• 159.412 films
  • 9.798 series
  • 29.085 seizoenen
  • 608.520 acteurs
  • 355.192 gebruikers
  • 8.896.757 stemmen
Avatar
 
banner banner

Three Days of the Condor (1975)

Thriller | 118 minuten
3,41 501 stemmen

Genre: Thriller

Speelduur: 118 minuten

Alternatieve titels: 3 Days of the Condor / 3 Dagen van de Condor

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Sydney Pollack

Met onder meer: Robert Redford, Faye Dunaway en Cliff Robertson

IMDb beoordeling: 7,4 (60.744)

Gesproken taal: Engels en Frans

Releasedatum: 15 april 1976

  • On Demand:

  • iTunes Bekijk via iTunes
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Amazon Prime Niet beschikbaar op Amazon Prime
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Three Days of the Condor

"His CIA code name is Condor. In the next seventy-two hours almost everyone he trusts will try to kill him."

Een CIA onderzoeker, codenaam 'Condor', leest voor z'n werk de hele dag boeken om deze te screenen op nuttige/schadelijke informatie. Als hij op een gegeven dag terugkomt van lunch halen, zijn al zijn collega's vermoord. Condor moet uitvinden wie het gedaan heeft voordat de moordenaars hem vinden.

logo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimage

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Reviews & comments


Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Loepsaal

Loepsaal

  • 434 berichten
  • 0 stemmen

Bij elke keer zien een aangename opstanding van de doden.
Max Von kan zich niet voorstellen dat Faye een toevalstreffer is, de regiefreak.


avatar van notsub

notsub

  • 1295 berichten
  • 1281 stemmen

Deze is net te onevenwichtig om lang te kunnen boeien. Het tijdsbeeld uit de jaren zeventig doet het goed. Hoofdrolspeler Robert Redford doet zijn best, maar mist dan weer wat elan om de film te kunnen dragen. Daardoor zakt de film telkens weg om daarna toch weer met een interessante wending te komen. Het viel met toch wat tegen, maar sommige scenes zijn zeker geslaagd.


avatar van Leno

Leno

  • 5878 berichten
  • 4171 stemmen

Niet helemaal geslaagde thriller die flink te lijden heeft onder de bijzonder zwak uitgewerkte relatie tussen de Condor en die meid. Het begin is wel aardig en Redford speelt aardig. Toch kan het niet echt de film redden en het verhaal gaat uiteindelijk als een nachtkaars uit.


avatar van knusse stoel

knusse stoel

  • 3102 berichten
  • 3617 stemmen

Sommige kijkers hebben moeite met de film omdat volgens hen de spanning niet voldoende op peil is en/of blijft. Geen probleem mee gehad en de film inmiddels voor de 2e keer gezien.

O.k., het is jouw stijl of niet en daar valt over te discuteren maar laten we daar maar niet aan beginnen.

Wij vonden het een prima film met dito verhaal en onze waardering is een ruime 7+!

En daar moet u het mee doen.


avatar van blurp194

blurp194

  • 4230 berichten
  • 3416 stemmen

Onderschat.

De boekenwurm, en de film zelf ook. Het verhaal is spannend en geloofwaardig - geloofwaardiger dan de meeste spionnenfilms. En er zit leuk veel subtiele humor in ook, al moet je misschien goed opletten om die op te pakken. Vooral Faye Dunaway brengt er een paar waar ik om lachen kon. Sowieso een mooie rol die ze hier neerzet, toch een wat ondergewaardeerde actrice eigenlijk. Robert Redford niet - ondergewaardeerd, bedoel ik, maar ook hij lijkt wat weinig credits te krijgen voor wat ik toch eigenlijk gewoon een mooie rol vind.

