia over haar trouwens op IMDb... Misschien toch die scream queen docu maar eens kijken
Overigens, dit bevat een geniale soundtrack. Het eerste deel, te horen als de as van de zombie via de buizen naar buiten gaat.
Ondanks dat vond ik het eind, ridicuul. Ik hou het liever bij 28 days later en 28 weeks later.

2.5*

Vandaag maar eens wat oude sentiment opgehaald, vandaag ook nog eens zin in weer een heerlijke zombie smasher dus bij deze maar even The Return of the Living Dead opgezet. Ik moet zeggen dat ik niet wild ben geworden van The Return of the Living Dead maar verveeld heb ik me echter ook niet, door het geinig en klein maar ook weer simpel conceptje is de film erg leuk om te volgen en is het kijken zeker niet verveeld.
Het verhaal was wel leuk. Een soort van biologisch laboratorium houd lichamen in opslag van het leger, een jonge ontdekt scheuren in de ton en dat de ton niet meer goed is waarop zijn collega zegt dat hij nog wel goed was en daarna een grote mep waarna er gas vrij komt, dit brengt doden tot leven. Ze moeten alles op alles zetten om dit te kunnen overleven en de zombieplaag tegen te houden. Ook vermakelijk was dit keer het concept 'brains!', eens een keer wat anders.
Het verhaal was dus leuk om te volgen en het concept was ook wel geinig, helaas vond ik hier en daar het acteerwerk wat aan de mindere kant en leek de setting van de film op een B-matig filmpje. Geinig om er eentje van de oude klassiekers te kijken en ik heb me prima vermaakt.
3.0*
3*
Ruime 4*
Zo mager als het kan zijn, maar soms is dat wel DE manier om een film als deze te laten werken.
Het idee dat ze hier hebben gebruikt met dat gas in de lucht en plots is er de pech dat het gaat regenen en dan nog boven een kerkhof vond ik gewoon super dat ze dat hebben gebruikt.
Ook druipt het thema 80's van het scherm: de personage's zien er gewoon uit zo als een 80s muziek clip, en dan dat cheesy 8 bit deuntje dat we de theme noemen van de film.
De zombies zagen er fijn uit, en zelfs op een paar na (die dat daar in de kelder zit bij de kapotte trap, en die zombie vrouw dat ze vastbinden) zagen ze er vrij robot achtig uit wat grappig was. Verder zeer leuk dat ze inderdaad iets nieuws hebben geprobeerd met het hele BRAINS concept, en dat ze kunnen praten.
Top vermaak als je iets simpel, dom, en leuk wilt.
4,0
The Return of the Living Dead ziet er ook gewoon erg goed uit en heeft als pluspunt de hilarische rol van James Karen.
De muzikale bijdragen van T.S.O.L. en the Damned zijn briljant.
Een cultklassieker onder de horrorliefhebbers en ik heb nu eindelijk de tijd gehad om hem te zien. Het is een vermakelijke film. De personages zijn lekker over-the-top. De jonge castleden doen erg hun best, waardoor er behoorlijk wat sprake is van overacting. Hier had ik echter helemaal geen last van, want verder is de film gewoon erg vermakelijk. Die heerlijke '80's sfeer die ik altijd zo geweldig vind bij dit soort films is hier uiteraard ook aanwezig.
Verder word de film echter nergens echt spannend en is er hier en daar behoorlijk goed zichtbaar dat het budget voor deze film maar mager was.
Niets meer en niets minder dan vermakelijk.
Maar hoe leuk de zombies ook zijn, het is vooral fijn dat Return of the Living Dead met een paar amusante hoofdpersonages komt. Het leukst zijn Clu Gulager en Don Calfa als ... jawel .. Burt en Ernie. Twee leuke acteurs, die niet teveel hun best doen om grappig te zijn, maar in hun droogheid wel veel humor aan de kont hebben hangen. Van een iets ander kaliber zijn Frank en Freddy (James Karen en Thom Mathews), die veel over de top gaan. Eveneens over de top zijn de punkers en jongeren. Een leuk stel bij elkaar; Linnea Quigley is altijd een memorabele verschijning en figuren als Miguel A. Núñez Jr. en Mark Venturini zagen we al eerder in Friday the 13th V: A New Beginning. Dus ook qua koppen is het een klein feestje voor de horrorliefhebber. Maar wat deze horrorliefhebber vooral zal aanspreken aan Return of the Living Dead is die achtbaan aan heerlijke pulp; tachtig minuten fijne gore, geestige dialogen, aangename typetjes, een leuke soundtrack en een hele reeks memorabele sequenties. Return of the Living Dead is zo'n achtbaan waar je meteen na afloop nog een keer een kaartje voor wil kopen.
4 sterren!
Opnieuw genoten van deze heerlijke horror komedie. Wat een personages, top muziek en zo een goede sfeer. Gewoon een erg leuke film.
De film heeft wel potentieel met foute humor die het een cultfilm maken. Romero heeft met zijn versie van zombies wel meer de stempel gezet hoe zombies tegenwoordig vertolkt worden, zodat het hier wel wat raar overkomt soms. Zeker als ze af en toe praten en vragen voor 'send more cops!'.
Je valt niet in slaap met de rollercoaster van deze film, maar kwaliteit kan je het niet noemen. Geen idee of het gewoon gebrek aan talent is, of dat het de bedoeling was om het zo'n foute film te maken.