Genre: Actie / Avontuur
Speelduur: 126 minuten / 142 minuten (director's cut)
Oorsprong:
Verenigde Staten / Verenigd Koninkrijk / Ierland
Geregisseerd door: Antoine Fuqua
Met onder meer: Clive Owen, Keira Knightley en Ioan Gruffudd
IMDb beoordeling:
6,3 (182.105)
Gesproken taal: Engels, Iers en Latijn
Releasedatum: 29 juli 2004
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via Disney+
Bekijk via meJane
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Google Play
Plot King Arthur
"Rule Your Fate."
Arthur is een aarzelende leider die niets liever wil dan Brittannië verlaten en naar de stabiliteit van Rome terugkeren. Maar voordat hij mag vertrekken, leidt een laatste opdracht hem en zijn ruiters - Lancelot, Galahad, Bors, Tristan, Dagonet en Gawain - hem verder van zijn doel af. Brittannië heeft een koning nodig, die het volk kan verenigen om het land tegen de binnenvallende Saksen te verdedigen. Onder begeleiding van zijn vroegere vijand Merlijn, de mooie en moedige Guinevere, zal Arthur de kracht moeten vinden om het tij te doen keren en Brittannië weer terug te geven aan haar oorspronkelijke bewoners.
Externe links
Acteurs en actrices
Arthur
Lancelot
Guinevere
Tristan
Gawain
Galahad
Bors
Merlin
Dagonet
Cynric
Video's en trailers
Reviews & comments
kras van zwienen
-
- 238 berichten
- 820 stemmen
Mooie film maar haalt het niveau van Gladiator en Bravehart niet. 3.5*
nice guy eddy
-
- 210 berichten
- 0 stemmen
Mooie film maar haalt het niveau van Gladiator en Bravehart niet. 3.5*
Das waar Braveheart en Gladiator zijn niet fucking slecht zoals deze.
lily-rose
-
- 41 berichten
- 0 stemmen
Lijkt me wel gaaf, zeker keira knightley! Ik vind het leuk om naar stoere meiden te kijken. geeft me een zeer goed gevoel. beter dan al die trutjes met hun make-up.
mafiabaas
-
- 200 berichten
- 2145 stemmen
Vond King Arthur een stoere en leuke film om te kijken. Clive Owen en Ioan Gruffudd speelden hun rol als Arthur en Lancelot erg goed, vond vooral Clive Owen als Arthur erg goed en geschikt.
Keira Knightley was ook heel erg leuk om te kijken :d
Maar vond wel dat Merlijn erg weinig in de film voorkwam hoor.
De veldslagen die er waren waren wel heel erg tof om te zien.
Maar je wist eigelijk wel al wie van Arthurs Knights dood zouden gaan.
Check maar, als je de film nog niet heb gezien zou ik dit niet lezen:
Je weet al dat die kerel met die bijl op het ijs zichzelf eigelijk opoffert want hij rend alleen naar 200 man toe, dus ja dan weet je het al.
En Lancelot zei tegen Arthur dat hij dood zou willen gaan op een veldslag waar hij dat zelf wil en als tie dood ging dat tie dan wordt verbrand en uitgestrooid enzo, dus dan weet je het ook.
En Arthur zei tegen die Sakse leider voor de oorlog begon dat ze elkaar zouden ontmoeten in de veldslag.
Tijdens die veldslag ging die kerel met die roofvogel met die Sakse leider vechten en ja dan weet je het ook al wat er gaat gebeuren.
Dus wel erg voorspelbaar maar dat maak eigelijk niet zo heel veel uit want het blijft een heel goede film om te kijken, maar het was maar een klein minpuntje eraan. Je moet maar van zulke films houden en ik houd wel van zulke films, 4* waard.
jassonn
-
- 5303 berichten
- 3234 stemmen
Vond het geen goede film.Acteerwerk vond ik erg matig en de actiescene's waren ook erg slapjes, de hele film werd verders ook erg saai gebracht.1,5*
Locutus
-
- 606 berichten
- 5886 stemmen
Je weet al dat die kerel met die bijl op het ijs zichzelf eigelijk opoffert want hij rend alleen naar 200 man toe, dus ja dan weet je het al.
Nou en? Dat weet je op dat moment ja, maar dat is juist het hele idee. Hij offert zich op. Dat is dus geen voorspelling.
Arthur zei anders ook dat ie liever zelf dood wilde en hij ging ook niet dood.
Dat was vlak ervoor en ook al had ie dat niet gezegd, dan was het ook nogal waarschijnlijk.
