• 15.735 nieuwsartikelen
  • 177.873 films
  • 12.196 series
  • 33.962 seizoenen
  • 646.802 acteurs
  • 198.940 gebruikers
  • 9.369.475 stemmen
Avatar
 
banner banner

Thirty Two Short Films about Glenn Gould (1993)

Drama / Muziek | 98 minuten
3,05 30 stemmen

Genre: Drama / Muziek

Speelduur: 98 minuten

Alternatieve titel: 32 Short Films about Glenn Gould

Oorsprong: Canada / Portugal / Nederland / Finland

Geregisseerd door: François Girard

Met onder meer: Colm Feore, Derek Keurvorst en Katya Ladan

IMDb beoordeling: 7,3 (4.207)

Gesproken taal: Frans, Engels en Duits

Releasedatum: 24 november 1994

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Thirty Two Short Films about Glenn Gould

"The sound of genius."

In één van de 32 films over de Canadese pianist Glenn Gould, getiteld Forty-Nine, vertelt de kunstenaar (gespeeld door Colm Feore) dat-ie zo bang is om 49 te worden, immers: 4 en 9 bijelkaar opgeteld maakt 13. Wij weten inmiddels dat Goulds angst een jaartje te vroeg kwam: Gould overleed op 50-jarige leeftijd, in 1982. François Girard maakte in 1993 de biopic '32 Films about...' In 32 schetsen wordt een beeld van het leven van de meesterpianist gegeven. Sommige gaan over belangrijke episodes in zijn leven, andere verbeelden zijn visie op muziek, en in weer andere komen zijn vrienden aan het woord.

logo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Glenn Gould

Gould's Father

Young Glenn Age 3

Young Glenn Age 8

Young Glenn Age 12

Chambermaid

Female Guide

Concert Promoter

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van JJ_D

JJ_D

  • 3815 berichten
  • 1344 stemmen

Eén van de '1001 films die je moet gezien hebben', en nog mààr 4 stemmen?

Kan iemand hier iets over kwijt?


avatar van kos

kos

  • 46682 berichten
  • 8841 stemmen

Ik heb hem niet gezien, maar ik vermoed dat je iets moet weten van de geniale Gould om er iets mee te kunnen. Heb er zelf ook te weinig verstand van helaas.


avatar van lngrid

lngrid

  • 1232 berichten
  • 553 stemmen

Wisselende film. Het is een compilatie van 32 korte films, die wel duidelijk samen een geheel zijn. Maar niet elke filmpje is even goed of interessant. Gedeeltelijk zijn het interviews met mensen die hem hebben gekend, maar er zijn ook animaties, sfeerbeelden en daarnaast tamelijk veel gespeelde scenes met Colm Feore als Gould.

Gould was een bizarre persoonlijkheid en dat komt in deze film wel mooi naar voren. Dat maakt deze film denk ik ook voor niet-klassieke-muziek-kenners wel de moeite waard. Het is gewoon een heel aardig portret van een opmerkelijk persoon.

Je ziet bijv. hoe hij concerten tegemoet zag, waarom hij stopte voor publiek te spelen en alleen nog maar studio-opnames maakte, zijn perfectionisme, maar ook zijn sociale leven (hij leefde bijna als kluizenaar), zijn obsessie met zijn gezondheid, het enorme aantal pillen dat hij slikte, zijn angsten. Alles bij elkaar levert dat denk ik een tamelijk compleet portret op.

Colm Feore is wisselend overtuigend als Gould. Waar hij naar mijn idee tekort schiet is vooral in scenes waarin hij opgaat in de muziek, bijv. waar hij danst of waar zijn reactie op de muziek en close-ups van zijn gezicht is gefilmd. Voor mij zag dat er allemaal wat onecht en geknutseld uit. Niet als iemand die de muziek echt begrijpt en beleefd. Maar goed, dat is denk ik iets persoonlijks.

Al met al is de film natuurlijk ook wel een ode aan Gould, maar dat is niet erg. Ik heb er met plezier naar gekeken.


avatar van Leo Schuwirth

Leo Schuwirth

  • 18 berichten
  • 75 stemmen

Diary of one day...

Mijn ouders op een zomeravond meegenomen naar het concertzaaltje vd thans uitgerangeerde prachtige oude muziekschool. Ik geloof in 1994 of '95. Het initiatief maakte in mijn herinnering deel uit vh onvolprezen "Filmhuis" (later in het Glaspaleis, thans in de Royal). De toegang was gratis. Desalniettemin slechts ± 35 belangstellenden.

Dit maakte het uitstapje tot een haalbaar iets, een te verhapstukken soort extravagante gok net op het randje.

Ahaha, de bevreemding op het gezicht van mijn arme ouders bij variatie Nr 18, het racende skelet, waarin Gould en de Schönberg Gigue uit Op.25 atonaal worden doorgelicht.

“Heard melodies are sweet, but those unheard

Are sweeter; therefore, ye soft pipes, play on.”

(John Keats)