• 15.835 nieuwsartikelen
  • 178.419 films
  • 12.235 series
  • 34.017 seizoenen
  • 647.757 acteurs
  • 199.124 gebruikers
  • 9.378.950 stemmen
Avatar
 
banner banner

In Bruges (2008)

Misdaad / Komedie | 107 minuten
3,46 3.058 stemmen

Genre: Misdaad / Komedie

Speelduur: 107 minuten

Oorsprong: Verenigd Koninkrijk / Verenigde Staten

Geregisseerd door: Martin McDonagh

Met onder meer: Colin Farrell, Brendan Gleeson en Ralph Fiennes

IMDb beoordeling: 7,9 (489.627)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 26 juni 2008

  • On Demand:

  • Pathé Thuis Bekijk via Pathé Thuis
  • CANAL+ Bekijk via CANAL+
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot In Bruges

"Shoot first. Sightsee later."

Twee huurmoordenaars krijgen na een serieus fout gelopen klus de opdracht in Brugge onder te duiken en daar te wachten op een telefoontje van hun chef. De ene maakt van de gelegenheid gebruik om wat kunst en cultuur op te snuiven, zijn kompaan vindt Brugge maar een achterlijk gat. Zijn wroeging over wat hij fout gedaan heeft lijkt hem naar een depressie te leiden, tot hij een meisje ontmoet dat zijn stuntelige avances lijkt te beantwoorden. Als na enkele dagen het telefoontje eindelijk arriveert, blijkt dat ze toch niet enkel voor de rustige omgeving naar Brugge zijn gestuurd.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Social Media

Alle Media

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van kos

kos

  • 46700 berichten
  • 8856 stemmen

Kierkegaerd schreef:
Ok....komt i:

-klachten -

Schiet me maar af vrienden, maar valt een regisseur dit niet op?



Ik zal niet overal op ingaan, maar die gu had ie van die kerel die hij in z'n oog schoot, die dus ook maar aan 1 oog blind was...

Dat hij in de trein werd aangehouden kwam juist door die Canadezen.
Dat ze Engels praten kwam omdat het vrijwel allemaal Engelsen zijn. En de Belgen die er in zaten gaan niet Frans of Vlaams praten tegen Engelsen lijkt me.


avatar van soom

soom

  • 24920 berichten
  • 2752 stemmen

Sinds ik in Belgïe geweest ben, met vakantie (dit jaar dus), en een beetje daarvoor, ben ik helemaal verliefd geworden op de Belgische mensen en hun taalgebruik. Het klinkt mij echt ontieglijk schattig en lief in de oren, namelijk. In Bruges heeft dit jammer genoeg niet, maar toch vond ik het helemaal geen slechte film, integendeel. Colin Farrell heeft met John Smith in The New World mijn hart veroverd, en die rol valt ook niet meer te evenaren of te overbruggen, maar hij moet ook aan het werk blijven natuurlijk. Wel, met de laatste eindscene van hem, raakte hij toch wel min of meer mijn hart weer aan en werd ik eigenlijk een soort van ontroerd. Maar dit kun je natuurlijk niet zeggen, want nu vallen er een heleboel mensen gelijk over me heen..

Maar goed, toch voelde ik het als zodanig, een zekere ontroering kon ik niet onderdrukken. Mijn 3e meeting-film, en ik ga ervan uit niet mijn laatste. Hoop van niet in elk geval..

De beelden van Brugge waren natuurlijk best mooi en er werden zeker mooie beelden geschoten. Ik ben absoluut zeker in mijn waardering. 4*, minder kan ik echt niet geven, want het is best een mooie actiefilm. Sfeervol.


avatar van thunderball

thunderball

  • 5882 berichten
  • 1414 stemmen

Deze vanmiddag bij de MM-meeting gezien, dus er zullen straks nog wel een boel meer recenties gaan komen.

Tja, moeilijk deze film:

Ik vond hem bij vlagen wel leuk en iig was het goed geacteerd, maar een echt geweldige film vond ik het niet.

Farrell vind ik feitelijk nooit echt geweldig (op hooguit Phone Booth na).

De aanwezigheid in het laatste gedeelte van Fiennes maakte nog veel goed. Behoorlijk fuckin' hilarisch was ie, om in de taal van de film te blijven.

De achtervolging was zelfs nog even spannend ook.

Het is niet een film die ik anderen direct aan zou raden te gaan zien.

