• 15.837 nieuwsartikelen
  • 178.426 films
  • 12.235 series
  • 34.018 seizoenen
  • 647.758 acteurs
  • 199.129 gebruikers
  • 9.379.078 stemmen
Avatar
 
banner banner

Life of Brian (1979)

Komedie | 94 minuten
3,74 2.840 stemmen

Genre: Komedie

Speelduur: 94 minuten

Alternatieve titel: Monty Python's Life of Brian

Oorsprong: Verenigd Koninkrijk

Geregisseerd door: Terry Jones

Met onder meer: Graham Chapman, Michael Palin en John Cleese

IMDb beoordeling: 8,0 (433.417)

Gesproken taal: Engels en Latijn

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Life of Brian

"He wasn't the messiah. He was a very naughty boy."

Op de avond dat Jezus Christus geboren wordt, wordt in het stalletje ernaast ook Brian geboren. Op volwassen leeftijd sluit Brian zich aan bij het Volksfront van Judea: een organisatie die zich tegen de Romeinen verzet. Door een speling van het lot wordt Brian echter aangezien voor de messias, en wordt alles wat hij zegt en doet heilig verklaard. Dit tot grote ergernis van Brian, die helemaal geen behoefte heeft om een volk te leiden. Ook de Romeinen zijn niet zo blij met de komst van deze messias.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Wise Man #2 / Brian Cohen / Biggus Dickus

Wise Man #1 / Reg / Jewish Official / First Centurion / Deadly Dirk / Arthur

Man Even Further Forward / Revolutionary / Jailer / Blood and Thunder Prophet / Frank / Audience Member / Crucifee

Mr. Cheeky / Stan 'Loretta' / Harry the Haggler / Culprit Woman / Warris / Intensely Dull Youth / Jailer's Assistant / Otto / Lead Singer Crucifee

Mandy Cohen / Colin / Simon the Holy Man / Bob Hoskins / Saintly Passer-by / Alarmed Crucifixion Assistant

Wise Man #3 / Mr. Big Nose / Francis / Mrs. A / Ex-Leper / Announcer / Ben / Pontius Pilate / Boring Prophet / Eddie / Shoe Follower / Nisus Wettus

Mrs. Gregory

A Weedy Samaritan

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van maxcomthrilla

maxcomthrilla

  • 15579 berichten
  • 2845 stemmen

Geniale film! Mits je de humor inziet van mannen die zich als vrouwen verkleden. Dan trapt de film af zonder irritaties. Met een ogenschijnlijk schattige scène rondom het bezoek voor het kindje Brian. Voorafgaand natuurlijk een lofzang over het kindje Brian! Ik kwam gelijk goed in de stemming en wist wat voor een soort humor ik kon verwachten. Schaamteloze humor, die geen respect kent! voor niemand!

Ik kon er dus erg om lachen: de steniging en vooral de manier waarop ze de vrouwenmenigte in beeld brachten, de manier waarop de moeder praatte enz. Een wat minder moment vond ik dat ik relatief lang moest wachten op het moment dat Brian `s woorden tot daden worden verheven. De aansluiting bij het volksfront Judas was ook even wat minder grappig

Maar vanaf Brian `s verering lag ik eigenlijk constant in een deuk. De leukste scène: als Brian zich wil verstoppen en iemand treft die 18 jaar niet gesproken heeft en dan prompt lawaai voor 10 gaat maken!
Natuurlijk op het einde de kruisiging met een geweldig lied als afsluiter. Alleen wie is toch die man die naast Brian aan het kruis hing? Tijdens eerdere scènes vond ik hem hilarisch. Hij had wel wat weg van Andre van Duin.


Ik heb de film lang gemeden, onterecht natuurlijk.
Ik heb er een tijdje over getwijfeld maar deze film verdient voor mij op dit moment maar een cijfer: 5*


avatar van The One Ring

The One Ring

  • 29974 berichten
  • 4109 stemmen

maxcomthrilla schreef:
Alleen wie is toch die man die naast Brian aan het kruis hing?


Dat is gewoon iemand die Brian ook niet kent. Hij wordt gespeeld door Eric Idle, de enige Python met enig zangtalent.


avatar van Pieter Montana

Pieter Montana

  • 6678 berichten
  • 2287 stemmen

The One Ring schreef:

(quote)

Dat is gewoon iemand die Brian ook niet kent. Hij wordt gespeeld door Eric Idle, de enige Python met enig zangtalent.

En Michael Palins Lumberjack-song dan?


avatar van maxcomthrilla

maxcomthrilla

  • 15579 berichten
  • 2845 stemmen

The One Ring schreef:

(quote)

Dat is gewoon iemand die Brian ook niet kent. Hij wordt gespeeld door Eric Idle, de enige Python met enig zangtalent.

