• 158.102 films
  • 9.638 series
  • 28.766 seizoenen
  • 607.374 acteurs
  • 353.034 gebruikers
  • 8.844.380 stemmen
Avatar
 
banner banner

Purely Belter (2000)

Komedie / Drama | 99 minuten
3,21 75 stemmen

Genre: Komedie / Drama

Speelduur: 99 minuten

Alternatieve titel: Season Ticket

Oorsprong: Verenigd Koninkrijk

Geregisseerd door: Mark Herman

Met onder meer: Chris Beattie, Greg McLane en Charlie Hardwick

IMDb beoordeling: 6,7 (1.960)

Gesproken taal: Engels

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Amazon Prime Niet beschikbaar op Amazon Prime
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Purely Belter

"They're a couple of zeros short of a grand"

Twee jongens dromen van een jaarabonnement voor voetbalclub Newcastle. Het abonnement kost duizend pond, maar de arme jongens hebben geen cent en lijden onder hun verwrongen gezinssituaties. Ze doen er alles aan om toch aan een seizoenskaart te komen.

logo tmdbimage

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Flexje

Flexje

  • 317 berichten
  • 1083 stemmen

vond em wel aardig, best grappig soms, vooral het accentje, maar word nooit echt groots. 2,5 ster


avatar van GerwinF

GerwinF

  • 1643 berichten
  • 0 stemmen

Erg leuke film om eens te huren. Ik ben nogal fan van Britse films, met name die goed de sfeer neerzetten van de "achterbuurten". Trouwens die 2 gasten acteren best goed. 3.5 sterren.


avatar van knaricus

knaricus

  • 30 berichten
  • 54 stemmen

PURELY BELTER, Britse film zijn sowieso een genot om naar te kijken (red. Human Traffic GMT etc.). Bizar of niet Akebono?


avatar van akenoodelz

akenoodelz

  • 4 berichten
  • 0 stemmen

geen idee.

Moet hem nog zien.


avatar van TheMaestro

TheMaestro

  • 98 berichten
  • 154 stemmen

Ja, was een leuke film met typisch Britse humor. Bij de MediaM heb ik er 2,99 voor betaald. Geen geld voor deze film...


avatar van Smoghler

Smoghler

  • 46 berichten
  • 15 stemmen

Best leuke film jah! Vooral dat gezeik steeds om die JAS van die ene gast

Acteer werk is idd best ok en dan te bedenken dat die ene gast (met die jas) gewoon van straat werd geplukt en dit zijn enige film is die hij heeft gedaan.

Daarnaast is de humor in dit soort films vaak veel directer en droger. Hou daar wel van!


avatar van flowerking

flowerking

  • 73 berichten
  • 108 stemmen

staat ook bekend als "season ticket"


avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 70744 berichten
  • 5623 stemmen

flowerking schreef:

staat ook bekend als "season ticket"

Zo stond 'ie inderdaad ook aangekondigd op teletekst. Ik heb die titel er maar bij geplaatst.


avatar van narva77

narva77 (crew films)

  • 12197 berichten
  • 6309 stemmen

Grappige film, maar ook af en toe tragisch. 3,5* zeker. Die twee jongens in de hoofdrol speelden uitstekend.


avatar van Bas17

Bas17

  • 986 berichten
  • 1010 stemmen

Wel aardige film, aardig geacteerd.

Zeker geen verspilde kijktijd 3.5


avatar van xangadix

xangadix

  • 1618 berichten
  • 4490 stemmen

staat ook bekend als "season ticket"
Het boek waarop de film gebaseerd is, heet The Season Ticket.


avatar van fabbyke

fabbyke

  • 392 berichten
  • 1490 stemmen

erg goede film en ik heb hem al zo veel keer gezien en ik word hem maar niet beu


avatar van Bas17

Bas17

  • 986 berichten
  • 1010 stemmen

Echt grappig, heb deze gewoon voor 2,99 euro gekocht bij van leest, als dat geen goede deal is


avatar van Creasy

Creasy

  • 6 berichten
  • 8 stemmen

Superfilm, echt zo één die je in eerste instantie koopt omdat 'ie zo goedkoop is, maar het is echt een verrassend leuke comedy. Die twee jochies zijn echt grappig. Dus mocht je hem zien staan, koop hem; hij is z'n 3 euro meer dan waard!


avatar van Tolkienfan

Tolkienfan

  • 299 berichten
  • 372 stemmen

helemaal mee eens. vond het een superfilm.. echte Engelse humor


avatar van matthijs_013

matthijs_013

  • 3624 berichten
  • 5059 stemmen

Tolkienfan schreef:

echte Engelse humor

daarom vind ik hem juist niet zo leuk...

*2


avatar van MFEO

MFEO

  • 682 berichten
  • 38 stemmen

Echte Engelse humor is de beste humor!