Ik geef hem een vijf, ofwel 2,5 ster


avatar van gotti

gotti

  • 14075 berichten
  • 5891 stemmen

Héérlijke film. Eén van de leukste sinds tijden die ik in de bioscoop zag. Sowieso een film die je in de bioscoop moet zien; niet zozeer voor de filmische pracht, alswel voor de group-bounding. Nog nooit zoveel meegelachen tijdens een film.

De film kent een enorm rare mix van (absurde)humor en drama, die ik nu nog steeds niet helemaal thuis kan brengen. Farrel is enorm leuk in z'n komedie momenten en gek genoeg tevens enorm grappig in de dramatische. Op momenten waarop je het totaal niet verwacht (o.a. op die schommel in het parkje) wordt het opeens erg grappig en wrang tegelijk.

Enorm goed geschreven ook; ontzettend absurd, maar tegelijkertijd ook weer enorm echt. Dat gedoe met die dwerg (viel bijna van m'n stoel tijdens die karateslag), de blinde en z'n vriendinnetje en tuurlijk ook Fiennes. Allemaal enorm geestige en vooral volle personages, die daardoor het einde nog meer kracht bij zetten.

Indrukwekkend.
4,5*


avatar van Lord Flashheart

Lord Flashheart

  • 6454 berichten
  • 2375 stemmen

Ook ik was vandaag op de meeting, en hoewel In Bruges geen topper is, heb ik opnieuw een prima dag gehad.

In Bruges begint langzaam en moet het in het eerste uur vooral van de sfeer en de dialoog tussen de twee hoofdpersonages hebben. Mooie beelden van het oude Brugge en de droog komische (Engelse) humor doen de rest, maar het blijft allemaal erg braaf.

Het duurt helaas allemaal nét te lang en het wordt pas in het laatste halve uur echt interessant. De humor wordt wranger en absurdistisch en de sfeer grimmiger. Nu stijgt de film boven het gemiddelde uit, maar we hebben dan ook even moeten wachten.

Vanwege het spannende laatste halve uur: 3,5*


avatar van wibro

wibro

  • 11590 berichten
  • 4098 stemmen

Ook ik ben vandaag op de meeting geweest in Utrecht, was er hartstikke gezellig en wat de film "In Bruges" betreft kan ik alleen maar zeggen dat ik mij goed vinden kan in de recensie van Lord Flashheart. Er werd goed geacteerd en de beelden van Brugge - vooral die bij avond - oogden zeer mooi. Toch vond ik de film niet echt geweldig. Het eerste uur vond ik nogal langdradig, daarna werd het een stuk beter.

3,0* lijkt mij daarom een juiste waardering.


avatar van JohnWilliams

JohnWilliams

  • 7504 berichten
  • 1006 stemmen

Vandaag op de Meeting heb ik net als de andere gezellig gasten van de meeting deze film gezien.

Ik vond hem op zich wel aardig. De muziek vond ik wat tegenvallen maar was wel mooi op zich. Cleeson speelde duidelijk het beste van iedereen. De beelden waren erg mooi zoals eerder al gezegd. De humor is apart net als de film overigens. Je moet er van houden, ik was er wel over te spreken maar ondanks dat had ik er toch iets meer van verwacht, toch maar die 3*.


avatar van Inland Rabbit

Inland Rabbit

  • 3286 berichten
  • 2159 stemmen

hee, deze heb ik ook gezien!:p

Anyway, lastig te beoordelen. Nuja ook weer niet zo lastig, maar toch weer wel. Ik lul hier maar een beetje in de ruimt met mn eerste 2 zinnen en dat idee kreeg ik ook bij de film af en toe. Conversaties die helemaal nergens over gaan, op momenten dat het eigenlijk best off-beat is. Ja dat is dus wel mijn ding.
Ik heb ook vaker moeten lachen, dan dat ik het drama gedeelte echt voelde en dat voelt best twisted aan de ene kant, maar werkt vaak gewoon goed.
Een opmerking als 'I think I'm dying' heel droog, uit de mond van iemand die dood ligt te gaan , ja dan ben je goed bezig.
Wel had ik het idee dat de muziek en ook de sfeerschepping af en toe duidelijk op drama mikte, maar dat gedeelte pakte ik niet op. Daar heb ik geen problemen mee, want ik heb me prima vermaakt. De film kwam bij mij over echter, dat het ook drama wilde integreren en de sfeerschepping en muziek wekte wel die suggestie, maar het lukte niet.
In dat geval misschien dus in de opzet half geslaagd? Ik weet het niet, ik zal hem zeker eens herzien. De humor is me namenlijk zeker bevallen, maar de integratie van drama elementen misschien wat geforceerd. 3.5 voor nu, wat het gewoon een goede film maakt.


avatar van Nick Hardeman

Nick Hardeman

  • 51 berichten
  • 58 stemmen

Prima film, begint wat matig maar met humor.

