Un Secret (2007)
Genre: Drama
Speelduur: 105 minuten
Alternatieve titel: A Secret
Oorsprong:
Frankrijk
Geregisseerd door: Claude Miller
Met onder meer: Patrick Bruel, Cécile de France en Ludivine Sagnier
IMDb beoordeling:
6,8 (3.416)
Gesproken taal: Frans
Releasedatum: 9 oktober 2008
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Un Secret
"A 15-year-old boy unearths a shocking family secret."
Het verhaal begint in 1985 als François hoort dat zijn vader wordt vermist. Hij gaat op zoek en treft zijn oude vader verward aan. Die confrontatie brengt hem terug naar zijn jeugdjaren. Als 7-jarig jongetje, was hij een vooral verlegen en ziekelijk kind. Hij lijkt ook weinig op zijn ouders: zijn (Joodse)vader Maxime was voor de oorlog een sportatleet en zijn moeder was een zwemkampioene maar hij is een bangig en verlegen jongetje. Naarmate de jaren verstrijken, voelt François steeds zwaarder de teleurstelling van zijn ouders op zich drukken en steeds vaker zoekt hij troost bij zijn Joodse buurvrouw Louise. Als hij 15 jaar is vertelt Louise hem een strikt verborgen familiegeheim uit de laatste maanden van de oorlog. Hij ontdekt de achtergrond van hun passie en hun schaamte en het wordt hem duidelijk dat het verleden van zijn ouders helemaal niet zo idyllisch is verlopen als hij als jongetje altijd had aangenomen..
Externe links
Acteurs en actrices
Maxime Nathan Grinberg / Grimbert
Tania Stirn / Grimbert
Hannah Golda Stirn / Grinberg
Louise
François Grimbert at 37 years old
Esther
Guillaume
Le commandant Beraud
Joseph
Simon à 7 ans
Video's en trailers
Reviews & comments
Malick
-
- 9142 berichten
- 640 stemmen
Van de regisseur van Garde à Vue beter bekend als de schrijver van Under Suspicion. Hoewel ik nog geen films van hem gezien had ging ik toch wel met grote verwachting de film tegemoet. Helaas was het grootste mankement van de film dat de regisseur teveel wou vertellen in een te korte tijdsduur. Hoe de Fransen er vervolgens erbij kwamen om deze te nomineren voor acht Césars is voor mij een grote vraag. Was er echt niets anders te nomineren vraag ik me af?
Het gaat zich allemaal om een groot familiegeheim dat helemaal niet echt schokkend of groot aankomt. Verder kun je dat geheim op een aantal facetten in het verhaal toepassen. Dus om nu te spreken dat ik op het puntje van me stoel zat, nou nee. Ik moet eerlijk bekennen dat ik totaal niet in de film kwam en dat had vooral te maken door het heen en weer springen in de tijd en het feit dat ik niet met een karakter kon meeleven. Verder vond ik de fragmenten van de Holocaust vrij storend omdat het in mijn ogen niets toevoegde tot het geheel. Naar een uur had ik het wel gezien en begon ik vrij snel achter elkaar te gapen alsof ik naar een goede nachtrust zomaar weer in slaap zou vallen. Dus een teleurstellend Frans filmpje waarbij ik te hoge verwachtingen had.
Tom1212
-
- 1 berichten
- 1 stemmen
Een bijzondere film door zijn prachtige tijdsbeeld. De jaren dertig worden fraai in beeld gebracht. Het geheim is niet ingewikkeld maar toch bij de onthulling vond ik het schokkend. Naderhand nog veel over nagedacht en dat maakt deze film bijzonder de moeite waard te zien!
Spiekercoen
-
- 326 berichten
- 1450 stemmen
Slaapverwekkend gebeuren. Miller bedient de kijker in hapklare brokken, het verhaal is snel verteld, maar Miller neemt in lange terugblikken uitgebreid de tijd om alles nog eens goed te herkauwen. Hierbij vergeet hij ook niet dat het een rage is sprongen naar verleden en toekomst te maken.
Teleurstellend: 2*
DeVrouw
-
- 110 berichten
- 340 stemmen
