Genre: Drama / Fantasy
Speelduur: 103 minuten
Alternatieve titels: Private Collections / Privaat Verzameling
Oorsprong:
Frankrijk / Japan
Geregisseerd door: Just Jaeckin, Shûji Terayama en Walerian Borowczyk
Met onder meer: Roland Blanche, Marie-Catherine Conti en Laura Gemser
IMDb beoordeling:
5,3 (386)
Gesproken taal: Engels, Frans en Japans
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Amazon Prime
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Collections Privées
Drie kortverhalen, waarin erotiek centraal staat, werden samengebundeld in deze film. In het eerste segment "L'Ile aux Sirenes" spoelt een schipbreukeling aan op een eiland waar hij vier knappe vrouwen ontmoet. Hij beleeft er een paradijselijke tijd tot hij ontdekt wat hun ware bedoelingen zijn. Het tweede deel "Le Labyrinthe d'Herbes" gaat over een jonge man die zich herinnert dat zijn moeder - een prostituee - hem als zuigeling in slaap wiegde door een bepaald lied te zingen. Nu hij volwassen wordt, wil hij te weten komen wat de woorden van haar lied waren. Het laatste luik "L'Armoire" vertelt het relaas van een danseres van de Folies-Bergère die aan een rijke Parijzenaar zichzelf en haar kamer verhuurt voor één nacht. De klant wordt evenwel geschokt wanneer hij ontdekt wat zij verborgen heeft in een kast.
Externe links
Acteurs en actrices
(segment "L'île aux sirènes")
(segment "L'armoire")
A siren
(segment "L'île aux sirènes")
(segment "Kusa-Meikyu")
(segment "Kusa-Meikyu")
The customer (segment "L'armoire")
(segment "Kusa-Meikyu")
(segment "Kusa-Meikyu")
(segment "Kusa-Meikyu")
Video's en trailers
Reviews & comments

Mac Hammer Fan
-
- 4971 berichten
- 7604 stemmen
Een wat onevenwichtig drieluik van verhalen die een mengsel zijn van drama, fantasy, romantiek en erotiek. Het eerste deel is louter kitsch, het oogt als een gedegenereerd Robinson Crusoe verhaal gefilmd in de stijl van reklamefilmpjes à la Martini. Er is wel een niet onaardige dromerige soundtrack van Pierre Bachelet. Het tweede deel is het beste, en in zijn genre wellicht een zeldzame parel. Een surrealistische prent (van de voor mij onbekende Japanner Terayama) vol symboliek, picturaal superieur in beeld gebracht. Een doolhof van poëzie, droombeelden en metaforen dat eigenlijk op verschillende manieren kan geinterpreteerd worden. Voor enkele screenshots en een uitgebreide bespreking kun je hier terecht.
http://www.calorifix.net/forums/viewtopic.php?p=32248&sid=4fb0bf6a0bb686f84bfb8ea4d6191bd3. Drie jaar later werd dit luik apart uitgebracht in Japan onder de titel “Kusa-meikyu” (Grass Labyrinth).
Het laatste deel is een verfilming van een kortverhaal van Guy de Maupassant. Ook dit reikt boven de middelmaat, omdat het meer een drama is met een sociale thematiek.
"Collections Privées" is een prent die het ondanks zijn onderwerp het niet moet hebben van frekwente en/of expliciete naaktscenes en is zeker stijlvol gefilmd.

Mochizuki Rokuro
-
- 18912 berichten
- 14279 stemmen
Helemaal niks aan toe te voegen Mac Hammer fan! Vijf en half jaar na dato staat je verhaal als een huis
Het eerste deel heeft inderdaad een opvallende soundtrack, het klinkt als cheesy Krautrock met disco invloeden. Soft focus en een hoop bevallige donkere dames, Laura Gemser vooruit, [kuch] ik bedoel voorop. Toch zijn het idee en de uitwerking nog niet eens zo idioot. Best een mooie fantasie, nergens plat in elk geval.
Terayama is subliem, mooi omschreven door Hammer. On-ge-lo-fe-lijk goed!
Borowczyk is het minst interessant, want het meest traditioneel, neemt niet weg dat er een aardige thematiek achter schuilgaat. Ik las in een review (papieren Speelfilmencyclopedie) het woord tingeltangelmeisje. En de ontdekking daarvan, een tingeltangelmeisje, is op zijn minst een halve ster extra waard.
3.0* / 4.0* (ruim) en 3.0* maakt deze omnibus bovengemiddeld.

