• 15.835 nieuwsartikelen
  • 178.419 films
  • 12.235 series
  • 34.017 seizoenen
  • 647.755 acteurs
  • 199.124 gebruikers
  • 9.378.933 stemmen
Avatar
 
banner banner

WALL·E (2008)

Animatie / Sciencefiction | 98 minuten
3,69 3.740 stemmen

Genre: Animatie / Sciencefiction

Speelduur: 98 minuten

Alternatieve titel: Wall-E

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Andrew Stanton

Met onder meer: Ben Burtt, Elissa Knight en Jeff Garlin

IMDb beoordeling: 8,4 (1.305.782)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 31 juli 2008

Plot WALL·E

"After 700 years of doing what he was built for, he'll discover what he was meant for."

Het is het jaar 2815. Terwijl de mensheid de planeet Aarde vanwege oververvuiling heeft moeten verlaten, is het kleine robotje WALL-E in zijn eentje nog steeds bezig met het schoonmaken van de verlaten planeet. Elke dag weer maakt hij van de grote bergen afval kleine pakketjes en neemt de unieke spullen die hij tegenkomt in het vuilnis mee naar huis. Op een dag wordt de robot EVE naar de planeet Aarde gestuurd om te onderzoeken of het leven op de planeet weer mogelijk is.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Social Media

Volledige cast

Acteurs en actrices

WALL·E / M-O (stemrol)

EVE (stemrol)

Captain (stemrol)

Shelby Forthright, BnL CEO

John (stemrol)

Mary (stemrol)

Ship's Computer (stemrol)

Additional stemrols (stemrol)

Additional stemrols (stemrol)

Additional stemrols (stemrol)

Alle Media

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van maxcomthrilla

maxcomthrilla

  • 15579 berichten
  • 2845 stemmen

Wall-E is de eerste Pixar productie die het voor elkaar heeft gekregen om het zo ver te schoppen tot een plaats in mijn dvd collectie!

De 1ste 45 minuten baadt de film zich in alle rust, die tevens een absorberende werking op de kijker heeft, omdat er nauwelijks tijd besteedt wordt aan het minimaal aantal perikelen die Wall-E meemaakt en iedereen zich zodoende maximaal kan verwonderen bij de te aanschouwen beeldenpracht op de (gedoemde) aarde.

De kennismaking en latere affaire tussen Wall-E en Eve zou roet in het eten kunnen gooien, maar doet dat niet omdat de 2 samen gewoon een schattig stelletje vormen.

Wall-E slaat wellicht wat ver door in het hele: bescherm de aarde tegen de dikke, alleen maar consumerende mens - boodschap. Toch kon ik mij er nooit zo aan storen, aangezien het luxe ruimteschip waar men op vertoefde veel leuke creatieve details en visuele flair met zich meebracht. De verwondering op de gezichten van de crew, nadat ze voor het eerst met het fenomeen aarde en diens schatten kennismaakten woog zwaarder op tegen de vaak, nogal storende Pixar - moraal.

Een verrassing, Pixar weet te imponeren. Een 4*


avatar van Musicer

Musicer

  • 614 berichten
  • 652 stemmen

Het deel op aarde zelf is geweldig, met prachtige graphics en een aandoenlijk verhaaltje. Maar vanaf het moment dat het verhaal de ruimte ingaat ,verliest het m'n aandacht wat en wordt het regelmatig wat repetitief en langdradig. Zie ook de meerwaarde niet in van echte mensen te gebruiken in de reclamefilmpjes en voor de rest animatie? Dat verpest het een beetje voor mij.

Daarbij gaat het nog meer bergaf vanaf het punt dat die ene robot de plant de ruimte in stuurt om hem te vernietigen en het zich verlaagt tot een standaard Hollywood verhaaltje .

Ik ga akkoord met eerdere posts dat het gebiep van EVE en WALL-E soms wat irritant wordt en persoonlijk vind ik dat ze het beter hadden weggelaten. Het was misschien wat moeilijker geweest om emotie te tonen tussen de twee, maar anyway, goede keuze van Pixar om het tot een minimum te houden.

