

Genre: Familie / Muziek
Speelduur: 105 minuten / 111 minuten (Extended Version)
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Kenny Ortega
Met onder meer: Zac Efron, Vanessa Hudgens en Ashley Tisdale
IMDb beoordeling:
5,2 (64.789)
Gesproken taal: Engels
On Demand:
Bekijk via Disney+
Bekijk via Google Play
Bekijk via iTunes
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Amazon Prime
Niet beschikbaar op meJane
Plot High School Musical 2
Iedereen van de East High Wild Cats heeft een baantje bij de Evan's Country Club, dat eigendom is van Ryan en Sharpay's ouders. Elk jaar organiseert de countryclub een talentenjacht waar ze het het op moeten nemen tegen een andere club. Deze race wordt echter lastiger dan de voorgaande jaren, omdat Sharpay Ryan laat vallen en een duet met Troy wil doen tijdens de talentenjacht.
Externe links
Acteurs en actrices
Troy Bolton
Gabriella Montez
Sharpay Evans
Ryan Evans
Chad Danforth
Taylor McKessie
Coach Jack Bolton
Ms. Darbus
Zeke Baylor
Darby Evans
Video's en trailers
Reviews & comments

maerk
-
- 4249 berichten
- 2702 stemmen
Amerikaans.
Gisterenochtend heb ik met mijn broertje (12) deze High School Musical maar eens gekeken. Ik begreep niet wat hij er zo leuk aan vond, en nu nog steeds niet.
Heel de film zit vol met de ideale Amerikaanse typetjes. Meisjes zijn bijna altijd slank en beeldschoon, geen smetje op te zien. Jongens zijn gespierd, stoer en lachen de perfecte lach met hun witte tanden. De humor is van het niveau kijk-mij-eens-grappig-doen en natuurlijk ontbreekt het sorry zeggen en alles komt goed deel niet.
Tot slot heeft High School Musical ook nog dig geplaybackte liedjes, wauw. Soms vielen deze wel mee, maar meestal waren deze ook erg ergerlijk. Voor het geheel 1,5*, was nog wel uit te zitten vandaar.
1,5*

Groznyy
-
- 28 berichten
- 206 stemmen
Oversentimenteel, vrij simplistisch, geplaybackte songs, ... ik kan die commentaar zeker begrijpen. Maar met tijd en stond kan ik zo'n films wel appreciëren en deze film maakt er deel van uit.

dave
-
- 1079 berichten
- 885 stemmen
Deze hondsvot die zichzelf onterecht een film mag noemen heb ik in drie keer bekeken. Het ontbrak me gewoon aan lef en doorzettingsvermogen om dit gedrocht in één keer uit te zitten. Deze tweede musical uit het secundair onderwijs is zoals voorspeld erger dan zijn voorganger. Efron heeft zijn wenkbrauwen dus nogmaals tevergeefs opgepoetst. Nu kan mij natuurlijk de vraag gesteld worden waarom ik in naam van de God van het gezond verstand het heb aangedurfd deze productie te bezichtigen. Wel, het is zo dat mijn sekte er de laatste tijd nogal vreemde ideeën op na houdt en het hele gedoe omtrent zelfkastijding nieuw leven in wil blazen. Nu, geef mij maar liever de gesel.
In het eerste deel was het zo dat het verhaal, voor zover dat aanwezig was, vaak onderbroken werd door vrolijke wijsjes en liederen. Hier is het echter volledig omgekeerd en mag je al van geluk spreken als de cast even zijn muzikale neigingen wil onderdrukken. Nochtans is het plot te debiel voor woorden. Het uitgangspunt kan makkelijk zo oud als de straat zijn. Een bepaald lid uit een vriendenkring zoekt nieuwe horizonten op, verwaarloost hierbij zogezegd zijn ‘vrienden’ en begint van zichzelf te vervreemden. Gelukkig komt hij bijtijds tot besef dat hij verkeerd bezig is en keert aldus braaf terug naar huis. Het maakt niet uit dat dit in een modern jasje is gepropt, integendeel. Ik kwam er maar niet bij wat die Troy verkeerd deed. Hij kreeg promotie, kwam onbedoeld in de klauwen van die blonde heks terecht en kreeg de kans om met een grote basketbalploeg te trainen. So what? In feite zijn de enige motieven van zijn zogenaamde vrienden berust op jaloezie en misverstanden.
Het grootste argument dat tegen mij kan gebruikt worden is het aanhalen van de doelgroep waarvoor dit monstrum bedoeld is. Het kan zijn dat tienjarige fans zich van voorgaande zaken geen reet van aantrekken en enkel de zwoele blik van Zac Efron nodig hebben om hun avond te maken, maar dat is in huize dave dus niet het geval. Argument weggevaagd.
Ik ben verder ook niets met de veel te brave lyrics, beschamende dialogen en het voorspelbaar verhaalverloop. Maar het ergste werd voor het laatst bewaard. De acteerprestaties zijn namelijk om van te schreien tot je ogen kurkdroog zijn. Het behouden van de originele acteurs kan soms als een enorm pluspunt worden gezien, maar hier was het beter geweest een integrale wijziging in de cast door te voeren. Niemand slaagt erin boven rioolniveau uit te stijgen. Eigenlijk is het vooral Vanessa Hudgens die alle haren ten berge doet rijzen. Alles wat uit haar anders perfecte mondje komt klinkt zo nep als Chinese bondjassen. Ze is zo artificieel als wat.
Enfin, op naar deel drie.
0,50 (0,75)