Ik zie net dat hij in The Holy Grail ook al zo `n leuke rollen speelde. Alleen in THG vond ik de Franse soldaat: I `m farting in your direction, nog leuker.


avatar van film_kaza

film_kaza

  • 3140 berichten
  • 0 stemmen

Mijn 2e Monthy Phyton film sinds tijden. Deze is grappiger dan meaning. Maar als deze film even niet grappig is dan heeft hij niks anders te bieden en is hij doodsaai.

Ik herinner me 3 hilarische momenten maar er waren er meer.

4 sterren samen met Meaning of Life.


avatar van mister blonde

mister blonde

  • 12698 berichten
  • 5832 stemmen

film_kaza schreef:

Maar als deze film even niet grappig is dan heeft hij niks anders te bieden en is hij doodsaai.

Gelukkig komt dat over de gehele speelduur niet voor.


avatar van Lord Flashheart

Lord Flashheart

  • 6454 berichten
  • 2375 stemmen

Aardige Monty Python film, maar ik vond The Meaning of Life toch leuker. Het liedje aan het eind blijft natuurlijk geweldig, maar voor de rest vond ik de sketches erg veel van hetzelfde. Ik blijf steken op 3*


avatar van orbit

orbit

  • 12092 berichten
  • 0 stemmen

Deze film heeft geen sketches hoor,.. is één doorlopend geheel.


deze film was echt te gek


avatar van fabbyke

fabbyke

  • 395 berichten
  • 1517 stemmen

Als ik de film heb bekeken voor het lachen is hij wel goed maar dan vind ik Scary Movie 1 wel zeker even humoristisch .

Sommige scenes zijn wel echt goed bedacht en zijn dan ook op sommige momenten geniaal.

Meer kan ik over deze film niet zeggen, ik geef hem een 3,5 want het eerste uur was op sommige momenten toch nog wel wat zwakjes.


avatar van Inperfections

Inperfections

  • 108 berichten
  • 182 stemmen

Monty Python = godfathers van humor


avatar van PollyPeachum

PollyPeachum

  • 156 berichten
  • 590 stemmen

Klasse, wat een humor, heerlijk. Een keer of 8 gezien en er zal zeker nog een keer of 8 volgen.


avatar van Linnythepooh

Linnythepooh

  • 84 berichten
  • 42 stemmen

Dit is gewoon de leukste film allertijden. Als ik hem al aangekondigd zie staan in de tv-gids moet ik al lachen.


avatar van Ivanhoe

Ivanhoe

  • 1 berichten
  • 0 stemmen

Niet alleen vind ik dat deze film best wel wat diepgang heeft, ook denk ik dat vrome/zelfspotloze Christenen, Joden en Palstijnse terroristen deze film niet leuk zullen vinden. Want deze groeperingen worden bij uitstek op de hak genomen. (ruziende/ concurrerende terroristen-groepen - Judean people's front, peoples front of Judea).

het stuk met de buitenaardsen is wel grappig, niet allleen om de stuntelige manier waarop Brian in het ruimteschip valt, maar ook past de scene verrassend goed in de film, puur omdat hij zo onvoorstelbaat onwaarschijnlijk is bij een film met een verhaallijn zoals tot dat moment in de film. En wat wil dat zeggen over Sci-fi-films (Die bestaan uit dat soort scenes, maar dan met minder grappen.)?
Al met al zou **** geven. Er zou een wat diepere boodschap in kunnen zitten (Anders dan "Always look on the bright side of life".

Maar de film is zo leuk, dat ik hem op DVD heb gekocht. Wat ik niet zo vaak doe met films behalve dan met concert-DVD's, films zie ik niet zo graag 2x achter elkaar maar deze film is niet alleen leuk om te zien, maar ook de 2e keer vallen er nog nieuwe dingen op. (de manier waarop ze bepaalde groeperingen op de hak nemen, dringt pas bij een 2e bezichtiging goed tot je door. Dus al met al geef ik 4 sterren. een grote portie goede humor met toch wel wat dingen om over na te denken.


avatar van robertus65

robertus65

  • 1130 berichten
  • 0 stemmen

Hoogtepunt: Michael Palin is geniaal als Pontius Pilate(Monty Python op z'n best).

Dieptepunt: het ruimteschip (zelfs MP verlaagde zich om met de toen met de heersende SF rage van eind jaren 70).


avatar van The One Ring

The One Ring

  • 29974 berichten
  • 4109 stemmen

robertus65 schreef:

Dieptepunt: het ruimteschip (zelfs MP verlaagde zich om mee te toen met de heersende SF rage van eind jaren 70).