Dat wist je dus ook pas op het moment dat ie begon te vechten. Niet echt een voorspelling dus.
Al met al valt het dus wel mee met die voorspelbaarheid.
bioscoopzaal
-
- 2805 berichten
- 4325 stemmen
Ik vond het eigenlijk een verrassend geslaagde, onpretentieuze en erg sfeervolle avonturenfilm. Weliswaar was het begin ontzettend rommelig en onoverzichtelijk, maar vanaf het moment dat Arthur zijn laatste missie opgedragen krijgt (in een werkelijk fantastische scène tussen Clive Owen en de gluiperige bisschop Ivano Marescotti) gaat het stelselmatig bergop, met als absolute hoogtepunt het gevecht tussen de Ridders en de horde van Cerdic op het ijs. Ook de eerste scènes tussen Arthur en Guinevere in de kerkers van de abdij vond ik erg pakkend. Clive Owen is trouwens een behoorlijk charismatische acteur, en houdt de film met gemak overeind. En hij wordt daarbij natuurlijk uitstekend geholpen door de goede muziek van Hans Zimmer (en consorten), die (in tegenstelling tot het waardeloze Troy) voor een keertje niet sprekend op de score van Gladiator lijkt.
Naar het einde toe verliest King Arthur helaas weer wat vaart, vooral omdat het eindgevecht net iets te lang wordt uitgerokken. Maar over de hele lijn is King Arthur veel beter dan de matige recensies (en het verdacht lage aantal stemmen op MM) doen vermoeden. Een aanrader.
3.5 sterren.
Diesel
-
- 9411 berichten
- 0 stemmen
Clive Owen is trouwens een behoorlijk charismatische acteur, en houdt de film met gemak overeind.
De GeuS
-
- 2180 berichten
- 2859 stemmen
Ik vond hem zijn teksten anders behoorlijk monotoom en zonder gevoel opdreunen; uitstraling had hij inderdaad wel....
Freud
-
- 10772 berichten
- 1153 stemmen
Dit is écht een slechte film. De personages zijn compleet zielloos en spreken nergens tot de verbeelding (ik hou wel van een beetje held, maar in deze film zit geen enkel karakter dat die functie met succes kan opeisen, misschien komt dat door de saaie acteurs, dat weet ik niet) Ik heb er geen problemen mee dat ze de 'waarheid' achter de legende willen tonen, in kan me ook best voorstellen dat het echt zo gegaan is als in deze film, maar het maakt wel pijnlijk duidelijk dat de legende in elk geval wél interessant was, in tegenstelling tot deze slaapverwekkende film (die overigens ook nog veel te snel afgelopen is, ik dacht dat we de inleiding juist hadden gehad en toen kwam de aftiteling al) De decors zien eruit alsof ze elk moment in elkaar kunnen stuiken, de natuurbeelden vallen mee maar een béétje minder mist en rook had wel goed gedaan, ik weet dat het in Engeland afspeelt maar je moet toch grenzen kennen. De muziek was mooi heldhaftig, maar doordat de helden zelf zo zielloos waren kreeg dat een nogal potsierlijk effect. Maar het ergste van deze film is natuurlijk dat hij verschrikkelijk saai was, en dat mag bij een heldenepos nooit gebeuren. En dan zaag ik nog niet over de bespottelijke figuur van Guinevere, want die zal wel bij de 'realistische' versie van de legende horen. 1 ster, voor de moeite.
karolien
-
- 17 berichten
- 59 stemmen
Ik was blij dat het verhaal eens uit een ander oogpunt bekeken werd, en dat het niet weer vooral over de driehoeksverhouding Lancelot/Arthur/Guinevere ging.
Guinevere was ook niet meer het saaie trutje dat alleen aan de hartverscheurende keuze tussen Lancelot en Arthur moest kiezen, maar is een zelfverzekerde vrouw, die weet wat ze wil. Keira zet het personage heel zelfverzekerd neer.
Arthur leek soms een afstandelijk personage, en hij zette de typische held neer(bescheiden, dapper,...) maar toch was er iets anders aan hem. Clive doet het ontzettend goed als Arthur, en houdt(zoals eerder gezegd) de film met gemak overeind.
