• 15.799 nieuwsartikelen
  • 178.289 films
  • 12.224 series
  • 34.003 seizoenen
  • 647.421 acteurs
  • 199.088 gebruikers
  • 9.376.772 stemmen
Avatar
 
banner banner

Beatrice Cenci (1969)

Drama / Historisch | 99 minuten / 89 minuten (dvd-cut) / 84 minuten (VS cut)
3,11 28 stemmen

Genre: Drama / Historisch

Speelduur: 99 minuten / 89 minuten (dvd-cut) / 84 minuten (VS cut)

Alternatieve titels: The Conspiracy of Torture / Banden van Liefde en Bloed

Oorsprong: Italië

Geregisseerd door: Lucio Fulci

Met onder meer: Adrienne La Russa, Tomas Milian en Georges Wilson

IMDb beoordeling: 6,5 (1.234)

Gesproken taal: Italiaans

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Beatrice Cenci

In het 16de eeuwse Italië leeft Beatrice, dochter van Francesco, in een kelder waar zij voortdurend wordt misbruikt. Samen met haar stiefmoeder, diens dienaar en de bandiet Catalano smeedt zij vervolgens een plan om haar vader te vermoorden, wat vervolgens veel oproer geeft binnen de Rooms-Katholieke kerk.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Beatrice Cenci

Olimpo Calvetti

Francesco Cenci

Lucrezia Petroni

Don Giacomo Cenci

Prospero Farinacci

Cardinal Lanciani

Eccellenza #1

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Mac Hammer Fan

Mac Hammer Fan

  • 6027 berichten
  • 7447 stemmen

Een historisch drama dat zeker vijf keer verfilmd is, o.a. ook door Riccardo Freda.

Rome, op het einde van de zestiende eeuw. Beatrice Cenci, haar stiefmoeder Lucrezia en haar broers Giacomo en Barnardo wachten hun lot af op de ochtend van hun executie voor de moord op de vader van de broers en zussen, Francesco Cenci. Hij was een rijke landeigenaar en een tiran die door iedereen werd gehaat, ook door zijn eigen familie. Beatrice had hij in eenzame opsluiting in de kelder gevangen gehouden. Daarenboven misbruikte hij haar. Ze probeerden zijn dood als een ongeval te ensceneren.

Lucio Fulci, die vooral bekend is in het horrorgenre, voorzag zijn historisch drama met de nodige gruwelijke elementen. Zo is een een verscheuring van een man door woeste honden en zijn er ook een aantal folteringen door de Inquisitie expliciet in beeld gebracht. Het was één van zijn favoriete films. De film was een succes in Italië ondanks de protesten van mensen die zich beledigd voelden door de uitbeelding van de kerk. In België uitgebracht onder de titel “Banden van Liefde en Bloed” werd zijn prent door sommige critici de grond ingeboord als een sadistische film. Toch moet toegegeven worden dat de decors verzorgd zijn en de vertolkingen op peil en dat er een groot budget was voorzien voor de realisatie van deze film. Jammer dat de DVD releases niet compleet zijn, want de oorspronkelijke duur in de bioscoop was 99 minuten. Ik heb de Franse DVD, waarvan de beeldkwaliteit goed is. Italiaans gesproken en Franse ondertitels. Deze is inmiddels uitverkocht. Maar in Engeland is deze blu-ray te koop. Duur: 94 minuten met Engelse ondertitels. Zogezegd "uncut" maar er ontbreken wel vijf minuten.


avatar van Noodless

Noodless

  • 10042 berichten
  • 6178 stemmen

Dit historisch drama is al meermaals verfilmd, maar voor mij was het verhaal niet bekend en met Lucio Fulci aan het roer wist de film de aandacht te trekken. Om te beginnen heeft de film zeker in begin een complex verhaalstructuur met redelijk wat flashbacks waarbij duidelijk wordt gemaakt wat de reden is dat Beatrice, haar minnaar , haar stiefmoeder, diens dienaar en de bandiet Catalano veroordeeld worden. Er wordt ook telkens tijdsprongen gemaakt naar het moment van de aanklacht, het gerecht, de inquisitie en natuurlijk de folteringen. Het beeld van die tijd wordt goed neergezet met aandacht voor brutaliteit, de opinie van de kerk, de decors en aankleding. Adrienne Larussa is een lust voor het oog en is ook even naakt te zien. Er zitten een paar brute scènes in de film zoals de verscheuring van een man door honden en door de Inquisitie expliciet in beeld gebrachte folteringen. Toch blijft het zowel op gebied van gore en bloot redelijk braafjes. Bijvoorbeeld : op een bepaald moment krijg je de scène rond incest waarbij de vader Beatrice verkracht waarbij je meer bloot en brutaliteit kon verwachten. Degelijk zonder meer. 6/10