avatar van savi_7

savi_7

  • 807 berichten
  • 3887 stemmen

Toffe film is dit vooral als ze tegen het einde aan de auto van Alan Shearer stelle****


avatar van xenne

xenne

  • 903 berichten
  • 1367 stemmen

aangenaam verrast door deze film. leuke mix van komedie en sociaal drama. prima cast, vooral de 2 hoofdpersonages kwamen erg geloofwaardig over (als ik nu lees dat die éne van de straat geplukt werd verrast me dat absoluut niet). deze film blijft de hele tijd boeien, is grappig, maar heeft ook z'n ontroerende momenten. het liet me iig allemaal niet onberoerd : nice one! .... 3½


avatar van Thomas83

Thomas83

  • 3586 berichten
  • 3251 stemmen

Ik las een korte omschrijving van deze film in de gids, en besloot hem daarom eens te gaan kijken. En ook ik werd aangenaam verrast.
Purely Belter is een mooie mix van humor en drama. Er zitten een paar erg leuke grappen in ( bijvoorbeeld de scenes met de gestolen auto van Alan Shearer, de bankoverval, en de scene met die gek die een van de twee hoofdpersonen in zijn neus bijt, en de acteerprestaties zijn zeker niet onaardig.
Het einde vind ik erg leuk, en deze onderschatte film waardig. Doodzonde dat er maar een keer of 50 op deze film is gestemd, en er maar een reactie of 20 hier is achtergelaten. Deze film verdient meer.
Ik waardeer Purely Belter met 3 1/2 ster.


avatar van Drezic

Drezic

  • 224 berichten
  • 236 stemmen

Leuke film! met name de scene met de bankoverval

zeker geen straf om te kijken!

3,5*


avatar van Baggerman

Baggerman

  • 10550 berichten
  • 7900 stemmen

Geinige film. Lekker Engels! En ondanks al het kolderieke nog best realistisch, want een seizoenkaart voor een Premier League club als Newcastle kost klauwen met geld en is echt onbereikbaar voor dit soort gassies.

Mijn favoriete scene is die wanneer de sociaal werkster de jongens met een ticket voor een Premier League wedstrijd verrast, maar dat dat uiteindelijk een ticket voor een wedstrijd van grote rivaal Sunderland blijkt te zijn!!!! Hoe de jongens dan toch besmuikt heengaan om maar een keer zo'n wedstrijd te hebben gezien en daar ontzettend moeten oppassen om zich met hun Geordie-accent tussen al die vijandelijke supporters niet te verraden

Deze film verdient meer aandacht, ook binnen MM, zeker als ie voor zo'n pisprijsje te verkrijgen is!!!


avatar van akka

akka

  • 156 berichten
  • 1037 stemmen

Echt een prachtige film raaar dat deze film zowijnig stemmen heeft??


avatar van Uzza_Sparta

Uzza_Sparta

  • 1195 berichten
  • 2138 stemmen

Baggerman schreef:
.....Mijn favoriete scene is die wanneer de sociaal werkster de jongens met een ticket voor een Premier League wedstrijd verrast, maar dat dat uiteindelijk een ticket voor een wedstrijd van grote rivaal Sunderland blijkt te zijn!!!! Hoe de jongens dan toch besmuikt heengaan om maar een keer zo'n wedstrijd te hebben gezien en daar ontzettend moeten oppassen om zich met hun Geordie-accent tussen al die vijandelijke supporters niet te verraden

Deze film verdient meer aandacht, ook binnen MM, zeker als ie voor zo'n pisprijsje te verkrijgen is!!!


mee eens dat deze film meer aandacht had moeten krijgen maar in Engeland, en zeker in het noordoosten, was er al veel over gepraat voordat de film uitkwam en wat jij juist aangeeft als een van je favoriete scenes was dan ook de reden dat de filmmakers nogal geregeld de plank compleet misslaan vanwege hun casting

Die twee jochies doen het zeer goed in hun rollen, maar ze waren allerbij fanatieke Sunderland supporters! De Britse pers had zoveel verhalen over geschreven tijdens de filming dat een, Chris Beattie (die Gerry McCarten speelt) zo vel was dat hij alleen zijn rol zou spelen als hij een Sunderland shirt droeg onder zijn andere kleren!
Ook de titel klopt niet helemaal, want de term Purely Belter is een Mackem (sunderland) gezegde en zou nooit gezegd worden door een Geordie.
Op een gegeven moment had je een filmmaker van Yorkshire (andere regio in Engeland) die een film wou maken over Newcastle terwijl allerbij de hoofdrollen werden vertolkt uit jongens uit Sunderland, en hun accent was dus Mackem en niet Geordie.
De film komt uit en dan veel mensen uit die twee steden vermijden de film. Op een gegeven moment slaat dat door met grappen in de media en de film doet het een stuk minder dan verwacht

Purely Belter:
"In true Geordie dialect, the phrase "Purely Belter" would actually be "Pure Belta" because the accent would make "er" sound like "ah". Broken down, the word Pure or Purely simply means very, and Belter or Belta means great or good"


avatar van stinissen

stinissen (crew films & series)

  • 21898 berichten
  • 63096 stemmen

WDR Fernsehen (Purely Belter, zaterdag 31 maart, 13:45 uur)


avatar van Dk2008

Dk2008

  • 10112 berichten
  • 813 stemmen

Redelijk leuke komedie, waarin helaas ook vrij veel drama aan de orde komt, vooral na de helft. Die twee jongens spelen verdraaid goed. En verder is het erg realistisch gefilmd in een achterstandswijk. Aanvankelijk zitten er behoorlijk veel grappen in maar door die sociale "misstanden" wordt het wel steeds minder. Ze hebben er nog een passend slot aan weten te breien. Ik vind het maar een verschrikkelijke combinatie (iedere keer wel weer) komedie met drama en dat zie ik in deze film ook al weer terug. Je kan je afvragen of dat met zijn moeder en zus bijvoorbeeld wel nodig is. De achtergronden van de jongens zijn aanvankelijk vrij vaag, maar daarna komt er steeds meer aan het licht.

Op de achterkant van de dvd staat het hele verhaal van begin tot eind vermeld. 3.0