• 15.799 nieuwsartikelen
  • 178.289 films
  • 12.224 series
  • 34.003 seizoenen
  • 647.420 acteurs
  • 199.087 gebruikers
  • 9.376.759 stemmen
Avatar
 
banner banner

Ratatouille (2007)

Animatie / Familie | 111 minuten
3,73 3.563 stemmen

Genre: Animatie / Familie

Speelduur: 111 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Brad Bird en Jan Pinkava

Met onder meer: Patton Oswalt, Lou Romano en Peter O'Toole

IMDb beoordeling: 8,1 (928.616)

Gesproken taal: Engels en Frans

Releasedatum: 1 augustus 2007

Plot Ratatouille

"He's dying to become a chef."

Remy is een rat die constant zijn leventje in het dure Franse restaurant Gusteau op het spel zet. Niet alleen vanwege zijn liefde voor lekker eten, maar ook omdat hij dolgraag zelf topkok wil zijn. Wanneer de jonge Linguini, die ondanks zijn gebrek aan talent een baan in de keuken krijgt aangeboden, de talenten van Remy ontdekt, is dat de kans voor de rat om zijn droom uit te laten komen. Linguini en Remy werken vervolgens samen en proberen Gusteau's restaurant weer op de kaart te zetten.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Social Media

Volledige cast

Acteurs en actrices

Remy (stemrol)

Skinner (stemrol)

Linguini (stemrol)

Django (stemrol)

Emile (stemrol)

Anton Ego (stemrol)

Gusteau (stemrol)

Colette (stemrol)

Horst (stemrol)

Lalo / Francois (stemrol)

Alle Media

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van runners12

runners12

  • 2 berichten
  • 1 stemmen

mooie fillm mooi gemaakt


avatar van JohnWilliams

JohnWilliams

  • 7504 berichten
  • 1006 stemmen

De opmerkingen over deze film worden als maar beter.......moet toch ook maar eens gaan


avatar van Blokland

Blokland

  • 545 berichten
  • 1472 stemmen

4*

Brad Bird mag zolangzamerhand wel een genie genoemd worden. Het ziet er weer prachtig uit en Ratatouille heeft dezelfde verschroeiende vaart als the Incredibles. De gezichtsuitdrukkingen van the characters zijn fantastisch gedaan. Je krijgt het idee dat deze characters echt leven en bestaan!


avatar van Chainsaw

Chainsaw

  • 8845 berichten
  • 3576 stemmen

Toen de eerste teasers voor deze film verschenen was ik alles behalve onder de indruk en m'n verwachtingen waren laag. Ratatouille kwam dan ook als een flinke verrassing, want dit is na Toy Story 2 en Finding Nemo wat mij betreft de leukste Pixar film die ik tot nu toe heb gezien (en dan heb ik alleen Cars nog niet gezien).

Het plot is erg amusant en origineel, de karakters zijn erg leuk en boven alles ziet het er allemaal echt ongelofelijk mooi uit. Prachtige settings en schitterende animatie. Verder is ook de voicecast voortreffelijk; eindelijk eens niet zo'n animatiefilm waar je de bekende gezichten voor je ziet als je de film kijkt. Oswalt deed het prima, hoewel ik in eerste instantie dacht dat ik naar Michael J. Fox aan het luisteren was. Peter O' Toole was trouwens ook voortreffelijk, met een personage dat zo uit een Tim Burton film leek te zijn gestapt.

4 dikke sterren.

Oh ja, het korte filmpje Lifted van Gary Rydstrom was trouwens ook érg leuk.


avatar van horsefilmfan

horsefilmfan

  • 105 berichten
  • 69 stemmen

Zeker een heeel leuke film!Er zat veel humor in en hij duurde lekker lang.Het voorfilmpje met die twee ruimtewezens was ook hilarisch!

5*


avatar van olsenfreakie

olsenfreakie

  • 56 berichten
  • 584 stemmen

beetje saai..


avatar van nrggirl

nrggirl

  • 53 berichten
  • 640 stemmen

deze was erg amuzant

4* waard naar mijn mening


avatar van menzo86

menzo86

  • 8 berichten
  • 11 stemmen

net gezien in de bios... leuke film die voor mij de hele tijd blijft boeien.

*4,5


avatar van RicoNC

RicoNC

  • 36 berichten
  • 794 stemmen

horsefilmfan schreef:

Zeker een heeel leuke film!Er zat veel humor in en hij duurde lekker lang.Het voorfilmpje met die twee ruimtewezens was ook hilarisch!

