Genre: Horror / Thriller
Speelduur: 95 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Mike Mendez
Met onder meer: Clare Kramer, Dominic Purcell en Josie Maran
IMDb beoordeling:
5,4 (10.515)
Gesproken taal: Engels
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot The Gravedancers
"Unrest in Peace"
Harris, Kira en Sid zijn drie oude vrienden die elkaar na jaren weer ontmoeten bij de begrafenis van hun vriend Devin. Tijdens een nacht vol drank besluit het drietal afscheid te nemen van hun overleden makker. Op het kerkhof vinden ze een kaart met een spreuk. Ze lezen hem hardop voor, dronken dansend op de graven.Wat ze niet weten, is dat daarmee een eeuwenouden vloek in werking treedt. Het duurt niet lang of Harris, Kira en Sid vallen ten prooi aan wraakzuchtige geesten die slecht één doel hebben: de grafschenners meesleuren naar het dodenrijk. Hun enige hoop zijn twee paranormale onderzoekers. Kunnen zij het kwaad stoppen?
Externe links
Acteurs en actrices
Harris McKay
Kira Hayden
Allison Mitchell
Sid Vance
Vincent Cochet
Frances Culpepper
Emma
Haunted Woman
Police Officer
Nurse Jenny
Video's en trailers
Reviews & comments
bassierules
-
- 5 berichten
- 4 stemmen
Net gezien had er niks van verwacht maar al met al erg geboeid naar zitten kijken goeie schrik momenten de specials zijn ook erg goed voor al om dat het een low budget productie is ,ik vond het een vette film mischien ook wel omdat de meeste horrors van dit moment gewoon kut zijn . maar dat mag de pret niet drukken ik ben blij dat er eindelijk weer eentje is die wel vet is.
Diesel
-
- 9411 berichten
- 0 stemmen
Ik schrok me de pleuris toen Tchéky Karyo (geboren in Istanbul
.) voor het eerst in beeld kwam, dat was pas een ''schrikmoment''. Ik bedoel, Tchéky Karyo is meer een karakter-acteur, splatter horror is niet echt zijn ding. Niet dat hij slecht speelt in deze film maar ik zie Karyo toch liever in serieuzere films.
The Gravedancers is horror in de stijl van Evil Dead en heeft ook iets weg van films als Poltergeist en Night of the Living Dead. Het grote verschil met die films is echter dat The Gravedancers minder brain bevat en puur gericht is op vermaak. Dit is gewoon een amusante no-brainer horror filmpje en veel meer dan dat probeert de film ook niet te zijn. Coole zombie's, komische one-liners, vechtende vrouwen en een leuke over-the-top finale. | ***
Spookje
-
- 131 berichten
- 123 stemmen
Behoorlijke film, qua titel zal je gauw denken dat het weer zo'n B-film is. Eigenlijk is het ook een B-film maar wel in het beste soort. Behoorlijke spanning, goeie sfeer en redelijke schrikmomenten. Ik heb me niet verveeld.
3,5 ster!!!
The_Game
-
- 447 berichten
- 644 stemmen
De film wist me eigenlijk de hele tijd wel te boeien. De spanning bouwt goed op, er zitten leuke schikmomenten in, maar dat opeens komt het eind. Als het eind gewoon was zoals de rest van de iflm, was ik er veel beter over te spreken. Het lelijke eind (en dan heb ik het nog niets eens over de slechte special effects) wist de film gewoon gelijk de grond in te boren.
Dus een goed begin, boeiend middenstuk, sneu eind.
2.5* (het had hoger kunnen worden)
Onderhond
-
- 87597 berichten
- 12851 stemmen
Bleh.
Mendez is wel serieus vervallen. Af en toe wel een aardig moment in dit veel te typische horrorfilmpje, maar wat een ongelofelijke prutsacteurs. Echte raspaardjes nonacteren.
Verder dus een paar aardige sfeervolle momenten. Vooral visueel (puur beeld) zag het er aardig uit, al leek de editing jammer genoeg ook nergens op. Muziek was bedenkelijk, zo ook de CGi naarmate de film vordert.
