• 15.735 nieuwsartikelen
  • 177.873 films
  • 12.196 series
  • 33.962 seizoenen
  • 646.802 acteurs
  • 198.938 gebruikers
  • 9.369.461 stemmen
Avatar
 
banner banner

Man's Best Friend (1993)

Sciencefiction / Horror | 97 minuten
2,53 111 stemmen

Genre: Sciencefiction / Horror

Speelduur: 97 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: John Lafia

Met onder meer: Ally Sheedy, Lance Henriksen en Robert Costanzo

IMDb beoordeling: 5,3 (5.205)

Gesproken taal: Engels en Duits

Releasedatum: 15 april 1994

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Man's Best Friend

"Companion, Protector, Killer"

Lori, een ambitieuze TV-journaliste, dringt binnen in een geheim laboratorium waar dieren mishandeld worden. Daar bevrijdt ze Max, een grote prachtige hond. De wetenschapper Dr. Jarret spoort de politie aan Max snel terug te vinden. Max is immers door genetische manipulatie bijzonder intelligent en gevaarlijk...

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Franco74

Franco74

  • 10 berichten
  • 4 stemmen

Ik ben nog steeds op zoek naar de DVD-versie met Nederlandse ondertiteling. Heeft iemand deze nog te koop?


avatar van DiDa

DiDa

  • 3646 berichten
  • 2795 stemmen

Is helaas niet te verkrijgen op dvd met nl subs.


avatar van Boeikens

Boeikens

  • 4467 berichten
  • 5318 stemmen

Deed me wat aan Watchers denken.


avatar van Supernatural

Supernatural

  • 986 berichten
  • 836 stemmen

toch wel een hele leuke film met lance henriksen.vind ik altijd een fijne speler heb ook wel aardig wat films met hem erin.


avatar van DarkElement

DarkElement

  • 78 berichten
  • 73 stemmen

Barcode 3259190308794

Nederlandse subs


avatar van blackwolves

blackwolves

  • 691 berichten
  • 676 stemmen

Franco74 schreef:

Ik ben nog steeds op zoek naar de DVD-versie met Nederlandse ondertiteling. Heeft iemand deze nog te koop?

kijk op bol.com kost wel 50 euro


avatar van Franco74

Franco74

  • 10 berichten
  • 4 stemmen

blackwolves schreef:

(quote)
kijk op bol.com kost wel 50 euro

Dank je wel. Ik heb de DVD inmiddels gekocht via Marktplaats voor maar € 3,-.


avatar van mrklm

mrklm

  • 11374 berichten
  • 9897 stemmen

"He is NOT man's best friend", maakt de wanhopige Dr Jarret [Lance Henriksen] duidelijk bij de politie wanneer Max, de hond op wie hij in zijn laboratorium verschillende wetenschappelijke experimenten heeft uitgevoerd, spoorloos blijkt te zijn verdwijnen. Max is 'bevrijd' door onderzoeksjournaliste Lori Tanner [Ally Sheedy, de 'gek' uit The Breakfast Club] die besluit deze intelligente en zich tot dan toe voorbeeldig gedragende hond zelf te verzorgen. Wat ze niet weet is dat Max' meer agressieve karaktertrekjes worden onderdrukt door een verdovend middel. En die verdoving houdt niet eeuwig stand!

Geslaagde combinatie van horror en komedie weet je door sterke montage te doen geloven dat Max werkelijk een superintelligente alleskunner is. Regisseur/scenarist John Lafia maakt spaarzaam maar effectief gebruik van poppen om een aantal schrikmomenten te creëren. Het is bovendien verfrissend om een 'slechterik' te hebben die (ondanks dat Lance Henriksen de rol speelt) feitelijk niet echt slecht is. Er valt ook heel wat te lachen, onder anderen wanneer Max wordt geconfronteerd met een paperboy, een postbode of een tasjesdief. En natuurlijk zijn daar de onvermijdelijke hondenvangers, die vol goede moed op jacht naar hun prooi en uiteraard van een koude kermis thuis komen.


