• 15.747 nieuwsartikelen
  • 178.031 films
  • 12.206 series
  • 33.975 seizoenen
  • 647.057 acteurs
  • 198.998 gebruikers
  • 9.371.617 stemmen
Avatar
 
banner banner

Sanxia Haoren (2006)

Drama / Romantiek | 108 minuten
3,40 186 stemmen

Genre: Drama / Romantiek

Speelduur: 108 minuten

Alternatieve titels: Still Life / 三峡好人

Oorsprong: China / Hongkong

Geregisseerd door: Jia Zhang-ke

Met onder meer: Han Sanming, Tao Zhao en Wang Hongwei

IMDb beoordeling: 7,3 (7.970)

Gesproken taal: Mandarijn

Releasedatum: 21 juni 2007

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Sanxia Haoren

Het verhaal over de inwoners van het dorpje Fengjie, dat aan de Yang-Tse rivier ligt. Door de komst van een grote stuwdam zal het dorpje worden opgeslokt door het water. De bewoners vertrekken één voor één naar nabijgelegen gebieden, zich afvragend wat per se meegenomen moet worden en wat achtergelaten kan blijven. Verschillende verhaallijnen van bewoners en mensen die hun geliefden zoeken passeren de revue.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van kos

kos

  • 46688 berichten
  • 8845 stemmen

Winnaar Gouden Leeuw Venetië dit jaar.


avatar van Paalhaas

Paalhaas

  • 1582 berichten
  • 2569 stemmen

Ik ben erg benieuwd hiernaar, mede door die Gouden Leeuw. Het was de verrassingsfilm op het festival en ging er meteen met de hoofdprijs vandoor. Op imdb.com scoort hij vooralsnog 8.8/10, alleszins een nette score (ondanks het lage aantal stemmen). Bovendien liet Jia in Shijie al zien dat hij het in zich heeft om een meesterwerk te maken (Daar lukte het mijns inziens nog net niet). In Venetië schijnen trouwens nog wel meer hele goede films te zijn vertoond (o.a. Lynch, Resnais). Helaas moeten we nog even wachten tot we ze zelf kunnen zien.


avatar van Koekebakker

Koekebakker

  • 2540 berichten
  • 3981 stemmen

Tja, omdat-ie winnaar van de Gouden Leeuw is, zal ik hem wel weer gaan bekijken, maar met lage verwachtingen. Variety schrijft: "It will appeal to the most faithful of the director's camp-followers and no one else." Tot die groep reken ik mezelf zeker niet...


avatar van starbright boy

starbright boy (moderator films)

  • 22403 berichten
  • 5070 stemmen

Koekebakker schreef:

"It will appeal to the most faithful of the director's camp-followers and no one else."

Als dat zo is moet ik onmiddelijk alles van deze man zien, want wat een ge-wel-di-ge film was dit. Spookt nog heel stevig door mijn hoofd.

Still Life is een film waar het decor waarin het zich afspeelt (de stadjes die worden afgebroken voor de dam) een van de belangrijkste rollen in de film speelt.

Wat we zien zijn twee verhalen. In het eerste is een man op zoek naar zijn ex-vrouw en dochter. Hij wil haar terug. In het tweede is een vrouw op zoek naar haar man, die heeft haar verlaten en ze wil definitief van hem scheiden. Beide hoofdfiguren komen een groot aantal mensen tegen in hun zoektocht. Al die mensen zijn om allerlei redenen nog niet vertrokken uit het stadje. Er is bijvoorbeeld een groep mensen huizen aan het slopen. Er vinden archeologische opgravingen plaats, een andere man heeft een soort bouwvallige bed and breakfast. Noem maar op.

De film zelf is enorm gelaagd. Heel veel thema's en gevoelens komen in de film naar voren. Het decor geeft de film nog veel extra onderhuids gevoel mee. Het einde van een geschiedenis, knopen worden doorgehak, keuzes worden, al dan niet noodgedwongen gemaakt.

Overigens maakt deze film (en in mindere mate vandaag ook al Rain Dogs een einde aan alle eventueel nog bij mij levende vooroordelen tegen digitaal filmen.

Nog even het prachtige openingsshot noemen en concluderen dat deze film niet misstaat tussen eerdere Gouden Leeuw-winnaars als Rashomon, Aparajito, Ivanovo Detstvo, The Battle of Algiers, Aiqing Wansui of Xich Lo.