Ioan zag er ook als een echte Lancelot uit, maar met iets meer gevoel dan degene uit de oudere film(met sean Connery). Met gevoel doel ik dan op het gevoel voor vriendschap, hij is verliefd op Guinevere, maar hij weet dat zijn beste vriend, Arthur, ook weg van haar is, en dat zijn vriend het misschien iets moeilijker heeft om te "scoren bij de meisjes" dan hem. Daardoor houdt hij zich in, want hij gunt het zijn vriend. Hij redt haar ook "voor Arthur" (en door zijn eigen verliefdheid natuurlijk).
Dit kwam in ieder geval op mij zo over, misschien was dat helemaal de bedoeling niet.
Merlijn vond ik gewoon slecht(gekozen).
Het begin was inderdaad heel rommelig, je weet moeilijk wie wie is.
nice guy eddy
-
- 210 berichten
- 0 stemmen
.
Guinevere was ook niet meer het saaie trutje dat alleen aan de hartverscheurende keuze tussen Lancelot en Arthur moest kiezen, maar is een zelfverzekerde vrouw, die weet wat ze wil. Keira zet het personage heel zelfverzekerd neer.
Dat ze geen brave trut meer is kan wel maar moet ze dan echt een geoefende vechtmachine worden die zowat generaal van het leger wordt en die zich bijna naakt in de oorlog stort?
karolien
-
- 17 berichten
- 59 stemmen
Dat ze geen brave trut meer is kan wel maar moet ze dan echt een geoefende vechtmachine worden die zowat generaal van het leger wordt en die zich bijna naakt in de oorlog stort?
Misschien dat het ook wel een beetje té is, maar wordt ze niet voorgesteld als de leidster van de Woads(of hoe ze ook noemden)? Alhoewel het dan weer onlogisch is dat die Woads haar niet zijn komen bevrijden toen ze gevangen was.
Bij de Woads waren anders ook een hoop vrouwen(dus zij was niet de enige) die perféct met pijl en boog omkon. Dus dan kan ze moeilijk als saai trutje afgeschilderd worden, aangezien ze bij de Woads hoorde....
Maar als ze niet van die Woads kwam, klopt dat natuurlijk niet, maar aangezien ze bij Merlijn hoorde...
jedymaster
-
- 889 berichten
- 2520 stemmen
veel beter dan ik verwacht had ik dacht toen ik die trailer zag dat word niks maar bleek ik ff langs het potje te p*ssen briliante vondst om het king arthur verhaal in de romeinse tijd te plaatsen
PoMeLo
-
- 46 berichten
- 40 stemmen
hmmz, kvond het een redelijke film.
Maar deze kan zkr niet tippen aan een film als Braveheart bv.
Toch zijn er een paar min puntjes van de film.
Die scene dat die dat zwaard pakt ging veelste snel terwijl dat toch een belangrijk moment is in het verhaal van 'King Arthur'
Ik vond ook dat de 'good-guys' te makkelijk hebben gewonnen tegen Merlin en zijn soldaatjes. 't Ging amma een beetje te snel vond ik.
Acteerwerk vond ik wel goed opzich
3,5*
Menghini
-
- 1306 berichten
- 941 stemmen
Die scene dat die dat zwaard pakt ging veelste snel terwijl dat toch een belangrijk moment is in het verhaal van 'King Arthur'
Het was anders niet snel genoeg...
darkcity
-
- 644 berichten
- 1475 stemmen
Zeer matigjes allemaal, het verhaal is nogal warrig en de personages ook, er zitten een paar zeer goede scenes in Scene op het ijsmeer , maar verder is het echt zo'n wannabe-blockbuster, maar echt spektakulair was het allemaal niet zo, de veldslag op het laatst was ook niet al te indrukwekkend en groots, de film had het allemaal net niet.
Wel goede muziek van Zimmer, zoals altijd.
3 sterretjes.
Minotrax
-
- 98 berichten
- 48 stemmen
Ben het met Kras van Zienen eens. Het ziet er erg goed uit, maar zeker niet zo goed als Braveheart of Gladiator (nu vind ik Gladiator toch nog wel iets minder dan Braveheart
) Ik geef em een 7,3 (3,5 sterren)
amon
-
- 11 berichten
- 3 stemmen
Ben nieuw hier en wilde even zeggen dat ik erg veel waarde hecht aan lullie mening. Bedankt allemaal !!!
evwi
-
- 131 berichten
- 131 stemmen
Ik had een heel ander soort film verwacht, en ik denk dat ik hem daarom ook niet zo goed vond. Soort Braveheart maar dan minder. ***
Double Deuce
-
- 26 berichten
- 31 stemmen
