- Home
- Films
- Het Schnitzelparadijs
- Filtered
Genre: Komedie / Romantiek
Speelduur: 82 minuten
Oorsprong:
Nederland
Geregisseerd door: Martin Koolhoven
Met onder meer: Noah Valentyn, Bracha van Doesburgh en Mimoun Oaïssa
IMDb beoordeling:
6,0 (3.530)
Gesproken taal: Arabisch en Nederlands
Releasedatum: 8 september 2005
On Demand:
Bekijk via NPO Start
Bekijk via NLZIET
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Het Schnitzelparadijs
Het Schnitzelparadijs verhaalt over de komische en romantische avonturen van Nordip Doenia, een jonge Marokkaan die goed kan leren en daardoor de belofte van zijn gemeenschap is. Nordip wil echter helemaal niet aan deze verwachtingen voldoen en neemt daarom een baantje als afwashulp in een Van Der Valk-achtig motel: "De Blauwe Gier". Daar wordt hij smoorverliefd op Agnes, het nichtje van de eigenares. Agnes staat onder even grote druk van haar ouders als Nordip. Het is de bedoeling dat Agnes ooit De Blauwe Gier gaat overnemen, maar diep in haar hart wil ze niet. De liefde tussen Nordip en Agnes is gedoemd te mislukken, tenzij Nordip er in slaagt Agnes ervan te overtuigen tegen de wens van haar ouders in te gaan.
Externe links
Acteurs en actrices
Nordip Doenia
Amimoen
Willem
Agnes Meerman
Goran
Claudia
Erik
Mo
Mrs. Doenia
Video's en trailers
Reviews & comments
gotti
-
- 14075 berichten
- 5888 stemmen
Tja, waar zal ik beginnen.
Bij de stoere Do The Right Thing-achtige intro, de geweldig acterende Valentyn en de geweldig acterende en bloedmooie Bracha, de vele lollige bijrollen (en nou niet zeuren over cliché's, want cliché's zijn cliché's omdat ze waar zijn, hier zijn ze alleen 'ietwat' aangedikt); Lammers, van Dyck, Ali (de man met die lange achternaam), en Gernandt waren wel erg lollig, de uitstekende montage (niet alleen slechte montage valt op, ook de goeie meneer de editor...) en het geweldige einde dat ze beiden zo verdienden.
Vergeet Shouf Shouf...Het schnitzelparadijs is tien keer leuker, lolliger en lekkerder.
Quentin
-
- 10202 berichten
- 8556 stemmen
(wel raar dat de "theme song" niet eens echt in de film voorkomt, net 5 seconden op een radio op de achtergrond ....)
Film begon me wat plots zonder een fatsoenlijke introductie e.d., veel dingen waren onduidelijk en ze was plotseling afgelopen ....
bleek dat ik tijdens de pauze de zaal was binnen binnengekomen ....
Toen maar de film in zijn geheel gekeken, kundig gemaakte, geestige en mooi geschoten film (bewijs dat HD er mooi en "natuurlijk" kan uitzien). Soms wat te langdradig en het einde is niet geweldig. Maar erg vermakelijk. Lammers was geweldig.
3,25*
(zaal zat trouwens beide voorstelling erg goed vol)
mister blonde
-
- 12697 berichten
- 5831 stemmen
ik vreesde even het ergste, toen we een erg rumoerige zaal binnen stapte; want tja... 'zo'n film' trekt nu eenmaal een luidruchtig publiek, dacht ik nog. toen de film eenmaal begon ging het kabaal onverminderd voort. toen er eenmaal een aantal grappen voorbij waren gekomen had de film de aandacht van het publiek en hield dat een kleine anderhalf uur vast. knap, dacht ik. de film hield mijn aandacht gedurende het grootste gedeelte van de speelduur ook wel vast, hoewel niet alle grappen even geslaagd waren en er een overdaad dreigde te ontstaan.
