Xing Xing Wang (1977)
Genre: Actie / Sciencefiction
Speelduur: 87 minuten
Alternatieve titels: The Mighty Peking Man / Goliathon / 猩猩王
Oorsprong:
Hongkong
Geregisseerd door: Meng Hua Ho
Met onder meer: Evelyne Kraft
IMDb beoordeling:
5,4 (2.345)
Gesproken taal: Mandarijn
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Xing Xing Wang
"Action... Excitement... Spectacle beyond your wildest dreams!"
Een groep Chinese premiejagers gaat op zoek naar de legendarische Yeti, die zich volgens de legende ergens in het Hymalaya-gebergte zou verschuilen. De meeste leden van de groep haken echter op het laatste nippertje af, en alleen de avontuurlijke Johnny blijft nog over. Johnny gaat dan maar in z'n eentje op pad, en komt het monster zelfs op het spoor. Hij volgt het beest naar zijn grot en ontdekt dat de Yeti een jonge schaarsgeklede jonge vrouw bij zich houdt, die hij heeft geadopteerd nadat haar ouders bij een vliegtuigongeluk om het geleven zijn gekomen.
Externe links
Acteurs en actrices
"Samantha" / Ah Wei
Johnnie Fang / Johnny Chen Zheng Feng
Lu Tien
Chen Shi Yu
Huang Tsui Hua
Lucy
Dr. Ah Long
Dr. Ah Pi, anthropologist
Views Peking Man at stadium
Views Peking Man at stadium
Video's en trailers
Reviews & comments
starbright boy (moderator films)
-
- 22407 berichten
- 5071 stemmen
Deze film was volledig te zien op de nacht van de wansmaak en valt wel in de categorie "zo slecht dat het leuk wordt". Een King Kong rip of met een snufje Tarzan en een beetje Towering Inferno. Met aan het einde een maquette van Hong Kong die volledig aan gruzelementen gaat.
Geinig om te zien, maar wel een lange zit. Ik geef toch de voorkeur aan de verzameling fragmenten en trailers die we ervoor zagen, als je het dan beu bent ga je weer verder met de volgende.
2.5*
Ravenstein
-
- 1524 berichten
- 518 stemmen
Nu beschikbaar op DVD in de Shaw Brothers collectie.
Een film die ik wel eens zou willen zien.
Ravenstein
-
- 1524 berichten
- 518 stemmen
Leuke film, die zoals Starbright Boy al liet weten, af en toe toch redelijk langdradig is.
Voor liefhebbers van slechte films valt hier echter veel plezier aan te beleven (vooral door de slechte speciale effecten,het clichérijke verhaaltje en enkele zeer belachelijke scenes), terwijl langs de andere kant The Mighty Peking Man toch ook gevoelens weet op te wekken.
Ik vond het heel erg wat de lieve Ah Wei (gespeeld door de wondermooie Evelyn Kraft) moest ondergaan. Ze verdiende heel wat beter dan wat die smeerlap van een Danny Lee haar en haar grote aap aandeed. Ik had die kerel zo uit de tv kunnen sleuren om hem een paar kletsen te geven!!
Maar bon, laat ik niet overdrijven, uiteindelijk draait het toch vooral om een man in kostuum (let ook eens op die close-ups van z'n kop. Je zou nachtmerries krijgen van die ogen!) maquettes te zien verbouwen.
En hoewel de miniatuurstad uit de finale er zeer goed uitziet, is dat stuk nu juist ook het saaiere gedeelte van de film. Sensationeel wordt het bijna nooit en het duurt gewoon veel te lang om echt boeiend te blijven.
Onmisbaar in elke "Worst of the Worst"-collectie, al was het maar omdat The Mighty Peking Man ondertussen al een stevige cultfilm geworden is.
Mug
-
- 13981 berichten
- 5969 stemmen
al was het maar omdat The Mighty Peking Man ondertussen al een stevige cultfilm geworden is.
Te 'danken' aan Quentin Tarantino (die de film vertoonde tijdens zijn QT Filmfestival) en De Nacht van de Wansmaak.
Zodoende ken ik ook de titel, en graaide ik zonder na te denken de dvd uit een grabbelton voor 2,50. Waarom niet?
Resultaat: een uitstekende slechte cult-film.
