Genre: Komedie / Drama
Speelduur: 128 minuten
Oorsprong:
Ierland / Verenigd Koninkrijk
Geregisseerd door: Neil Jordan
Met onder meer: Cillian Murphy, Liam Neeson en Stephen Rea
IMDb beoordeling:
7,2 (26.059)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 4 mei 2006
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Breakfast on Pluto
"Same world. Different planet."
Patrick Braden (Cillian Murphy) is altijd een buitenbeentje geweest. Zijn moeder liet hem als kind in de steek en hij heeft een harde jeugd. Als blijkt dat hij dan ook nog eens graag in dameskleding rondloopt wordt Patrick welhaast tot een dorpsgek gemaakt. Naarmate hij ouder wordt begint Patrick zich steeds extravaganter te gedragen en begint hij zich meer en meer te transformeren tot het alter ego van de androgyne Kitten. Terwijl de politieke spanningen in zijn thuishaven toenemen besluit Patrick alias Kitten erop uit te trekken op zoek naar zichzelf, zijn leven en vooral zijn echte moeder. De zoektocht brengt hem uiteindelijk naar het flamboyante Londen van de jaren zeventig. Hier weet Kitten niet wat hij ziet. Toch brengt ook Londen niet het geluk waar Kitten naar zoekt en het is maar de vraag of hij ooit zijn moeder zal vinden.
Externe links
Acteurs en actrices
Patrick 'Kitten' Braden
Bertie
John Joe Kenny
Father Liam
Eily Bergin
Charlie
Irwin
Mr. Silky String
Ma Braden
Building Site Worker
Reviews & comments
Moviestar
-
- 821 berichten
- 0 stemmen
Ik weet nu niet wat ik erbij moet denken, aan de ene kant ben ik wel benieuwd naar wat dit gaat worden maar aan de andere kant ; Cillian Murphy als "kitty" ???? hmm
BobdH
-
- 498 berichten
- 2537 stemmen
Cillian is echt briljant! Een brutale travestiet die als "kind van de revolutie" het vrije denken in Engeland afdwingt. Niettemin zet hij zich af tegen het politieke gebeuren en richt hij zich geheel op de zoektocht naar zijn moeder. Met name de soms surrealistisch aandoenende sfeer (wat dacht je van 2 roodborstjes die Oscar Wilde citeren?) is zeer sterk, met goede humor. Verwacht de "peace & love" van de hippies in de jaren '60, met een hoop muziek uit die tijd. De regelmatig opduikende terroristische achtergronden zijn echter niet altijd even goed uitgewerkt, en zorgen ervoor dat de film op plaatsen begint te slepen. Niettemin een zeer sterk portret.
Overigens slaat de hierboven beschreven plot werkelijk nergens op.... de film gaat over heel iets anders 
streeter
-
- 1436 berichten
- 6799 stemmen
no you won't fool the children of the revolution (leuk liedje in de trailer, en ook de film)
Ik dacht aan het begin van de film dat ik Cillian Murphy met z'n irritante stem niet uit zou kunnen staan als Kitten, maar hij was uitstekend en zijn Golden Globe nominatie is welverdiend. Verder hele leuke bijrollen, goeie muziek en zelfs een grappige reference naar The Crying Game.
***1/2
Sjan
-
- 777 berichten
- 2748 stemmen
Moeizaam op gang komende film die de eerste tien minuten zelfs behoorlijk op mijn zenuwen werkte. Daarna ontspint zich een meesterlijk geacteerde film met heerlijke personages en dito gebeurtenissen. Ik vond de politieke achtergronden ook niet erg goed uitgewerkt en het leek wel of de regisseur deze er zomaar even snel bij wilde doen. Hierdoor duurde de film mij ook té lang en -zoals hierboven gezegd- sleepte de film zo nu en dan. Uiteindelijk toch nog genoeg kunnen genieten van deze film: 3.5*
Jopa
-
- 82 berichten
- 1832 stemmen
leuke film met een luchtig sfeertje zelfs bij serieuze onderwerpen ( wat Kitten ook zegt "everybody is too serious".......)
minpunten:
* een totaal niet passend einde
* wat overdreven sentiment af en toe
* had ook korter gekund
een 4 -
cosp
-
- 85 berichten
- 201 stemmen
Inderdaad, jammer van het einde. Het is niet wat je verwacht of hoopt. Verder een originele film, goed geacteerd en met een heerlijke soundtrack. Meer informatie op http://www.sonyclassics.com/breakfastonpluto
Trip Fontaine
-
- 103 berichten
- 1874 stemmen
Ik vind Neil Jordan over het algemeen wel goede films maken, maar in Breakfast on Pluto maakt hij zoveel haast om alle gebeurtenissen een plek in het verhaal te geven, dat het geheel niet beklijft.
