• 15.814 nieuwsartikelen
  • 178.382 films
  • 12.228 series
  • 34.008 seizoenen
  • 647.593 acteurs
  • 199.104 gebruikers
  • 9.377.963 stemmen
Avatar
 
banner banner

The Good German (2006)

Drama / Thriller | 105 minuten
2,77 317 stemmen

Genre: Drama / Thriller

Speelduur: 105 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Steven Soderbergh

Met onder meer: George Clooney, Cate Blanchett en Tobey Maguire

IMDb beoordeling: 6,0 (26.888)

Gesproken taal: Duits, Engels, Mandarijn en Russisch

Releasedatum: 5 april 2007

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot The Good German

"If war is Hell, then what comes after?"

Een Amerikaanse journalist wordt op pad gestuurd om verslag te doen van een congres over de toekomst van Duitsland na de Tweede Wereldoorlog. Hij maakt van de gelegenheid gebruik om op zoek te gaan naar een verloren liefde en raakt vervolgens betrokken bij een moordzaak.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van cornelis

cornelis

  • 4744 berichten
  • 681 stemmen

Ja en nee. 35mm film, dat wel, maar het soort materiaal (samenstelling, gevoeligheid) is enorm geëvolueerd.


avatar van Dogie Hogan

Dogie Hogan

  • 13381 berichten
  • 788 stemmen

Teleurstellende DVDrelease, jammer.


avatar van kos

kos

  • 46695 berichten
  • 8852 stemmen

Erg jammer deze film. Niet dat ik er meteen heel veel van verwacht had, maar de regisseur en acteurs hebben toch genoeg interessants gedaan om enige interesse te wekken.

Het is best een apart idee en het zal ongetwijfeld heel knap gemaakt zijn, maar qua entertainmentwaarde is het me echt een raadsel wat deze film zou moeten toevoegen aan de talloze W.O.II/noir thrillertjes die er al decennialang bestaan. Sterker nog, het is behoorlijk saai allemaal.

Het enige positieve is eigenlijk Blanchett, die zo'n beetje elke film beter maakt, als een type Maria Braun. Verder maar snel vergeten.


avatar van tukkerstein

tukkerstein

  • 2219 berichten
  • 3469 stemmen

Ramon K schreef:

Niet eens met de wikipedia, maar ook niet met Olivier. Niet elke film bevat een femme fatale, maar vergeet niet dat een femme fatale niet altijd een vrouw hoeft te zijn die moedwillig mannen in haar web strikt. De femme fatale kan ook een object van begeerte zijn die de protagonist naar de ondergang leidt zonder dat zij enige bedoeling voor ogen had. Toch?

Dat femme staat er nog niet voor niets? Dat slaat toch gewoon op een vrouw en niet een object...


avatar van MStreeter

MStreeter

  • 7 berichten
  • 587 stemmen

Mooi hoe Clooney een slap en beetje gefrustreerd figuur speelt. Hij krijgt telkens klappen zonder echt ooit terug te slaan.

Zeer matige film, die niet goed op gang komt en niet altijd goed te volgen is. Maar goed dat de film minder dan 2 uur duurde anders had ik hem uit gezet.


avatar van streeter

streeter

  • 1436 berichten
  • 6799 stemmen

* 1/2

Visueel was de film interessant maar het verhaal en de pacing is verschrikkelijk. Ook raakte ik soms de draad kwijt en had ik geen idee wat er allemaal aan het gebeuren was (mogelijk dat Soderbergh The Big Sleep hiermee probeerde na te doen). Hopelijk kan Soderbergh na een stel vanity projecten en experimenten (Solaris, Bubble, Full Frontal, de Oceans trilogie, en deze, The Good German) weer een films als Out of Sight of Traffic maken. Hopelijk is Guerilla (2008) een verbetering.


avatar van RebelQueen

RebelQueen

  • 16 berichten
  • 38 stemmen

Phoenix schreef:

Ik wordt helemaal gek van al die "The Good..."-titels. The Good Thief, The Good Girl... Foeilelijke titels.

jah idd...lekker origineel....


avatar van RebelQueen

RebelQueen

  • 16 berichten
  • 38 stemmen

ma lijkt me wel wat deze film...zwart wit....weer eens wat anders! en ja....Clooney......who else:P


avatar van Redlop

Redlop

  • 8961 berichten
  • 3566 stemmen

Al met al vooral een stijloefening in zwart/wit. De authentieke benadering oogde knap maar irriteerde ook snel. Aardige visuele verwijzingen naar film noirs, maar het verhaal boeit weinig.

kos schreef:

Het enige positieve is eigenlijk Blanchett, die zo'n beetje elke film beter maakt, als een type Maria Braun.