4.5* met kans op de volle mep.


avatar van Goodfella

Goodfella

  • 5091 berichten
  • 4875 stemmen

Mooi gesproken starbright boy. Dit is m'n eerste kennismaking met Jia Zhang-ke, en wat ben ik onder de indruk. Melancholie, liefde, economie, cultuur, toekomst, heden en verleden smelten volledig samen in één grootse film. Vol wonderlijke shots en magisch sfeervolle ambient/muziek.

Samen met de documentaire Dong is het helemaal af: die docu komt an sich niet in de buurt van deze film, maar het fascinerende verloop van realisme naar fictie naar surrealisme (niet alleen het opstijgende gebouw (briljant), maar ook de koortdanser in de eindscène (kippenvel)) ontwikkelt zich zeldzaam sterk.


avatar van starbright boy

starbright boy (moderator films)

  • 22403 berichten
  • 5070 stemmen

Volgens de Daily Tiger heeft A-film zowel docu als film aangekocht. Achter Dong staat (DVD). Dat lijkt dus een DVD-release van beiden samen te gaan worden. En dat is prima nieuws.

De docu heb ik niet gezien. Mede omdat ik deze film veel beter vond dan ik vooraf had verwacht had ik 'm niet in programma staan.


avatar van Goodfella

Goodfella

  • 5091 berichten
  • 4875 stemmen

Klopt. Op de eennalaatste festivaldag heb ik Jia Zhang-ke geïnterviewd, en alle aanvragen werden eerst direct gescreend door Afilm.

Bijzondere gewaarwording was dat trouwens. Eerst gezellig een half uurtje babbelen met deze man (via een tolk, en samen met een Chileense journaliste die film én docu niet had gezien), zit na afloop 20 meter verder Tsai Ming-liang op een bank ook een interview te doen

Maar goed, gezien de aankomende reguliere bioscoopreleases (in het algemeen) kan 2007 eigenlijk al niet meer stuk.


avatar van danuz

danuz

  • 12935 berichten
  • 0 stemmen

Inderdaad een mooie en bijzondere film. Op het IFFR heb ik hem helaas gemist, nu dan in de herkansing.

Still Life draait wat mij betreft ten eerste om de Yang-Tse rivier en de stuwdam. Hierbij komt een erg nostalgische gevoel kijken, the end of an era.

De twee hoofdpersonages weten nauwelijks iets af van wat er gaat gebeuren. Ze zijn op zoek naar (ex)geliefden en familieleden. Al zoekend komen ze meer te weten over wat de dorpjes te wachten staat. Ze participeren zelfs.

De film is een prachtige cultuurschets, met erg mooie locaties en bijzonder ‘gewone’ personages. De acteurs lijken haast geen acteurs te zijn, zo echt komt het over.

Doormiddel van het surrealisme doorheen de film lijkt het net of dat de kijker deel uitmaakt van een legende in wording. Wij zien net als de mensen rondom de dam de laatste stuiptrekkingen van de dorpjes. De muziek helpt hier ook deels aan mee, veel mystiek hier. De teksten die sporadisch door de film worden gezongen zijn erg mooi, en scheppen extra inzichten in de gevoelswerelden van de personages.

Afstandelijk is de film best wel, climaxt nergens echt naar grote hoogte, maar daar zit ergens ook zijn kracht. Hij wil nauwelijks meer laten zien dan hoe de mensen daar leven, hoe er met zo’n grote veranderingen wordt omgegaan. Realistisch met surrealistische tint.

Wat betreft het digitaal video beeld; ik weet haast zeker dat dit high-definition was, waardoor de resolutie erg hoog is en alles een stuk helderder maakt dan met gewoon digitaal video. Qua kleur en scherpte zit het nog niet helemaal goed, maar vond het niks aan de film afdoen. Weer een regisseur die het uitprobeerd.

Moet hem even laten zakken, hangt nu op dik 4*, misschien komt daar nog een half bij. Ben trouwens erg benieuwd naar zijn andere films. De soundtrack van Platform behoort tot mijn favorieten, maar eens kijken of ik die te pakken kan krijgen.


avatar van Mochizuki Rokuro

Mochizuki Rokuro

  • 18942 berichten
  • 16349 stemmen

Erg goede film, waarin met name de briljante regie van Jia eruit sprong. Hij heeft voor mijn gevoel de goede keuzes in verhaallijn, ontwikkelingen, maar ook kadrering en tempo genomen om een verhaal te vertellen over de situatie rond de Drieklovendam en de mensen die er leven (en de ontwikkelingen in China in het algemeen).

Ongelofelijk!