Het eindelijk is gewoon enorm debiel. Maar dan niet leuk debiel.
Beetje brakke film, die niet slecht begint maar dan steeds verder wegzakt 1.5*
Psolitsa
-
- 361 berichten
- 140 stemmen
Hij krijgt van mij 3 sterren..net 3 sterren. Ik vond die man zo ontzettend NIET in die rol passen. ( De hoofdpersoon ). Ik vond het net Tex uit Brutal Force :/ (voor de kenners:P ). Ik vond alleen de shots van die geesten leuk.. Vooral die enge man..deed me aan The Descent denken hehe.
andy1980
-
- 129 berichten
- 146 stemmen
lang geleden dat ik nog zo een film gezien heb die me zo kon boeien, het hele verhaal is goed en goede schrikmomenten
FillumGek
-
- 8987 berichten
- 3398 stemmen
In deze magere tijden neem ik genoegen met ieder horrortje die maar een beetje spanning of griezeleffecten dreigt te bevatten. Dus ik was toch wel benieuwd na dit B-filmpje.
Het deed me soms sterk aan andere films denken zoals Evil Dead ( het opzeggen van een spreuk) en Poltergeist.
Ik ben toch af en toe een paar keer flink geschrokken en daar ben ik blij om. Ookal weet je wat er gaat komen. De film wist nergens met verrassende dingen te komen, maar toch bleef ik geboeid.
De flashbacks van de killers vond ik ook veel bijdragen aan de sfeer, dat je meer te weten komt over hun achtergrond. Maar dan valt alle spanning plotsklaps in het water. Je ziet de geesten vol in beeld en het leken wel f*cking clownsmaskers die ze droegen. Het gezicht met een glimlach van oor tot oor en een nietszeggende blik...dag spanning. Neppe shit! Ook het einde is pure bagger, jammer. Echt erg jammer van de geesten in volle glorie.
***
Mescaline
-
- 7089 berichten
- 3227 stemmen
Zoals veel hier al zeggen is het einde idd wat minder.
Rest van de film daarin tegen was zeer goed gedaan.!
Zeker dat stuk met dat enge meisje in de slaap kamer(beetje te ring/exorcist achtig gedaan) leuk bedacht het gezicht beetje afgekeken van the ring en de bewegingen van exorcist leukste stuk uit de film vind ik.
Voor de rest paar keer goed geschrokken en het blijft spannend tot het einde een beetje invalt maar al met al heeft dat geen gevolgen voor de film in zijn totaal.
4 sterren.
Don_Mat
-
- 295 berichten
- 0 stemmen
Goeie film, alleen wel die monsters aan het eind zijn wel nep zeg. Lijken wel van die mislukte chucky's. Verder wel paar goeie schrikmomenten enzo. 3.5 *
salvatore
-
- 1937 berichten
- 3238 stemmen
Film begint redelijk sterk en heeft zeker zijn goeie momenten. Tegen het einde aan toe worden de dialogen zwakker en de effects + plotwendingen lachwekkend. 2.5* (er zat zoveel meer in)
HorrorFilms4Life
-
- 181 berichten
- 1720 stemmen
Het begon goed, redelijk geloofwaardig en min of meer spanning in de film. Wel een beetje standaard. Het einde was gewoon inderdaad bijna lachwekkend en afgeraffeld. Echt heel zonde. Maar het kan nog veel slechter dan dit.
3*
Safri
-
- 867 berichten
- 1592 stemmen
Ja, kan zeker slechter met zo'n laag budget. Die Mendez weet er altijd wel wat leuks van te maken. Ben benieuwd naar zijn volgende projectje.
geitje
-
- 14 berichten
- 10 stemmen
Wat een slechte film. Slecht acteerwerk (de plaatselijke toneelvereniging kan beter acteren), slechte effecten, slecht verhaal (saai en voorspelbaar).
Heb de laatste jaren veel betere films in dit genre gezien.
Dus ook maar 1 ster (liefst -1 ster).
NightWolf
-
- 339 berichten
- 527 stemmen
