• 15.814 nieuwsartikelen
  • 178.383 films
  • 12.228 series
  • 34.008 seizoenen
  • 647.594 acteurs
  • 199.105 gebruikers
  • 9.378.017 stemmen
Avatar
 
banner banner

Vizontele (2001)

Komedie | 110 minuten
3,46 89 stemmen

Genre: Komedie

Speelduur: 110 minuten

Oorsprong: Turkije

Geregisseerd door: Yilmaz Erdogan en Ömer Faruk Sorak

Met onder meer: Yilmaz Erdogan, Demet Akbağ en Cem Yilmaz

IMDb beoordeling: 8,0 (40.937)

Gesproken taal: Turks

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Vizontele

In een klein dorpje in Turkije leeft de bevolking nog zonder tv. De mensen gaan wel naar de bioscoop, maar het is iedere keer dezelfde film. Dan wordt bekend dat er een vizontele, een tv, naar het dorpje wordt gebracht, wat het leven van de mensen in het dorp sterk verandert.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Donkerwoud

Donkerwoud

  • 8672 berichten
  • 3944 stemmen

Nostalgische Turkse plattelandsklucht. In 'Vizontele' (2001) roept de komst van een televisie met schotel de nodige spanningen op in een kleine dorpsgemeenschap. Van de rechtschapen burgemeester (Altan Erkekli) die niet weet hoe hij deze moderne technologie aan de praat krijgt, maar tegelijkertijd vreest voor negatieve reacties vanuit zijn eigen electoraat. De enige die de burgervader om hulp kan vragen is 'dorpsgek' Emin (Yılmaz Erdoğan) met zijn liefde voor radiotoestellen en het uitvinden van nieuwe dingen. Maar bioscoophouder Latif (Cezmi Baskın) is er faliekant op tegen wanneer zijn eigen monopolie op films in gevaar dreigt te komen. Deze imposant besnorde 'slechterik' saboteert alle pogingen om de televisie werkend te krijgen, maar hij zet ook de gemeenschap op tegen nieuwerwetse verleidingen van buitenaf. 'Vizontele' (2001) maakt goed gebruik van het simpele uitgangspunt om grappen te maken rond dik aangezette typetjes en de nodige slapstick. Toch is de film tussen de regels óók een bitterzoete herinnering aan tijden waarin berichten over het wereldse leed nog niet hun weg vonden naar de dorpsgenoten. Hun confrontatie met de opkruipende moderniteit is tevens een ijskoude plens realiteitszin. Terugkeren is onmogelijk.