movie acteurs
-
- 2920 berichten
- 3125 stemmen
Vreselijk.
Vooral met de aanwezigheid van Efron is het sowieso al erg. Vooral opvallend hoe lang deze film nog duurt. De dialogen zijn plat geschreven. Acteurs om onpasselijk te worden. Dansen kunnen ze wel, maar het acteerwerk is bedroevend. Songs zijn ook niet best met die vreselijke hoge en lage stemmen. Voor de rest is alles van deze film niet om naar huis te schrijven. 0,5.

miss_efron
-
- 195 berichten
- 132 stemmen
Deze film vond ik de slechtste uit de 3 maar het kon nog.Het leuke aan de highschool filmpjes is dat er altijd een vrolijke noot aan te pas komt.

Naomi Watts
-
- 54554 berichten
- 3155 stemmen
Het was al een tijd geleden dat ik deel 1 zag, het werd er dus weer eens tijd voor in deze vakantie. In elk opzicht beter dan zijn voorganger. Neemt zichzelf veel minder serieus en een heerlijke stereotypering. Als je buiten de doelgroep valt is het wel nodig dat je over wat relativering beschikt en jezelf niet te serieus neemt. Helaas zijn er net te veel users die zichzelf wel erg serieus nemen en die houden van open deuren intrappen. Prima maar toch blij dat ik dat niet heb, dan wordt het leven toch best zwaar.
Meer Ashley Tisdale, en dat is goed voor de film. Haar stereotypering van een spoiled brat is geweldig, met die gedetailleerde maniertjes erbij, love it. Efron is wel een blok aan het been in deze reeks maar die ergernissen worden geneutraliseerd door de beeldschone Hudgens. Die ik i.t.t. tot het voorgaande deel nu wel heel erg appetijtelijk vond. Every girl turns into a woman. Ook is ze nog eens een lifeguard in dit deel. Briljant. Ook Grabeel en Bleu doen weer aardig mee.
Qua verhaal niet zoveel bijzonders maar wel met veel minder pretentie als het eerste deel. Meer campy fun en dat is gewoon beter aan mij besteed. Qua liedjes een geval van hit or miss, vreselijke liedjes worden afgewisseld met wel aardige maar heb op zich niet zoveel met liedjes in musicals. Al ga ik dat niet meenemen in mijn beoordeling want dat is nogal logisch in een musical natuurlijk. Wel jammer overigens dat er dus ook zingende dialogen zijn, had liever alleen de echte dans/zang segmenten als kapstok zien fungeren voor de zang momenten maar goed, tough luck.
Met een beetje goede wil en met een voorliefde voor campy zooi kom je dus een eind. Ook wel een must als je jezelf als filmkijker niet te serieus neemt. Fijne stereotypering, een leuke performance van Tisdale en een mooie Hudgens die in badkleding rond paradeert. Solide formule voor een leuk anderhalf uur.