Want wie houdt het niet droog wanneer Evelyne Kraft wordt gebeten door een slang net onder haar lies, waarna Danny Lee met z'n mond op de wond duikt en al zuigend het gif probeert te verwijderen terwijl hij maar bloed en bloed blijft uitspugen. En Kraft blijft maar gillen en kreunen van het genot....ik bedoel de pijn. En wat te denken van de scene waarin iemands onderbeen wordt afgebeten door een tijger. En natuurlijk de liefdesscene gepaard met een of ander soul-nummer uitmondend in horizontale bewegingen onder toeziend (en afkeurend) oog van de aap. En nog veel meer.
Pure foute pret. De opmerkelijke scenes zijn amper te beschrijven. Grootste fiasco is - zoals de anderen al zeiden - dat de film ook veel gaap-momenten kent, waardoor het als geheel niet lekker loopt.
2,5* kan ik hier wel voor kwijt. Aanrader voor fans van foute cultfilms.
robertus65
-
- 1130 berichten
- 0 stemmen
Deze Hongkong versie van King Kong heeft vreselijke special effects, alleen Evelyn Kraft
is de moeite waard om te bekijken.
Reinbo
-
- 70660 berichten
- 0 stemmen
Geweldige monstermovie. Deze voldoet aan alle eisen. Cheesy special effects (van achtergrondprojectie tot miniaturen), schaars geklede dame en veel schade en ontploffingen. Heb me uitstekend vermaakt. Hoort in ieders monstermovie top 10. 
wei
-
- 163 berichten
- 366 stemmen
Een SB remake van King Kong, the Mighty Peking Man en hij komt uit de Himalaya's. Geen metafoor voor slavernij dit keer, maar Chinezen die achter de grote aap aanzitten; een profetische blik op de superioriteit van huidig China.
Nee, dit is een erg leuke B-film en een hoop flauwekul. Film is ook niet eens zo slecht gemaakt vind ik. De special effects zien er weliswaar erg nep uit, maar zijn in elk geval wel creatief gedaan. Zie ook veel enthousiasme in de film terug. Vooral het eerste uur was geweldige pret, daarna had ik het wel een beetje gezien. Waarschijnlijk meer een film om in gezelschap te zien.
asheng
-
- 140 berichten
- 158 stemmen
een film die je niet al te serieus moet nemen natuurlijk. een lekkere foute film, in een positieve zin. de meeste dingen zijn al hierboven verteld. dus dat is dubbelop...soms idd een lange zit en na de eerste helft wel een beetje gezien. maar wel weer boeiend genoeg om toch af te kijken. prachtig om met paar jongens in een melige bui en een potje bier te bekijken.
BlueJudaskiss (moderator films)
-
- 11900 berichten
- 5309 stemmen
De eerste helft vond ik dat het vooral nog een degelijke old school studiofilm is, vanaf het moment dat de aap in de stad belandt werd het alleen maar saai. Maar grappig om gezien te hebben. 2,5*
Mochizuki Rokuro
-
- 18942 berichten
- 16349 stemmen
Ik ben wel wat gewend aan foute Fifties-SF en TOHO-monsters, maar dit was toch wel grensverleggend verschrikkelijk. Leuk verschrikkelijk meestentijds al is er naast alle onlogica en bordkartonnen avontuur ook inderdaad veel tijd of eindeloos uitgesponnen scenario spanning die -u raadt het al- eerder kwaad dan goed doet.
De meest opzienbarende momenten zijn door Mug wel aangehaald met de slang, de tijger, en rollebollen tussen het fruit. Het perfect Cantonees van onze Brooke Shields of is het Daryl Hannah avant-la-lettre (vergelijkingen met Fay Wray en zelfs Jessica Lange zijn zelfs hier uit den boze) is wellicht nog het meest hilarisch. Leuk dat de blanke Amerikanen (ook in accentloos Cantonees) die gecast zijn de slechteriken zijn en niet te vertrouwen blijken.
En dan gewoon een DVD release en met veel tamtam- QT op de hoes als Godfather, ontdekker en pleitbezorger (zelfs de originele remake is vergeten ...(!)) terwijl het niveau door iedere amateur kan worden overstegen. Grappig.