Volgens mij wordt op de dvd nog gezegd dat dit een parodie is. Gek genoeg is dit de grap die door de meeste mensen bekritiseert wordt. Ik vond het geslaagd.


avatar van gotti

gotti

  • 14075 berichten
  • 5891 stemmen

Danwel een parodie met een serieuze ondertoon. Moet hem dringend eens herzien. Ben bang dat ik hem nóg beter ga vinden...


avatar van mister blonde

mister blonde

  • 12698 berichten
  • 5832 stemmen

gotti schreef:

Danwel een parodie met een serieuze ondertoon.

Grapje zeker...?


avatar van sateck

sateck

  • 184 berichten
  • 483 stemmen

In 1979 produceerde ex-Beatle George Harrison de Monty Python-film Life of Brian.

Grappig


avatar van merlijns sikje

merlijns sikje

  • 147 berichten
  • 136 stemmen

Een briljante komedie uit de hand van de Monty Python crew. De beste van deze Engelse groep comedians. Verwarring, flauwe typisch Engelse humor en een gewaagde parodie op het bijbelverhaal vormen de ingredienten voor een fantastische film. Legendarisch.

Al de dubbel en dubbeldedubbeldedubbel rollen van de cast zijn hilarisch.

Een avond lachen voor mensen die van net even iets diepere humor en details houden. De grappen zijn wat flauw maar daardoor juist van grote kwaliteit omdat flauw algauw kan verzanden in matige, studentfilmachtige humor. Maar deze film heeft grappen die ik zelfs na de 4de keer kijken pas ontdek!!


avatar van notsub

notsub

  • 1485 berichten
  • 1470 stemmen

Weer eens gekeken en opnieuw genoten van deze bizarre humor. Er zitten erg veel grappen in en de meeste zijn gewoon erg geslaagd. 3.0


avatar van orbit

orbit

  • 12092 berichten
  • 0 stemmen

notsub schreef:

Weer eens gekeken en opnieuw genoten van deze bizarre humor. Er zitten erg veel grappen in en de meeste zijn gewoon erg geslaagd. 3.0

Laag cijfer dan..


avatar van pjutter

pjutter

  • 598 berichten
  • 3315 stemmen

leuke en zeer vermakelijke film, met leuke dubbelrollen en grappige personages, maar de grappigste vind ik toch de moeder van Brian, met haar stoppelbaard

dieptepunt is inderdaad het volstrekt overbodige en oerlelijk gemaakte ruimteschip

3.5*


avatar van fanaat

fanaat

  • 287 berichten
  • 91 stemmen

Een geweldige Monty Python film. Leuk dat ze er dingen in doen die helemaal nergens op slaan. bv: Het ruimteschip, ik heb me toen ook kapot gelachen. En Pilatus die de R niet kan uitspreken. Hoe verzin je het.

4,0


avatar van Dead01

Dead01

  • 1167 berichten
  • 1977 stemmen

Herbeken en vind dit de beste van de drie.

Vind het verhaal goed en komen zeer leuke en grappige momenten in.

En dan het eind liedje is ook schitterend.

3.5 stemmen


avatar van Mat_

Mat_

  • 737 berichten
  • 1335 stemmen

Ik heb hem een aantal jaren geleden gezien tijdens de godsdienstles. Normaal hou ik niet zo echt van die monty python humor, dus ik had er mij ook niet zo veel van voorgesteld.

De film was echter beter dan verwacht en ik heb dus dikwijls dubbel gelegen van het lachen. Dan vooral met de Biggus Dickus-scene.

Ik heb de film maar 3.5* gegeven omdat ik toch bepaalde dingen miste. Misschien als ik de film nog een keer zie dat ik dan 4* geef


avatar van serpico

serpico

  • 2900 berichten
  • 491 stemmen

Mat_ schreef:

Ik heb hem een aantal jaren geleden gezien tijdens de godsdienstles.

Monty Phyton bij godsdienst? Geweldig!


avatar van Mat_

Mat_

  • 737 berichten
  • 1335 stemmen

serpico schreef:

(quote)
Monty Phyton bij godsdienst? Geweldig!

tjah, we waren toen bezig over het Nieuwe Testament enzo, en het geeft er een andere kijk op. Het waren absoluut wel de tofste lessen van het jaar


avatar van parvus_flamma

parvus_flamma

  • 96 berichten
  • 161 stemmen

"how much worse can it get? Jehova, jehova, jehova"

meesterlijk...


avatar van Kricky

Kricky

  • 321 berichten
  • 32 stemmen

Normaal hou ik niet zo vab britse humor, maar Monty Python vind ik wel lache, grandioze film. Het is lang geleden dat deze op tv is geweest. Ik zou hem graag weer eens willen zien