De achtergrond van brugge is geniaal en fiennes ook altijd, gleeson doet ook zijn best.

Geen topper maar prima vermaak.

De moeite waard.


avatar van Lee72

Lee72

  • 169 berichten
  • 0 stemmen

Nogal trage en saaie film die maar niet op gang wil komen. Er gebeurd gewoon te weinig naar mijn idee en de beelden van Brugge stemmen me ook niet echt vrolijk. Wat een grauwe grijze bende. Zeker geen film die blijft hangen zoals bijvoorbeeld Pulp Fiction. Toch een ruime voldoende voor het totale plaatje, vooral door het laatste gedeelte van de film.


avatar van The One Ring

The One Ring

  • 29974 berichten
  • 4109 stemmen

Geslaagde misdaadkomedie. De film is vooral goed door de dialogen, die bij vlagen hilarisch zijn en vaak een mooi contrast leveren bij wat we op beeld zien. De drie hoofdrolspelers doen het ook allemaal zeer goed, met Gleeson als uitschieter. De twist waarin Gleeson Farrell niet neerschiet om te voorkomen dat Farrell zelfmoord pleegd is briljant gevonden. Alleen Fiennes zelfmoord en de reden daarvoor kwam wat kunstmatig over. Jammer.

Dikke 3,5* zijn zeker verdient.


avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 74672 berichten
  • 5984 stemmen

Sterke film die een heel leuk sfeertje schept dankzij zwarte humor en mooie shots van Brugge.
Het idyllische Brugge als contrast tegenover een rauw maar bizar-komisch misdaadverhaal.
Het verhaaltje is misschien simpel, maar dat simpele plot is juist ook de kracht van de film en geeft ruimte voor een originele uitwerking, dus niet zomaar de zoveelste willekeurige misdaadkomedie. Er wordt inventief met de personages omgegaan die elkaar op bepalende momenten treffen. Ook de locatiekeuze is uitermate doeltreffend.
De filmcrew op het plein is een leuke vondst die op het eind zorgt voor meesterlijke beelden als Fiennes bijna het loodje legt.
Grote verrassing bij de acteurs vond ik Brendan Gleeson. Zo'n Engels acteur van de oude stempel, een prachtig acteur die met veel humor en perfecte timing een uitgebluste huurmoordenaar speelt. Ik ken 'm vooral van 28 Days Later en Harry Potter.


avatar van Toontje35

Toontje35

  • 429 berichten
  • 889 stemmen

Kwam wel wat traag op gang deze film. Maar prachtige rollen. En een spetterend einde


avatar van Slynkin

Slynkin

  • 268 berichten
  • 454 stemmen

De humor vond ik behoorlijk vreemd, maar ik heb toch wel een paar keer moeten grijzen. De dialogen gaan helemaal nergens over en kwamen op mij over als een resevoir dog-imitatie. Alleen dan veel minder.

De shot's van brugge waren daarentegen erg mooi.

Afgezien daarvan vond ik het op alle gebieden een net-niet film.


avatar van ASroma

ASroma

  • 298 berichten
  • 514 stemmen

gotti schreef:
Héérlijke film. Eén van de leukste sinds tijden die ik in de bioscoop zag. Sowieso een film die je in de bioscoop moet zien; niet zozeer voor de filmische pracht, alswel voor de group-bounding. Nog nooit zoveel meegelachen tijdens een film.

De film kent een enorm rare mix van (absurde)humor en drama, die ik nu nog steeds niet helemaal thuis kan brengen. Farrel is enorm leuk in z'n komedie momenten en gek genoeg tevens enorm grappig in de dramatische. Op momenten waarop je het totaal niet verwacht (o.a. op die schommel in het parkje) wordt het opeens erg grappig en wrang tegelijk.

Enorm goed geschreven ook; ontzettend absurd, maar tegelijkertijd ook weer enorm echt. Dat gedoe met die dwerg (viel bijna van m'n stoel tijdens die karateslag), de blinde en z'n vriendinnetje en tuurlijk ook Fiennes. Allemaal enorm geestige en vooral volle personages, die daardoor het einde nog meer kracht bij zetten.

Indrukwekkend.
4,5*


sluit me hier volledig bij aan, wat een heerlijke film. Vloog echt voorbij en je bent continu gefocused op de film.

4 sterren


avatar van Freud

Freud

  • 10772 berichten
  • 1153 stemmen

Beetje bizar is het wel, twee uur met de trein rijden naar Utrecht om een film te gaan zien over fucking Brugge .