5*

Ik vond het voorfilmpje (endaarvoor nog de trailer van Bee-Movie) grappiger dan de hele film... maar voor de rest is een goede film, leuk verhaal en zeeer mooi gemaakt!


avatar van T.Bos

T.Bos

  • 246 berichten
  • 324 stemmen

T.Bos schreef:

Heb nooit zo'n lange trailer gezien. Dus ben wel benieuwd of er nog een stuk film overblijft. Hoop dat de film de belofte aan droge humor gekoppeld aan een uniek thema nakomt. Een rat als chefkok in een 5* restaurant, dat is al een 5* grap.

Nou, duurde erg lang, maar geweldige film tot het bittere einde. Voelde me echt in Parijse gastronomische sferen. De volle 5* waard.


avatar van jbauer

jbauer

  • 17 berichten
  • 175 stemmen

Een lust voor het oog.

Geweldig gewoon.


avatar van Mug

Mug

  • 13981 berichten
  • 5969 stemmen

Pixar zit weer in de lift omhoog. Animatie met veel gevoel voor details, en daar geniet ik van. Leuk en vlot verhaal met de te verwachte moraal. En eindelijk ook weer een animatie-film die niet voortdurend op een bloody obvious manier verwijst naar andere films. Kleine verwijzingen naar andere Pixar (en Disney) films daar gelaten, en de Rocky fans komen ook even aan hun trekken.

Ik zat gewoon weer als een jongetje te genieten in de bioscoopstoel. Ratatouille schaart zich in m'n top3 Pixar langspeelfilms, na de onovertroffen Toy Story films natuurlijk. 4,5*, heerlijk amusement.


avatar van Leviwosc

Leviwosc

  • 883 berichten
  • 335 stemmen

Zojuist heb ik de film gezien in de bioscoop! En ik vind het een geweldige film. De animaties zijn geweldig en inderdaad soms lijkt het net alsof je niet naar een animatie kijkt, maar naar gefilmde beelden.

Het verhaal is een typisch clichématig Disney verhaal, maar daardoor is het géén slecht verhaal! Alles komt aan bod; vriendschap, trouw, familie, liefde en het lef voor het najagen van je dromen en ambities. Maar wat verwacht je anders? We hebben het hier over een animatiefilm met een dolgroep van 12 tot 99 jaar oud. Natuurlijk zijn het dan de standaard thema's maar dat is niet erg; wij mensen houden van deze thema's en hebben ze op een zekere manier ook nodig om een verhaal smakelijk te maken. En Ratatouille is zeker een smakelijk verhaal!

En de film leert ons ook dat zelfs wanneer je kansen klein zijn en het lot je niet gunstig lijkt te zijn gestemd. Door te knokken kun je veel bereiken. Een rat die werkelijk iets bereikt in de gastronomie, is natuurlijk een illusie, maar de boodschap 'knokken voor je dromen' zit er wel in.

Ratatouille is een heerlijke gezinsfilm, een animatiefilm geschikt voor iedereen die van lekker eten houdt of gewoon een heel aardige film wil kijken. De humor is droog en goed gedoseerd, niet te veel en zeker niet te weinig. De grappen passen in de film en lijken er niet enkel te zijn om het 'grappige'.

4 sterren voor deze geweldige animatiefilm!


avatar van Spacewalker

Spacewalker

  • 26 berichten
  • 92 stemmen

Een prachtige 3D tekenfilm in de traditie van het huis. Prachtig getekend, goede dialogen, boeiende figuren. Het voedsel zag er schitterend uit, de wijn voortreffelijk. Ik kreeg een heel apart gevoel vanbinnen.


avatar van patrick17

patrick17

  • 613 berichten
  • 448 stemmen

Ik heb me wel vermaakt bij deze film moet ik zeggen.Animatie-films kunnen me nooit echt boeien of het moet uitzonderingen zijn maar deze is echt goed. Het verhaal is leuk en hoe het eruit ziet is ook gewoon leuk. Ik heb me wel vermaakt en een zeer leuk einde.

3.5 *


avatar van danny4826

danny4826

  • 79 berichten
  • 113 stemmen

ik ga em vanaafond kijken bn benieuwd


avatar van Guinness

Guinness

  • 179 berichten
  • 351 stemmen

Gisteravond deze film gezien.

Was begonnen met niet al te hoge verwachtingen maar deze film is zeker de moeite waard om te kijken!