DVD-T
-
- 15565 berichten
- 3123 stemmen
Gojira meets King Kong, dat is de korte omschrijving van The Mighty Peking Man.
Zo slecht dat het gewoon erg leuk wordt.Heerlijke crappy effecten, en dan doel ik vooral op de background photgraphie.De verwoesting van Hong Kong zag er erg leuk uit, maar je ziet duidelijk dat het miniaturen zijn.Niet dat dat veel uitmaakt, want het geheel is erg vermakelijk.De soundtrack met af en toe wat funky soul nummers is ook al zo heerlijk fout.Tel daarbij het niet heel hoogstaande acteerwerk op en je hebt gewwoon een fijne anderhalf uur.En dat einde..........foei.In het begin dacht ik echt in wat voor film ben ik nu beland, maar naarmate het vorderd wordt het leuker en leuker.De scènes in de jungle zijn erg mooi gedaan.En dat worstelen met die tijger, erg stoer gewoon.I love it.
3.5*
kirk douglas
-
- 496 berichten
- 1538 stemmen
een film in de stijl van de vroegere godzilla-films.
alles wat benodigd is is ook terplaatse: slechte acteurs/ miniatuur sets/ een man in een apenpak.
desondanks begint de film al snel te vervelen.
Biosguru
-
- 1557 berichten
- 5096 stemmen
Hebben ze nu bij het afscheid van de Jaguar in het bos, die jaguar zijn mond dichtgenaaid of zie ik dat verkeerd? Oh ja nog meer zegeningen uit het Blu Ray tijdperk, iemand al opgevallen dat die kat het dansje met de dame net iets te leuk vindt? ai, ai, ai
Metalfist
-
- 12407 berichten
- 3964 stemmen
King Kong goes Shaw Brothers
Ik ben altijd wel fan van dit soort monsterfilms. Het is een genre dat jammer genoeg niet zo makkelijk te vinden is, of de prijs ligt veel te hoog, maar The Mighty Peking Man had sowieso mijn aandacht getrokken omdat het een productie van de Shaw Brothers is. Een legendarische maatschappij die menig kungfu film op ons heeft losgelaten en dit is één van de meer afwijkende films in hun oeuvre. Had er in ieder geval wel zin in en hoe kun je een vakantie beter starten dan met een ouderwetse monsterfilm.
De originele King Kong film uit 1933 vond ik in ieder geval één van de beste in het genre. Naar het schijnt besloten de Shaw broertjes in te spelen op de remake van King Kong uit 1976 en gelukkig hebben ze er voor gekozen om geen straight forward remake te maken, maar meer een herinterpretatie. Vind het in ieder geval wel een leuk idee dat de jonge deerne in nood eigenlijk beste vriendjes is met de uit de kluiten gewassen aap. Verder natuurlijk een paar heerlijk verkeerde scènes (onder andere Ah Wei en Zhengfeng die wat liggen te rollebollen terwijl de aap nogal afkeurend toekijkt) en uiteraard foute effecten. Klinkt allemaal erg leuk, maar het is jammer dat de film op het einde nogal begint te slepen. Altijd leuk als zo'n man in een monsterpak een miniatuurstad naar de filistijnen helpt, maar het blijft maar duren zonder dat er echt iets bijzonders gebeurt.
Dit soort films heeft natuurlijk alle baat bij een knappe jonkvrouw in nood en met Evelyne Kraft is daar een goede keuze in gemaakt. Bijzonder eigenlijk dat ze als Zwitserse een contract met de studio heeft kunnen versieren, ze heeft ook nog meegedaan in Deadly Angels uit hetzelfde jaar als deze Mighty Peking Man, maar ze past hier perfect. Overduidelijk gecast voor haar looks uiteraard, die bikini laat ook weinig aan de verbeelding over, maar het stoort niet. Rest van de cast is perfect inwisselbaar maar toch nog even een vermelding voor de man in het pak. Afgaande op de gekwelde ogen die de aap teistert moet die geen gemakkelijke rol hebben gehad.