De recensie in de Filmkrant geeft mooi aan wat het sterke punt is van de film. Dus daar kan ik bij aansluiten in plaats van het zelf opnieuw te verzinnen. Er zitten tegenstellingen in de film: stad/land, traditie/modernisering, grote machines/handwerk, rijkdom/armoede, etc etc, maar de belangrijkste vraag van de twee hoofdpersonages is: "waar is mijn geliefde?". Prachtig gevonden contrast.

Ik moest trouwens wel even wennen aan de camerakeuze. Het maakt het hyperrealistisch, maar de kleuren en met name het contrast ogen nu zo rommelig, dat ik even moest schakelen 'om erin te komen'.

Na Platform mijn favoriete film van Jia.

Trouwens... de (Vlaamse) kopie die nu in het Hoogt in Utrecht draait is verschrikkelijk: ontzettend veel krassen, paar kabels en een geelbruine vlekkerige gloed op de bovenste helft van de film.


avatar van Thomassio

Thomassio

  • 61 berichten
  • 447 stemmen

Kan iemand mij uitleggen wat dat opstijgende gebouw inhoudt en die tekens als drank, toffee, thee, etc?


avatar van starbright boy

starbright boy (moderator films)

  • 22403 berichten
  • 5070 stemmen

NL-DVD verschijnt 22 november bij A-film.


avatar van NKyou

NKyou

  • 3081 berichten
  • 747 stemmen

"Zo is het altijd hier geweest"

... een uitspraak over de donkere lucht over Fengjie die eigenlijk op de gehele film terugslaat. Sanxia Haoren staat vol van de symboliek, tegenstellingen in haast ontroerend pijnlijke vorm en melancholie. Ik kon niet anders dan tijdens bijna elke scene het decor en de omgeving als symbool zien staan voor de ontwikkelingen in de levens van de hoofdpersonen en de bewoners van een verloren stad. Jia weet met deze gebeurtenis de geschiedenis van China, met name de gebeurtenissen van de afgelopen eeuw, op zulk een geniale wijze op de achtergrond te verstoppen. De trauma's van China die hij laat doorschemeren komen extra hard aan door het onderhuids gevoel dat wordt gecreeerd door het ritme van de beelden en de muziek. Fenomenaal.


avatar van starbright boy

starbright boy (moderator films)

  • 22403 berichten
  • 5070 stemmen

22 november uit op een 2-disc DVD bij A-film, met als extra de documentaire Dong, die de regisseur als onlosmakelijk verbonden met deze film ziet.


avatar van Lucky Slevin

Lucky Slevin

  • 31 berichten
  • 16 stemmen

Als 16-jarige is de film te moeilijk voor mij, en véél te traag.

Ik geef het wel een 4. Na men les Esthetica hoor je wat er werkelijk achter zit en dan besef je wel dat dit een klein meesterwerkje is.


avatar van J.T.O

J.T.O

  • 791 berichten
  • 1048 stemmen

Thomassio schreef:
Kan iemand mij uitleggen wat dat opstijgende gebouw inhoudt en die tekens als drank, toffee, thee, etc?

The official explaination from the premiere is those were Jia's imagination when he visited the set by Changjiang River during the shooting of documentary - 'Dong'. Because of the mysterious weather and myths of Sanxia, he felt there might be some aliens looking down on him. Another version in his interview is he hoped there was 'something' that could witness the scene when he experienced a strong affliction and loneliness walking alone by the river, and that's why he started writing the story of 'still life'. The building which took fly is a Migration Monumentum built to the half way due to the short of fund, I can't even find a photo of it on the web. Jia said when he first saw it, he thought it doesn't fit the environment, it should fly away...

Dat stond ergens in de boards van IMDB. Die tekens zoals drank en dergelijke is denk ik een onderdeel van de sfeer. Iets wat Goodfella al zei over die sublieme overgang van realisme naar fictie naar surrealisme. Het nummer (Shanghai Beach) van die telefoon past trouwens mooi bij het verhaal.

Rushing waves, flowing waves
Thousand miles of the torrential river flows ceaselessly forever
Washed away the worldly affairs
Torrential mixing of the tidal currents
is it happiness? is it sorrow?

Hard to differentiate between happiness and sorrow in the waves
Success losing
Hard to see in the waves
Love you, hate you
Asked you if you know

Like a giant river, once distributed will not be withdrawn
Passed by in many bays
Passed by many beaches
Still not yet to suppress these struggles
Both happiness and sorrow

Unable to differentiate between them
Still wishing to overcome these waves
My heart has enough of those rises and falls
Still wishing to overcome these waves
My heart has enough of those rises and falls


avatar van belchinees

belchinees

  • 4182 berichten
  • 2326 stemmen

Had 4 sterren gegeven, en een minuut later toch verhoogd naar 4.5*.
Dit is gewoon een meesterwerk he. Die locatie, die mensen, die beeldkaders. Fotografisch erg top!