Vind hem eigenlijk totaal anders dan andere animaties ( vraag me niet waarom want daar ben ik zelf nog niet achter )

Zeer mooi gemaakt en er zat meer dan genoeg humor in, en zo als hierboven door Leviwosc gezegd is valt er in deze film ook wat te leren !

4*


avatar van BlueJudaskiss

BlueJudaskiss (moderator films)

  • 11913 berichten
  • 5318 stemmen

Guinness schreef:

Vind hem eigenlijk totaal anders dan andere animaties ( vraag me niet waarom want daar ben ik zelf nog niet achter )

Was het misschien omdat deze film meer warmere kleuren bevatte dan andere (computer)animatiefilms?


avatar van rondh

rondh

  • 598 berichten
  • 2314 stemmen

Guinness schreef:

Vind hem eigenlijk totaal anders dan andere animaties ( vraag me niet waarom want daar ben ik zelf nog niet achter )

Waarom?

Vandaag met mijn zoon (4 jaar) naar de bios geweest. Ik heb de Nederlandstalige versie gezien, en zelfs die was erg leuk. Ik ben dan ook benieuwd naar de Engelstalige.

De humor in de film is erg leuk, de plaatjes zijn erg mooi en realistisch (misschien wel de beste die ik ooit heb gezien). En het verhaal is leuk.

Kortom een topper in dit genre. Als je van dit soort films houdt, dan moet je zeker gaan kijken.

4,5*


avatar van chosenramon

chosenramon

  • 26 berichten
  • 94 stemmen

Sterke animatiefilm met veel humor en mooie gelaatsuitdrukkingen van de personages. Absoluut een aanrader!

4,5*


avatar van tommykonijn

tommykonijn

  • 5139 berichten
  • 2356 stemmen

Waanzinig leuke pixar/animatie film vooral leuk dat die rat de kok is , ook het verhaal is goed! 4.5*


avatar van Lientjuh

Lientjuh

  • 191 berichten
  • 251 stemmen

Fantastische animatiefilm!!!

Leuk van het begin tot het einde! Een echte aanrader


avatar van Misterorange

Misterorange

  • 59 berichten
  • 353 stemmen

een van de betere pixar. uiteraard ontbreekt niet het gebruikelijke moralistische disneygezever, maar verder een creatieve setting, prima warm en mooi kleurgebruik, redelijke dialogen in fijn verhaal omlijst.

tevens alle credits weer naar dat creatieve voorfilmpje. top


avatar van demonski

demonski

  • 146 berichten
  • 170 stemmen

hmm hen hem ook gezien vond hem toch een van de mindere pixar niet kwa beeld maar kwa verhaal en de grappen vond ik ook niet sterk!! 2,5 *


avatar van JJ_D

JJ_D

  • 3815 berichten
  • 1344 stemmen

Sedert ‘Cars’ zal Pixar misschien nooit meer het niveau halen dat het eens bereikte in zijn (conceptuele) meesterwerken als ‘Finding Nemo’… ‘Ratatouille’ werd in de pers onthaalt als de ultieme revival nà het mindere ‘Cars’, maar daar heb ik weinig van gemerkt. Ok, de humor is beter en visueel ziet het er weer schitterend uit; maar ‘Ratatouille’ ontbeert de gigantische climax van ‘Cars’ en de variatie in emotie en ruimte. Vooral dat laatste speelt de film parten: de interessante perspectieven die de keuken biedt zijn vrij snel uitgeput – en helaas blijven spannende achtervolgingen doorheen het geromantiseerde Parijs achterwege...

Waar ‘Finding Nemo’ dus om de 5 minuten wist uit te pakken met een uniek en grappig schepsel, zit ‘Ratatouille’ teveel vast gekluisterd aan zichzelf (lees: personages en locaties). Een slechte film wordt ‘Ratatouille’ daardoor niet, alleen overweegt de nostalgie naar de eerste ‘Pixar’-films nu nóg meer…

3*


avatar van mikeh

mikeh

  • 377 berichten
  • 374 stemmen

het einde was goed ze behielden niet het restaurant kregen geen 5 sterren... maar ze begonnen opnieuw een restaurant.


avatar van Shinobi

Shinobi

  • 4305 berichten
  • 2551 stemmen

Ik zag 'm vorige week in de bios, was op zich wel een aardige film, maar om er nou weer voor naar de bioscoop te gaan dat weer niet zo.

Pixar heeft uiteraard weer vakwerk afgeleverd met de animatie, die was echt geweldig gewoon en ook weer zoiets het eten zag er bijna echt uit.