Veel green screen gedoe en miniatuur en dat werkt nog altijd het beste vind ik. Blijf ik bijzonder charmant vinden en met Kraft heb je een uitstekende lead. Interessant om eens een alternatieve King Kong te zien, maar het einde had best wat ingekort mogen worden. Daardoor ook net geen 3.5* maar het scheelt niet veel.
3*
Phantasm
-
- 7586 berichten
- 7495 stemmen
Een soort remake van de eerdere King Kong films, kijkt verder wel lekker weg, al weet je meestal het einde wel.
PEN15
-
- 1281 berichten
- 637 stemmen
Teveel lovende woorden voor een amateuristische King Yeti Kong in the Fragrant Harbour. Dat er niks nieuws wordt geprobeerd neem ik ze erg kwalijk. Beetje voor de ∞ keer copy&paste betekent dat het allemaal gedroomd kan worden. Muv Samantha's dood. Dat dit lekker wegkijkt (even in moviemeterjargon) moet niemand geloven. Die oerwoudscenes met die voormalig Zwitserse hottie waren zo slaapverwekkend dat ze die slechte muziek gebruikt moeten hebben zodat je wakker blijft. Ik begrijp dat dit alleen wat is voor echte (cheesy) monstermoviefans of liefhebbers van King Kong. Zelfs dan raad ik aan om je kostbare levensuren te sparen voor Skull Island..
Woland
-
- 4796 berichten
- 3817 stemmen
Prima vermaakt met The Mighty Peking Man, maar laten we eerlijk zijn: dit is puur Nacht van de Wansmaak materiaal. Shaw Brothers is voornamelijk bekend van hun kung fu films, maar onze Hong Kongse vrienden hebben ook wel wat gebeund in andere genres. Dit is een directe kopie van King Kong met een paar minieme snufjes Tarzan, die alleen in kleine details verschilt inclusief een extra romantisch zijplotje. En toch zitten er best wel wat trage scenes in. Hoe dan ook, het is vermakelijk als je liefhebber bent van wat cult - en deze film zit er vol mee. Hondsberoerde special effects, een man in een gorillapak, speelgoedautootjes die door maquettes rijden, slechte acteurs, prachtige scenes zoals bijvoorbeeld het romantische intermezzo inclusief tijger, een blondine die een film lang in een soort van jungle-bikini rondloopt (en die op de een of andere manier vloeiend chinees heeft geleerd van die aap), het zit er allemaal in. Goed is het verre van, maar voor een kort filmpje was hier best van te genieten, op een zo-slecht-dat-het-weer-goed-wordt manier. Maar het had niet langer moeten duren.
Noodless
-
- 10042 berichten
- 6178 stemmen
The Mighty Peking Man is pure pulp van de bovenste lade en is een soort Aziatische C-versie van de film King Kong.
Veel elementen zie je van de klassieker wel eens terug komen, soms wel anders aangepakt en vooral duffer uitgewerkt. Soms hilarisch, soms echt belachelijk. Maar vervelen doe je niet want er valt genoeg te beleven. Een pluspunt zijn de mooie natuurlocaties. De mooie Zwitserse Evelyne Kraft die bijna de hele film in een weinig verbeelde bikini rond loopt, is voor het oog ook wel een pluspuntje. In Casa d'appuntamento (1972) speelt ze ook een rolletje. Ach, een vijfje kan er nog wel van af. 5/10
Het laatste nieuws

'The Lost City' met Daniel Radcliffe morgen te zien op televisie

Wat zijn de beste releases van deze week? Alle nieuwe films en series op streaming

Netflix-kijkers reageren op 'Kidnapped: Elizabeth Smart': 'Moeilijk om naar te kijken'

Waargebeurde oorlogsfilm 'The Endless Trench' is een verscholen pareltje op Netflix
Bekijk ook

Rurôni Kenshin: Sai Shûshô - The Final
Actie / Avontuur, 2021
6 reacties

Long Weekend
Horror, 1978
11 reacties

Grand Theft Auto
Komedie / Roadmovie, 1977
24 reacties

Sorceress
Actie / Fantasy, 1982
7 reacties

Konga
Actie / Sciencefiction, 1961
4 reacties
Gerelateerde tags
gorillaexploitatiehong kongprehistoric adventuregiant apejungle girlknockoffcaveman king kongtokusatsu
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.




