Breaking and Entering (2006)
Genre: Drama
Speelduur: 120 minuten
Oorsprong:
Verenigd Koninkrijk / Verenigde Staten
Geregisseerd door: Anthony Minghella
Met onder meer: Jude Law, Juliette Binoche en Robin Wright
IMDb beoordeling:
6,5 (23.752)
Gesproken taal: Engels en Duits
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Breaking and Entering
Law speelt de succesvolle architect Will Francis. Robin Wright Penn is zijn Zweedse vriendin Liv die haar dagen in hun chique appartement slijt met tobben over haar autistische dochter en ondertussen steeds meer afstand van hem neemt. Als Will na een serie inbraken in zijn kantoor de jonge dader naar huis volgt, raakt hij gefascineerd door de troosteloze wijk waar hij woont en zijn blue collar-milieu. Bovendien voelt hij zich aangetrokken tot de moeder van het joch, de warmbloedige, Bosnische naaister Amira (Juliette Binoche). Will begint zijn kleding bij de nietsvermoedende Amira te brengen voor herstelklusjes, om haar regelmatig te kunnen zien.
Externe links
Acteurs en actrices
Will Francis
Amira
Oana
Liv
Sandy
Miro
Bea
Bruno Fella
Zoran
Kate
Video's en trailers
Reviews & comments
magnolia_
-
- 171 berichten
- 181 stemmen
hmmm, ik ben er ook benieuwd naar, vreemd genoeg had ik er nog over gehoord
BlueJudaskiss (moderator films)
-
- 11908 berichten
- 5310 stemmen
Ziet er best aardig uit, maar het verhaal lijkt me wel heel erg ongeloofwaardig.
Een leuk(ere?) uitwerking van dit thema: de korte film Break and Enter.
Hi-Tek
-
- 666 berichten
- 0 stemmen
Concept is tenminste origineel het klinkt misschien niet echt geniaal ik ben ook bang dat de uitwerking minder zal zijn.
Conquest
-
- 67 berichten
- 570 stemmen
Hoop van wel; Anthony Minghella is de laatste jaren 'lekker' bezig!
thomzi50
-
- 1991 berichten
- 2530 stemmen
Anthony Minghella heeft het wel op Jude Law geloof ik. Uitgangspunt van deze film is best interessant, zal nog wle even duren
donnie darko
-
- 6140 berichten
- 2823 stemmen
Bwa, viel wel mee, deze, maar geen echte hoogvlieger. Zeer matig acteerwerk, al vind ik Law wel eigenlijk altijd goed, en ook hier valt hij wel mee.
Weinig mooie scenes, en onnodig moeilijke dialogen. Deze film was veel mooier geweest als hij een halfuur korter was en als er directere dialogen en acteerprestaties waren geweest.
Maar toch een kleine 3*
Matchostomos
-
- 4171 berichten
- 535 stemmen
Opstaan...en vallen
Met 'The Talented Mr. Ripley', 'The English Patient' en 'Cold Mountain' heeft Minghella alvast één ongezien intrigerend meesterwerk, één licht onderschatte prent van epische proporties en één valse brok liefde op zijn palmares staan.
'Breaking and Entering' is een verdienstelijke poging om enigszins het niveau van 'The Talented Mr. Ripley' en 'The Enlish Patient' te bereiken, maar meer dan dat is het niet geworden en dus blijft deze prent hangen op een aangename middenmoter met heel wat gebreken.
Één plus één maakt niet altijd twee en dat demonstreert Minghella met verve.
Het eerste deel van 'Breaking and Entering' is een intiem en licht fascinerend beeld over sociale integratie, morele en familiaire belangen en de ontleding van het begrip 'privé'; zich bovendien allemaal afspelend in de criminele achterbuurten van King's Cross.
Minghella besteedt daarbij terecht veel aandacht aan de psychologie van zijn personages, maar vergeet terloops onvoldoende sfeer en betekenis te halen uit de omgeving. Met als resultaat dat er geen psychologische link ontstaat tussen personages en omgeving, en Minghella zich elders in de film pijnlijk vergist met enkele stijlfoutjes en de behandeling van zijn camera. Vele cameraposities voelen te gekunsteld aan, net als de toepassing van een complete defocus van de lens.
De tweede helft van 'Breaking and Entering' is haast één grote brok ongeloofwaardige cinema over het overspel en verraad van een man (veel te zachtmoedig en flauw vertolkt door Jude Law), die achteraf terug in het reine tracht te komen.
De enige die dan nog kunnen overtuigen zijn Robin Wright Penn (prachtig ingetogen) en Gavron, want ook de grote Binoche weet haar onuitputtelijke talent niet te raadplegen en vervalt, naarmate het einde nadert, in een te grote karikatuur.
Tenslotte heeft 'Breaking and Entering' een weinig opvallende, doch vrij onsamenhangende soundtrack, die gewoonweg uit te veel accenten bestaat.
Bovendien worden de emoties bijzonder moeilijk aangevuld en dus blijven we helemaal met een dubbel gevoel achter.