Maar zeer degelijke animatiefilm, al vind ik de lof die critici én het grote deel van het publiek er voor over hebben wel een beetje overdreven.

Afgerond naar boven een 3,5*


avatar van xeegen

xeegen

  • 67 berichten
  • 816 stemmen

Raar eigenlijk hoe je met een niet pratende robot, eigenlijk na de eerste 10 minuten al helemaal kan meeleven. Erg sterk begin en een zeer onderhoudend middenstuk mede door de futuristische mens.

Alleen vond ik het einde redelijk teleurstellend, natuurlijk zijn bijna alle pixar eindes cliché maar bij bijvoorbeeld UP liepen er toch rillingen over mijn rug toen het huis bij de waterval was geland ondersteund door dat prachtige piano riedeltje. Hier miste ik die rillingen een beetje. En ook het herkenningsmoment was voor mij een beetje te zoetsappig maar dat hoort toch een beetje bij dit soort films.

Ik denk toch mijn favoriete pixar film na Finding Nemo ^^ (nooit fan van Toy Story geweest )


avatar van Insignificance

Insignificance

  • 3220 berichten
  • 5588 stemmen

Een Pixar die zich niet kenmerkt als hap-slik-weg. Er zijn zowaar wat dingetjes die blijven hangen. Die zitten dan wel in pakweg het eerste half uur. Het is echt genieten geblazen met de wijde en hoge shots van de bijna fotorealistische, apocalyptische vuilbal die aarde heet. Het doen en laten van het robotje is al even onweerstaanbaar en aantrekkelijk. De muziek werkt ook nog eens mee. Het is eigenlijk niks minder dan adembenemend, dat grotendeels wordt doorgezet met de introductie van en de interactie met EVE.

De aantrekkingskracht neemt wat af wanneer het spul de Axiom bereikt, alhoewel het idee van computers die mensen besturen er wel mag zijn. Niet dat het nieuw is en subtiel is het ook niet, maar het prikt tenminste een beetje. Jammer dat het daarna dooft in het verplichte avonturennummertje met allerlei min of meer standaard capriolen. Ondertussen beginnen de kreetjes van het duo ook al behoorlijk te irriteren en verzandt het uiteindelijk in doorsnee Disney werk. Doet geen recht aan die prachtige start. Het begint en eindigt op moeder aarde, maar het verschil is jammer genoeg vrij groot.


avatar van eltorro

eltorro

  • 898 berichten
  • 3058 stemmen

Pixar is op animatie gebied nog steeds de beste.

De prachtige animatie weten alleen niet te voorkomen dat de film na een tijdje nogal saai en langdradig wordt (vooral wanneer de mensen in beeld komen). Ik miste ook wat emotie bij de hoofdrolspelers, en wat meer leuke humor zou op zijn tijd ook niet misplaatst zijn.
2*


avatar van Zeriel

Zeriel

  • 1395 berichten
  • 2642 stemmen

Schitterend gemaakt. De hele film blijft boeiend, terwijl er de eerste helft niet in gesproken wordt. Knap gedaan. Mooi ook de opgzwollen gedegenereerde mensheid, of wat er nog van over is.

Ik vond het op het einde alleen allemaal een beetje te snel gaan.

Ik vermoed toch dat het feit dat Disney die Pixar opgeslokt heeft (dat zou niet moeten kunnen ) toch enige invloed heeft op het verloop van dit verhaal, en vooral de afloop. Dat de obsitas-mensen opeens weer kunnen staan op het einde is natuurlijk onrealistisch.


avatar van dave

dave

  • 1079 berichten
  • 885 stemmen

De aanvankelijke eenzaamheid van WALL-E vormde zonder meer het vroege hoogtepunt. Een sympathiek robotje dat gemakkelijk de volledige film op zijn rugje kan dragen. Het feit dat het per se angst, vreugde of verdriet kon voelen stoorde me geenszins. Zoals een honderdtal anderen het hier reeds hebben aangehaald stuikt de film gedeeltelijk ineen tijdens en na de komst van EVE, de 'vrouwelijke' ruimtesonde. Het hele gedoe omtrent de 'Android love' en de corpulente restanten van de mensheid was meestal oninteressant. Dan maakt het in feite niet meer uit dat alles er schitterend uitziet. Tja, altijd hatelijk om te moeten vaststellen dat er meer in zat, maar als de werkmieren van Pixar en bovenal het grote publiek hier genoegen mee kan nemen, dan kan ik alleen maar hopen ze in de toekomst beseffen dat ze tot veel meer in staat zijn.

