• 15.798 nieuwsartikelen
  • 178.256 films
  • 12.223 series
  • 34.000 seizoenen
  • 647.417 acteurs
  • 199.077 gebruikers
  • 9.375.867 stemmen
Avatar
 
banner banner

Witness (1985)

Thriller / Romantiek | 112 minuten
3,47 994 stemmen

Genre: Thriller / Romantiek

Speelduur: 112 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Peter Weir

Met onder meer: Harrison Ford, Kelly McGillis en Lukas Haas

IMDb beoordeling: 7,3 (112.731)

Gesproken taal: Duits en Engels

Releasedatum: 23 mei 1985

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Witness

"A big city cop. A small country boy. They have nothing in common... but a murder."

Samuel Lap is een jongetje uit de Amish-groepering die getuige is van een moord wanneer hij met zijn moeder Rachel reist. De politieman John Book gaat undercover in de Amish-samenleving wanneer de moordenaars het op de jongen gemunt hebben. Book moet zich helemaal inleven in deze voor hem onbekende levensstijl en hij ontwikkelt gevoelens voor Rachel.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Alle Media

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van gmx

gmx

  • 1034 berichten
  • 778 stemmen

Matige film. Acteerwerk van de meeste acteurs is matig tot ronduit slecht (het jochie), waardoor het verhaal sowieso al enorm in moet boeten aan geloofwaardigheid. Uitzondering hierop is Ford, die een aardige rol neerzet.

Als thriller is deze film sowieso mislukt, aangezien 90% van de film gewoon niet spannend is. Qua romantiek is het mijn inziens nog triester gesteld, er is nergens echt voelbare spanning tussen de hoofdrolspelers. Prachtige vrouw voor het oog natuurlijk, Kelly McGillis, maar als dat het enige is, dan blijft het een goedkope poging om te scoren. Vervolgens is het verhaal op nogal wat punten compleet ongeloofwaardig en dan is 2.5 * toch echt het absoluut maximaal haalbare mijn inziens. Dit krijgt ie dan ook omdat het allemaal wel prettig wegkijkt en de film wonder boven wonder, met alle hierboven beschreven zwaktes, toch best vermakelijk is.

2.5 *


avatar van The Last

The Last

  • 7169 berichten
  • 0 stemmen

basketballerke schreef:

Verbaas me een beetje over de lage score. Is toch wel een zeer sterke film, bevat veel. Harrison Ford heb ik altijd een geweldig acteur gevonden, hier laat hij dan ook een geweldige prestatie zien, zo niet misschien wel zijn beste. Een paar scènes mogen zeer spannend genoemd worden, zoniet de spannendste ooit. Daarnaast vind ik ook een enorm pluspunt dat het niet een standaard sentimenteel verloop krijgt. Wat dat betreft sluit ik me aan bij The One Ring.

Wat me nu van de volle laag afhoudt is dat ik hem wat traag vond op momenten. Maar ik heb een sterk gevoel dat na herziening hier best wel eens een 5 sterren film in zou kunnen zitten. Voor nu dus een hele dikke 4,5*.

Ja, daar verbaas ik mij ook over. Ik vond het een ijzersterke film, met een briljant acterende Ford ( misschien wel 1 van zijn beste rollen? ). Maar vooral het verhaal was zeer goed. Maar hoop toch dat de score van deze film omhoog gaat, want deze was echt een goeie.

Ruim 4 sterren.


avatar van klute89

klute89

  • 3649 berichten
  • 0 stemmen

Zeer spannende thriller en goed acterende Harisson Ford, super! 4*


avatar van klute89

klute89

  • 3649 berichten
  • 0 stemmen

Ik heb Witness vandaag nog maar eens bekeken , en wat mij op viel waren de lange shots vooral aan het begin van de film, de film werkt ook op een rustig tempo, en heeft zo veel sfeer en geeft je ook zo de tijd om het fantastische landschap en Amish gemeenschap als het ware te ontdekken. De muziek werkt trouwens ook goed mee aan de sfeer die gecreëerd word in de film. 4*


avatar van klute89

klute89

  • 3649 berichten
  • 0 stemmen

Ook hier weer weinig berichten, man! En dit is nog wel zo een mooie film!