kimmetje194
-
- 48 berichten
- 70 stemmen
Mooie film, maar ik vond bijvoorbeeld ´Transamerica`een betere film met hezelfde onderwerp. Alles is wat warrig gebracht en de climax is niet wat je er van zou verwachten. 2,5 ster
car-men
-
- 76 berichten
- 475 stemmen
Ontzettend leuke film met erg leuke liedjes, die de sfeer er goed inhouden!Vond het vooral leuk dat bij elk nieuw hoofdstuk er een man in zijn/haar leven bij komt en hem/haar dan ook accepteert.
Zeker een aanrader, met een lekker wijntje erbij is het genieten!
3,5*
stinissen (crew films & series)
-
- 23443 berichten
- 76931 stemmen
Cillian Murphy is echt geweldig in zijn rol en de muziek in de film is gewoon het einde 
Irene_
-
- 50 berichten
- 36 stemmen
Heb de trailer gezien.
Ik wil hem nu een keer helemaal zien hij lijkt me erg grappig.
Vind Cillian Murphy zoiezo een goede acteur!
Irene_
-
- 50 berichten
- 36 stemmen
Heb hem in middels gezien.
Cillian Murphy deed het echt heel erg goed!
De muziek en het acteer werk van iedereen was super.
Heb er soms erg om kunnen lachen.
Cillian Murphy ziet er anders niet vreselijk vreemd uit in vrouwen kleren en zo! HAHA.
Al met al een super film en zeker voor herhaling vatbaar!
jimbo79
-
- 274 berichten
- 3426 stemmen
zoveelste schitterende britse film van de laatste jaren met weeral eens schitterende gillian murphy wat een akteur
het niveau van die sociale films ligt de laatste jaren toch wel heel hoog hopelijk blijkft dit zo
ReplicaF
-
- 63 berichten
- 409 stemmen
Fantastisch geacteerd en sfeervol "sprookje".Heb me er kostelijk mee vermaakt en het einde vond ik helemaal niet raar of onpassend.Het tegendeel is het geval.
Cillian Murphy kwam ik voor het eerst in Batman Begins tegen en dan in Red Eye.Nou,ik moet zeggen die man verstaat zijn vak echt wel.Schitterende acteur.
murtcelP
-
- 393 berichten
- 962 stemmen
Mooie film, Cillian Murphy steelt de show!
Leuke soundtrack ook, allemaal leuke liedjes 
***1/2
Moviestar
-
- 821 berichten
- 0 stemmen
Verschrikkelijke film, het verhaal is vaag er is duidelijk een rode draad maar alles eromheen is me niet geheel duidelijk. Muziek en Murphy vind ik het enige positieve (als je eenmaal aan Murphy's stem gewend bent). 1.5*
dulcinea
-
- 923 berichten
- 818 stemmen
Zeer geslaagde film met een -alweer- ijzersterke Cillian Murphy, welke rol kan die kerel niet aan?! Ook hier zet hij het personage perfect neer, heel excentriek maar ook likeable.
De muziek en hele sfeer in de film zijn ook een pluspunt, ik vond hem heel leuk en uniek
Enig minpuntje: die vogeltjes waren er voor mij echt teveel aan 
Voor de rest geslaagd: 3,5*
Frans Sarneel
-
- 27 berichten
- 0 stemmen
Geweldige film... Af en toe diep trieste momenten (dat moet bijna wel in het Ierland van de jaren '70), dan weer hilarisch. Bij vlagen een tíkkeltje surrealistisch en vergezocht, maar dit wordt wat mij betreft nooit irritant. De soundtrack is heerlijk en Cillian Murphy is inderdaad een geweldige acteur!
Eén van mijn favorieten!
JJ_D
-
- 3815 berichten
- 1344 stemmen
Door zijn fragmentarische karakter gaat 'Breakfast on Pluto' al snel vervelen, al bijft Cillian Murphy bij momenten verbazen. Maar helaas, Neil Jordan kan niet voorkomen dat 135 minuten teveel van het goeie is - wat de film ook grotendeels keldert.
1,75*
gauke
-
- 9852 berichten
- 13069 stemmen
Aanstekelijke en interessante film, zo nu en dan gefilmd als of je naar een sprookje kijkt. Maar ondertussen gaan de bommen van de IRA af.
Chromeo
-
- 189 berichten
- 4565 stemmen
Een echt drama. Jammer dat een zanger als Gavin Friday hier heeft aan meegewerkt. De film slaat gewoon nergens op.
Erwinner
-
- 33715 berichten
- 3079 stemmen
Echt een klein juweeltje dit.
In het begin even wennen aan C.Murphy, maar dat gewent al snel gelukkig, want wat een kwaliteiten bezit die goede man toch weer.
Ik had hem al eens gezien als "schurk" in dat vliegtuig (Red Eye) waarna ik hem toch redelijk aan het volgen ben.
Maar hier flikt hij iets wat weinigen hem na kunnen doen. De pest is dat het meestal te absurd of te overdreven word gespeeld. Murphy houdt het realistisch ingetogen.