Inderdaad. Haar optreden verdiende een beter verhaal. 2,5*


avatar van JohnStacks

JohnStacks

  • 299 berichten
  • 0 stemmen

Troep


avatar van james_cameron

james_cameron

  • 7007 berichten
  • 9792 stemmen

Soderbergh blijft als regisseur verrassen, ditmaal met een sfeervolle kruising tussen Chinatown en Casablanca. Niet helemaal geslaagd door het trage tempo en het weinig bijzondere scenario, maar de ingenieuze vormgeving en de prachtige zwart/wit fotografie maken veel goed. De akteurs doen het niet slecht, al heb ik ze allemaal wel eens beter gezien. Interessante stijloefening: Soderbergh zal het idee wel gekregen hebben nadat hij en Clooney als producent betrokken waren bij Far From Heaven van Todd Haynes.


avatar van james_cameron

james_cameron

  • 7007 berichten
  • 9792 stemmen

Over de titel- ik hoorde iemand in de videotheek over de film zeggen: "Ik houd niet zo van science fiction". Hahaha.


avatar van fritsje

fritsje

  • 265 berichten
  • 294 stemmen

Is het net niet,zag er wel allemaal heel authentiek uit, maar als je hem daarom wil zien kun je beter- Germania anno zero -kijken.


avatar van Betamax

Betamax

  • 1256 berichten
  • 1231 stemmen

Zeer matige film

Verhaal kon me niet boeien, authentieke beelden begonnen me te vervelen.

Zelf Clooney viel me tegen.

2*


avatar van Tarkus

Tarkus

  • 6409 berichten
  • 5315 stemmen

Dit vind ik nu wel eens een goede film met George Clooney, nadat ik van hem toch al een paar miskleunen had gezien de laatste tijd.

Maar het is toch vooral Cate Blanchett die me het meest kan bekoren, ze is zoals steeds weer subliem in haar rol.

En het feit dat de film in zwart-wit is gedraaid komt het verhaal dat zich in het Berlijn net na de oorlog afspeelt zeer ten goede.

Het is knap gedaan hoe men archiefbeelden heeft verwerkt als achtergronden in de film.

Boeiend en goed uitgewerkt scenario ook.

Heb me geen seconde verveeld bij het bekijken van deze prent, en hij had best nog een half uurtje langer mogen duren.


avatar van joe black

joe black

  • 364 berichten
  • 1462 stemmen

Het zag er lekker oud uit, jaren '40-film. Dit is goed gelukt. De film leek (ook qua verhaal) erg op Cassablanca uit '42.

Goed verhaal, goede acteurs, tout court. 4*


avatar van baborak

baborak

  • 34 berichten
  • 15 stemmen

Visueel mooie film, aparte sfeer. Prima acteerwerk tegen de historische achtergrond van de koude oorlog. Verhaallijn vrij standaard, niet verrassend.


avatar van hulkio

hulkio

  • 186 berichten
  • 197 stemmen

The Good German is wederom een samenwerking tussen Steven Soderbergh

en George Clooney, de twee bewezen eerder al samen geslaagde projecten te kunnen afleveren. En al is The Good German zeker geen meesterwerk, een vermakelijke film vond ik het wel. Soderbergh weet een lekker sfeertje te creëren en ook het acteerwerk is prima (met name door George Clooney en Cate Blanchett, ben zelf niet echt fan van Tobey Maguire). Het tempo had wat hoger mogen liggen en het script is niet echt bijzonder te noemen, maar een kijkbeurt is de film zeker waard.


avatar van Jeauhan

Jeauhan

  • 879 berichten
  • 0 stemmen

Qua sfeer en vormgeving sterke film. Door verwerking van archiefbeelden en door de gebruikte technieken lijkt de film dikwijls werkelijk in de na-oorlogse jaren geschoten. Het ziet er vrij echt uit. Goed gedaan. Echter er zijn echter meer films die iets dergelijks weten te bieden.