het plot is bijzonder mager, maar dat hoeft bij een dergelijke komedie niet uit te maken. toch was de kwaliteit van de grappen niet constant genoeg om dat helemaal te compenseren. het liefdesverhaal was nogal cliché, maar de acteurs Valentyn en van Doesburgh (knap meisje, goed gecast) weten er goed mee om te gaan. ook alle andere acteurs waren erg goed en dat is precies wat deze film toch nog bovengemiddeld maakt. verder zaten er een aantal kleine haperingen in de dialogen (die blonde etterbuil had het bijv. over opzegtermijn, terwijl hij proeftijd bedoelde), maar dat deerde niet. ik ben ook wel voorstander van bloopers e.d. tijdens de aftiteling bij komedies. over het algemeen genomen net iets beter dan de doorsnee film, maar tegelijk ook niets bijzonders. krappe 3,5 sterren.
neo
-
- 15435 berichten
- 10038 stemmen
De cameravoering en montage ogen vaak erg fris. Dat is het eerste wat mij opviel. De gehele chaos in de keuken is echt ontzettend leuk in beeld gebracht, met diens knettergekke personeel erbij. Gernardt is geen eens de leukste naar mijn mening maar de grommende hell angel's achtige Willem (een verwijzing naar?).
De lengte vond ik prima, want op het moment waar andere films te lang ''stil liggen'', is dat bij Het Schnitzelparadijs niet het geval. En de romantiek werkte, mede dankzij de score. Heb dan ook niets dan lof voor de drie componisten van rec sound! 3.5 sterren
Madecineman (moderator films)
-
- 7484 berichten
- 1715 stemmen
Ongelooflijk flinterdunne versie van een eeuwenoud liefdesverhaal in een modern jasje met twee totaal onintressante, saaie hoofdpersonages.
Gelukkig wordt de boel behoorlijk opgeleukt door de grappige bijrollen, en alhoewel dat eigenlijk allemaal zonder uitzondering clichematige karikaturen zijn, heb ik daar toch best wel om moeten lachen.
Film duurt gelukkig niet al te lang en de montage is lekker vlot zodat het net niet gaat vervelen. Het Schnitzelparadijs mist verder wel iedere body, ik zat echt te wachten op wanneer er nu eens iets onverwachts, origineels of gedurfts zou gaan gebeuren. Maar dat zat er niet in, het blijft allemaal erg braaf, zoetsappig en voorspelbaar.
2.5* voor de leuke bijrollen en de ranzigste keuken sinds Guesthouse Paradiso 
sinterklaas
-
- 11816 berichten
- 3317 stemmen
Was een leuke film gisteravond.
Het acteerwerk was prima met die Marokanen, die Turk en die Tygo Gernandt als Joegoslaaf.
En die Lammers was ook best gaaf met zijn platte teksten en hoe die die Sander te grazen neemt je kon echt al van sceonde een zien dat die sander echt een Beunhaas was. 
Ik heb echt gelachen bij deze film, zeker de moeite waard.
4,0
PS:Kreeg tijdens het kijken van deze film wel behoorlijke trek in een schnitzel met patat erbij.
Macmanus
-
- 13726 berichten
- 3701 stemmen
Geen erg overtuigende film.
De film begon best leuk, leuk intro, leuke shots die elkaar lekker snel opvolgen. Maar dan gaat het steeds slechter met de film, je krijgt opeens vreselijke muziek stukjes erdoor heen, ik weet niet wie die muziek heeft uitgezocht maar laat die top-40/Idols crap volgende keer maar bij radio 538 liggen.
De film weet zich soms nog wel op te pakken vooral de scènes tussen Amimoen en Mo zijn leuk en de vader van Nordip is ook een geestig karakter.
Maar de romance tussen Agnes en Nordip is mislukt. Nordip mist naast acteer talent vooral charisma, hij is de hoofdrolspeler maar eigenlijk laat die in geen enkele scène een indruk achter. Agnes doet het nog wel aardig maar als het niet klikt dan klikt het niet.
Had meer ingezeten, misschien is het nu tijd voor een iets serieuzere multiculti film a la Do the right Thing of La Haine?
2 sterren hiervoor.
Chainsaw
-
- 8845 berichten
- 3576 stemmen
Op zich een prima en best charmant filmpje; in ieder geval een pak beter dan het matige Shouf Shouf. Een meesterlijke komedie is Schnitzelparadijs echter niet, de film bevat daarvoor te veel minpunten. Zo is de film van tijd tot tijd flink cliché en veel dingen gaan precies volgens het boekje en zijn behoorlijk voorspelbaar.
