• 15.787 nieuwsartikelen
  • 178.147 films
  • 12.220 series
  • 33.993 seizoenen
  • 647.201 acteurs
  • 199.052 gebruikers
  • 9.373.940 stemmen
Avatar
 
banner banner

Falling Down (1993)

Thriller | 113 minuten
3,73 2.605 stemmen

Genre: Thriller

Speelduur: 113 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Joel Schumacher

Met onder meer: Michael Douglas, Robert Duvall en Barbara Hershey

IMDb beoordeling: 7,5 (223.638)

Gesproken taal: Engels, Spaans en Koreaans

Releasedatum: 27 mei 1993

  • On Demand:

  • Pathé Thuis Bekijk via Pathé Thuis
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Falling Down

"A Tale Of Urban Reality."

12 juni 1991, Los Angeles, de warmste dag van het jaar. Een ontslagen medewerker van het Ministerie van Defensie staat door wegwerkzaamheden al de hele ochtend in de file. Hij besluit uit de auto te stappen en naar het huis van zijn ex-vrouw te wandelen, waar zijn dochtertje haar verjaardag viert. Maar de man heeft een nogal agressief karakter en wordt tijdens zijn wandeling opgehitst door alles wat in zijn ogen onrechtvaardig is in deze maatschappij.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van SSeagal

SSeagal

  • 1866 berichten
  • 659 stemmen

Laatst gekocht deze en meteen weer gekeken voor de 2de keer, zie ik daar opeens een slechte fout in de film, heeft iemand deze ook ontdekt? Hier komt ie dan : Op de golfbaan is er een scene waarin een oude man (golfer) een hartaanval krijgt. Let nu op waar hij zijn hand legt, vanuit zijn positie drukt hij met zijn hand rechts op zijn borst, en daar zit toch echt het hart niet!!! Check de scene maar eens en kijk goed.


avatar van BoordAppel

BoordAppel

  • 14274 berichten
  • 3281 stemmen

SSeagal schreef:
vanuit zijn positie drukt hij met zijn hand rechts op zijn borst, en daar zit toch echt het hart niet!!!

Och, weet die man veel.


avatar van SSeagal

SSeagal

  • 1866 berichten
  • 659 stemmen

Als je ergens pijn hebt druk je automatisch op die plek. Misschien had ie toevallig ook rechts pijn in zijn borst


avatar van Phoenix

Phoenix

  • 7846 berichten
  • 1418 stemmen

Misschien had ie een mislukte harttransplantatie ondergaan?

Anyway, geweldige film dit. 4,5*


avatar van gotti

gotti

  • 14075 berichten
  • 5886 stemmen

Ik vond hem nogal tegenvallen. Wie weet ook wel te veel van verwacht. 2,5*


avatar van Quentin

Quentin

  • 10202 berichten
  • 8552 stemmen

Erg goede film, uitstekende humor en goed acteerwerk van Dougles en Duvall. Goede kritiek (misschien niet geheel realistisch) op de Amerikaanse maatschappij. 4/5


avatar van gotti

gotti

  • 14075 berichten
  • 5886 stemmen

Quintin schreef:Goede kritiek (misschien niet geheel realistisch) op de Amerikaanse maatschappij. 4/5
Dit was ook één van de dingen waar ik erg over viel in deze film...


avatar van cornelis

cornelis

  • 4744 berichten
  • 681 stemmen

Waarom? Wat is er toch zo belangrijk aan realisme?


avatar van Redlop

Redlop

  • 8961 berichten
  • 3566 stemmen

Belangrijk omdat de 'werkelijkheid' in Falling Down wel wordt uitvergroot. Alle kruideniers zijn oplichters, op alle straathoeken zie je Mexicanen overvallen plegen, veteranen zijn oplichters, golfers zijn gefrustreerde hufters. Ga zo maar door.

Maar wel noodzakelijk om het verhaal van een doorgedraaide man te vertellen.

