- Home
- Films
- Flight of the Phoenix
- Filtered
Genre: Actie / Avontuur
Speelduur: 113 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: John Moore
Met onder meer: Dennis Quaid, Giovanni Ribisi en Tyrese Gibson
IMDb beoordeling:
6,1 (58.634)
Gesproken taal: Engels en Italiaans
Releasedatum: 21 april 2005
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Flight of the Phoenix
"Out of the ashes, hope will rise."
Een vrachtvliegtuig stort neer in een zandstorm in de Gobi-woestijn, met ongeveer 10 mensen aan boord. Een van de passagiers is een vliegtuigontwerper, die op het idee komt om met behulp van de onderdelen van het neergestorte vliegtuig een nieuw vliegtuig te bouwen. Hiermee willen ze ontsnappen voor het water en voedsel opraakt.
Externe links
Video's en trailers
Reviews & comments
Film Pegasus (moderator films)
-
- 31149 berichten
- 5449 stemmen
Film met gemengde gevoelens. Langs de ene kant is het nogal soft en soms onsamenhangend. De uitwerking van bepaalde personages zijn of te weinig, of te clichématig gebeurd. En ik had meer dreiging verwacht van de dievenbende. Langs de andere kant heb je stevig acteerwerk van Dennis Quaid (die me altijd aan Harrison Ford doet denken) en vooral Ribisi die hier één van z'n beste rollen neerzet. Nog even en hij is de opvolger van Buscemi. Ook de score was heel goed, de juiste muziek op de juiste plaats.
Rianneke_Dan
-
- 14194 berichten
- 2563 stemmen
ja wel een goeie film, wel lekker om te kijken!! 
hij krijgt van mij een 3.5
Tommeh
-
- 7317 berichten
- 3296 stemmen
Haalt het bij lange na niet bij het orgineel, maar toch nog een redelijke film. Ribisi speelt erg overtuigend als de freak van het stel.
The Oceanic Six
-
- 60517 berichten
- 4107 stemmen
Ach...wat moet je zeggen. Geen slechte film maar waarom is het gemaakt? Het heeft nergens de intentie om uit te blinken. Niet in verhaal, niet in acteerwerkwerk, niet in actie, niet in spanning...
Eigenlijk een heel erg modale film. Je kan hem kijken en je vermaakt je misschien maar je bent hem 10 minuten na het kijken weer vergeten.
3*
Theunissen
-
- 12273 berichten
- 5515 stemmen
Vond dit best een vermakelijke avonturen film. Het origineel is uit mijn herinnering beter en spannender maar deze ook best aardig. De beelden zijn fraai maar er wordt niet echt goed in geacteerd (te overdreven naar mijn mening). Ach ik heb me niet verveeld met deze film.
Zinema (crew films)
-
- 10270 berichten
- 7281 stemmen
Zeer clichématig filmpje waarbij de voerspelbaarheid troef is. Absoluut onderhoudend maar weinig toevoegend aan het genre. Leuk voor een regenachtige zondagmiddag. Meer niet.
watchman
-
- 1 berichten
- 1 stemmen
Leuke film voor een regenachtige zondagmiddag,met chips en bier,maar meer ook niet.Acteerprestaties af en toe tenenkrommend,en een aantal ronduit belachelijke scenes.Bv het gegeven dat men zeer zuinig moet doen met het resterende water,en nog geen halve minuut later zie je iemand in de volle zon golfballen wegmeppen,en iemand anders zelfs LIGGEN ZONNEN op de vleugel.Dat is iets wat de geloofwaardigheid meteen op nul zet,en dat verpestte de verdere film voor mij.Hoef ik geen 2e keer te zien.
Spetie
-
- 38871 berichten
- 8156 stemmen
Flight of the Phoenix is een middelmatige film met aardige special effects, maar het ontbreekt aan echte spanning en karakterontwikkeling. De acteurs doen het redelijk, maar alleen Giovanni Ribisi zet een echt goede rol neer. Wat een freak speelt hij en zijn rol is ook het enige wat echt goed aan deze film is. De film kabbelt op een gegeven moment maar rustig voort en wil maar niet echt spannend worden. Waarom wordt er bijvoorbeeld niet meer met de nomaden gedaan, die daar vlak in de buurt van het neergestortte vliegtuig zitten? Dat had de film misschien nog van enige spanning kunnen voorzien.Het is allemaal verder best onderhoudend om te zien, maar echt boeiend of bijzonder wordt het nooit.
2,5*
schram101
-
- 16683 berichten
- 2293 stemmen