Mooie film waar je nog even over na blijft denken. Voor mij ging de film niet perse over 'het geheim' maar over de onderlinge verhoudingen en dingen die niet werden uitgesproken. De personages zitten met vragen die ze nooit beantwoord krijgen.
Verder veel mooie beelden en goed acteerwerk...
1 minpunt was de overgang van de huidige situatie naar 'devertelling van het geheim' , ik snapte even niet wie die nieuwe mensen nou waren.
wibro
-
- 11590 berichten
- 4098 stemmen
Booooring!
...Wat een saaie vertoning! Het leek wel of er aan de film geen eind kwam. Het ergste is dat je van te voren al heel snel weet hoe het hele verhaal in elkaar zit. Daarom kon deze film mij ook geen moment boeien. Op een gegeven moment zat ik gewoon te wachten op het moment dat de Joodse moeder en haar zoontje Simon door de nazis werden opgepakt en weggevoerd, want dat dat stond te gebeuren, dat wist je al in het begin. Dat moesten er nog archiefbeelden uit de concentratiekampen getoond worden, die eigenlijk helemaal aan het verhaal niets toevoegden. En dan nog de eindeloze dialogen die mij ook heel snel begonnen te vervelen. Kort gezegd; ik was blij dat de film afgelopen was.
2,0*
(verwijderd)
-
- 1010 berichten
- 0 stemmen
Een film, die tijdens het vertrek veel belooft, maar naarmate het verhaal vordert meer en meer aan kracht verliest. Uiteindelijk mondt het uit in een nogal slappe vertoning. Enige pluspunten zijn er desondanks wel te ontdekken; zoals de sfeervolle beelden en de goedwerkende zwart/wit-opnamen van het heden, waarmee de kijker met wat vragen opgezadeld wordt. Jammer dat zowel geloofwaardigheid als voorspelbaarheid de balans aan de negatieve kant doen uitslaan. Het dilemma waar de hoofdpersoon (of personen ... vader en zoon?) mee worstelt, kan nergens een persoonlijk karakter vinden, wat overblijft is een nogal 'leeg' verhaal.
neo
-
- 15435 berichten
- 10035 stemmen
Un Secret heeft een vrij zwak scenario. Door de vele tijdsprongen weet je nooit helemaal in de film te komen en is het moeilijk om met de karakters mee te leven. Daarnaast speelt het ook nog mee dat de vele verhaallijnen, die allemaal samenhangen met de meerdere geheimen, eerst geïntroduceerd moeten worden. Dat uitgerekend Claude Miller het boek van Philippe Grimbert wilde verfilmen is geen toeval; hij verloor ook familie nadat deze gedeporteerd waren in de oorlog. De sterke kwaliteiten van deze film zijn de sterke cast en de altijd prachtige, subtiele muziek van Zbigniew Preisner. Hoe vaak Preisner ook muziek schrijft in dezelfde sfeer en klankkleur, het dient de film altijd uitstekend.
Seamus
-
- 181 berichten
- 405 stemmen
Ik vond de tijdsprongen helemaal niet verwarrend.
Het verhaal verliest misschien wel een beetje aan kracht halverwege de film maar het blijft toch geslaagd.
Akkiej
-
- 236 berichten
- 530 stemmen
Ik vond de tijdsprongen ook niet storend, dat maakte de film noujuist spannend en niet saai. Ook leuk dat het heden in zwart wit werd gefilmd. Leuke film, 3.5 sterren
Movsin
-
- 8264 berichten
- 8427 stemmen
Benadering van een dramatisch oorlogsverhaal op een wel speciale manier omwille van de opbouw met drie tijdsbestekken.
Helaas slaagt de film er niet in echt naar het hart te grijpen, ondanks de sterke acts en het eeuwig gevoelig blijvend onderwerp.
Blijft de jodenvervolging tijdens WO II de achtergrond van het verhaal, de film laat niet na, zoals zovele Franse film de jongste jaren, de gewilligheid waarmee de Frans overheden aan deze vervolging meehielpen, even te onderlijnen
93.9
-
- 3124 berichten
- 4209 stemmen
Ooit zal deze film zich misschien wel kunnen scharen onder de Franse klassiekers. Kwestie van tijd.
Paar minpinten: Bruel, zwart-wit beelden voor het nu. Dit vond ik echt lelijk en gekunseld en vraag me ook af waarom?