Ik verhoog trouwens ook m'n stem naar 4,5*


avatar van Silvio Dante

Silvio Dante

  • 2943 berichten
  • 2153 stemmen

Doodsimpele politiefilm waarin Ford onderduikt bij Amish-mensen. That's it. Vanwaar dat gemiddelde? 2.0*


avatar van klute89

klute89

  • 3649 berichten
  • 0 stemmen

Silvio Dante schreef:

Doodsimpele politiefilm waarin Ford onderduikt bij Amish-mensen. That's it. Vanwaar dat gemiddelde? 2.0*

Doodsimpel kan toch ook mooi en goed zijn? Of niet soms.


avatar van The Last

The Last

  • 7169 berichten
  • 0 stemmen

Precies! Maar zo doodsimpel was het nou ook weer niet..


avatar van klute89

klute89

  • 3649 berichten
  • 0 stemmen

The Last schreef:

Precies! Maar zo doodsimpel was het nou ook weer niet..

Daar heb je ook weer gelijk in


avatar van gauke

gauke

  • 9852 berichten
  • 13069 stemmen

Voor de vijfde maal deze film gezien en ik blijf 'm gewoon prachtig vinden.


avatar van klute89

klute89

  • 3649 berichten
  • 0 stemmen

gauke schreef:

Voor de vijfde maal deze film gezien en ik blijf 'm gewoon prachtig vinden.

dat vind ik mooi


avatar van Boenga

Boenga

  • 2628 berichten
  • 1532 stemmen

Silvio Dante schreef:

Doodsimpele politiefilm waarin Ford onderduikt bij Amish-mensen. That's it. Vanwaar dat gemiddelde? 2.0*

Misschien is het wel zo dat in dit soort 'doodsimpele' films de kwaliteiten van een acteur duidelijk worden? Ik vind Harrison Ford hoe dan ook een uitstekende acteur; hier vind ik 'm op z'n allerbest!


avatar van klute89

klute89

  • 3649 berichten
  • 0 stemmen

hier vind ik 'm op z'n allerbest!

Dat is zeker zo , maar hij is ook erg goed in Frantic.


avatar van Albus Dumbledore

Albus Dumbledore

  • 2041 berichten
  • 884 stemmen

Het was een leuke zeer goed geacteerde film. Ik vond het niets bijzonders ofzo, maar leuk om een keer te kijken. De amisch was leuk in beeld gebracht, maar op den duur begon het toch wel te vervelen en snakte ik naar wat meer actie. Die je gelukkig uiteindelijk ook kreeg.

Dus, leuke film voor een keer, niets bijzonders ofzo.

Ik kom uit op een 3,54 - dus een 3,5.


avatar van The One Ring

The One Ring

  • 29974 berichten
  • 4109 stemmen

Albus Dumbledore schreef:

maar op den duur begon het toch wel te vervelen en snakte ik naar wat meer actie.

Het mooie aan deze film vind ik juist dat de film op de eerste plaats gaat over de mensen die erin rondlopen, de manier van leven die bij deze mensen hoort en de contrasten tussen hen, maar dat de film tegelijkertijd een ook werkt als thriller. Meer actie zou de film stukken onevenwichtiger en meer standaard hebben gemaakt.


avatar van The Last

The Last

  • 7169 berichten
  • 0 stemmen

@ Albus Dumbledore: Als ik jou top 10 zo bekijk, vind ik die 3,5 van jou nog een hoge beoordeling.


avatar van Gert P

Gert P

  • 280 berichten
  • 1777 stemmen

Super mooie film en ben blij dat ik nu de SE versie heb met opgeknapte film beelden.


avatar van The Last

The Last

  • 7169 berichten
  • 0 stemmen

Morgen op tv, kijken die hap! Aanrader. Vooral als je Ford eens in een andere rol wilt zien.


avatar van Donkerwoud

Donkerwoud

  • 8671 berichten
  • 3944 stemmen

Erg aangename thriller, met een glansrol voor Harrison Ford. Het is ook eens leuk om de amish in een iets ander daglicht te zien dat de gekke mongooltjes die je normaal ziet. Deze titel weet een spannend verhaal te koppelen aan een mooi, respectvol beeld van deze eigenzinnige subcultuur.


avatar van Gert P

Gert P

  • 280 berichten
  • 1777 stemmen

The Last schreef:

Morgen op tv, kijken die hap! Aanrader. Vooral als je Ford eens in een andere rol wilt zien.

Films op tv kijken is wel het laatste dat ik doe, vooral op de commercielen.

15 minuten film 8 minuten reklame en dan og in stereo en vaak 4:3.

nee hoor gewoon op dvd, trouwens het beeld is op de SE versie duidelijk verbeterd.


avatar van The Last

The Last

  • 7169 berichten
  • 0 stemmen

Klopt, maar ik bedoelde het meer als introductie. Dan kun je 'm later (als je 'm goed vind) op DVD kopen. Heb ik ook gedaan.


avatar van wiebew

wiebew

  • 40 berichten
  • 112 stemmen

Albus Dumbledore schreef:

Ik kom uit op een 3,54 - dus een 3,5.