Op de gebieden waar deze film er dan uit zou kunnen springen laat hij veel te wensen over. Qua verhaal schiet de film drastisch tekort en je ziet een groot deel al van mijlenver aankomen. Er blijft weinig te raden over. Clooney loopt de hele film achter de feiten aan en kwam daardoor op mij ietwat 'dom' over. Hij doet lang over iets wat de kijker al lang weet.

Ongeloofwaardig vond ik ook de impact die 1 moord leek te hebben op de gehele ontwikkeling van de internationale politiek. Zelfs Stalin en Churchill c.s. konden niet ontbreken.


avatar van thejazzscene

thejazzscene

  • 35 berichten
  • 1155 stemmen

Een film die weer een typische Amerikaanse touch meekrijgt. Soms vraag ik me af of men niet beter prijzen kan uitdelen voor slechte regie. De gelaagdheid zie ik er niet van in. Geen greintje gevoel voor diepgang heeft deze man. Spanning ontbreekt en platte Amerikaanse dialogen nemen het voortouw. Triestig vind ik dit.


avatar van ®Tc

®Tc

  • 8212 berichten
  • 1087 stemmen

FIlm die me toch een beetje leeg achter liet.

Leuk van Soderbergh om te proberen het fim-noir gevoel terug te willen brengen. Zwart-Wit, Stijvolle muziek, Cliché liefdesverhaaltje. Maar als ik een typische film-noir wil zien kijk ik wel een film uit de jaren 30-40-50 daarvoor heb ik geen film uit 2006 voor nodig. Leuk geprobeerd maar een beetje overbodig.

Voor de rest een middelmatige film. Clooney en Blanchett zitten onder hun niveau of je kan ook gewoon zeggen dat Clooney niet hoger kan. Het verhaal boeit eigenlijk ook niet veel. Als kijker zit je een hele tijd te zoeken waarover het nu eigenlijk gaat en aan het einde blijf je dan leeg achter zonder eigenlijk goede aanknopingspunten.

Goede punten voor de decors, muziek en camerawerk.

Niet echt rotslecht maar een buis is wel op zijn plaats.

**


avatar van Film Pegasus

Film Pegasus (moderator films)

  • 31154 berichten
  • 5451 stemmen

De film is gewoon slaapverwekkend. Geen spannend verhaal, slecht acteerwerk en nergens enige vorm van actie. Dat de film probeert te experimenteren met zwart/wit helpt ook niet en is al vele malen beter gedaan. Mislukte poging van Soderbergh om hier iets van te maken.


avatar van Driello

Driello

  • 1379 berichten
  • 0 stemmen

Gekunsteld.Dat is de term die me steeds weer tebinnen schoot. het verhaalom te beginnen.Een 'whodunnid',maar dan ingewikkeld gemaakt.

Een actrice die met een erg slecht duits accent (wat het ook nog nu en dan laat afweten!) engels spreekt en dan dat 'semi-authentieke' zwartwit sfeertje. Wat een miskleun. Als ik dit vergelijk in met de beelden, sfeer, belichting enz. van bijvoorbeeld The third man, dan snap ik werkelijk niet waarom deze keuze hier is gemaakt. Het klopt gewoon niet, ziet er enorm gemaakt en onecht uit en dat deed mijn toch al geringe kijkplezier nog verder teniet. Ik zat constant te wachten oferper ongeuk een grote lichtbak in beeld verscheen die het 'authentieke' jaren 40-licht moest teweeg brengen...........

In tegenstelling tot wat anderen hier beweren vond ik Blanchet niet zo sterk. Dan waardeer ik dat irritante jonge mannetje nog meer. Die kwam nog natuurgetrouw over.


avatar van 606

606

  • 23876 berichten
  • 12268 stemmen

De poster lijkt erg veel op casablanca.


avatar van BobdH

BobdH

  • 498 berichten
  • 2537 stemmen

Steven Soderbergh leverde met The Good German niet zomaar 'een zwart/wit film' af - de Golden Age stijl zit 'm ook in de belichting, decors, de gebruikte lenzen en het feit dat het volledig in de studio is opgenomen, in 4:3 formaat, en (dankzij Thomas Newman) in de ingenieuze muziek die geen compromis maakt met moderne filmscoring.