3,00 (3,25)


avatar van Hansjepansje

Hansjepansje

  • 241 berichten
  • 737 stemmen

Serieus tegenvallende Pixar.

Begint nochtans aardig met enkele mooie shots van een vervuilde aarde. Ook de introductie van Wall-E zelf gebeurt met erg veel oog voor stijl. Een zwijgzame robot die met veel bravoure, maar toch ook ietwat ondeugend, plichtsbewust z'n opgelegde taak vervult viel best te pruimen.

Helaas loop het helemaal mis vanaf EVE ten tonele verschijnt. Visueel hadden we dan het beste al achter de rug, zowel cliché-als moraliteitsmeter slaan tilt en het is aftellen naar het erg zwakke einde.

2*, gemiste kans


avatar van killerfreak

killerfreak

  • 846 berichten
  • 1066 stemmen

geweldige pixarfilm. Hiermee tonen ze nog maar eens aan dat ze huizenhoog boven de concurrentie staan wat betreft animatietechnologie. De emoties worden schitterend gebracht in het robotje; de liefde die erin wordt gebracht maakt het mooi, en uiteraard is er een happy end nodig, maar dat stoort geenszins. Topper!


avatar van Metalfist

Metalfist

  • 12407 berichten
  • 3964 stemmen

Waste Allocation Load Lifter-Earth

WALL-E was zo'n film die ik eigenlijk wat aan mij had voorbij laten gaan. Het verhaal sprak me niet aan en een paar jaar geleden was ik er nog rotsvast van overtuigd dat alleen de klassieke Disney animatie de moeite waard was en dat al het hedendaagse gewoon rommel was. Ondertussen ben ik daarin al wat meer van mening verandert maar toch was de behoefte er nog altijd niet. Toen ik een paar dagen geleden bij één van mijn kameraden was, waren we bezig over de oude Disney films en hij begon over deze Pixar waarop ik antwoordde dat ik hem nog nooit had gezien. Daar moest iets aan gebeuren en een paar dagen later was het dus tijd voor de kennismaking met het kleine robotje.

Hoewel, een kennismaking kun je het niet echt noemen doordat ik al wel redelijk veel van het verhaal wist. Je leest hier en daar wat commentaren en je ziet wat fragmenten op televisie en voor je het weet, heb je de halve film al gezien. Dat neemt niet weg dat het een uiterst vermakelijke film is geworden met een meer dan uitstekende eerste helft en een degelijke 2e helft. Want, net zoals zovelen heb ik de indruk, vond ik dat de film zich gerust meer had mogen concentreren op heel het leventje van WALL-E en niet noodzakelijk op de terugkeer van de mensen naar de Aarde. Het is niet dat het 2e deel opeens enorm slecht wordt of iets dergelijks maar het kleine robotje heeft gewoon zo'n ontzettend grote charme dat je er uren naar kunt kijken. Op zich vind ik het dan ook een tikkeltje jammer dat er meer aandacht wordt gegeven aan de moraal van heel het plot want op dat gebied is dit op en top Disney. Er zit altijd wel één of andere boodschap in verweven, vaak iets te uitgesmeerd, maar storen doet dat niet echt. Wel sterk dat de film zo hard de aandacht weet vast te houden zonder veel dialoog. WALL-E zelf kan maar een tweetal woorden uitspreken en EVE is in dat gebied niet zo ontzettend veel beter maar tegelijkertijd verliest de film ook wat van zijn kracht wanneer er meer dialoog aan te pas komt. De situaties op het ruimteschip zijn niet van hetzelfde niveau, alleen de robotjes zijn wel leuk om te zien, maar de toevoeging van echt sprekende volwassen voelt ietwat misplaatst.

