• 15.798 nieuwsartikelen
  • 178.264 films
  • 12.223 series
  • 34.000 seizoenen
  • 647.419 acteurs
  • 199.078 gebruikers
  • 9.376.014 stemmen
Avatar
 
banner banner

Wichita (1955)

Western | 81 minuten
3,41 33 stemmen

Genre: Western

Speelduur: 81 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Jacques Tourneur

Met onder meer: Joel McCrea, Vera Miles en Lloyd Bridges

IMDb beoordeling: 6,9 (2.745)

Gesproken taal: Engels

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Wichita

"THE TRUE SAVAGE STORY OF WYATT EARP!"

De legendarische Wyatt Earp probeert in 1874 de orde in het plaatsje Wichita te herstellen. Hij besluit als eerste alle wapens binnen de stadsgrenzen te verbieden, maar of ook daadwerkelijk iedereen zich iets van dit verbod zal aantrekken?

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Wyatt Earp

Laurie McCoy

Gyp Clements

Arthur Whiteside

Morgan Earp

Bat Masterson

Mayor Andrew Hope

Sam McCoy

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Barfly

Barfly

  • 1873 berichten
  • 1749 stemmen

Ik ken McCrea niet zo goed, dit is pas de derde film die ik van hem zie, maar dit is in ieder geval wel een ijzersterke western. Sfeervol en voor een b-western ziet het er allemaal wel erg goed uit met een uitgebreide cast (Lloyd Bridges, Vera Miles en Jack Elam onder andere) ook nog eens. Edgar Buchanan dit maal in een schurkenrol, hetgeen niet al te vaak voorkomt.

En niet te vergeten in een klein rolletje als kassier bij de bank Sam Peckinpah... maar daar kwam ik na afloop pas achter.

De titelsong komt van Tex Ritter en is niet echt opzienbarend, maar brengt je wel in de juiste sfeer.

Het verhaal zelf is onderhoudend en wordt zeer degelijk in beeld gebracht. Dan ook nog eens goed ingevulde bijrollen, tot de kleinste aan toe. Dan toch ook maar een pluim voor McCrea, want die speelt hier een prima rol als Wyatt Earp. Of het historisch gezien enigszins klopt... ik heb er geen idee van en ga het ook niet opzoeken omdat dat mijn mening over de film niet zal veranderen.

Een fijne western die ik graag nog eens ga zien op zijn tijd.

4*


avatar van Collins

Collins

  • 7301 berichten
  • 4312 stemmen

Zo! Dat is even schrikken. De film opent met de titelsong Wichita door Tex Ritter. Ik heb helemaal niks met zingende coboys en vreesde het ergste. Gelukkig is het na twee minuten gedaan en begint de film. En die film beviel goed. De song werd al snel niet meer dan een vage herinnering.

Wichita is een simpele film. Je kijkt naar de heldhaftige protagonist en leeft mee met zijn heldendaden. Het verhaal is heerlijk rechtoe rechtaan en herbergt geen ingewikkelde boodschappen. Na een paar vuist- en vuurgevechten, wat gekonkel en wat romantiek is de film na 81 minuten alweer afgelopen.

Joel McCrea speelt Wyatt Earp als de edelmoedige voorvechter van orde en gezag. Hij doodt alleen als het niet anders kan. McCrea gebruikt geen mimiek, heeft een stoïcijnse uitdrukking en spreekt weinig. Ik vond zijn Earp nogal houterig. Wat meer hartstocht had gemogen.

Vera Miles doet mee. Haar rol stelt niet veel voor. In westerns van deze aard zijn vrouwen blijkbaar enkel decoratief aanwezig. Net goed genoeg om de held te bewonderen. Wel prima rollen voor Lloyd Bridges en Jack Elam als eendimensionale tegenstanders van Earp.

Regisseur Jacques Tourneur maakt een kernachtige western die zich bijna tot het wezenlijke beperkt. Dat is even wennen als je gewend bent om langere films te kijken met meerdere zijplotjes en meer investering in de karakters. Het beviel me goed. Er zijn veel meer films van Joel McCrea met ongeveer dezelfde speelduur, zag ik. Ik ga er zeker enkele van bekijken.