Ik stoorde me nog het meest aan het liefdesverhaaltje. In plaats van iets toe te voegen aan het verhaal, wisten deze scènes alleen maar vaart (één van de sterke punten van de film) uit de film te halen. Daarnaast vond ik deze romantische gedeeltes uit de film nogal matig in elkaar gezet, alsof ze in eerste instantie niet bij de film hoorde en later zijn toegevoegd.
Maar goed, gelukkig heeft Schnitzelparadijs genoeg redenen om toch leuk te zijn. Eén van de sterkste punten is (zoals ik al zei) de vaart van de film, mede door de prima montage en de leuke muziek, die de film af en toe een prima feel-good gevoel geven. Oké, op sommige momenten mocht het allemaal wel iets grappiger en brutaler, al met al heb ik hier toch weinig op aan te merken.
De hoofdrolspelers deden het aardig, maar echt bijzonder vond ik ze niet. Wel erg leuk waren Lammers als onbeschofte chef , Gernandt als idiote Joegoslaaf en Hulshof als de ultieme arrogantie. Deze drie maakten voor mij persoonlijk een hoop goed.
3 sterren.
Mug
-
- 13981 berichten
- 5969 stemmen
Een schoolvoorbeeld van hoe je een leuk filmidee kunt verkrachten door het introduceren van een aantal stompzinnige typetjes. Mo, Ali en de broer van Nordip zijn te irritant voor woorden, en verpestten mijn plezier.
Daarentegen maken de rollen van Mimoun Oaïssa, Tygo Gernandt en Frank Lammers de film toch nog amusant genoeg voor 2,5 sterren.
Met het weglaten of 'milder maken' van de irritante personages zou het Schnitzelparadijs ongetwijfeld een uitstekende film omgetoverd kunnen worden.
otherfool
-
- 18519 berichten
- 3403 stemmen
Als komedie redelijk geslaagd, als romantisch drama hopeloos clichématig. Het spel van de hoofdrolspelers is naar behoren, maar de typetjes van Lammers en Gernandt vooral erg flauw. En wie heeft toch die absurd slechte soundtrack samengesteld?
Mixed feelings. 2,5*.
starbright boy (moderator films)
-
- 22407 berichten
- 5077 stemmen
Leuker dan Shouf shouf..., niet zo leuk als het boek. Het begin vond ik duidelijk leuker dan het einde. Had niet veel langer moeten duren. Coole optiteling. Sommige bijfigerentypetjes waren leuk, andere irritant. Toffe drukke keukenscenes.
3.0*
Shinobi
-
- 4305 berichten
- 2550 stemmen
Wel een redelijke comedy die het veel moet hebben van de grappig bedoelde personages zoals Usual Suspect al zegt. Ik heb 'm vooral vermaakt met de rol van Oaïssa. 
De soundtrack was trouwens zeer fout, maar klonk wel heel lekker. 
Ik geef 'm 2, 0 sterren.
Tommeh
-
- 7317 berichten
- 3296 stemmen
Natuurlijk is het verhaaltje standaard, maar ik vond de personages erg vermakelijk. Vooral de vader. Nordiiiip! 
Onderhond
-
- 87597 berichten
- 12848 stemmen
wie gaat er in godsnaam uit z'n dak op zo'n lamme club-track?
Onbegrijpelijk inderdaad dat men clubscenes in films eigenlijk (bijna) nooit goed weet te krijgen. Nederland heeft toch genoeg clubcultuur om het beter te doen, blijkbaar lukte het ook weer niet in deze film.
Een moderne Romeo & Julia zou ik dit niet willen noemen. Daarvoor het is het einde niet bepaald passend denk ik. Het script is toch al een samenraapsel van 1000 andere romcoms, dus veel maakt het niet uit.
Over clichés valt verder niet zoveel te zeggen. Heel de film verdrinkt erin, maar belangrijker is wat ermee gedaan wordt. Wat mij betreft is dat niks. Het resulteert vooral in vreselijke typetjes en irritante dialogen. Die Marokaanse vader vond ik de enige die iets zinnigs neerzette.