Mochizuki Rokuro schreef:
Ik moest trouwens wel even wennen aan de camerakeuze. Het maakt het hyperrealistisch, maar de kleuren en met name het contrast ogen nu zo rommelig, dat ik even moest schakelen 'om erin te komen'.

Het was als het ware kijken naar een documentaire op Canvas ofzo. Dat gevoel had ik erbij. Het leek allemaal zo écht. Maar toch mooi he.
Goodfella schreef:
...maar ook de koortdanser in de eindscène (kippenvel)
Had ik ook!


avatar van Onderhond

Onderhond

  • 87594 berichten
  • 12839 stemmen

Degelijke film van Zhang Ke Jia.

Blijft nog steeds erg hangen in de armoe. Volgens mij zit hij daar ook graag, ook ideaal om een groot (arthouse)publiek te bereiken. Typische tegenstelling ook weer tussen oud en nieuw, grappig om die afgeleefde mannetjes een GSM boven te zien halen.

Verder is Jia wel positief geëvolueerd. Visueel is dit veruit z'n beste werk. Aparte stijl, verduisterde kleuren maar met een hoger contrast, zag er mooi uit en leidt tot enkele geniale plaatjes. Camerawerk is jammer genoeg verder van een minder niveau.

Verhaal is redelijk pover vond ik, een zootje bij elkaar gegooid waarbij ik nooit de indruk kreeg realistische taferelen te aanschouwen. Sowieso geen idee waarom mensen bij Jia vaak dat idee krijgen.

Verder ook positief de surrealistische tussenstukjes. Komen als een mokerslag in een verder erg trage film en fleuren de boel wel een beetje op.

Blijft niet mijn filmer, maar z'n films worden er wel stilaan wat beter op. Shije was al een aanzet, Sanxia Haoren gaat daarop verder. Al zal Jia nooit veel meer halen bij mij als hij binnen z'n vertrouwde setting blijft hangen.

3.5*


avatar van Vinokourov

Vinokourov

  • 3143 berichten
  • 2909 stemmen

Fascinerende film met een mooi traag tempo. De setting, het opgeven van bewoning voor die Driekloven-dam, trok vooral mijn aandacht. Het verhaal was wel aardig, alhoewel ik de dialogen wel erg staccato en dus onnatuurlijk over vond komen. Zoiets komt echter wel vaker voor bij Aziatische films heb ik het idee. Praten Aziaten echt zo of is dit meer een filmisch mankement?


avatar van Mads Smikkelsen

Mads Smikkelsen

  • 525 berichten
  • 2977 stemmen

Misschien heb ik er te veel van verwacht maar de film viel me zwaar tegen, Dodelijk Saai!! Het ligt niet aan de acteurs maar aan het script!! Ik heb hem in huis dus wie hem wil kopen................................. voor € 4,00 is hij van jou (+ verzendkosten) (1 x gespeeld).


avatar van Malick

Malick

  • 9142 berichten
  • 640 stemmen

Overweldigend...


avatar van wendyvortex

wendyvortex

  • 5196 berichten
  • 7268 stemmen

En wat voor een schoonheid ligt er in ongebruikt industrieel erfgoed en in gesloopte gebouwen? Heel veel zoals in deze film te zien is.

Een soort van neo-realisme, maar dan op de Fitzcarraldo-wijze. Waarbij adembenemende beelden gewoon ook kunnen.

Ik heb hem net gezien en ben nog een beetje verbluft door deze film. Overtreft de top-film die ik in 2008 zag en alles wat ik dit jaar zag.

Een heel indrukwekkend meesterwerk dan nog lange tijd indruk zal blijven maken.


avatar van Schildpad.

Schildpad.

  • 59 berichten
  • 660 stemmen

zag er mooi uit, maar het verhaal kon me niet zo boeien.


avatar van Baggerman

Baggerman

  • 10839 berichten
  • 8280 stemmen

Lekker rustige film. Apart de surrearlistiche trucjes. Bij de eerste (de UFO) dacht ik eerst dat het een foutje in mijn dvd was! Stoorde me total niet, maar schudde me juist af en toe een beetje op.