Naomi Watts
-
- 54554 berichten
- 3155 stemmen
Dank, ben er zelf ook erg blij mee . De ontdekking van 2010 look wise
.

Rianneke_Dan
-
- 14194 berichten
- 2555 stemmen
Dit is toch veruit echt de leuke High School Musical film uit de reeks
De eerste was ook prima, maar deze is qua omgeving en verhaal toch echt een stuk leuker en luchtiger, wat ook beter past bij deze musical films. Ik had daarbij ook nooit verwacht dat mijn vriend dit leuk zou gaan vinden, maar dankzij onze gezamenlijke liefde voor Vanessa Hudgens is het toch nog goed gekomen Toch stiekem wel erg grappig om hem met een lach te zien kijken naar High School Musical haha.
Verhaal is leuk, grappig en luchtig. Niet teveel zoetsappige liedjes of dramatische scénes. Ze spelen het hier meer op de humor en de omgeving waar ze in terecht zijn gekomen. Tisdale heeft een grotere rol als Sharpay, en dat is alleen maar genieten want wat zit ze goed in haar rol, net alsof het haar totaal geen moeite kost. (al weet ik niet of dit een goed iets is) Ook haar broer (in de film) is vaak hilarisch, heeft ook een juiste kop voor de rol. Erg leuk dus als bijrollen. Zo heb je dan ook nog de vrienden van Troy en Gabriella, die stuk voor stuk ook wel aardig zijn, maar de enigste twee die er dan nog bovenuit springen zijn Chad en Kelsi.
Zac als Troy is natuurlijk een waar genot om naar te kijken. (niet denkend aan de eerste film) Hij is gelukkig wat ouder, heeft inmiddels een aardige sixpack gecreëerd ( ) en kan redelijk zingen. Qua acteerwerk was het nog niet zoveel in de HSM films, maar dat is gelukkig tegenwoordig al een heel stuk beter. Nog een snoepje in de film is Vanessa (zucht) Zij is één van de weinige vrouwen waar ik zo bi voor zou worden. Wat een mooie vrouw, al is ze hier nog wel erg jong natuurlijk. Maar ze heeft echt iets magisch, haar stem met zingen, die mooie ogen en lieve rol als Gabriella, geweldig! Echt een reden waarom ik HSM toch leuke films vind.
Ook de liedjes vond ik in dit deel een stuk beter, zeker vergeleken met het laatste deel. Dat was toch wel minder met al die dramatische terug komende liedjes. Dan waren ze hier luchtiger, bleven ook na de film langer in je hoofd hangen.
Zeker dus het leukste deel uit de reeks, met name door de locatie, liedjes en het vrolijkere verhaal. Daarbij heb je ook nog meer Sharpay en twee heerlijke hoofdrolspelers
4.5*

Film Pegasus (moderator films)
-
- 30279 berichten
- 5152 stemmen
Deze sequel is gewoon meer van hetzelfde en dat is niet zo positief helaas. De generatie die opgegroeid is met Nickelodeon zal hier van smullen, maar de figuren hebben allemaal teveel suiker gegeten en het verhaal is hopeloos bijkomstig. Dit doet me wat denken aan een jongere versie van Grease, alleen zijn hier de acteurs wel degelijk tieners. Enkele leuke movekes zorgen ervoor dat de film toch nog 1* krijgt.

Dk2008
-
- 10112 berichten
- 805 stemmen
Anders dan bij de eerste film, heb ik deze wel gezien zag ik bij IMDb, en niet zo'n hoge score ook nog. Als je deel 1 niet gezien hebt, kan deze film ook best vreemd overkomen, omdat het een vervolg is. Maar ondanks dat vind ik het toch een heel stuk minder dan de eerste film.
De jongelui hebben nu vakantie en een vakantiebaantje zodat het hele highschool gebeuren ook wegvalt. Ashley Tisdale is hier nog heel wat irritanter dan bij de eerste film. Het lijkt wel een Paris Hilton-kloon. De liedjes zijn vaak ook erg matig, en onlogisch soms ook gezien de locatie en ook niet gelijkmatig over de film verdeeld.
Zac Efron en Vanessa Hudgens doen het in deze film ook best weer leuk, zodat de film ook wel weer zijn goede (romantische) gedeelten kent en dit is vooral naarmate de film vordert waardoor ze minder tijd voor elkaar hebben. Maar verder is het hele verhaal grotendeels een herhaling en slap vaak, zoals met dat golfen. Ook dramatischer met ballads erin. Nog wel een goede finale. Als geheel mooi gemaakt en zal de doelgroep ook meer aanspreken maar heb hier meer gemengde gevoelens over dan de eerste film. 3.0