Visueel erg karig, vele shots oogden ook erg goedkoop. Editing viel een aantal keer in negatieve zin op, vooral tijdens het laatste fietsritje en de vele scenes waar bij conversaties steeds geswitched wordt tussen statische shots van de personages. Weinig tot geen gevoel voor ritme wat mij betreft.
De soundtrack leek ook nergens naar, deed mij vooral denken aan de platenkast van een 12-jarig meisje. Veel nonsens popmuziek, en vreselijke muziekkeuze in die club dus.
Vond het uiteindelijk vooral absoluut niet grappig. Heb eigenlijk geen enkele keer gelachen, irritante typetjes, in alle aspecten gewoon erg saai.
Heb het niet hoog op met de Nederlandse cinema, deze film is eigenlijk een soort van uitvergroting waarom dat zo is.
0.5*
hellblazer93
-
- 650 berichten
- 924 stemmen
Op zich vermakelijke film, die wel wat overdreven is en standaard, maar toch aardig.
3*
Minotaures
-
- 7810 berichten
- 2536 stemmen
Aardige film, soms wel flauw en soms aardig grappig. De 2 Marrokanen redden het toch echter voor mij...
3*
Elineloves
-
- 24071 berichten
- 3631 stemmen
Normaal absoluut niet mijn ding, zo'n flauwe Nederlandse film waar een paar marokkanen een beetje met straattaal elkaar afzeiken..
maaaar na het zien van deze film heb ik mijn mening toch bij moeten stellen. Aardige film, kijkt lekker weg.. Zitten best een paar grappige momenten in. Vooral Tygo zet weer een geweldig personage neer, en het is ook leuk om te zien hoe het bij die marokkaanse familie aan toe gaat.
Zinema (crew films)
-
- 10270 berichten
- 7281 stemmen
Tenekrommend.
En niet alleen vanwege het zeer wisselvallige acteerwerk. Ook de grappen komen niet goed aan en zijn vaak uiterst flauw. Dat films als dit de zalen vol trekken blijft mij een raadsel. De TV-serie is, zomogelijk, van een nog lager niveau en kun je ook rustig overslaan. Brrrr.
Slecht.
voskat
-
- 1026 berichten
- 1088 stemmen
Deed wat geforceerd hip aan, deze film. Bracha was wel leuk om naar te kijken, maar veel meer viel er niet te genieten.
2*
movie acteurs
-
- 3086 berichten
- 3244 stemmen
Standaard humor waarbij de meeste grappen helemaal niet grappig zijn. Alleen die luie Chef was wel grappig. Voor de rest helemaal niks naar mijn mening. 1,0.
rep_robert
-
- 27517 berichten
- 4085 stemmen
Niet al te best dit, de film begint echt dramatisch. Slechte slapstick achtige muziek op de achtergrond de hele tijd en slechte dialogen.
Het acteerwerk van de cast is over het algemeen van bedroevend niveau, vond alleen van Doesburgh en Gerbrand hun personages nog redelijk de moeite waard.
Verder verzuipt de film in originaliteit, is de liefde tussen Nordin en Agnes dramatisch uitgewerkt, wat ziet zij nou in hem bijvoorbeeld? Oppervlakkigheid ten top. De muziekkeuze is verder ook niet al te best, lelijke deuntjes gemixt met zoete liedjes voor de bepaalde momenten, niet al te best.
Dan het grootste manko van de film, het is totaal niet grappig. Allemaal vervelende typetjes die stuk voor stuk aan overacting doen.
Ruben van der Meer zijn bijrol als portier was nog wel grappig, daar blijft het ook wel bij.
Alles is dus bout, behalve Ruben v.d. Meer, Bracha van Doesburgh en Tygo Gerbrands.
1,5*
Vinokourov
-
- 3143 berichten
- 2909 stemmen
Ik ben redelijk coulant met 3,5 sterren maar ondanks het drakerige verhaal heeft Het schnitzelparadijs wel een goede dosis humor. De rol van Tygo Gerhardt steekt er met vlag en wimpel bovenuit! Bracha van Doesburg is ook leuk om te zien.
Aapje81
-
- 2227 berichten
- 5186 stemmen
Bracha is leuk. De rest verschrikkelijk. Meer hoef ik hier niet over te zeggen.
Spetie
-
- 38871 berichten
- 8156 stemmen