Waarom zou je uitkomen op een 3,54... Ik bedoel, waarom die 0,04 extra... Maargoed...

Ik heb 'm een paar jaar geleden al eens gezien en vond 'm toen heel goed. In eerste instantie was ik niet van plan die film te kijken, maar viel er in en erg leuk dus. Had toen dus wel een stukje gemist, dus ga 'm even opnemen en eens opnieuw bekijken.


avatar van klute89

klute89

  • 3649 berichten
  • 0 stemmen

Ik ga hem vanavond zeker weer kijken, ik heb namelijk de dvd tijdelijk uit geleend. Wie weet gaat m'n stem wel naar de 5*


avatar van The Last

The Last

  • 7169 berichten
  • 0 stemmen

En dan in je top 10.


avatar van klute89

klute89

  • 3649 berichten
  • 0 stemmen

Wie weet, wie weet


avatar van Leland Palmer

Leland Palmer

  • 23785 berichten
  • 4896 stemmen

Behoorlijke tegenvaller. Een thriller is deze film wat mij betreft nooit niet te noemen, want spannend word de film gewoon niet. We worden constant in een sloom tempo meegenomen en een hoogtepunt bereikt de film nooit. Kelly McGillis ziet er goed uit, maar weet niet te overtuigen. Harrison Ford doet het redelijk, maar het samenspel met Gillis wil maar niet lukken. Totaal geen chemie en de scenes waarin ze samen het scherm delen zijn soms behoorlijk ongeloofwaardig. En deze ongeloofwaardige momenten zijn meer te vinden.

Dat hele Amish gedoe werd op een gegeven moment ook wat saai en droeg niks bij aan het verhaal. De muziek van Jarre is in het begin nog wel leuk, maar later in de film leek het een aantal keer of we in een aflevering van Bassie en Adriaan terecht waren gekomen. Totaal geen gepaste muziek. Ondanks dit allemaal heb ik me nooit echt geërgerd en keek de film nog wel leuk weg, maar meer dan 2,5* ga ik deze film niet geven. Had meer verwacht door het hoge gemiddelde...


avatar van Spetie

Spetie

  • 38871 berichten
  • 8156 stemmen

Aardig filmpje, maar niet veel meer dan dat. Ford speelt sterk en zet voor zijn doen eens een ander soort rol neer, die gewoon goed te noemen is. Het verhaal is echter vrij standaard, alleen komt nu het leven van en bij het Amish-volk goed naar voren. Dat is ook hetgene waar deze film zich vooral op focust. Sommige zaken daarin zijn best aardig zoals de omgang en het wederzijds respect tussen Ford en het Amishvolk, maar op den duur werd het meer van hetzelfde en een beetje langdradig.

3,0*


avatar van Rodehaan

Rodehaan

  • 221 berichten
  • 13 stemmen

De jeugd van tegenwoordig vind alles sloom en saai ,

en ja het is geen hans zimmer muziek van boem boem bam,

maar de muziek is van Maurice Jarre ( de vader van JMJ ).

Witness is gewoon een prima thriller met een mooi verhaal


avatar van The Last

The Last

  • 7169 berichten
  • 0 stemmen

Spetie schreef:

Het verhaal is echter vrij standaard

Aardig en respectabele kritiek. Alleen bovenstaand opmerking zat me even niet lekker, aangezien het scenario toch vrij origineel is hoor. Dan ben ik benieuwd of jij een film kent waarin de elementen drama, romantiek en copthriller worden gecombineerd met de Amish samenleving.


avatar van Spetie

Spetie

  • 38871 berichten
  • 8156 stemmen

Rodehaan schreef:

De jeugd van tegenwoordig vind alles sloom en saai ,

en ja het is geen hans zimmer muziek van boem boem bam,

maar de muziek is van Maurice Jarre ( de vader van JMJ ).

Witness is gewoon een prima thriller met een mooi verhaal

Wie heeft het over Hans Zimmer? Sunrise, The Straight Story, Judgement at Nuremberg om er maar een paar te noemen zijn ook hele trage films en die blijven boeiend. Ik vond de film richting het einde gewoon meer van hetzelfde hebben. Dus kom niet met zo'n onzin opmerking over jeugd en muziek aanzetten.