• 15.799 nieuwsartikelen
  • 178.285 films
  • 12.224 series
  • 34.003 seizoenen
  • 647.419 acteurs
  • 199.083 gebruikers
  • 9.376.464 stemmen
Avatar
 
banner banner

Ye Mao Ba Fan (1976)

Actie | 86 minuten
2,46 12 stemmen

Genre: Actie

Speelduur: 86 minuten

Alternatieve titels: 8 Strikes of the Wildcat / Eight Strikes of the Wildcat / 野貓八翻

Oorsprong: Taiwan

Geregisseerd door: Lin Yi-Hsiu en Simon Chung

Met onder meer: Chi Dan Dan, Tsai Hung, Lee Tao Hung

IMDb beoordeling: 6,1 (91)

Gesproken taal: Mandarijn

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Ye Mao Ba Fan

"This cat's got 8 ways to strike X 9 lives to live."

Een jong meisje traint Kung Fu in het dorp van haar vader. Op een dag komt er een bende die de schatkaart van haar vader wil stelen. Omdat de vader deze kaart niet wil afstaan wordt hij samen met zijn leerlingen gedood door de "rat techniek". Zijn dochter weet te ontsnappen via een waterval. Zij wordt uit het water gevist en ontmoet haar leermeester die haar de "wilde kat techniek" leert. Dit is de enige techniek die in staat is om de bende te verslaan en haar vader te wreken.

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Metalfist

Metalfist

  • 12407 berichten
  • 3964 stemmen

Kat VS Rat

Taiwan heeft wel wat films in het kung fu genre gemaakt en eerlijk gezegd, die zijn erg vermakelijk. Films als Shaolin Chastity Kung Fu en Shaolin VS Lama behoren tot de beteren in het genre en ik keek vol verwachting uit naar Eight Strikes of the Wild Cat. Een ietwat standaard plot op het eerste zicht, een euvel dat bij het merendeel van dit soort films komt bovendrijven, maar ik wou me maar al te graag laten verrassen.

En verrast ben ik in ieder geval, vooral vanwege het slechte niveau van de film. Eight Strikes of the Wild Cat heeft inderdaad een nogal standaard plot, waar ik op zich nog mee kan leven, maar de uitwerking daarvan is dan ook nog eens erg pover. De verhaallijn van Shao Wa die wraak wilt nemen op de moordenaars van haar vader kan nochtans wel dienen als goede basis voor een paar geslaagde wraakacties maar heel het gedoe rond de schatkaart is compleet overbodig en wordt dan ook nog eens slecht uitgewerkt. Breek me dan ook de mond niet open van Lee Ta Fa die hier als een soort poëet voor wat humor moet zorgen. Een personage dat er maar met de haren wordt bij gesleurd (vraag me niet wat zijn connectie met de meester was) maar ook vrij irritant is. De Hollywood liefhebber zal hier trouwens ook menig deel van de soundtrack herkennen doordat Eight Strikes of the Wild Cat regelmatig leentjebuur speelt van onder andere Jaws en On Her Majesty's Secret Service.

De bad-guys zijn trouwens wel hilarisch. Ze gebruiken de rat stijl oid en dat komt er eigenlijk neer dat ze als een soort van menselijke duizendpoot elkaar vasthouden en dan de strijd aangaan met de tegenstander. De gaten die de drie hierdoor in hun verdediging open laten zijn niet te tellen maar soit, het is wel lachen. Temeer omdat ze continu knagende geluidjes maken en wat weet ik nog allemaal dat geassocieerd kan worden met een rat. De Wildcat techniek is van hetzelfde laken een pak maar het is jammer dat de gevechten op zich nogal traag verlopen. Dat is waarschijnlijk door de atypische vechtstijlen maar het komt de snelheid in ieder geval niet ten goede. Tof om eens een vrouw te zien vechten tussen al dat mannelijk geweld maar Chi Dan Dan als Shao Wa is niet zo bijzonder en zou uiteindelijk maar twee filmtitels op haar naam hebben.

De Kung Fu Classics DVD is trouwens wel van een barslechte kwaliteit. Het is niet dat de andere DVDs uit deze collectie pakken beter zijn maar deze spant toch wel de kroon qua krassen. Ach, het zijn goedkope DVDs en ik ben blij dat ik ze eens te zien kan krijgen. Toch had ik perfect kunnen leven zonder Eight Strikes of the Wild Cat. Nog een paar schamele puntjes vanwege de twee technieken maar daar stopt het dan ook.

1*