Films is, vind ik, een vreemde eend (of hoe noem je dat...) in het werk van Joel Schumacher. Want meerendeel zijn het vrij nietszeggende standaard hollywoodfilms die hij maakt.


avatar van Zachery Glass

Zachery Glass

  • 575 berichten
  • 584 stemmen

Tot voor kort had ik slechts drie sterren over voor deze film.

Onlangs bekeek ik hem opnieuw en ik dacht: "potvolkoffie, hier zit meer in dan ik me herinner".

Volgens mij (wie ben ik?) draait deze film over de manier waarop je met de "frustraties des levens" omgaat.

Beide hoofdpersonages zitten ongeveer in dezelfde situatie: kind kwijt (bij Duvall's personage is zijn kind zelfs dood), geen job meer (nu kun je zeggen: jamaar - Duvall gaat met pensioen, maar da's toch min of meer een gedwongen pensioen: door zijn drenzende vrouw en een niet zo aangename werksfeer)

In het begin van de film staan ze zelfs in dezelfde file - en daar zie je het verschil in ingesteldheid tussen die twee: Douglas' personage concentreert zich op de dingen die hem een ongemakkelijk gevoel schenken: iedereen "kijkt" naar hem, de file wil maar niet vooruit, de tanden van die Garfield, ...

Duvall's personage kijkt naar een grappige tekening op een poster en gniffelt.

Briljant - die tegenstelling


Straf goede film + 1,5 punt dus


avatar van gotti

gotti

  • 14075 berichten
  • 5886 stemmen

Ik had het gevoel dat deze film heel serieus over wilde komen, maar de voor mij absurde vorm van vooral het geweld in deze film (waar ook totaal geen heldere reden aan wordt gegeven, die daarbij ook erg plotsklaps komt) deed voor mij het realismepeil erg dalen.


avatar van Zachery Glass

Zachery Glass

  • 575 berichten
  • 584 stemmen

gotti schreef:

maar de voor mij absurde vorm van vooral het geweld in deze film

Inderdaad! Dat was de reden waardoor ik vroeger slechts drie punten over had voor deze film.

Maar: dat absurd geweld, zou dat niet het resultaat kunnen zijn van een explosie van misantropie?

Kijk, als ik mezelf onder de loep neem: soms wordt het me ook teveel. Die kleine irritaties van het leven: een winkel sluit te vroeg, dat meisje zegt "val dood", ...

En jawel - soms ga ik me te buiten aan extreme geweldsfantasiën, maar ik probeer (zeg wel: probeer ) altijd mijn o-zo pietluttige frustraties weg te relativeren.

Bij Douglas' personage is alle relativeringszin verdwenen. Waarschijnlijk omdat hij zijn tweede "ik" kwijt is: zijn gezin (waarschijnlijk had zijn vrouw té veel glimpen opgevangen van zijn tot in het absurde doorgetrokken "burgerzin").

Hij verliest zijn thuis, meer bepaald zijn dochtertje. Waarschijnlijk het enige dat hem doet geloven dat er nog iets goed is in de wereld is, dus slaan de stoppen door.

Enfin, da's wat ik er van maak.


avatar van tovenaar

tovenaar

  • 6723 berichten
  • 0 stemmen

gotti schreef:

deed voor mij het realismepeil erg dalen.

Wie zegt dat de regisseur deze film "realistisch" over wilde laten komen!? Ik vind het een briljante film trouwens, staat al sinds het begin in mijn top 10 .

Mr. Yi! ... D-Feeeensseee


avatar van Redlop

Redlop

  • 8961 berichten
  • 3566 stemmen

tovenaar schreef:

Mr. Yi! ... D-Feeeensseee

Nee....Deeeeeeeee- Fense!