Eerst stoorde ik me wel een beetje aan de dommige hoofdpersoon (een beetje een Chinese Forest Gump), maar gedurende de film kreeg ik toch gaandeweg sympathie voor hem en zijn plattelandsgoeiïgheid. Het lijkt wel of Zhang Ke Jia vindt dat het bouwen van de dam de mensen daar a-socialer heeft gemaakt ten opzichte van de rest van (plattelands) China. Deze man wil zich daaraan niet aanpassen en blijft gul en vriendelijk.

De nadelen van het bouwen van de dam worden redlijk subtiel gebracht.


avatar van kos

kos

  • 46688 berichten
  • 8845 stemmen

Dat heb ik weer. Blijkbaar de enige die er niks aan vind.

Saaie boel. Wat extra jammer is omdat het onderwerp van de Chinese grote ruimtelijke ordeningsprojecten heel interessant is.

Maar dit was echt nodeloos traag en vermoeiend. Die 2 mensen die hun (ex)geliefde zoeken en je geen seconde interesseren.

Film moet het dan vooral hebben van wat weidse beelden van de omgeving, desnoods op de achtergrond, en enkele korte discussies (die er overigens allemaal enorm dik opliggen, net alsof hij een stukje nieuws of maatschappijkritiek in elke dialoog wilde leggen).

Jammer!


avatar van Robi

Robi

  • 2528 berichten
  • 2526 stemmen

Nogal vage film van een aantal mensen die elkaar zoeken in een gebied dat gaat verdwijnen omdat het stuwmeer nog verder zal stijgen. De beelden zijn wel OK. En ook de sfeer heeft wel wat.
In de gids kreeg deze film vijf sterren ! Daar snap ik echt niets van.
En wat was de functie van de UFO? En het monument dat ineens opsteeg?
En ineens was de film afgelopen.


avatar van Davidus

Davidus

  • 648 berichten
  • 947 stemmen

Geweldig mooie film. Nog nooit een film gezien die zo mooi verval, afbraak en armoede in beeld brengt zonder er depressief van te worden. De mens ondergaat (zwijgzaam ) zijn lot maar gaat er niet aan ten onder. Een film over hoop en hoe de mens ondanks alles toch stand houdt.

Mooie beelden, mooi natuur en cultuur in beeld gebracht. De vergankelijkheid van cultuur wordt goed verbeeld in de afbraak van alle betonnen lelijkheid en kunstmatigheid. De mens gaat niet mee in deze afbraak maar staat er (letterlijk) boven en kan vanuit de puinhopen weer opnieuw gaan bouwen.

Sober gefilmd en de kleine gebaren (roken,sigaretten uitdelen, noedels eten) waren voldoende om de film te dragen.

De laatste beelden vond ik echt geweldig: 7 man zitten zwijgzaam bij elkaar, roken, drinken, eten wat en besluiten een nieuwe stap te zetten in hun leven.

Indrukwekkende film.


avatar van Movsin

Movsin

  • 8264 berichten
  • 8427 stemmen

Niet bepaald om vrolijk van te worden. Mensen wanhopig op zoek midden de trieste aanblik van alomtegenwoordige slopingswerken.

Erg traag.


avatar van LimeLou

LimeLou

  • 2048 berichten
  • 777 stemmen

Mooie, rustige film. Prachtige cinematografie en troosteloze, zwijgzame karakters ter midden van schreeuwende discussies tussen werknemers en werkgevers. Waarschijnlijk is Zhang Ke Jia (dit is de eerste film die ik van hem kijk) een communistische regisseur, omdat het werken voor de samenleving en het bestaan van de arbeider centraal staan. Dit is overigens geen propaganda. Daar is het veels te subtiel en deprimerend voor. Voor de rest ook best sfeervol met broeierige shots van een haast apocalyptisch stadje dat zijn ondergang door de opkomst van de dam ten onder gaat. Dit is overigens niet echt anders dan meeste arthouse titels uit oost-Azië (met uitzondering van de focus op het arbeidsleven) en is niet vernieuwend genoeg om indruk te maken. Tel daarbij ook nog bij dat de karakters zeer emotieloos gebracht worden. Normaal hou ik wel van de afstandelijke, zwijgzame in Aziatische films, maar hier voelt het wel akelig koud aan.

Erg goed.


avatar van LimeLou

LimeLou

  • 2048 berichten
  • 777 stemmen

Stemverhoging naar 4 sterren


avatar van Onderhond

Onderhond

  • 87594 berichten
  • 12839 stemmen

De vraag is ... waarom. Je eindigt je recensie aardig negatief.