Sinds ik een keer een interview met Sydney Pollack gezien heb ben ik overigens nogal fan van deze regisseur. Maar ik blijk nog lang niet al zijn films gezien te hebben, en zeker ook niet recent. Tijd om dat eens in te gaan halen... en, volkomen toevallig overigens dat ik deze film zag - ik was eigenlijk op zoek naar The Day of the Jackal, en door een of andere kronkel in mijn brein kwam deze dus op het stapeltje terecht. Je kan ergere vergissingen maken.


avatar van Wataru

Wataru

  • 279 berichten
  • 608 stemmen

blurp194, tip voor een recentere film van hem: Michael Clayton (2007) - MovieMeter.nl.


avatar van blurp194

blurp194

  • 4230 berichten
  • 3416 stemmen

En daar speelt hij in - Tony Gilroy is de regisseur. Interessant.


avatar van Movsin

Movsin

  • 7562 berichten
  • 8025 stemmen

Sydney Pollack maakte van het boek van James Grady een knappe film.
Er zit voldoende spanning in en de kijker heeft er eigenlijk lang gissen naar wat de motieven zijn van de moorden en dat een onwetende een jachtobject wordt is doorgaans een graaggezien thema, zeker als die rol vertolkt wordt door een goede Robert Redford.
Meerdere sterke scènes, met verrassende vondsten het beroep doen op een groep omstaanders om veilig te zijn, de technologische snufjes met de telefoondiensten... Anderzijds vond ik de plotse vrijage met Faye ook wel verrassend maar slecht ingepast.
En zo zie je maar, voor de zoveelste keer, - en zo is het nu éénmaal, helaas - hoe menselijke waarden moeten wijken voor politiek-economische motieven zeg maar kapitaal en macht.

Goede montage en geluid (de ratelende en papieruitspuwende telexmachines bij het ontdekken van de moorden, als voorbeeld).


avatar van clubsport

clubsport

  • 3057 berichten
  • 6503 stemmen

veel tegenwoordige spionagefilms vind ik vaak maar matig , de actie is vaak overdreven en de montage rommelig en haastig vol met techno onzin .

Deze was zeker goed te pruimen met een prima redford en dunaway .

Ook de actiescenes zijn goed zonder overdreven gedoe .


avatar van Filmkriebel

Filmkriebel

  • 8745 berichten
  • 4031 stemmen

Het sterke eerste uur wordt tenietgedaan door een plot dat tot het einde vaag blijft en een oninteressante romance. Veel in de film draait om vertrouwen. De kern van het verhaal is geïnspireerd door de politieke spelletjes van de CIA en uitbreiding van haar niets ontziend machtsapparaat die van de jaren '70 een dirty decennium maakten op het vlak van internationale politiek (vb. Watergate). Robert Redford steelt opnieuw eens de show. Goed geacteerd, kon interessant worden maar voor mij mist het tempo.


avatar van IH88

IH88

  • 8569 berichten
  • 3046 stemmen

“I don't remember yesterday. Today it rained.”

Uitstekende politieke thriller. Een rustige opbouw van het verhaal, een ingewikkeld maar wel goed te volgen script, charismatische acteurs en op momenten razend spannend. En Sydney Pollack heeft ook de perfecte locaties gekozen en omstandigheden gecreëerd voor dit soort film vol politieke intrige. De relatie tussen Redford en Dunaway oogt wat vreemd en voelt wat gehaast aan, maar de acteurs weten het wel te verkopen. Ook Max von Sydow heeft een heerlijke rol als huurmoordenaar/overheidsagent. Het einde is uitstekend, met een Refdord die voor de rest van zijn leven over zijn schouder moet blijven kijken.


avatar van tbouwh

tbouwh

  • 5584 berichten
  • 4827 stemmen

Fascinerend slot met een CIA-voetstuk dat spreekt over een oorlog in het M-Oosten en het belang van olie. "We don't have plans, we play games"


avatar van TMP

TMP

  • 1776 berichten
  • 1613 stemmen

Zeer degelijke thriller, met prima rollen van Robert Redford en Max von Sydow. De film begint sterk en zakt vervolgens wel iets in. Toch blijft de film boeiend genoeg, met name omdat pas aan het eind duidelijk wordt hoe het zit. De romance tussen de personages van Redford en Dunaway komt wel weinig overtuigend over en had beter achterwege kunnen blijven.