Toevallig was een paar dagen nadat ik King Arthur had gezien, de film First Knight op TV. Dan zie je ook direct hoe deels dezelfde karakters compleet anders worden neergezet. Wat beter of slechter is laat ik in het midden. Het geeft naar mijn idee aan dat je met Arthur en zijn "vriendjes" alle kanten op kan qua film en dan wijkt King Arthur misschien wat af van wat we gewend zijn op dat gebied, een slechte film vind ik dit zeker niet.
De film is qua actie een beetje een mengeling van hier en daar Braveheart met een tikkeltje Lord of the Rings. Het ronde tafel element leek me een beetje verwerkt in deze film omdat ze het er graag in wilden hebben; het voegt eigenlijk niets toe aan de film. Ook Merlijn heeft een wat magere bijdrage naar mijn idee, daar had meer in kunnen zitten. Daar staat dan wel tegenover dat er veel mooie scenes in deze film zitten: de opening, op het ijs, de veldslagen etc. Het filmwerk scoort een dikke voldoende en ook het acteerwerk is OK.
Echt voorspelbaar vond ik het allemaal niet, althans: het ligt er allemaal niet erg dik bovenop. Natuurlijk, als je logisch nadenkt dan kan je wel bedenken hoe bepaalde zaken zullen gaan maar als ik in de bioscoop zit laat ik het verhaal meestal lekker op me afkomen. Pas achteraf (zoals nu) denk je dan wat meer over het geheel na.
Ik gun deze film 3,5 sterren.
Pikassolover
-
- 4 berichten
- 1 stemmen
eey weet iemand hoe dat liedje heet ...die gaat een beetje zo: mariana mariana ....ik weet dus niej hoe die heet wil iemand me helpen??
alvast bedankt
AnneBabette
Pikassolover
-
- 4 berichten
- 1 stemmen
Jordy....volgens mij wel..maar ik weet het niet zeker, maar we hebben op school het toneelstuk uitgebeeld dat bij deze film hoort.. en het volk van Avalon moest op dit liedje dansen..kun je alsjeblieft kijken of je deze muziek kent?!
Bedankt
XxX Annebabette
Airbus
-
- 65 berichten
- 0 stemmen
Is er erg veel overeenkomst met de andere Atrhur films die gemaakt zijn?
sequi
-
- 40 berichten
- 1093 stemmen
Dus wel erg voorspelbaar maar dat maak eigelijk niet zo heel veel uit want het blijft een heel goede film om te kijken, maar het was maar een klein minpuntje eraan. Je moet maar van zulke films houden en ik houd wel van zulke films, 4* waard.
Dus je vind de film voorspelbaar maar dat zou maar een klein minpuntje zijn? Mooi niet.
Als men een flim maakt over een bestaand verhaal, hou je daar dan aan. Maar deze keer wou men iets anders, een film gebaseerd op een echte arthur. En natuurlijk de film is helemaal geloofwaardig. Maar zover ik weet klopt er niks van.
Merlijn word niet uitgediept en arthur lijkt wel een robot. Deze film is echt weer zo'n hollyeoodfilm. Natuurlijk zit er weer een veldslag in, waar we deze tijd best veel van zulke films krijgen. Maar veldslagen zijn leuk maar dat maakt de film nog niet leuk. Douw dan in elke film een veldslag en je hebt een goede film. Het is onzin en een totale flop.
clio
-
- 2 berichten
- 3 stemmen
Ik heb deze gezien in Canada en ik vondt hem wel gaan dus ik hoef hem niet meer snel niet meer tezien :d :d
Het laatste nieuws

'Outlander'-spin off 'Blood of my Blood' doet het ontzettend goed op HBO Max

'Perfectly Imperfect' met Yolanthe Cabau nu te streamen op Prime Video

Goed beoordeelde misdaadfilm 'Donnie Brasco' van Mike Newell is morgen te bekijken op televisie

Misdaadfilm 'Caught Stealing' van Darren Aronofsky heeft een releasedatum op Netflix
Bekijk ook

The Last Samurai
Historisch / Oorlog, 2003
792 reacties

Armadillo
Documentaire, 2010
58 reacties

Stardust
Fantasy / Avontuur, 2007
586 reacties

John Rabe
Oorlog / Biografie, 2009
67 reacties

The Patriot
Oorlog / Historisch, 2000
475 reacties

Arn - Tempelriddaren
Drama / Avontuur, 2007
59 reacties
Gerelateerde tags
romeinse rijkmerlinking arthurstrijd5th centurynorthumbriahadrian’s wall
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