2.5*
michelmoviefan
-
- 39 berichten
- 347 stemmen
Ik vond het een boeiende film. Ik heb er wel van genoten. Een geloofwaardig menselijk verhaal, graag meer hiervan. De tweede helft van de film zakte het niveau wel wat in vond ik. Ik snap nog niet helemaal de link tussen aan de ene kant Jude Law met zijn wens zijn relatie nieuw leven in te blazen en waarom hij zich aan de andere kant begaf in het sociale drama waarin Juliette Binoche zich in bevond. Hij krijg van mij een 3.5
nairobi
-
- 206 berichten
- 431 stemmen
Ik geef deze film een ruime voldoende, heb genoten van Juliette Binoche. Fantastische actrice!! Jude Law was zichzelf, kan hij toch het beste.
Je moet niet verwachten dat je een spektakel te zien krijgt. Dit is meer een drama met emotionele en filosofische aspecten...
Aanrader.
3,5*
Theatertje
-
- 1235 berichten
- 1143 stemmen
Zo'n verschrikkelijk trage film waarin haast niets gebeurt is zeker een afknapper als je een flinke portie geweld verwacht. Denk niet dat je hier veel dievenacrobatieën te zien zult krijgen, het is gewoon allemaal één pot nat in een dikke buchtfilm met een teleurstellend einde.
Matchostomos
-
- 4171 berichten
- 535 stemmen
Je hebt ogenschijnlijk met de verkeerde intenties en verwachtingen gekeken. Hoe kan je vanuit de synopsis, de poster en dergelijke meer, zelfs afleiden dat hier sprake is van een stevige dosis geweld en gracieuze acrobatieën. 
Theatertje
-
- 1235 berichten
- 1143 stemmen
Ja, dit is inderdaad een goed voorbeeld van een film die ik gaan zien ben die ik liever niet was gaan zien. Maar ach, ik kon niet anders, want ik had een gratis kaart gekregen. Anders was ik deze film nooit van mijn leven gaan zien. Alle respect voor de mensen die houden van zulke trage drama-speelfilms, maar ze zijn niet voor mij weggelegd.
Matchostomos
-
- 4171 berichten
- 535 stemmen
In dat geval ben je opvallend mild in het geven van een score (net zoals bij 'Intolerance' overigens). Ik had duidelijke pro's en contra's, resulterend in een bescheiden 2,5* en toch ben je ettelijke malen negatiever in je beoordeling bij deze prent. Ofwel ben ik streng ofwel moet je je score toch even toelichten en staven met argumenten die je score rechtvaardigen. 
Theatertje
-
- 1235 berichten
- 1143 stemmen
3 op 5 = 6 op 10. Elke film begint voor mij met 7 op 10 (3.5 op 5).
1 = ...
2 = ...
3 = ...
4 = heel slecht
5 = slecht
6 = niet goed
7 = normaal
8 = goed
9 = heel goed
10 = perfect
Heb ik mijn score gerechtvaardigt? Ik vond de film niet goed, maar niet slecht genoeg om het als slecht te beoordelen. En voor het geval het je nog onduidelijk zou zijn waarom ik naar deze film moest gaan: ik ben lid van de Internationale Filmjury van de Jeugd van Vlaanderen.
Matchostomos
-
- 4171 berichten
- 535 stemmen
Heb ik mijn score gerechtvaardigD?
Neen, niet bepaald. Ten eerste geef je geen sluitende argumenten ("niet goed, maar niet slecht genoeg om slecht te zijn"....) die het 'waarom' en 'waarom niet' duidelijk maken.
Ten tweede heb je mijns inziens, een vrij belachelijk beoordelingssysteem, dat een correcte manier van quoteren niet echt toelaat (waarom niet van nul beginnen?!). Maar laat ik daar vooral niet verder op ingaan, want wie weet waar we dan gaan uitkomen...
Maar voel je alsnog vrij om een meer gerichte argumentatie neer te schrijven.
Theatertje
-
- 1235 berichten
- 1143 stemmen
Neen, niet bepaald. Ten eerste geef je geen sluitende argumenten ("niet goed, maar niet slecht genoeg om slecht te zijn"....) die het 'waarom' en 'waarom niet' duidelijk maken.
Ten tweede heb je mijns inziens, een vrij belachelijk beoordelingssysteem, dat een correcte manier van quoteren niet echt toelaat (waarom niet van nul beginnen?!). Maar laat ik daar vooral niet verder op ingaan, want wie weet waar we dan gaan uitkomen...
Maar voel je alsnog vrij om een meer gerichte argumentatie neer te schrijven.
Beste Matchostomos,
Mijn beoordelingssysteem mag je voor mijn part stom vinden, ik zit er niet mee. Het werkt voor mij prima, en dat is hetgeen dat telt. Als jij je eigen classificeringssysteem hebt, des te beter.
Ik zou andere argumenten kunnen geven, maar daar heb ik echt geen zin in. Ik vond de film namelijk niet goed genoeg om mijn tijd er nu in te steken.
Theatertje
-
- 1235 berichten
- 1143 stemmen
