• 15.742 nieuwsartikelen
  • 177.917 films
  • 12.203 series
  • 33.971 seizoenen
  • 646.932 acteurs
  • 198.970 gebruikers
  • 9.370.278 stemmen
Avatar
 
banner banner

Se Sei Vivo Spara (1967)

Western / Horror | 100 minuten / 117 minuten (originele versie)
3,16 64 stemmen

Genre: Western / Horror

Speelduur: 100 minuten / 117 minuten (originele versie)

Alternatieve titels: Django, Kill... If You Live, Shoot! / Django, Kill! (If You Live Shoot!) / Django, Kill! / Django Kill! / Oro Maldito / Oro Hondo

Oorsprong: Italië / Spanje

Geregisseerd door: Giulio Questi

Met onder meer: Tomas Milian, Marilù Tolo en Piero Lulli

IMDb beoordeling: 6,3 (3.196)

Gesproken taal: Italiaans

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Se Sei Vivo Spara

"Terror from the depths of hell!"

Een Mexicaanse bandiet, Django, die deel uitmaakt van een groep die het goud steelt van een postkoets, wordt door de Amerikanen in die groep verraden. De Amerikanen schieten alle Mexicanen dood, en laten Django voor dood achter. Django besluit om wraak te nemen op de Amerikanen.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

The Stranger

Bill Templer

Hagerman (as Paco Sanz)

Willy (as Félix Sancho Gracia)

Woman in Town (as Mirella Panfili)

Evan Templer (as Raymond Lovelock)

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van bladonis

bladonis

  • 245 berichten
  • 3762 stemmen

Weird!

Mooi geschoten spaghetti western, een trippy (want '60s) verhaal hebzucht, corruptie, perversie en meer, véél meer!

Zoals al opgemerkt, heeft deze film níets te maken met het meesterwerk Django van Sergio Corbucci, met de onvergetelijke Jess Franco. Deze film staat op zichzelf, op eigen gelaarsde benen, en doet dat zeer verdienstelijk!

Tomas Millian overtuigt als een halfbloed bandiet die wordt bedrogen, verraden en voor dood achtergelaten in de hete woestijn. Hij staat op uit zijn zelfgegraven graf om wraak te nemen op de schurken. Maar als hij zijn ouwe gabbers heeft opgespoord, blijkt dat ze net worden afgeslacht of opgehangen, óf allebei door de plaatselijke bevolking van het stadje 'The Unhappy Place'! Ja? En nu?

De plaatjes zijn weergaloos, de muziek is indringend, de acteurs zijn overtuigend ' 1870s Amerikaans', de dialogen heerlijk onderkoeld, en de actie is grafisch en bloederig.
Het verhaal is wat taai, en je moet flink kauwen om erdoorheen te komen, maar het is het waard. Als je het de kans geeft, grijpt het je bij de strot en sleept je mee, in een odyssee van gruwelijke martelingen, grafisch geweld en medogenloze sexuele verdorvenheid!

Ik heb de Blue Underground versie gezien, in het Engels, omdat ik me op de film wilde concentreren, en té gaar was voor ondertitels! Goed gedubd! Af en toe schiet het ineens over in het Italiaans met tóch stiekem ondertitels. Dit komt omdat het een gerestaureerde versie is met -zo verzekert ons de hoes- al zijn beruchte scenes van wreedheid en slachting volledig hersteld! Ik vond het nog wel meevallen met die wreedheid en slachting, maar dat kan ook wat over mij zeggen misschien? Van die Engels/Italiaanse switches heb je géén last, want je bent dan al lang in de film getrokken, en zit vast, of je wilt of niet!!!

Ik heb overigens geen uitgesproken 'homo'referenties gezien. Heb ik een fantasy-gang bang gemist??? Ik vond die zwarte coyboi-pakjes eigenlijk wel stoer!

Voor Tomas Milian, én de 'Gays in Black' Gang 4 goudgesmeden sterren!


avatar van mister blonde

mister blonde

  • 12693 berichten
  • 5825 stemmen

Aparte en gewelddadige western inderdaad. Je hebt films die het moeten hebben van sfeer en enkele sterke scenes, veel meer dan een goed verhaal. Dit is ook weer zo'n film. Bovendien is het allemaal erg stijlvol en bijzonder. 4 sterren.

[edit] ik heb overigens de sexuele referenties ook gemist, mijn versie duurde trouwens 111 minuten. Vond het verder ook niet lastig te 'snappen' of zo?


avatar van thunderball

thunderball

  • 5878 berichten
  • 1414 stemmen

Deze laatst aangeschaft en bekeken (Blue Underground blu ray).

Beetje tegenvaller:
Begint vrij maf met dode Millian, die als een soort van levende dode uit de grond komt gekropen, omdat hij wraak wilt op de schurken, die hem en zijn metgezellen hebben vermoord.
Vervolgens loopt hij de rest van de film achter de feiten aan, want...

de groep schurken worden in stadje al door bevolking vermoord
Vervolgens wil Milian jongen beschermen, maar die pleegt na ontucht zelfmoord.
Dan wordt hij ingehuurd door man, die zijn vrouw opgesloten houdt. Milian wil dame bevrijden en meenemen, maar die steekt huis met haar man en zichzelf in brand en komt om
.

Kortom: heel aanwezigheid van hoofdkarakter doet er eigenlijk niet toe. Wanneer hij niet aan het verhaal had deel genomen, was alles ook ongeveer zo verlopen. Al zijn acties zijn tevergeefs en doen er eigenlijk niet toe.

Verhaal trend film is ook rommelig en te langzaam om werkelijk de volle speelduur te blijven boeien.
De enige attractie lijkt dan eigenlijk nog de -vooral voor toen- behoorlijk bloederige scènes.

Milian is voor zijn doen erg ingetogen en heb ik wel eens beter gezien, de rest van de cast is niet echt noemenswaardig.

Het is altijd aardig wanneer een film probeert anders te zijn en het genre uit een andere invalshoek te benaderen en dat waardeer ik dan ook van deze regisseur, maar als geheel vind ik de film toch uiteindelijk een mislukt experiment.

Een vijfje, ofwel 2,5 ster.


avatar van joolstein

joolstein

  • 10824 berichten
  • 8910 stemmen

Zeer goedkope film die gebruik maak van de naam Django maar waar verder elke vergelijking dan ook direct ophoud. Mijn interesse voor deze film was gewekt toen ik het tweede genre zag. Het is leuk als iemand buiten de geijkte paden probeert te filmen. Helaas is de film te rommelig, zijn de teksten van de acteurs te simpel en hoofdrolspeler Tomas Milian te nietszeggend. Het enige wat rest zijn de bloederige scene's voor zijn tijd misschien schokkend, nu vooral aandoenlijk, net als de rest van de film.