avatar van Dziban

Dziban

  • 49 berichten
  • 216 stemmen

Wel erg knap dat ze een Tibetaan zo ver krijgen.


avatar van Film Pegasus

Film Pegasus (moderator films)

  • 31144 berichten
  • 5447 stemmen

Guilty pleasure. Het verhaal is minder uitgewerkt dan bvb Cujo. Max steelt de show en de rest zijn echte figuranten geworden. Maar sommige scènes kon ik me nog beeldig herinneren van vroeger. Dat maakt van de film een aangename B-film. Zoals je van die goedkope horrorfilms hebt met monsters of slashers is dit er één met een hond. En ook al kan die wat meer dan de doorsnee hond, komt het goed over omdat het niet te groots wordt. Lance Henriksen is ideaal voor dit soort films. De rest doet het niet slecht, maar zal nooit een prijs winnen.


avatar van klara

klara

  • 814 berichten
  • 20367 stemmen

Enkele scenes wanneer de hond toeslaat vond ik ronduit knap gedaan die dan vooral voor

ongeveer het laatste half uur zijn gereserveerd. Een prachtbeest trouwens die ik zo in huis

zou willen hebben zij het dan niet deze genetisch gemanipuleerde te meer ik, indachtig

een bepaalde scene in de film, een kat in huis heb. Al de acteurs kwamen goed uit te voeten,

met een Lance Henriksen natuurlijk geknipt voor zijn rol. Het scenario doet duidelijk niet

aan al te moeilijk, maar daar staat een pretentieloze vlotheid tegenover. Met ook opvallend

veel humor en daarmee totaal anders dan een film als Cujo. Het slot wel ietsje tegenvallend

(Iets dergelijks wel vaker gezien), maar wat mij er niet van weet te weerhouden de film een

nipte 4.0 als waardering te geven.


avatar van teigertje

teigertje

  • 2942 berichten
  • 2075 stemmen

Na een lange tijd deze film, weer eens opnieuw gezien.

Met de beroemde eighties ster Ally Sheedy in de hoofdrol als Lori die bij een nieuws show werkt, en in een laboratorium met haar collega binnen sluipt om dieren proeven leed naar buiten te brengen.

En zij in het laboratorium de Rottweiler hond Max 2000 bevrijden.

En dit is niet zonder gevolgen.

Wat ze niet weten is dat Max niet zomaar een hond is.

Het is een film enigzins in de stijl van Cujo maar met een andere twist.

Een film met een prima cast.

En een sfeervolle film.

Nog steeds een hele goede film.

Gelukkig is deze classic film met aktie en spanning en humor en ontroering nog steeds te vinden op YouTube in prima kwaliteit.

Weer van genoten.


avatar van alexspyforever

alexspyforever

  • 21517 berichten
  • 2328 stemmen

Ik vraag me af waarom ik bij een goeie horrorfilm over een killer dog steevast Cujo als aanrader kreeg en niet deze Man's best friend. Niet dat Cujo zo slecht is maar die film heeft veel saaie stukken en voelde meer aan als mensen die zichzelf in een voertuig hadden opgesloten omdat er buiten een bloeddorstig beest rondwaart. Het had evengoed een ander gevaarlijk dier dan een hond kunnen zijn geweest.

Man's best friend gooit het over een heel andere boeg en komt met een eenvoudig doch boeiend verhaal. Ally Sheedy als Lori de journaliste je wordt er op slag verliefd op als je haar bezig ziet met Max. Bij momenten voelt het als Beethoven going evil omdat er soms momenten zijn die (bedoeld of onbedoeld) komisch overkomen. Maar laten we wel wezen Max is een killer zeker naar degene die niet aardig tegen hem zijn. Ik heb me op geen moment verveeld en moet stellen dat ik deze samen met The Pack uit de jaren 70 reken tot de beste killer dog horrorfilms. Dat Cujo nog gemiddeld een 6.1 scoort op imdb en deze slechts 5.3 vind ik een behoorlijke aanfluiting.

Roll over Beethoven and Cujo zou ik zeggen, here comes Max!