Het verhaal is niet voorspelbaar en er gebeurt zeker genoeg om vermaakt te kunnen worden. Geen voorspelbaarheid of cliche getreuzel deze keer.
Mooie cinematography, lekker fleurig en een heerlijk tempo.
De 135 minuten vliegen iig. zo voorbij.
4.0*
Zandkuiken
-
- 1746 berichten
- 1431 stemmen
Is me toch allemaal wat te campy, net zoals bijvoorbeeld La Mala Educación. Cillian Murphy doet het best goed maar z'n personage is me te theatraal om er echt mee begaan te zijn.
Ook de indeling in hoofdstukken, 36 maar liefst, maakt de film iets te fragmentarisch en weerhield me ervan in het verhaal te worden gezogen.
Slecht is Breakfast On Pluto nochtans niet en de swingende soundtrack mag er meer dan wezen. Heerlijk overigens om Patrick te zien rondhuppelen in dat Wombles-pak
!
Near_Dark
-
- 754 berichten
- 424 stemmen
Whooow, dat was een buitenbeentje 
Onze jonge Patrick is een nicht Pur-Sang, zoals die een pruilmondje kan trekken is niet te geloven 
De eerste 30 minuten zijn schitterend, heerlijk nostalgisch en romantisch met veel humor. Dan wordt het allemaal wat zwaar op de hand, maar blijft toch interessant genoeg.
De laatste 3 kwartier herpakt de film zich serieus en wordt je nog getrakteerd op een Romantisch einde, wat gedacht van pratende roodborstjes die kommentaar geven op de mensen...? 
Muziek speelt in deze film een belangrijke rol, alle scènes zijn ondergedompeld in jaren '60-'70 populaire muziek, da's ideaal voor de sfeerschepping.
7/10.
Ondanks zijn iets te lange speelduur van 120 minuten toch een aanrader, al vrees ik dat hij enkel cinefielen zal aanspreken 
Filmsite: http://www.sonyclassics.com...
wgm50
-
- 38 berichten
- 5398 stemmen
Gisteravond gezien. Geweldige film met uitstekend acteerwerk, vooral van Cillian Murphy. Ik vond de opbouw van het verhaal sterk en het einde toch verrassend en zeer acceptabel.
Lupussy Galore
-
- 456 berichten
- 728 stemmen
Een pareltje van een film die me ontroerde. De eerste 20 minuten (denk ik?) was ik niet zo geboeid. Langzaam werd ik meegezogen in Kitten's zoektocht naar liefde, erkenning en de waarheid. De duisternis van de haat en de schoonheid van liefde tijdens die tocht was voor mij het thema van de film. Want zochten behalve Kitten niet bijna elk personage daar na? Cillian Murphy werd almaar beter gedurende de film: grandioos! Liam Neeson ws geweldig even als Stephen Rea.
Ook leuk dat Gavin Friday en Brian Ferry opdoken. De soundtrack helemaal te gek was en de outfits een feest voor het oog. Eigenlijk was de hele film een feest voor het oog ondanks de donkere kanten.
....en ik neurie nog steeds de "The Windmills of Your Mind"....ik ga nog maar even Dusty Springfield draaien.....
Kronos
-
- 1009 berichten
- 1476 stemmen
Ik herken me helemaal in wat je schrijft, Lupussy Galore. Mooie film. Geweldige soundtrack, die ik overigens al op cd had voor ik de film zag. Cillian Murphy acteert schitterend. Of hij was gewoon zichzelf, zo leek het.
Movsin
-
- 8264 berichten
- 8427 stemmen
Grillig als... the windmills on your mind.
Soms met vraagtekens, maar ook dikwijls met bewondering naar deze bijzondere film gekeken.
Humor en weemoed wisselen elkaar af.
Komen de geweldscènes van de Ierse vrijheidsstijd mogelijks verrassend en ongewenst over voor diegene die vooral de tribulaties van onze vriend "Kitten" volgt, ze zijn zekerlijk bedoeld en behorend tot de opzet en het thema van de film.
Neil Jordan was voorheen reeds actief met de Ierse problematiek in "Michael Collins" en Cillian Murphy, die hier een verbluffende prestatie neerzet, zou later de show stelen in "The Wind that shakes the Barley" van Kenneth Loach, film over de Iers-Britse oorlog.
Best prettig in "Breakfast on Pluto" zijn de vele populaire en mooie songs.
Gerelateerd nieuws

Cillian Murphy scoort opnieuw een hit: hier 3 minder bekende rollen van de 'Peaky Blinders'-acteur
Bekijk ook

Torch Song Trilogy
Drama, 1988
15 reacties

Mia Aioniotita kai Mia Mera
Drama, 1998
31 reacties

Detachment
Drama, 2011
102 reacties

If....
Drama, 1968
59 reacties

The Wind That Shakes the Barley
Drama / Oorlog, 2006
162 reacties

Morte a Venezia
Drama, 1971
176 reacties
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