shrink
-
- 1939 berichten
- 2192 stemmen
Deel 1 was nog wel te pruimen, maar het vervolg is totaal niet van meerwaarde. Erg matig verhaal en te veel zingen.

Shadowed
-
- 7727 berichten
- 4894 stemmen
Meer van hetzelfde.
Vond het eerste deel destijds ook al niet veel soeps, maar toch motiveerde ik mezelf om dit tweede deel eens op te zoeken. Wellicht dat het derde deel ook nog komt, maar dat zien we wel. Waarschijnlijk als de films die ik wil zien een beetje opraken. Je moet uiteraard wat als je over de 4400 films bent gegaan.
In ieder geval was dit de Efron voordat hij daadwerkelijk kon acteren, want eerlijk is eerlijk, dit lijkt nergens op. Klaarblijkelijk kreeg hij genoeg liefhebbers door dit soort rollen, maar eigenlijk is het niet om aan te zien. Het gehuppel van de overige leden zoals Hudgens gaat er ook niet echt lekker in. Het blijven ongemakkelijke prestaties, die je wenkbrauwen regelmatig laten fronzen.
Het gedans en gezing gaat in dit tweede deel van een school naar een verblijf, maar wat een verfrissende verandering moest zijn loopt vooral uit in precies dezelfde formule in een iets zonnigere omgeving. Van een cinematograaf heeft regisseur Ortega nog nooit gehoord, en de cameraman stond waarschijnlijk koffiepauzes te houden gedurende het filmen, want visueel raakt de film kant noch wal.
Nummertjes zijn soms wel pakkend, verder is het voornamelijk een film die menig filmliefhebber waarschijnlijk maar wat makkelijk over kan slaan. Het is me ook een kolossaal raadsel waarom deze film zo'n enorme status heeft gekregen. Denk dat vrijwel iedereen het er wel over eens kan zijn dat het Disney is in z'n meest brave vorm. Punten voor de nummertjes, verder tamelijk triest.
Pre- en sequels

Sharpay's Fabulous Adventure
2011
2 reacties

High School Musical 3: Senior Year
2008
115 reacties

High School Musical
2006
933 reacties
Het laatste nieuws

Kerstfilm op Netflix door kijkers als 'slechtste film aller tijden' bestempeld, 'Squid Game'-acteur zaagt per ongeluk twee tenen eraf | MovieMeter Recap

Gevangenisdrama 'Time' met Stephen Graham en Sean Bean is een absolute kijktip op NPO Start

De tien best beoordeelde films van de jarige Huub Stapel (69)

'Hekimoglu' is de Turkse versie van ziekenhuisserie 'House M.D.'
Bekijk ook

Patrik 1,5
Drama / Komedie, 2008
13 reacties

Vier Minuten
Drama / Muziek, 2006
42 reacties

Billie Eilish: The World's a Little Blurry
Documentaire / Muziek, 2021
16 reacties

Dreamer: Inspired by a True Story
Drama / Familie, 2005
81 reacties

Joulutarina
Drama / Familie, 2007
11 reacties

Elser
Oorlog / Biografie, 2015
62 reacties
Gerelateerde tags
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes | Publishing Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.
Social media
Realtimes | Publishing Network
- Registreer |
- Contact ons |
- Over ons |
- Adverteren |
- MovieMeter Films Wiki |
- Series Wiki |
- Algemene voorwaarden en privacybeleid |
- Consent wijzigen |
- RSS Feeds |
- API

© 2023 MovieMeter B.V.