Het was een trage film, omdat het nou eenmaal een trage film was!!! Wat voor argumenten heb je daar nou voor nodig?! En dat het een buchtfilm is, klopt niet. Zo slecht vond ik het ook niet. Maar het is en blijft zo dat ik het een rotfilm vond die veel te traag gaat en waar veel te weinig in gebeurd!
tevelenco
-
- 790 berichten
- 932 stemmen
Redelijke dramafilm.
Die zoals al eerder genoemd erg langzaam begint.
Waardoor de film erg saai overkomt.
Zeker omdat voor mij ook de dialogen niet altijd even logisch en boeiend over kwamen.
Gelukkig kende het tweede deel meer verrassingen en werd voor mij dan ook een stuk boeiender.
En kreeg ik hierdoor ook wat meer binding met de hoofdpersonen.
Al met al een aardige dramafilm die zeker als je je door het wat saaie begin worstelt zeker nog de moeite waard wordt.
james_cameron
-
- 6993 berichten
- 9785 stemmen
Uitstekend gespeeld drama, maar inhoudelijk helaas aan de dunne kant. Prachtig gefilmd op minder voor de hand liggende locaties, met een aparte score van oa de band Underworld. Visueel een verademing na de bombastische mooifilmerij van Cold Mountain, maar ondanks het goede spel van vooral Jude Law is de film bij vlagen iets te gekunsteld en te pretentieus om werkelijk doel te treffen.
Ché Cliché
-
- 575 berichten
- 9192 stemmen
Op een paar scenes en shots na een draak van een film. Niet doorheen te komen. Gaat helemaal nergens over en slaat door in zijn bedoelingen. 1,5 ster.
FredStar
-
- 5 berichten
- 7 stemmen
Na de preview gezien te hebben dacht ik dat deze film nog zou meevallen, maar dat deed hij hoegenaamd niet!
Er zit eigenlijk geen verhaal in de film. Je blijft maar wachten tot de film echt gaat "beginnen", maar dan is hij al zo lang bezig dat het einde nadert en dat je moet vaststellen dat er eigenlijk niks gebeurt.
Als je de korte samenvatting hierboven leest, weet je alles (behalve dat hun levens uiteindelijk niks veranderen).
Van mij krijgt hij een 1,5*
De Knip
-
- 1885 berichten
- 3681 stemmen
Deze film beviel mij uitstekend. Een prima Jude Law.
Robin Wright Penn haar rol vond ik nogal vreemd. Haar gedrag was niet echt te peilen. Wat voorspelbaar, maar daar heb ik geen problemen mee. Goede film:
****
The Director
-
- 104 berichten
- 101 stemmen
Je moet er van houden, dit soort films, het is in ieder geval niet mijn favourite genre. Jude Law behoeft natuurlijk geen uitleg, simelweg een top acteur maar in deze saaie rol vond ik hem niet super.
hinie
-
- 1336 berichten
- 0 stemmen
Kwam er slecht in. Vond het verhaaltje niet veel zeggend.
Allepinie
-
- 125 berichten
- 317 stemmen
Erg goede film. Heb ervan genoten. Beschrijving hierboven klopt eigenlijk niet, dat zou aangepast moeten worden. Het doet de film geen recht. Verhaal zit goed in elkaar, lekker psychologisch drama om twee uur van te genieten!
Halcyon
-
- 9952 berichten
- 0 stemmen
Er zit eigenlijk geen verhaal in de film. Je blijft maar wachten tot de film echt gaat "beginnen", maar dan is hij al zo lang bezig dat het einde nadert en dat je moet vaststellen dat er eigenlijk niks gebeurt.
Vond ik eerder een pluspunt. Je krijgt een fragment te zien uit het leven van enkele mensen, een momentopname. Gebracht zonder franjes of zonder er een groots plot rond te brouwen. De eenvoud sprak me wel aan. Het thema zelf vond ik verder OK, maar niet meer dan dat. Over het algemeen een aardige film, maar die nergens echt uitblinkt.
missl
-
- 3866 berichten
- 5797 stemmen
ik vind het een hele mooie film. of nou ja, het eerste deel is geloofwaardig, daarna wordt het een beetje raar hoe een sul als Jude (oke hij is mooi maar daarmee is het gezegd, zijn acteerprestaties hebben me nog niet weten overtuigen) met dit alles weg komt.
Het laatste nieuws

WOII-film 'Nebel im August' is een kijktip voor Netflix-abonnees: 'Bijna eng, zo goed gespeeld'

AppleTV komt deze zomer met een nieuw seizoen van 'Ted Lasso'

Leo Woodall en Rachel Weisz in nieuwe Netflix Original: alles over 'Vladimir'

Thriller 'Enemy of the State' van Tony Scott is zaterdagavond te bekijken op televisie
Bekijk ook

Something the Lord Made
Biografie / Drama, 2004
15 reacties

A Love Song for Bobby Long
Drama, 2004
194 reacties

The Painted Veil
Drama / Romantiek, 2006
121 reacties

Things We Lost in the Fire
Drama, 2007
129 reacties

Stop-Loss
Drama / Oorlog, 2008
119 reacties

Beyond Borders
Drama / Oorlog, 2003
109 reacties
Gerelateerde tags
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