Zeer vermakelijk filmpje met een redelijk orgineel verhaal. Het camerwerk was erg mooi door middel van kleurgebruik e.d. in de woestijn, hoewel de zandstorm wel erg lelijke CGI was.
Aan het acteerwerk heb ik me niet echt geergerd en de rol van Stewart is zoals de meesten hier al vermelden fantastisch neergezet!
3,5* voor een toch wel bovengemiddeld filmpje!
Minotaures
-
- 7810 berichten
- 2536 stemmen
Enigszins vermakelijk. Het is meer een avontuurfilm dan actie. Ook leuk om tijdens de aftiteling foto's van overlevenden te zien; hoe ze het daarna maakte.
Ook had ik wat meer kills verwacht, maar dat viel allemaal reuze mee. Meer aan het realistische kant gehouden.
Soms wat betreft acteren slecht, maar over het algemeen was het wel te doen.
Jawaddedadde
-
- 5348 berichten
- 2196 stemmen
Tijdverspilling.
En nog geen eens leuke tijdverspilling. Flauwe voorspelbare film met domme irritante karakters (kon werkelijk voor niemand sympathie opbrengen) en een verhaal dat werkelijk kant noch wal raakt. Ga even lopen zeuren over hard werken om het vliegtuig af te maken om dan 2 minuten later een scène te zien waarin ze gaan zonnebaden en golfen... Begrijpe wie kan. En dan die sideplot met die nomaden...
Twee sterren voor de al bij al nog leuke crash en de bijwijlen toffe muziek. Voor de rest snel vergeten.
jumpstylemovie
-
- 6225 berichten
- 1221 stemmen
Zeer goede film. Prima acteerwerk, goed verhaal, matig einde.
scorsese
-
- 13169 berichten
- 11078 stemmen
Matige film waarin een groep mensen neerstort in de woestijn met een vliegtuig, en hier een nieuw vliegtuig bouwen met de onderdelen die nog heel zijn. Op zich een avontuurlijk verhaaltje, maar de personages zijn wandelende stereotypen en de film weet ook op geen enkel punt te verrassen. Geloofwaardigheid is ook ver te zoeken, maar de film ziet er wel goed uit. Het acteerwerk is ook ondermaats, en Giovanni Ribisi zet een vrij irritante rol neer.
StevenMighty
-
- 312 berichten
- 275 stemmen
Heel tevreden over deze film!
Overleven, avontuur en creativiteit met een gecrashed vliegtuig. Flight of the Phoenix bracht een geslaagde combinatie hiervan.
De groep bestond uit leuke karakters die geregeld met elkaar botsen: Dennis Quaid als stoere en eigenzinnige piloot, 1 vrouw tussen al die venten, en een nerd-achtige vliegtuigontwerper met een goed plan. De onthulling aan het einde van deze laatste vond ik nog heel verrassend.
Het niet helemaal alleen zijn in de woestijn wordt handig opgelost door problemen die ze krijgen met een gevaarlijke nomaden bende. Dit zorgt voor afwisseling en spanning.
Spannend is ook de vraag of het nieuwe toestel luchtwaardig zal zijn of niet...
Niet te vergeten is ook de heel goeie soundtrack bij deze film. Het begon al gelijk goed met "I've been everywhere" van Johnny Cash. Dit zorgde voor een prachtige intro van de film.
Ik ben van plan ook een keer het originele Flight of the Phoenix uit 1965 te zien.
4 sterren
Tarkus
-
- 6409 berichten
- 5315 stemmen
Prachtige film vind ik. Ik ken de oude (met James Stewart) ook, en vond die al fantastisch. Dit is een zeer goede remake. En een mooie "Making of" als extra op de DVD.
De film is en blijft prachtig, maar toch is het origineel uit 1965 beter.
Maar de beelden zijn in deze prent natuurlijk wel mooi, en altijd wel de moeite waard om te bekijken.
Geno
-
- 303 berichten
- 225 stemmen
Ja als je ervoor kiest een actie/avonturen film te zien... dan kun je een beetje zien aankomen, nee, dan mag je verwachten dat een en ander flink is aangedikt, en dat het wel eens een aaneenschakeling kan zijn van onmogelijkheden. Welnu, dat was precies wat er aan de hand was. Is dat een zwaktebod; nee, vind ik niet. Is het onoverkomelijk, nee ook niet. Een dramatisch effect is al snel bereikt door meer in te zoemen op de ontberingen van een dergelijke crash op de overlevenden. Dan had het een totaal andere film geweest; immers hoe reëler het verhaal zou worden neergezet, des ongeloofwaardiger en potsierlijker zouden alle verdere ontwikkelingen zijn. Want... er moest nog wel even van alle overgebleven onderdelen een geheel nieuw vliegtuigje gefabriceerd worden. Maar het is geen 'drama'. En dat is een keuze. Al deze gekkigheden heb ik als zoete koek geslikt. Heerlijk.