Gelukkig is er dan nog de ijzersterke animatie. Ik zei het hierboven al dat ik vroeger vond dat de enige echt mooie animatiestijl die van de oude tekenfilms was maar dit is toch ook zeker en vast te pruimen. Vooral het ontwerp van WALL-E zelf is ontzettend goed gelukt. Het is maar een klein en fijn robotje, deed me zelfs ietwat denken aan B.E.N uit Treasure Planet qua layout, maar het zijn vooral die ogen waarmee men perfect de ziel van het personage weet te treffen. Alleen jammer dat er wordt gekozen om echte acteurs in de film te laten opdraven. De mooie stijl die werd gecreëerd wordt opeens bijna teniet gedaan door iemand zoals Fred Willard te laten opdraven. Dat animatie en echte acteurs meestal al niet al te succesvol zijn heeft Disney nochtans al meerdere keren mogen ondervinden maar blijkbaar wouden ze toch nog eens een poging wagen. Jammer. Daarentegen ziet de film er voor de rest wel piekfijn uit. De compleet vervuilde Aarde barst van de details en vaak zijn er vele knipogen doorheen heel de film te ontdekken.

Op zich niet zo geniaal als men zou vermoeden als je de commentaren her en der leest maar wel een film die het waard is om eens gezien te worden. Het hoofdpersonage is één van de beste, misschien zelfs de beste, creatie van Pixar en visueel ziet het er praktisch allemaal denderend uit. Alleen op gebied van plot mist men af en toe waardoor de film toch iets aan kracht inboet. Maar nog altijd wel de moeite waard.

4*


avatar van TMP

TMP

  • 1892 berichten
  • 1718 stemmen

Redelijk matige Pixar-film. De film deed me helemaal niks. Het begin was wel aardig met Wall-e alleen op de aarde, maar vervolgens wordt het eigenlijk behoorlijk langdradig. Het ruimteship ziet er opzich wel oke uit, net als de rest van de omgevingen. Maar het verhaal heeft niet zo heel veel te bieden.


avatar van dutchtuga

dutchtuga

  • 16970 berichten
  • 4101 stemmen

Het verhaal heeft zeker niet veel te bieden. Wat een makkelijke en moralistische crap. En dit moest de volwassen Pixar voorstellen? Schaam je, Pixar, want talent heb je, gezien het begin van de film, zeker. Technisch op momenten behoorlijk indrukwekkend, maar uiteindelijk inwisselbaar met elke andere Pixar.

2*


avatar van rokkenjager

rokkenjager

  • 2863 berichten
  • 1702 stemmen

Herzien, en blijf bij me standpunt dat dit met afstand de minste Pixar is die ik zag. Het robotje is uiteindelijk niet aandoenlijk, EVE is ronduit een vervelende personage en heb eigenlijk geen een keer moeten lachen. Het wereldje in z'n geheel staat me ook niet aan en de film gaat op een gegeven moment simpelweg vervelen. Wat rest is dat de film er buitengewoon schitterend uitziet, maar te veel ergernissen maken dit geen goede Pixar. Halfje eraf. 2,5*


avatar van Ste*

Ste*

  • 2073 berichten
  • 1388 stemmen

Geweldige film. Met wat een originaliteit komt Pixar hier voor de dag. Het begint al met een prachtige mysterieuze sfeervolle vormgeving op de verlaten aarde en vanaf het moment dat ze op de Axium zijn is het gewoon genieten geblazen van alle creatieve vondsten. De mensheid, zoals die nu is, dik, met een veranderd skelet omdat ze niet meer lopen, de hele dag kijkend naar een schermpje om te communiceren, en het mooi gevonden verhaal over het plantje en de terugkeer naar de aarde.

Ook vond ik EVE echt geweldig modern vormgegeven, heel mooi om naar te kijken, zeker met Wall-E als roestig contrast.

