• 15.814 nieuwsartikelen
  • 178.383 films
  • 12.228 series
  • 34.008 seizoenen
  • 647.649 acteurs
  • 199.107 gebruikers
  • 9.378.061 stemmen
Avatar
 
banner banner

Buddy (2003)

Drama / Komedie | 100 minuten
3,51 63 stemmen

Genre: Drama / Komedie

Speelduur: 100 minuten

Oorsprong: Noorwegen

Geregisseerd door: Morten Tyldum

Met onder meer: Nicolai Cleve Broch, Aksel Hennie en Anders Baasmo Christiansen

IMDb beoordeling: 6,8 (4.846)

Gesproken taal: Noors

Releasedatum: 1 september 2005

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Buddy

Kristoffer is een onbezorgde twintiger, maar als zijn vriendin Elisabeth hem dumpt voor haar baas, stort zijn wereld in. Op een dag komen een paar van zijn videodagboeken puur toevallig bij de producer van de populaire praatshow Karsten Tonight terecht. Een paar weken later is Kristoffers leven tv-amusement geworden. De mensen zijn dol op de avonturen in zijn leefgemeenschap in Tøyen: zijn verwrongen zicht op zijn omgeving, zijn gekke vriend Geir, en de eigenaardige webdesigner Stig Inge, die de voorbije twee jaar geen voet meer buiten het winkelcentrum in Tøyen heeft gezet. Maar, je leven te grabbel gooien op de nationale televisie heeft een prijskaartje. Terwijl er voor Kristoffer een schitterende toekomst openligt in de tv-business, beginnen zijn vrienden onder de toestand te lijden.

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Filmkriebel

Filmkriebel

  • 9970 berichten
  • 4657 stemmen

Relatiedrama/komedie voor jonge volwassenen die makkelijk aanslaat dank zij gedreven, fris acteerwerk en een intelligent script. Waar Amerikaanse tienerfilms vaak zeer infantiel zijn, kan dit hier niet gezegd worden. De jongeren hier gedragen zich meer volwassen en trekken lessen uit de flaters die ze begaan en ze staan wat wijzer in het leven. Feelgood is het allemaal wel; de film heeft een flinke zweem pure romantiek over zich en alles draait voor iedereen goed uit op het einde . Dat maakt de film dan toch weer iets minder "to the ground". Minpunt : het wereldje uit de film beperkt zich tot de personages die gevolgd worden, waardoor het overkomt dat die niks van familie en andere vrienden hebben. Ruime voldoende voor "Buddy".


avatar van Robi

Robi

  • 2528 berichten
  • 2526 stemmen

Bij de openingstitels begin ik al te twijfelen of dit eigenlijk wel een film is die ik wil gaan zien. Een film over twee jongens die "jackass"-achtige filmpjes maken. De film is heel oppervlakkig en flauw. En zo gaat het nog wel even door. Pas halverwege begint er eindelijk een beetje van de oh zo noodzakelijke diepgang in het verhaal te komen. Maar dan nog is het allemaal erg gekunsteld en clichématig. Eigenlijk pas bij de aftiteling ben ik zover dat ik denk, dat het toch eigenlijk uiteindelijk best een sympathiek filmpje was. Misschien moet ik hem ter zijner tijd, nu ik hem een keer gezien heb, nog maar eens bekijken en dan eens kijken of ik hem toch geen hogere waardering ga geven.