Maar helaas weet het verhaal nooit te pakken en versmelt van de voornaamste acteurs alleen Blanchett met de gekozen stijl, waardoor het geheel aanvoelt als niet veel meer dan een stilistische gimmick. Wel eentje die tot in de puntjes verzorgt is, maar uiteindelijk niet de verwachtte indruk achter laat.

De film is daarmee een fijn en zeer bewonderenswaardig experiment zoals meerdere regisseurs zouden moeten ondernemen, maar eentje zonder enige emotionele zeggingskracht. En dat is toch jammer. 3.5*


avatar van Flavio

Flavio

  • 4900 berichten
  • 5236 stemmen

Nogal saaie prent met vlakke Blanchett en Clooney, aardig in beeld gebracht maar niet meer dan dat. Vond Maguire nog het best te pruimen eigenlijk, ik ben absoluut geen fan van hem dus dat zegt ook wel genoeg.


avatar van Zandkuiken

Zandkuiken

  • 1746 berichten
  • 1432 stemmen

Interessant experiment. Nou ja, interessant... Nu niet dat ik echt een zwak heb voor de film noir, maar ik kan er wel van genieten. De melancholische antiheld, de barman om tegenaan te lullen, de niemand-is-hier-te-vertrouwen sfeer, het spel met licht en schaduw, de bombastische muziek, enz. Kijkt altijd gezellig weg.

'Altijd'... Wat zit hij hier allemaal te zeggen? Oké, OKÉ! Eigenlijk heb ik binnen dit genre nog maar enkel een paar klassiekers gezien. Kan me dus best voorstellen dat The Good German voor de doorgewinterde film noir kijker inderdaad weinig toevoegt. Maar persoonlijk wist het me redelijk te bekoren. Clooney vond ik wél goed (hij lijkt wel 50 jaar te laat geboren) en de prent bleef me de hele speelduur boeien. 3*


avatar van Meneer Bungel

Meneer Bungel

  • 13163 berichten
  • 0 stemmen

Wauw. Wat een prach-ti-ge film. Archiefmateriaal* (hoewel ik daar bij de trivia op Imdb niets over kan vinden) en beeld uit de 21ste eeuw vloeien perfect in elkaar over in deze ode aan (o.a.?) 'Casablanca' en 'The Third Man'. Laatstgenoemde heb ik niet eens gezien, maar een enkele trailer is al genoeg...

Het begint sterk: spannend in een authentieke sfeer met een rauw randje en veel vaart. Helaas wordt het op een gegeven moment wat langdradig qua verhaal en wordt er steeds een schepje bovenop gedaan qua onthullingen met als negatieve klapper de bekentenis van Blanchett. Dat zie je toch van ver aankomen... Ondertussen blijft het nog steeds erg mooi om te zien allemaal, inclusief overbelichting, de uitgemeten wisselwerking tussen licht en schaduw, mooie shots en dito 'locaties'.

Moeilijke geval dus om een cijfer op te plakken, want de film kakt naar het einde toe nu eenmaal in, met een overdaad aan zogenaamde diepgang; het was prettiger geweest als uitspraken zoals ''It's easy now to say Hitler was wrong about the Jews. Let me tell you something. Nobody said he was wrong at the time'' (grotendeels, want er zaten ook genoeg sterke dialogen in) achterwege waren gebleven en de film een stuk bondiger/korter was gehouden.

3,0* à 3,5*.

* Ik lees nu net dat alles in de studio opgenomen is, maar de beelden van Potsdam, waar Churchill en 'kornuiten' opduiken, moeten toch minstens archiefmateriaal zijn; ook daar geen credits voor op Imdb...


avatar van Malick

Malick

  • 9142 berichten
  • 640 stemmen

Meneer Bungel schreef:

* Ik lees nu net dat alles in de studio opgenomen is, maar de beelden van Potsdam, waar Churchill en 'kornuiten' opduiken, moeten toch minstens archiefmateriaal zijn; ook daar geen credits voor op Imdb...

Soderbergh gebruikte originele lenzen, werkte met 'old school' achtergrondprojecties en maakte gebruik van de zogenaamde 'swipe cut'-montage. Het authentieke materiaal in de film komt uit films die Billy Wilder en William Wyler kort na de oorlog in Berlijn draaiden.


avatar van Meneer Bungel

Meneer Bungel

  • 13163 berichten
  • 0 stemmen

Ik zal 'swipe cut' eens opzoeken, en bedankt voor de info!