Niet echt goed dit, wat heet, maar ik had nog erger verwacht. Het romantische gedeelte van de film werkt totaal niet, maar ondanks dat er een hoop flauwigheid in de film verwerkt zit, is de film op momenten soms nog best grappig. De meest positieve elementen zijn vooral Bracha van Doesburgh en de vader van Nordip. De eerste oogt verfrissend in deze film en de tweede is erg grappig. De personages die frank lammers en Tygo Gernandt slaan echt alles en zijn juist weer totaal niet grappig. Verder is de muziek vrij beroerd en kijkt het allemaal nog wel redelijk weg. Gelukkig duurt de film ook niet te lang.
2,0*
%%%%%%
-
- 2543 berichten
- 1234 stemmen
Vervelend verhaaltje met een dozijn aan doorzichtige flauwe grapjes. De acteurs die eveneens ontzettend vervelende rollen hebben maken het er allemaal niet subtieler op.
1*
Nee geef mij maar overduidelijk Shouf Shouf
timburton
-
- 1296 berichten
- 632 stemmen
De film sprak me voornamelijk aan omdat het thema toch grotendeels de horeca is. In een zooitje als hoe die hier wordt beschrijft heb ik nog nooit gewerkt, maar ik heb genoeg horeca-ervaring om herkenbaar te kunnen lachen om bizarre situaties. Het Schnitzelparadijs sloeg lang niet altijd de plank mis, zoals veel mensen hier wel vinden. De Joegoslavische slachter vond ik zelfs een van de meest hilarische personages die de afgelopen tijd in een Nederlands film is gebruikt. Voor de rest begrijp ik de irritatie van de meeste mensen hier helemaal. Het plot van deze film was filterdun en alles was na het eerste kwartier van de film te hebben gezien te voorspellen. Maar, toch. Ik heb eigenlijk enorm vermaakt met deze film. Hoewel de producer vele malen beter was met zijn debuut, Shouf Shouf Habibi!, vond ik dit een aardig tussendoortje. Teleurgesteld heb ik me geen enkel moment gevoeld. Veel goeds had ik toch al niet van te voren verwacht van deze film.
MauriceMankes
-
- 218 berichten
- 213 stemmen
plat en vol clichës; de hoofdrolspeler is sympatiek; en dat is ongeveer het beste wat je ervan kan zeggen
BBarbie
-
- 12893 berichten
- 7675 stemmen
Nogal schreeuwerige film met een paar vet aangezette typetjes. Ondanks het flinterdunne verhaal heeft de film een paar alleraardigste en grappige momenten. Geen hoogvlieger, maar als tussendoortje af en toe best vermakelijk.
Brabants
-
- 2887 berichten
- 2145 stemmen
Mooi geschoten film met enige rake humor die voornamelijk gebaseerd is op het pluralisme. Het verhaal zelf is wat standaard door stereotype karakters en clichématige invalshoeken. Toch is de film redelijk te doen, maar is het zeker geen Nederlandse hoogvlieger.
LikeMovies
-
- 36 berichten
- 87 stemmen
Ik was blij dat de film afgelopen was. Ik vond het echt bagger. Ik ga zelfs mijn stem aanpassen, van 1,5 naar 1,0... Die stem van Frank Lammers gaat me ook steeds meer irriteren... Discover your smile... dus niet 
Het laatste nieuws

Spionageserie 'Kleo' valt in de smaak bij MovieMeter-kijkers: 'Overtrof alle verwachtingen'

Wacht je op nieuwe afleveringen van Netflix-hit 'Bridgerton'? Drie tips om in de tussentijd te checken

Avontuurlijke thriller 'The Grey' met Liam Neeson is vanavond te zien op televisie

Favorieten van de critici: deze wisselende Netflix-horrorfilms scoren op Rotten Tomatoes
Bekijk ook

Earth
Documentaire, 2007
501 reacties

De Marathon
Drama / Komedie, 2012
660 reacties

De Helaasheid der Dingen
Drama / Komedie, 2009
418 reacties

Van God Los
Misdaad / Drama, 2003
995 reacties

The Cutting Edge: The Magic of Movie Editing
Documentaire, 2004
17 reacties

Oorlogswinter
Oorlog / Avontuur, 2008
1.514 reacties
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.