3*
housemoviewatch
-
- 218 berichten
- 1110 stemmen
Flight of the phoenix
Begint vrij sterk. Word daarna erg langdradig. Kan ook niet anders op een en dezelfde locatie met een lange speelduur. Eindigd ook zeer voorspelbaar. Je kijkt eigenlijk 2 uur iets waarvan je al weet hoe het afloopt. Jammer want het verhaal is zeker boeiend.
Sergio Leone
-
- 4412 berichten
- 3095 stemmen
Matig.
Vrij ongeïnspireerd avonturenfilmpje voor de doordeweekse avond. De kwaliteit is niet hoogstaand, verre van, maar met gematigde aandacht gekeken en dan kabbelt het langzaam maar zeker verder.
De cast bevat redelijk wat bekende koppen, maar van de Dennis Quaids van deze wereld word ik niet warm. Zo’n Giovanni Ribisi met een wat excentrieker typetje moet de boel wat schwung geven, tevergeefs. Ook enige originaliteit of eigenheid vanuit de regiestoel ontbreekt. Kennelijk is dit een remake, misschien daardoor?
2,5
Filmreiziger
-
- 587 berichten
- 511 stemmen
Tegenvallende avonturenfilm. Ik heb het origineel uit 1965 niet gezien, dus kan daar niet mee vergeleken. Het verhaal is voorspelbaar en alle events die je verwacht passeren de revue. De film hangt ook aan elkaar met onlogische event die niet kloppen (sorry, maar na 1 zandstorm is de grond niet ineens 2 -4 meter opgehoogd waaronder een vliegtuig ligt begraven en voor het gemak zie je ook niet hoe zit dit 'probleem' dan weer oplossen). Maar dat vind ik eigenlijk niet eens zo'n probleem. De film gaat onderuit door het barslechte acteerwerk van eigenlijk iedereen. Amper B-film kwaliteit: over de top, niet realistisch, uit het hoofd geleerde dialogen, uitvergroot non-verbaal gedrag. Vooral Dennis Quaid maakt er een potje van met zijn mislukte Harisson Ford imitatie. Je ziet het eigenlijk de eerste 5 - 10 minuten al: hoe Kelly de trap op stormt en de daarop volgende dialoog.... dat zet de toon voor de rest van de film. Als je dat 'too much' vindt, zet 'm dan af en ga wat anders kijken. Ik ben blijven kijken en kon de beelden van de Namib desert (waar de film is opgenomen) wilde zien en ik heb een zwak voor het genre. Ik vond het nét niet zonde van m'n tijd. Daarom 2 sterren, maar als je niet specifiek van dit soort films houdt scoor je hem waarschijnlijk niet hoger dan 1 ster.
Lovelyboy
-
- 3919 berichten
- 2927 stemmen
Een paar weken terug stond het origineel nog op het programma en toen besloot ik dat de remake ook wel weer eens aan een herkijk onderworpen kon worden. Zien deed ik de film allang, heel veel indruk maken deed de film daarentegen nog nooit echt en overheerste vooral de vraag waarom je zo'n remake maakt.
Afijn, het verhaal is in die zin gesneden koek en opzich spreekt het voor de film dat er een redelijke cast voor handen is, de muziek lekker is met onderandere Massive Attack en Steve Winwood Group en de locaties en woestijnshots prachtig zijn. En ach, op een gegeven heeft het geheel wel wat met een Quaid die niet in de voetsporen kan treden van James Stewart maar op zich wel een sympathieke karakter speelt, de de tegen wil en dank norsige leider. De soundtrack van Beltrami mag overigens ook genoemd worden en is Quaid op pakkende wijze adequaat in de situatie met de berbers, iets dat goed wordt opgebouwd qua sfeer en montage, en wat die Berbers trouwens betreft daar wordt een heel wat dreigender gevaar van gemaakt dan in het orgineel wat opzich niet verkeerd is. Daarnaast is Miranda Otto natuurlijk een prettige verschijning binnen een cast gedomineerd door mannen.