Niet goed opgelet Tovenaar


avatar van tovenaar

tovenaar

  • 6723 berichten
  • 0 stemmen

Haha, ik riep het wel goed, maar typte het wat ongelukkig .


avatar van starbright boy

starbright boy (moderator films)

  • 22407 berichten
  • 5072 stemmen

gotti schreef:

Ik had het gevoel dat deze film heel serieus over wilde komen, maar de voor mij absurde vorm van vooral het geweld in deze film (waar ook totaal geen heldere reden aan wordt gegeven, die daarbij ook erg plotsklaps komt) deed voor mij het realismepeil erg dalen.

Echt? Volgens mij is dit altijd bedoeld als een groteske, bijna absurdistische satire.


avatar van Quentin

Quentin

  • 10202 berichten
  • 8552 stemmen

Dat dacht ik toch ook....


avatar van gotti

gotti

  • 14075 berichten
  • 5886 stemmen

Ik dus niet...


avatar van tovenaar

tovenaar

  • 6723 berichten
  • 0 stemmen

Is het nou een grap Gotti of niet? Je kunt toch niet menen dat je dacht dat realistisch moest zijn? Ik begrijp echt niet hoe je daarbij komt?


avatar van gotti

gotti

  • 14075 berichten
  • 5886 stemmen

Wellicht neem ik de film dan wel te serieus, maar ik zag er toch de nodige realistische dingen in, of in ieder geval dingen die ik, al dan niet, te serieus nam. De vele karakters in de film, allemaal erg dik aangezet ,dat wel, deden mij toch erg serieus overkomen. Dit in combinatie met het absurde geweld (waarvan het hoe en waarom imho te weinig wordt verklaard. werkte bij mij gewoon niet. Gewoon zo over the top dat ik het niet meer serieus kon nemen.


avatar van Goodfella

Goodfella

  • 5091 berichten
  • 4875 stemmen

Een satire dus. Zie ook bijvoorbeeld Fight Club


avatar van Derkje

Derkje

  • 230 berichten
  • 0 stemmen

Kritiek op de gehaaste consumptiemaatschappij wellicht? Goede sfeervolle film met heel goed acteerwerk van Douglas. Dikke 3,5


avatar van Luke

Luke

  • 50 berichten
  • 273 stemmen

Een erg boeiende film. Toch grappig hoe Douglas van het ene probleem in het andere probleem rolt. Zijn frustratie in de auto is mooi naar voren gebracht. En dan ga je rare dingen doen he....


avatar van Captain Pervert

Captain Pervert

  • 4645 berichten
  • 2100 stemmen

Een zeer goede film.

Het acteerwerk is goed, het thema is origineel en als kijker kan je niet anders dan concluderen dat de hoofdpersoon op sommige punten gewoon gelijk heeft.

De film is heel lineair, maar toch boeiend van begin tot eind, omdat je steeds benieuwd bent wat Douglas nu weer op zijn pad tegen zal komen.

Echt een aanrader.


avatar van ThaMovieVoter

ThaMovieVoter

  • 3637 berichten
  • 2242 stemmen

Deze film is echt wreed.

Ik heb soms de neiging om ook wel eens zo door te slaan, maar gelukkig weet ik me in te houden

Wel een goede film.

4 sterren.


avatar van baron

baron

  • 26 berichten
  • 0 stemmen

Meesterlijke film. Vooral het stuk waarin Michael Douglas die vervelende straatschoffie's aanpakt of de scene in het hamburgerrestaurant . Daarom 4 sterren.


avatar van Captain Pervert

Captain Pervert

  • 4645 berichten
  • 2100 stemmen

"It says all that? Maybe if you wrote it in fucking English I could fucking understand it."

Hahahaha!


avatar van 93.9

93.9

  • 3124 berichten
  • 4209 stemmen

te gek zeker als je het ff helemaal gehad hebt met iedereen!


avatar van xangadix

xangadix

  • 1618 berichten
  • 4501 stemmen

te gek zeker als je het ff helemaal gehad hebt met iedereen!
Dan ga ik zelf de straat op, hahaha!


avatar van Diesel

Diesel

  • 9411 berichten
  • 0 stemmen

Haha..