Hou dat liever voor flashbacks of nog liever hou alles in kleur.
Film Pegasus (moderator films)
-
- 31144 berichten
- 5447 stemmen
Un secret wordt wat afgerekend omdat het verhaal nogal voorspelbaar is en voor sommigen wat rommelig. Ik was net verheugd om eens een verhaal te horen vanuit het standpunt van enkele joden die het niet zo slecht hadden, tot de oorlog er aan kwam. Waarop ieder van hen tot zover mogelijk, reageerde op hun eigen manier. Kwestie van proberen te overleven, maar tegelijk gaat het leven ook verder.
Nog belangrijker is de situatie begin jaren '50. Ook al is de oorlog gedaan, het blijft in de kleren zitten. Moeilijk om er over te praten, om naar beelden te zien, om aan iemand te vertellen wat er allemaal gebeurd is, ... Het is vooral door dat onderwerp dat de film toch nog beklijvend is.
Daarmee wil ik niet zeggen dat de film goedkoop is omdat het een gevoelig onderwerp aansnijdt. In tegendeel, het acteerwerk is al zeker vrij sterk en ook de sfeer van de jaren 30-50 zijn best goed. De latere jaren '80 zijn wat minder. Hier merk je dat het zwart-wit gegeven deels zijn gekozen om de gebrekkige make-up wat te verdoezelen. En ook omdat het contrast te laten zien met de oorlogsjaren. Waarom niet andersom? Omdat de oorlogsjaren de essentie zijn van de film en niet de latere jaren...
Knappe film kortom die misschien hier en daar wat beter had gekunnen, maar zeker niet slecht is. Boeiend (maar wat voorspelbaar) verhaal over een tijd die we zeker niet mogen vergeten...
gauke
-
- 9852 berichten
- 13069 stemmen
De hoofdpersoon wilde de geheimen blootleggen uit het mysterieuze verleden van zijn ouders. Het effect van het d.m.v. flashbacks heen en weer wisselen tussen vier periodes in tijd vond ik niet altijd even helder. Het eerste halfuur van dit, in de kern aangrijpende en noodlottige tweede wereldoorlog liefdesdrama, vond ik in ieder geval het sterkst, maar de jodenvervolging zelf had meer accenten mogen krijgen. De cast speelde uitstekend, met een centrale rol van Patrick Bruel.
BBarbie
-
- 12893 berichten
- 7675 stemmen
Aansprekend familiedrama over een weggemoffeld, ingrijpend incident tijdens de Tweede Wereldoorlog. De film komt wat moeizaam op gang, maar vanaf het moment dat Hannah (Ludivine Sagnier) haar intrede doet is er sprake van een boeiend verhaal over onderlinge relaties. Cécile de France straalt als nooit tevoren, al had haar verhouding met Patrick Bruel wel wat subtieler mogen zijn, vind ik.
blurp194
-
- 5490 berichten
- 4191 stemmen
Met een autobiografische bestseller als bron, Miller als regisseur en een cast van zo ongeveer het beste wat de Franse cinema deze eeuw gezien heeft zou je denken dat het niet mis kan gaan.
Toch kon de film me niet echt boeien. Wellicht dat daar vooral de structuur en de pacing als grote oorzaak onder liggen - maar ook dat het af en toe wel een beetje onduidelijk blijft wie nou ook alweer wie is. Misschien ook gewoon op het verkeerde moment gezien. Het zal wel.
Het laatste nieuws

Misdaadthriller 'The Bone Collector' morgen te zien op televisie

Netflix komt binnenkort met de geprezen misdaadserie 'Animal Kingdom'

Eindelijk in Nederland te zien: bejubelde dramaserie 'Heated Rivalry' nu op HBO Max

Hoe kan dit? De opvallendste nominaties van de Oscars 2026
Bekijk ook

Elle S'appelait Sarah
Drama / Oorlog, 2010
252 reacties

Survivre avec les Loups
Drama, 2007
28 reacties

Cloclo
Biografie / Muziek, 2012
49 reacties

Les Innocentes
Drama, 2016
31 reacties

La Fille du Puisatier
Romantiek / Drama, 2011
30 reacties

Les Yeux Jaunes des Crocodiles
Drama, 2014
8 reacties
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.