Fransman
-
- 2727 berichten
- 2086 stemmen
Inderdaad, Mac Hammer Fan vat het mooi samen, daar doe ik niets aan af. Het schipbreukelingenverhaal vond ik nogal irritant. De bedoelingen van de dames werden mij niet duidelijk. Maar ik wordt altijd wat kriegel als een filmer de held avonturen laat beleven, die dan vervolgens een droom blijken te zijn. Ouwe, belegen truc, waar ik niet van hou.
Le Labyrinthe d'Herbes is verbluffend mooi, eigenlijk een complete film. Dat maakt deze Collections Privées waard om bekeken te worden, de films van Just Jaeckin en Walerian Borowczykn zijn dat nauwelijks. Wat vingeroefeningen, meer niet. Op Guy de Maupassant waren we in de jaren zeventig al uitgekeken, Borowczykn kennelijk nog niet. Oh la la....

wibro
-
- 11590 berichten
- 4098 stemmen
Bij dit drieluik dat ik vandaag heb bekeken was het mij vooral te doen om het 2e filmpje van Shûji Terayama die ik kende van het uitstekende Den-En ni Shisu (1974). Ook met dit korte filmpje stelde hij mij niet teleur. Op visueel vlak gewoon schitterend. Ook de erotische scènes oogden zeer mooi.
Helaas moet het drieluik in zijn totaal het voor mij doen met niet meer dan een gemiddelde score van drie sterren en dit ook nog eens naar boven afgerond, want het eerste filmpje van de regisseur van Emanuelle was niet om aan te zien. Vreselijk. De kitsch droop er van af. Het derde filmpje van Borowczyk was niet meer dan redelijk. Mooie vrouw trouwens die hoofdrolspeelster.
Kort samengevat.
1e filmpje: 1,0*
2e filmpje: 4,5*
3e filmpje: 3,0*

alexspyforever
-
- 20868 berichten
- 2328 stemmen
Een erotische omnibus met 3 verhalen. Als ik kijk welke users hier reacties hebben gegeven (op Fransman na) niet meteen de personen die ik vaak zie opduiken bij (s)exploitation of erotiek in het algemeen. Opvallend ook dat men nogal eensgezind is over welke de beste stukjes zijn. Verhaal 2, een Japans verhaal over een jongen met een soort oedipuscomplex is het populairst. Het eerste verhaal, een ge-erotiseerde versie van Robinson Crusoe wordt als kitsch bestempeld en het laatste verhaaltje over een man die met een danseres de nacht wil doorbrengen hangt er nog zo een beetje aan.
Eigenlijk is mijn mening zo een beetje het omgekeerde van wat er hier is gezegd. Ik vond het 2de verhaaltje net erg kitscherig overkomen. Ja ok visueel wel knap maar ik ben een beetje uitgekeken op die stijl. Er zit vast wel een hoop symboliek achter maar ik ervaar het vooral als weird for the sake of being weird. Wordt op den duur saai en vooral erg vermoeiend. Niks mis met analyseren en nadenken maar daarvoor kijk ik geen film (meer).
Verhaal 3 is ook matig maar het was dan toch tenminste nog ontroerend. Jammer dat men niet meer had gedaan met de setting van de Folies Bergeres.
En hoewel het eerste verhaal eigenlijk redelijk voorspelbaar is, vond ik het makkelijk het meest entertainende. Te beginnen waren de dames een pak leuker dan in de andere fragmenten. Japanse meisjes kunnen heel cute zijn maar die geisha's met die witte make-up dat vind ik maar niets. Bovendien is de aanwezigheid van Laura Gemser altijd een pluspunt. Leuke combinatie van erotiek en horror in een paradijselijk eiland setting.
Het laatste nieuws

Moeder 'Euphoria'-acteur Angus Cloud over moment dat ze hem dood aantrof, Vrouw Bruce Willis betwijfelt of hij ziekte zelf doorheeft: 'Het is zwaar' | MovieMeter Recap

Taika Waititi's langverwachte voetbalfilm 'Next Goal Wins' met Michael Fassbender krijgt hartverwarmende nieuwe trailer

Chevy Chase denkt bijna nooit aan 'Community' en is niet betrokken bij aankomende film: "De show was niet grappig genoeg voor mij"

Geboortedag Olivia Newton-John (1948): haar vijf best beoordeelde films
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes | Publishing Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.
Social media
Realtimes | Publishing Network
- Registreer |
- Contact ons |
- Over ons |
- Adverteren |
- MovieMeter Films Wiki |
- Series Wiki |
- Algemene voorwaarden en privacybeleid |
- Consent wijzigen |
- RSS Feeds |
- API

© 2023 MovieMeter B.V.