Maar dan heb ik het meest wel genoemd en zit het, afhankelijk van hoe je er naar kijkt, toch barstensvol details die geloofwaardiger of anders gekund had. Wellicht dat dit een beetje de no nonsense, het komt allemaal niet zo precies, jaren 2000 avonturen stijl is, maar ik vind verschillende dingen opvallend ondoordacht of zelfs slecht. Zo wordt door de aanwezige uit de omgeving aangegeven dat Juli de warmste maand is in de Mongoolse woestijn maar men is constant volop in de zon aanwezig, men zit, eet, praat, en hangt maar wat rond in de zon terwijl ieder verstandig mens dat in de schaduw zou doen. Een slechte keuze aangezien water al een probleem is en de plaatselijke zei dat je een halve liter water drinkt en er vijf uit zweet, dat is toch dom of niet dan? En dat gebeurt niet één keer, dat gebeurt doorlopend, net als dat een wandeling in de woestijn funest is en je raar begint te wankelen en te hijgen, maar als je vlak naast dat toestel in de zon hangt is dat kennelijk minder erg, oké dan...Bovendien zie ik niemand bruin worden, zelfs rossige bleekscheet Otto niet. Zo ook dat Outkast momentje, ik snap dat men bij gebrek aan brandstof er voor kiest overdag te werken want dat kan namelijk niet anders, maar met het Hey Ya moment staat men andermaal plezier te maken in de zon en de dansen en te doen alsof al die zonuren en dat honger dieet aan water en weinige eten geen roofbouw pleegt, tja. Dan is Kruger als 'de ontwerper ' tenminste nog een normaal karakter, Ribisdaarentegen is een irritante nerd waarvan ik me afvraag waarom dat karakter en zijn houding nu zo raar moeten zijn, wat voegt dat toe? Het is eerder een irritatie die onnodig is.
En zo is de remake toch een potje turven waarbij er erg veel verticale streepjes onder het minnetje komt te staan en dat een bepaalde degelijkheid de film in de weg staat. Desalniettemin is het allemaal best te doen voor een keer maar blijft de film toch op behoorlijke achterstand bij het orgineel.
Roger Thornhill
-
- 6017 berichten
- 2447 stemmen
Tjonge, wat had ik deze film graag geweldig gevonden. Op papier heeft hij alles: een lekker verhaal, een geweldige locatie, een uitstekende cast met een leuke acteur in de hoofdrol en een charismatische in de sleutelrol (om nog maar te zwijgen van de oogverblindende Tyrese Gibson), dus dan zit ik toch te wachten op intense confrontaties tussen nerveuze personages onder hoogspanning met allemaal intrigerende plotontwikkelingen en interessante persoonlijke verhalen… Maar in de praktijk ontbeert deze film het énige waar hij niet zónder kan, en dat is spanning. Er zit best een redelijk tempo in de film, we beginnen bijna meteen middenin de storm (die heel knap zónder muziek wordt gemonteerd) en iedereen speelt naar behoren, maar uiteindelijk kabbelt de film als geheel maar zo'n beetje voort, en zelfs het in principe spannendste gedeelte (de ontmoeting met de bandieten) genereert nauwelijks echte opwinding. Ik heb deze film nu vijf keer gezien, elke keer vol hoop èn verwachting dat ik er door ga worden meegesleept, maar eigenlijk zijn zowel de rol als de afgemeten vertolking van Giovanni Ribisi het enige waar ik echt warm voor loop. Bij wie ik de schuld moet leggen weet ik niet – de scriptschrijvers, de editor, de regisseur… ik denk toch de laatste, ook al omdat ik bij geen van de andere drie titels die ik van hem heb gezien de indruk kreeg dat hij een echt sterke film kan afleveren. (Het origineel heb ik lang geleden ooit gezien, maar daar weet ik niets meer van, dus daarmee vergelijken kan ik deze remake niet.)
Het laatste nieuws

Favorieten van de critici: deze wisselende Netflix-horrorfilms scoren op Rotten Tomatoes

'The Terminal' met Tom Hanks gaat vandaag het Netflix-aanbod verlaten

Nederlandse serie 'Rampvlucht' is een kijktip op NPO Start Plus

Krijg jij geen genoeg van 'The Materialists'? Deze films zijn minstens even goed
Bekijk ook

The Flight of the Phoenix
Avontuur / Drama, 1965
86 reacties

Running Scared
Actie / Thriller, 2006
767 reacties

Eight Below
Avontuur / Drama, 2006
267 reacties

Frequency
Sciencefiction / Thriller, 2000
228 reacties

The Guardian
Actie / Avontuur, 2006
239 reacties

The Kingdom
Drama / Thriller, 2007
377 reacties
Gerelateerde tags
diefstalgebaseerd op boeksandstormpilotwatergobi desert mongoliaoverlevingrampvliegtuigcrashstruggle for survivalwoestijnbased on movieoil rig desert stormsmugglerscargo planecrash survivor
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