Ik moet deze film nog eens kijken om alles 100% tot me door te laten dringen, want zeker omdat er zo weinig gesproken wordt moet je je volle aandacht er wel heel de tijd bijhouden.

Maar wat een hartverwarmende leuke momenten zaten erin en wat een ongelooflijke creativiteit.

Voor mij Pixars beste na Finding Nemo.

4,5*


avatar van ibendb

ibendb

  • 5038 berichten
  • 3225 stemmen

Originele Disney-Pixarfilm.

Wall-E is een visueel erg mooie film. De eerste 20 minuten wordt er helemaal niks gezegd. Dit stoort niet. Integendeel, die 20 minuten gaan erg snel voorbij en er gebeurt erg veel in. Er vormt een kleine liefde tussen Wall-E en Eve. Daarna wordt het verhaal wat rommelig en weet de ilm minder te boeien. 3*


avatar van K. V.

K. V.

  • 4364 berichten
  • 3769 stemmen

Wat een mooie film. Hij ziet er echt heel goed uit. Ongelofelijk dat je toch zo met een robot kunt meeleven. 't zijn toch straffe mensen daar bij Pixar.

Het tweede deel (wanneer ze op het ruimteschip zijn) vond 'k wel iets minder, vooral als ze daar bij die "gekke" robotten zitten. Denk dat ze daar eerder op een jong publiek dolen. Maar de rest van de film vond 'k zeker de moeite waard om te bekijken.


avatar van Black Math

Black Math

  • 5430 berichten
  • 1753 stemmen

Onverwacht toch erg leuk. Onverwacht, omdat films van Pixar me over het algemeen niet echt liggen. Vaak is de vormgeving verre van mooi en moet de film het hebben van de humor die totaal niet bij me aanslaat.

Het hoofdthema van deze film, de liefde tussen/van robots (en wat breder gezien: gevoelens van robots) is wel een beetje een riskant onderwerp, omdat er al zoveel films en series over gemaakt zijn. Ik moet alleen al denken aan A.I., Chobits, Time of Eve, Ghost in the Shell (de serie) en Rain Town, waarbij de uitwerkingen uiteenlopen van verschrikkelijk slecht tot zeer interessant en/of ontroerend.

Deze film mikt duidelijk op ontroerend en faalt niet zoals A.I. dat een melodramatische tranentrekker is, maar is ook verre van subtiel. Hier wringt af en toe het schoentje, want in sommige scènes lijkt men toch wel erg op effectbejag uit te zijn. Natuurlijk geldt dit in zekere zin voor elke film, maar hier voelt het onnatuurlijk aan. Het is net als met moppen uitleggen, dat verstoort het humoristische effect. Zo is het ook met gevoelens uitbeelden: graag niet al te dik er bovenop. Desondanks een aantal geslaagde scènes, met name de ruimtedans met de brandblusser.

Humor is ook hier niet altijd aan mij besteed, maar toch bij tijd en wijle kunnen lachen. Maar toch, ook hier een aantal flauwigheden, die de film bij absentie beter hadden gemaakt.

Opvallend was de HAL-parodie, die wat mij betreft minder stompzinnig is neergezet dan het origineel in 2001: A Space Odyssey. In dit verband is de muzikale referentie in de vorm van muziek van Johann en Richard Strauss (geen familie) aardig. Verder is de muziek noch in positieve zin noch in negatieve zin opgevallen.

De film mag niet perfect zijn omdat hij verre van subtiel is en ook soms iets te moraliserend, toch laat hij me met een prettig gevoel achter. 3,5*. De beste Pixar tot nu toe dus.


avatar van avdj

avdj

  • 225 berichten
  • 1304 stemmen

Mist een beetje de humor van bijvoorbeeld Toy Story of een willekeurige Diskey klassieker. In technisch opzicht een juweeltje maar niet de topper die er van had verwacht. Eve is te dominant aanwezig en er zijn daarentegen nauwelijks dialogen. Ik rond het af naar 3,5*


avatar van roeman

roeman

  • 285 berichten
  • 1140 stemmen

We hebben hier met zijn alle van genoten, wat een heerljke film waar met weinig woorden toch heel veel wordt gezegd.