Maar ik kon hem ten zeerste smaken: erg mooi scenario, goed geacteerd, schitterende beelden,... De film deed me sterk denken aan de stripverhalen van Jeremiah: de personages zijn karikaturaal, maar heel consequent en reëel uitgewerkt en daardoor tegelijk grappig en tragisch, het verhaal volgt alle te verwachten conventies (één van de personages zegt tegen het einde zelf dat ze aan de shoot out gaan beginnen ) en is daardoor niet direct heel verrassend, maar hij doet dat met zo veel verve en enthousiasme dat ik het haast onmogelijk vond om er niet in mee te gaan. De film valt eigenlijk uiteen in drie delen: een humoristisch begin, waarin de hoofdpersonages worden getypeerd en Brugge beledigd, een dramatische wending en een einde vol actie, en de film maakt die omslag ook zonder veel complexen, wat ik wel sympathiek vond overkomen. De lokatie en de nevenpersonages die de film telkens weer kruisen vormen de brug tussen die delen en maken er toch nog een geheel van.

McDonagh heeft me een paar jaar terug overdonderd met zijn schitterende, oscar-winnende kortfilm Six Shooter (die inmiddels jammer genoeg niet meer op YouTube staat), de beste mix van baldadige absurde inktzwarte humor en deprimerende keiharde realiteit die ik al gezien heb, en uiteraard kan deze film daar totaal niet aan tippen. Maar het is een heel aangename, met zorg geschreven en gemaakte film die geen moment verveelt. Ik denk dan ook dat deze regisseur nog wel zal groeien in de toekomst en hoop oprecht dat hij de kans krijgt verder zijn zin te blijven doen


avatar van JohnWilliams

JohnWilliams

  • 7504 berichten
  • 1006 stemmen

Freud schreef:

Beetje bizar is het wel, twee uur met de trein rijden naar Utrecht om een film te gaan zien over fucking Brugge .

Ze gebruikte inderdaad wel veel het woordje "Fuck" erin...bij die brief van Ralf Fienes kwam ik niet meer bij!

Zulke stukjes kon ik dan weer wel waarderen!


avatar van Lad

Lad

  • 5700 berichten
  • 0 stemmen

Deze krijg op de site van "grote broer" een heel goede score...


avatar van kyanne

kyanne

  • 28 berichten
  • 31 stemmen

Bizar is goed omschreven bij deze film, echter ik denk dat deze film niet zal aanslaan bij het grote publiek.

De komische dialogen en de wat vreemde karakters maken het echter een topfilm.

Ik ga binnenkort Brugge bekijken, ben benieuwd wat er uit de film is blijven hangen.


avatar van JohnWilliams

JohnWilliams

  • 7504 berichten
  • 1006 stemmen

Ga vooral naar de kerk.


avatar van Altijdklagen

Altijdklagen

  • 232 berichten
  • 1826 stemmen

Erg trage film met grote stukken waarin niets gebeurt en af en toe hilarische stukjes waarbij ik niet bij kwam...

Toch blijft het negatieve hangen... en ik zal zeker niet naar brugge gaan


avatar van wibro

wibro

  • 11590 berichten
  • 4098 stemmen

Altijdklagen schreef:

... en ik zal zeker niet naar brugge gaan

Brugge is ook geen stad voor mensen die altijd klagen .


avatar van valentijn133

valentijn133

  • 2 berichten
  • 4 stemmen

Wat een enorm slechte film is dit zeg! Ik kan werkelijk waar niet begrijpen dat iemand deze film goed vindt?! Iemand durft deze film zelfs te vergelijken met Pulp Fiction? Echt onbegrijpelijk.

Misschien wordt het einde van de film beter (of minder slecht!), maar dat heb ik niet gehaald. Halverwege van pure wanhoop de film afgezet. Dat is een uur van mijn leven dat ik nooit meer terug krijg.

Het is lachwekkend om Farrel te zien acteren zoals hij doet, dat accent is echt om te janken. Nog nooit iemand zo slecht een accent horen gebruiken. Alleen dat maakt deze film absoluut ongeloofwaardig. Als je als regisseur niet hoort dat dit absoluut niet klopt, dan weet ik het niet meer.

Nogmaals, het einde van het film heb ik niet gehaald en dat wil wat zeggen. De vorige keer dat dit gebeurde was bij Random Hearts, ook zo'n enorme ^&%$#%film, maarja...

Het verbaast me nogmaals dat velen hier deze film super vonden.


avatar van wibro

wibro

  • 11590 berichten
  • 4098 stemmen

valentijn133 schreef:

Dat is een uur van mijn leven dat ik nooit meer terug krijg.