avatar van Boneka

Boneka

  • 2324 berichten
  • 1239 stemmen

Three days of Condor begint uitstekend en heb me vooral in het eerste uur goed vermaakt. Helaas zakt ie toch behoorlijk weg in het laatste uur met een zwak eind. Toch wel jammer, want voor de rest is het een prima film.

Film 3.0

Beeld 3.5 (blu ray)

Geluid 3.5


avatar van Left4Dead

Left4Dead

  • 3241 berichten
  • 3691 stemmen

Had deze eerder al een aantal keren gezien en de prent op een 3** gezet. Maar ik zie tegenwoordig weer vaker oudere prenten aangezien de filmindustrie volledig aan het inkakken qua kwaliteit is, dus was deze prent ook weer eens aan de beurt.

Mijn 3**, een 6,5/10, kan ik nog steeds wel een beetje verantwoorden. Want hoewel het verhaal echt wel leuk is, is de uitvoering in mijn ogen niet zo sterk. De behoorlijke cast doet het aardig maar ik kan niet zeggen dat ik ervaarde dat het maximale eruit is gehaald door de cast. Toch weer heerlijk hoe Max von Sydow zijn rol neerzet, wat was het een klassenbak zeg.

Zoals al vaker geschreven hier, het begint echt heel goed om in het middenstuk wat in te kakken. Vooral de wat geforceerde liefdes escapade zag er behoorlijk slecht uit en in mijn ogen volledig overbodig voor het verhaal. Dat verhaal houd je wel geconcentreerd, maar er zijn dus wel momenten dat het verslapt op eoa manier. Sommige momenten zijn ook wel wat klungelig aangezien het om getrainde spionnen gaat, maar ach het mag de pret niet drukken.

Het laatste deel is weer van iets betere kwaliteit, de puzzel wordt wel erg goedkoop afgerond echter doet het verhaal nog even een boekje open over de smerige spelletjes die de VS over de gehele wereld speelde en nog altijd speelt. Na de tweede wereldoorlog meende de Amerikanen zich met de complete wereldpolitiek te moeten bemoeien met natuurlijk eigen gewin voorop. Nou wat hebben ze er een potje van gemaakt.

Ik verhoog mijn inzet met een halve ster. De film zit aardig in elkaar ook al heeft het last van enkele dippen in de kwaliteit. Toch zit er genoeg filmplezier in voor de thriller/spionagefilm liefhebber.


avatar van Ajax&Filmfreak

Ajax&Filmfreak

  • 3120 berichten
  • 3441 stemmen

Op zich prima film, enige is dat het zo'n film is waar er sinds 1975 veel van gemaakt zijn en die zijn vaak minstens zo goed en spectaculairder. In 1975 was dit vast een hele goede.


avatar van Fisico

Fisico (moderator films)

  • 7545 berichten
  • 4377 stemmen

Fijne spionagethriller met twee superprestaties van Redford en von Sydow. Geweldig hoe zij de film dragen en de sfeer en het mysterie staande houden. Joseph "Condor" Turner wordt wat de enemy of the state wanneer hij als enige overlevende van zijn dienst op de vlucht moet. Waarom precies is niet geheel duidelijk en wordt ook pas later uit de doeken gedaan. Weinig spectaculairs alvast, maar het is vooral de dreiging en de toon van de film die begeestert.

Bij de clichématige en voorspelbare romance gaat de film eventjes kwalitatief uit de bocht. De internationale machtspolitiek van de VS uit vooral de jaren 70 komt er vrij bekaaid vanaf met zijn conspiracy theories, maar daar schrikken we niet meer van.