En nog steeds behoord Wall-E tot een van onze lievelingskarakters. Hij is zo vertederend en wint je hart door gewoon zijn werk te doen. En dat is niet vele mensen en of dingen gegeven.

Wall-E raakt je door alleen maar Eevea te zeggen, wow brok in mijn keel.

Nee echt een hele leuke film, voor jong en oud, die je raakt.


avatar van ArnoldusK

ArnoldusK

  • 584 berichten
  • 2060 stemmen

Prachtige animatie van Pixar. Veel dubbele interpretaties toepasbaar, van de luiheid en het zelfdestructieve van de mens tot aan de kleine verwijzingen naar Hal van 2001, daardoor uitermate geschikt voor zowel kind als ouder als alles daar tussenin. Ook de verzamelgekte van Wall-E en de symbolische hoop die op het plantje wordt gevestigd valt niet te ontkennen. Subtiele stijl van humor, dankzij de subtiele trekjes van de menselijke robots Wall-E en EVE; een "onhandig" koppel dat uiteindelijk zegeviert in deze ruimtelijke fantasy/actie. Tot slot geeft de aftiteling nog de nodige interpretaties m.b.t. het verdere verloop van het verhaal van 'Aarde 2.0', inclusief 64-bit animaties van de hoofdpersonages; uniek! Zeer prettige prent; dikke 4*.


avatar van John Lee Hooker

John Lee Hooker

  • 14934 berichten
  • 1625 stemmen

Een prima animatie die voor jong en oud in de smaak kan vallen. Wall-E zag er vanaf het begin al meteen een vrij zielig uit door die lichtelijk gespitste verrekijker. Hij maakt zijn ronde door het vuilnis, komt dan onverwachts een andere levensvorm tegen en dit blijkt zelfs een vrouw te zijn. Zijn dag kan niet meer stuk en bij haar vertrek laat hij het er niet zomaar bij zitten. In space beleven ze samen wilde avonturen en eigenlijk blijft het motief steeds het plantje in de ouwe schoen. Op een gegeven moment was ik daar wel een beetje klaar mee. Goed, nou moet er natuurlijk iets verzonnen worden om de boel aan de gang te houden maar dit leek me ook anders te kunnen. Ook dat insect wat hem continu bij staat irriteerde me een beetje. Dat soort mascottes kom je wel vaker tegen om de boel wat op te vrolijken net zoals die overbodige babyfee in Rise of the Guardians of zo'n klote elfje in Oz the Great and Powerful. Verder vond ik het iets te gemakkelijk hoe Wall-E de beveiliging van zo'n supersonisch voertuig kan omzeilen. Zo'n einde zal ook nooit naar mijn smaak zijn (ze maken het nog even extra treurig en dan wordt het wachten op zijn reactie: ''Eve?'' waarbij de parasol en zijn kameraden er nog achter staan). Ondanks dit alles zijn er veel scènes ontstaan die je bijblijven zoals de brandblusser-show, passagiers die naar beneden schuiven, de bewakers die 'Halt' roepen, de schoonmaker die alle sporen uit moet wissen en de kapitein met zijn miniatuur wereldbol. Deze laatste leek net echt, de camera stond er er op ingezoomd en ging toen naar achteren. Het geheel ziet het er leuk uit met alle technische aparaten en wie weet ontspant men wel echt op zo'n zwevende stoel aan het einde van dit millenium.


avatar van JeroenFR08

JeroenFR08

  • 557 berichten
  • 419 stemmen

Leuke film, wall e is een leuk karaktertje.

Film is niet meer dan dat.


avatar van Flat Eric

Flat Eric

  • 6444 berichten
  • 1026 stemmen

Ik was hem even vergeten, maar bij het herzien vanavond weer erg blij geworden van deze film.

Het roestige uiterlijk van Wall E en het blinkende Apple-achtige gelikte uiterlijk van Eve is prachtig gemaakt door Pixar.