Ik heb wel een paar keer kunnen lachen, maar voor de rest bleef het bij een glimlach.

Het voorfilmpje van die 2 aliens vond ik zeker geslaagd.

De acteur die de stem Remy inspreekt , speelt trouwens de rol van Spencer in The King of Queens.

Ik geef deze film 3 sterren.


avatar van miepke

miepke

  • 816 berichten
  • 0 stemmen

Ik heb een paar keer moeten lachen bij deze film.

Ik kon gelukkig gratis, anders was ik hier niet heen gegaan.

Beetje langdradig, maar genoeg grappige momenten.

3*


avatar van NarcissusBladsp.

NarcissusBladsp.

  • 1630 berichten
  • 600 stemmen

Je kan als Anton Ego deze film beoordelen: totaal gebrek aan originaliteit , de 'volgevreten' fijnproever proeft weer hetzelfde: het is lopendebandwerk. Daarom is de scene met Ego als klant zo prachtig: hoe het gerecht totstand komt doet niet echt terzake het gaat om het eindresultaat. Laat je zelfingenomen smaak verrassen.

Ego de mephisto-achtige beoordeelaar (in de film "Laura" komt ook zo'n figuur voor, maar dan een nog negatievere versie)

geeft uiteindelijk zijn superieure voorbeeld: de nostalgische keuken geeft de doorslag.

Verwende eters houden niet van traditionele gerechten, al zijn ze met liefde bereid. De snel verveelde zucht naar orignaliteit heeft al menig smaak teniet gedaan. Jammer.

Dit is mijn eerste Pixar: ik heb ontzettend genoten en ben verbaasd over sommige zure commentaren. Want deze film barst van de mooie ironische en ook komische scénes. Het gegeven is al meesterlijk: een rat met een verfijnde smaak. Dit simpel gegeven is eenvoudig en doeltreffend uitgewerkt. Zeker als je de hedendaagse kookhypes in ogenschouw neemt. Ook de verwijzing naar de dramatische zelfmoord van de chefkok in Frankrijk een paar jaar geleden, hij verloor een ster, is hartveroverend: een betere kritische eerbetoon kan je eigenlijk niet bedenken.

De cinematografie is fenomenaal, zeker voor een onbevlekte Pixarproever als ik ben. De overview van Parijs is natuurlijk prachtig, maar er zitten vele vele mooi views in deze film: neem alleen al de rat zelf: wat ziet die er prachtig gedetailleerd uit en welk een ontroerende emoties heeft men in dit beestje kunnen uitdrukken.

Je leeft helemaal met hem mee. en dan heb ik het nog niet over zijn familie..........gewoon ongecompliceerd genieten!

Ik moest ook denken aan de bestseller van ene meneer Schrijvers:

"Hoe wordt ik een rat? De kunst van het konkelen en samenzweren" dit bewust smakeloos werkje heeft veel aftrek gevonden en heeft de rat, met een toch al een slechte reputatie, een nog zwarter imago gegeven. Managers schijnen het heerlijk te vinden. Gelukkig bezorgt

"Ratatouille" de rat een beter imago: ondanks eigen egoistische ambitiies blijft de echte rat loyaal aan de gemeenschap!

Mijn Biosvriendin bestelde een 'typisch' Ratatouillemenu: popcorn en een cola: op de beker met deksel stond een pastic Rat.....commercieel ingepakt ging ik samen met haar de zaal in:...... Gôh, wat kunnen clichés genietbaar zijn! !

4,5* Ga heen en Bon Appétit!


avatar van BenicioDelToro

BenicioDelToro

  • 4178 berichten
  • 1391 stemmen

Geweldige film dit, heb werkelijk genoten! De animaties zijn in eerste instanties mooier dan ooit. Prachtige, sfeervolle Parijse straatjes, aan alle details is gedacht. En van het eten dat wordt bereid loopt het water je in de mond! Een dikke pluim dus voor de art-afdeling van Pixar! Bovendien is Remy de rat bijzonder aandoenlijk waardoor je makkelijk met hem mee kunt leven. De humor is subtiel en bij vlagen erg grappig, de stemmencast is uitzonderlijk en de invalshoek is natuurlijk buitengewoon origineel. En ja, er zit wel een moralistisch kantje aan, maar dat stoorde me absoluut niet. Sterker nog, ik kreeg er wel een warm gevoel van van binnen!

Een van de toppers van dit filmjaar! 4,5*