Voor een B-filmpje vond ik deze wel geslaagd. Zoals al eerder gezegd begon het verhaal redelijk sterk en naar mate het vorderde kon het me toch blijven boeien. Het stoorde me eigenlijk ook niet dat je ze op het laatste wel zag. Anders zou het toch een beetje te makkelijk zijn geweest, niet? Dan wist niemand naar welke kant ze moest gaan en zouden ze allemaal dood zijn binnen de 10 minuten. Waauw, spannend! Het laatste vond ik trouwens wel mooi gedaan met die hand. (voor een B-film toch).
Gezien al de aspecten van deze film, inclusief schrikmomenten -> 4*
ML Webdesign
-
- 177 berichten
- 103 stemmen
3 *
Het verhaal was leuk bedacht, maar verveelde me wel enigsinds.
al vond ik de doden opgraven wel een mooi stuk.
hij blijft in mn collectie want voor een B film is ie redelijk.
filmfatje
-
- 15 berichten
- 17 stemmen
Ik vond het een aardige film om te kijken, alleen de special effects en de gezichten op het einde van de film vond ik iets minder. Voor een B-film helemaal niet slecht gedaan. Van mij krijgt deze 3 sterren.
Saffie
-
- 49 berichten
- 19 stemmen
Ik vond 'm ook best aardig...
Die geesten waren erg nep maar voor de rest was het wel een boeiend verhaal.
Ik schrok me wel helemaal rot toen ze met een camera een beetje in het rond filmde en ineens dat gezicht van dat jongetje in beeld kwam.
Kevin13
-
- 14947 berichten
- 0 stemmen
toen ik voor het eerst dat lijk dat op de poster staat zag, zei ik smeagol. wat een rotfilm zeg, het was echt niet griezelig.
Makz
-
- 89 berichten
- 575 stemmen
Vrij spannende film. In het begin ook zeker niet onaardig.
Helaas zijn de laatste 15minuten zó onrealistisch (niet dat zombie-achtige dingen wél realistisch zijn, maar je snapt wel wat ik bedoel) met geesten die hartstikke groot waren, licht gaven en weet ik veel wat dat het einde de hele film totaal verpest!
Eigenlijk zou je de film gewoon moeten stopzetten voordat de clue eraan komt.
*2,0
nightbreed
-
- 3360 berichten
- 5029 stemmen
Ik had al een donkerbruin vermoeden dat dit geen hoogvlieger zou zijn maar ik had wel verwacht dat deze film een beetje een duister sfeertje zou hebben, dat was dus niet het geval.
Aan de speciale effecten te zien is al het geld in de opnames en de audio gegaan want daar is niets mis mee maar de effecten komen nogal knullig over.
Helaas waren er ook geen kippevelmomenten die er bij dit soort films (ghosthaunting films) wel moeten zijn, een goed voorbeeld van een kippevelmoment is wanneer Samara uit de TV komt kruipen in 'The Ring', dat geeft mij kippevel en een heerlijke kick, maar dat soort creepy momenten zaten helaas niet in deze film.
De regisseur was dus niet al te best en het script was ook een beetje flauw.
Het acteerwerk is redelijk maar zeker niet goed, de acteurs komen een beetje ongeinspireerd over alsof dit een snel tussendoortje was.
Met het verstand op nul en een beetje inlevingsvermogen is deze film nog wel goed te genieten, ga dus niet critisch naar deze film kijken anders zul je bedrogen uitkomen.
En mensen die zowiezo niet van horror houden zullen deze film denk ik zeer slecht vinden.
Ik ,als horrorfreak, heb me met het verstand op nul wel vermaakt met dit niemendalletje.
ToNe
-
- 2865 berichten
- 2336 stemmen
Het is goed om te weten dat Hummers prima opgewassen zijn tegen wraakzuchtige geesten/zombies (wat waren ze eigenlijk)?
Gravedancers begint ambitieus met een overkill aan dollyshots. Het zal wel aantonen dat er geld aanwezig was (in tegenstelling tot veel direct-to-dvd horrors) maar elke scene inleiden met 'het bewegend oog' is wel erg goedkoop (toegepast).