Het is een lief verhaal met humor en spanning. Ik hou niet van robots maar deze film is meesterlijk.

Aanrader hoor.


avatar van gekwijfie

gekwijfie

  • 10 berichten
  • 20 stemmen

Voor het eerst gezien en kreeg er n brok van in mn keel! Je word er mee in gesleept! Aanrader!!!!


avatar van Daniël44

Daniël44

  • 59 berichten
  • 1284 stemmen

Een goede animatie-film, maar toch ook wel een beetje saai: 3 sterren.


avatar van kimberlyVD

kimberlyVD

  • 5946 berichten
  • 1567 stemmen

Na een derde kijkbeurt weet ik het zeker; beste animatiefilm die ik heb gezien.

M'n eerste kijkbeurt was in de cinema en raar maar waar, die viel me wat tegen.

Té weinig gepraat en het hele sfeertje kwam niet op me over. Ook de boodschap die hierin schuilt ging totaal aan me voorbij. Lag ik te slapen of was ik er niet helemaal bij? Ik begin het zo te denken.

De tweede kijkbeurt was dan al een heel stuk beter. Ik zag een verhaal, wauw, dat had ik de vorige keer precies over het hoofd gezien. Ook WALL-E begon ik schattig te vinden.

Enja, de derde kijkbeurt heeft me helemaal bij de strot gegrepen. Alles klopt.

De manier waarop WALL-E de toekomst in beeld brengt is fenomenaal.

Ik kan me perfect voorstellen in hoe de manier van 'leven' dan is geworden.

Nog zéér weinig zelf doen, passief, lui, ... Al hoop ik natuurlijk dat het niet die kant opgaat want dat zijn net de dingen waar ik een hekel aan heb. Maarja, door toename van elektronica, machines, robotica,... worden mensen gewoon steeds afhankelijker van al die technologieën. En ze lijken het nog leuk te vinden ook. (En ja, ik weet dat ik momenteel op mijn pc aan het tokkelen ben, maar dat neemt daarom nog niet mijn hele leven in beslag. )

Verder is WALL-E ook gewoon het schattigste animatiefiguurtje dat ik ooit gezien heb. Die ogen, de manier waarop hij 'spreekt', zijn liefde voor EVE,... Ik zou hem zo in huis nemen.

Maar het belangrijkste is eigenlijk gewoon de hele sfeer die rond de film hangt.

De regisseur had gelijk... Woorden zijn er niet voor nodig om WALL-E te begrijpen.


avatar van rcuppen79

rcuppen79

  • 717 berichten
  • 1632 stemmen

In mijn ogen nog altijd de minste film van Pixar (hoewel Cars 2 ook niet al te best is). Het tempo ligt tergend laag en na een uitstekend eerste uur, vond ik de film in het laatste half uur uitermate saai.

Het personage Wall-E vond ik dan wel weer geweldig, maar voor de rest was deze film niet aan mij besteed.


avatar van Jo1990

Jo1990

  • 121 berichten
  • 630 stemmen

Een soort karakterstudie van een robotje. Dat klopt voor mijn gevoel niet. Film viel tegen en het verhaal trok me niet echt aan.


avatar van De filosoof

De filosoof

  • 2453 berichten
  • 1668 stemmen

Ik verheugde me op deze film omdat hij zo hoog geprezen wordt door zowel publiek als recensenten, maar ik vond 'm erg tegenvallen. Ik kon er weinig meer in zien dan een flauw kinderfilmpje.


avatar van tattoobob

tattoobob

  • 8198 berichten
  • 2567 stemmen

Leuke aandoenlijke animatiefilm.....een film die schattig en tegelijkertijd stoer is en niet te vergeten hilarische stukjes bevat.

De animtiefilm ziet er vanaf BR prima uit....niet zo mooi als de animaties van dit jaar maar hij kan zich wel redelijk meten met.

Hier en daar kwamen er ook nog leuke stukjes muziek voorbij.

Hij zit bij mij tussen een 3.5 en 4 sterren in en ga ditmaal voor een 3.5

Aanrader