• 15.829 nieuwsartikelen
  • 178.409 films
  • 12.229 series
  • 34.010 seizoenen
  • 647.702 acteurs
  • 199.117 gebruikers
  • 9.378.495 stemmen
Avatar
 
banner banner

Tonka (1958)

Avontuur / Western | 97 minuten
3,29 14 stemmen

Genre: Avontuur / Western

Speelduur: 97 minuten

Alternatieve titel: A Horse Named Comanche

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Lewis R. Foster

Met onder meer: Sal Mineo, Philip Carey en Jerome Courtland

IMDb beoordeling: 6,2 (561)

Gesproken taal: Duits en Engels

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Tonka

"The untold story behind the West's strangest legend!"

White Bull is een jonge, onervaren Sioux-indiaan en dus heel trots wanneer het hem eindelijk lukt een wilde hengst te vangen en te temmen. Hij moet hem echter afstaan aan Yellow Bull die zo slecht met het dier omgaat, dat White Bull besluit hem vrij te laten. Zo komt de hengst terecht bij een cavalerist die hem Comanche noemt en hem inzet tijdens de bloedige slag bij Little Big Horn. Terwijl de soldaten bij bosjes sneuvelen, komt het tot een weerzien tussen White Bull en zijn geliefde paard.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

White Bull

Captain Myles Keogh

Lieutenant Henry Nowlan

Yellow Bull

Prairie Flower

General George Armstrong Custer

Strong Bear

Captain Benteen

General Alfred Howe Terry

Chief Sitting Bull

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Barfly

Barfly

  • 1873 berichten
  • 1749 stemmen

Voor mij staan of vallen dit soort 'lieve' films met de acteerprestaties en of de sentimentele momenten niet al te opzichtig worden doorgedrukt.

Dat valt in deze film best mee, maar natuurlijk is het wel een Walt Disney-film. Het hele verhaal tekent zich makkelijk uit, maar ik heb me er prima vermaakt.

In films wordt de rol van Custer in de geschiedenis nogal eens verschillend benaderd, maar deze film laat er geen onduidelijkheid over bestaan: Custer is hier een indianenhatende generaal met weinig verstand van oorlogsvoering tegen indianen, zo makkelijk laat hij zich hier in de val lopen.

Daarbij moet ik wel zeggen dat de aandacht van de film is gericht op de vriendschap tussen indiaan, paard en blanke en dat er eigenijk helemaal geen oprechte ruimte wordt gemaakt voor de slag bij de Little Big Horn. Die slag is slechts een marginale opmaat naar het voorspelbare, maar aardige einde.