En de 6 minuten die jij besteed hebt om deze onzin uit te kramen, die krijg je ook nooit meer terug .


avatar van Inland Rabbit

Inland Rabbit

  • 3286 berichten
  • 2159 stemmen

"Het is lachwekkend om Farrel te zien acteren zoals hij doet, dat accent is echt om te janken."

Sterker nog, volgens mij is het praktisch zijn eigen accent, dus je commentaar trekt wat dat punt betreft, op niks. In Dublin geboren namenlijk.


avatar van Freud

Freud

  • 10772 berichten
  • 1153 stemmen

wibro schreef:

En de 6 minuten die jij besteed hebt om deze onzin uit te kramen, die krijg je ook nooit meer terug.

Meer nog, want je hebt zelfs de moeite genomen om je speciaal hier te registreren om dat bericht te typen


avatar van dulcinea

dulcinea

  • 923 berichten
  • 818 stemmen

Inland Rabbit schreef:

"Het is lachwekkend om Farrel te zien acteren zoals hij doet, dat accent is echt om te janken."

Sterker nog, volgens mij is het praktisch zijn eigen accent, dus je commentaar trekt wat dat punt betreft, op niks. In Dublin geboren namenlijk.

Nu spreekt die man z'n eigen accent en vinden mensen nog dat het 'vals' overkomt. Helaas Valentijn, z'n Amerikaanse accent is het fake, al klinkt het volgens mij allebei even goed hoor


avatar van Madecineman

Madecineman (moderator films)

  • 7484 berichten
  • 1715 stemmen

Best een aardig filmpje. De sfeer zit er goed in alhoewel het natuurlijk vreemd is om midden in de zomer een film te kijken die zich zo rond de kerst afspeelt. Mooie plaatjes van een winters en sprookjesachtig Brugge een best originele setting voor een zwarte misdaadcomedy. Collin Farell en Brendan Gleeson, de twee partners in crime, doen het ook prima. Jonge hond en ouwe rot in het vak blijken prima sparringpartners en ik heb regelmatig best moeten grinniken om de nogal droogkloterige dialogen en absurde situaties. Ik denk dat de film gezien de tragiek van Farell's karakter ook op een drama-element wil mikken wat echter voor mij niet zo werkte.

Toch vind ik de grootste zwakte van In Bruges het niet altijd even sterke scenario. Vooral sommige toevalligheden komen mij nog al eens als zwak over. Uit de trein gepikt worden omdat je een Canadees op z'n neus hebt getikt? Net op het moment dat er uit het raam gesprongen wordt een boot die voorbij vaart en die terwijl er iemand wordt neergeschoten op die boot doodleuk naar een aanlegsteiger vaart, slachtoffer aan land laat strompelen en dan vrolijk verder tuft? Nah, dat gaat er bij mij niet in.
Het einde vind ik tekenend voor de hele film, een mooie sfeervolle, bijna hallucinante scene met Jeroen Bosch figuren op de filmset waarbij ik het erg vreemd vond dat er niemand in paniek raakte na het lossen van het eerste schot. En dan die zelfmoord van Fiennes... Maak dan het cirkeltje niet rond, beetje te voor de hand liggend.

Uiteindelijk, ondanks dat ik best wat kritische noten heb geplaatst best een aardige film die net niet helemaal lekker in evenwicht is op de een of andere manier. Ik houd het op een aardige 3*.


avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 74672 berichten
  • 5984 stemmen

Madecineman schreef:

Toch vind ik de grootste zwakte van In Bruges het niet altijd even sterke scenario. Vooral sommige toevalligheden komen mij nog al eens als zwak over.

.

In Bruges is dan ook in essentie een misdaadkomedie en maakt dankbaar gebruik van de ruimte die dat genre biedt om losse endjes aan elkaar te knopen. Het is daarnaast vooral ook een knipoog naar dat genre. Let ook op de dialoog 'This is the shoot-out.'


avatar van Madecineman

Madecineman (moderator films)

  • 7484 berichten
  • 1715 stemmen

Nou ja vind dat de film toch ook duidelijk wat serieuze trekjes heeft en daarmee ook een drama-element wil inbrengen. Voor mijn gevoel probeerde de film misschien wel iets te veel allemaal te zijn (misdaad, comedy, drama, absurdisme) en is daardoor niet helemaal in evenwicht. Toevalligheden die ik waarschijnlijk in andere actie/misdaad/spektakel films wel zou kunnen accepteren maar die hier nu door de serieuzere ondertoon toch wat uit de boot vallen.