Want zodra de aktie op gang komt is het camerwerk weer onopvallend matig.
Net als de cast.
Harris, die een 'ik-ben-advocaat-wat-ben-jij' type moet spelen is enkel in character als hij het 'bewijsmateriaal' aan diggelen smijt.
Kira is als een tragische Maria Magdalena die zelfs door de scriptschrijvers 'misbruikt' wordt. Haar opzadelen met een sadomasochist is lui schrijverswerk. Harris' onzekere vrouw was iets verfrissender geweest,
En tenslotte de nietsdoener, die nagenoeg de rol vervult van de gemiddelde filmkijker. Maw. hij is degene die onze reacties vertaalt in de film. Wordt het een beetje te ingewikkeld, zegt hij: Whoa, this is some heavy shit, man!
Ziet hij naakt, denkt/schreeuwt hij: HOERRR!
Ik overdrijf natuurlijk, maar dit zijn gedachten die bij mij opkomen als een film (en daardoor je aandacht) even inzakt.
Zoals het hele verklarende (of moet ik zeggen: zoekend naar credibility) middenstuk, inclusief profielschets van de geesten.
Dit wordt wel erg Poltergeist-achtig dacht ik, totdat ik 'het' zelf zag.
606
-
- 23876 berichten
- 12267 stemmen
vond het zeker spannend en goed verzonnen
acteren was ook niet slecht
4 sterren
vampyrmaiden
-
- 228 berichten
- 234 stemmen
The Gravedancers is horror in de stijl van Evil Dead en heeft ook iets weg van films als Poltergeist en Night of the Living Dead. Het grote verschil met die films is echter dat The Gravedancers minder brain bevat
Evil dead en night of the living dead BRAIN???? hahahaha You must be joking!!
Ralf81
-
- 714 berichten
- 682 stemmen
Eén van de betere films van After Dark Horror Fest 2006. Ga deze zeker kijken als je van de betere B-horrorfilms houdt!
Diesel
-
- 9411 berichten
- 0 stemmen
Evil dead en night of the living dead BRAIN???? hahahaha You must be joking!!
Romero's NOTLD gaat volgens jou dus nergens over? Hahahaahah! No, you must be joking dude. NOTLD is een maatschappij-kritische film, Romero has something to say.
The Evil Dead is inderdaad hersenloze splatter horror, weet niet waarom ik gezegd heb dat het brain bevat. Misschien om aan te geven dat zelfs The Evil Dead meer brain bevat dan The Gravedancers.
film88888
-
- 869 berichten
- 919 stemmen
Alles begon heel mooi, en spannend, en had het juiste horror sfeertje, maar jammer genoeg werdt dat verpest met monsters dat super fake eruit zien, en de slasher/ghost scene's waren ook vrij zwak.
Purcell mag het voor mij toch bij actie films of series houden.
3,0
NinjaNade
-
- 15 berichten
- 19 stemmen
Aardige film. Met veel creepy momenten
Purcell speelde tot mijn verbazing ook heel goed in deze horror film
Ik vond de monsters er wel een beetje nep uit zien.
3.0
Het laatste nieuws

Netflix verwijdert de dramafilm 'It Ends With Us' met Justin Baldoni en Blake Lively

WOII-film 'The Boy in the Striped Pyjamas' wordt donderdag uitgezonden op televisie

Van 'The Lincoln Lawyer' tot aan 'Unfamiliar': alle nieuwe titels op streaming van deze week

Spaanse Netflix-film '100 Metros' doet het ontzettend goed: 'IJzersterk drama'
Bekijk ook

Red
Drama / Thriller, 2008
89 reacties

Ils
Thriller / Horror, 2006
336 reacties

Hounds of Love
Misdaad / Thriller, 2016
47 reacties

From Beyond
Sciencefiction / Horror, 1986
69 reacties

Dead End
Horror / Thriller, 2003
323 reacties

Chained
Thriller / Horror, 2012
155 reacties
Gerelateerde tags
envelope jeugdvriendengeestgraveyardghosts
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.






