• 154.133 films
  • 9.100 series
  • 27.183 seizoenen
  • 602.527 acteurs
  • 338.788 gebruikers
  • 8.706.694 stemmen
Avatar
 
banner banner

Harley Davidson and the Marlboro Man (1991)

Actie | 98 minuten
2,86 554 stemmen

Genre: Actie

Speelduur: 98 minuten

Alternatieve titel: Harley Davidson & the Marlboro Man

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Simon Wincer

Met onder meer: Mickey Rourke, Don Johnson en Chelsea Field

IMDb beoordeling: 6,1 (21.027)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 29 november 1991

  • On Demand:

  • Pathé Thuis Bekijk via Pathé Thuis
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Amazon Prime Niet beschikbaar op Amazon Prime
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane
  • Claim tot 100 euro bonus bij Jacks.nl

    Heb je nog geen account bij Jacks.nl? Dan wordt in samenwerking met MovieMeter je eerste storting verdubbeld tot 100 euro! Jacks Claim je welkomstbonus van €100,- bij Jacks.nl
  • Wat kost gokken jou? Stop op tijd, 18+

Plot Harley Davidson and the Marlboro Man

"Who says there are no more heroes?"

De stoere biker Harley en zijn cowboyvriend Marlboro ontdekken dat een goede vriend zijn bar zal verliezen aan de baas van een corrupte bank. Harley en Marlboro beroven daarom de corrupte bank, maar komen in plaats van geld in het bezit van een nieuwe drug. Nu worden ze achternagezeten door de bankiers en door de drugsbazen.

logo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimage

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Harley Davidson

Robert Lee Anderson / The Marlboro Man

Virginia Slim

Chance Wilder

Reviews & comments


Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van DVD-T

DVD-T

  • 15324 berichten
  • 2751 stemmen

Blijft toch een heerlijk filmpje.

Verhaal is opzich best simpel. Maar meer is er ook niet nodig voor dit soort films. Was nog het meest verbaasd over de acteerprestaties. Voor een film als dit toch uitzonderlijk goed. Vooral Rourke en Johnson zijn erg goed op dreef en hebben toch wel een goede chemie om een duo te vormen. En wat was Sizemore hier nog slank. Actiescènes zijn erg vermakelijk en nemen je toch wel mee in de luchtige sfeer van de film.


avatar van DragQueen

DragQueen

  • 3070 berichten
  • 3504 stemmen

Heerlijke Roadmovie-Buddymovie, waarin prima geacteerd wordt door Johnson en Rourke. Ze delen een goede chemie, en zorgen voor de nodige grappige one liners. Verder een goed uitgevoerd, en luchtig verhaal. Dat nergens gaat vervelen. 3,5 Ster.


avatar van Number23

Number23

  • 8025 berichten
  • 4619 stemmen

Deze film kan je vergelijken met een flinke portie Chinees eten. Het gaat er zeer makkelijk in, maar moet er ook weer zeer snel uit. Eentje zonder hoogte- of dieptepunten en een inwisselbaar verhaal, vlakke personages en een niet heel erg dreigende schurk.

Rourke en Johnson zijn wel een vermakelijk duo en Baldwin hoeft eigenlijk niet veel te doen om als badguy te overtuigen. Williams wordt op de DVD wel erg naar boven gepusht, ze zingt alleen een beetje. Verder heeft ze 2 regels tekst, ook Carrere is alleen eye-candy.

Maar dus niet teveel woorden aan vuil maken, vechtscenes zijn aardig en de speelduur perfect.


avatar van John Milton

John Milton

  • 19431 berichten
  • 10616 stemmen

5,6 op IMDb maar ik moet ook een 7 geven, ik geniet er teveel van, hoe bout het ook moge wezen

heb hem sinds hij uitkwam om de 3 of 4 jaar herkeken en ik blijf er gek genoeg van genieten....


avatar van SENGOK

SENGOK

  • 156 berichten
  • 0 stemmen

Rourke en Johnson zijn een geweldig duo en verder ook veel stoere actie + heerlijke dialogen + mooie muziek + prachtige motors. Voor mij de ultieme buddy-movie.


avatar van Bijdevaate11

Bijdevaate11

  • 172 berichten
  • 2607 stemmen

Number23 schreef:

Deze film kan je vergelijken met een flinke portie Chinees eten. Het gaat er zeer makkelijk in, maar moet er ook weer zeer snel uit.

Amen;)


avatar van Fryce

Fryce

  • 1080 berichten
  • 2025 stemmen

Was lang geleden dat ik deze heb gezien. Vroeger een film die ik erg kon waarderen, nu ook nog leuk.


avatar van scorsese

scorsese

  • 11044 berichten
  • 9783 stemmen

Redelijke film waarin twee vrienden een geldtransport beroven om zo hun favoriete bar in geldnood te redden. Een typische jaren '80 actievolle buddy-movie (ook al is ie dan uit 1991). Aardige actie-scenes en een aantal vermakelijke dialogen. Mickey Rourke en Don Johnson zijn leuk gecast in de titelrollen.


avatar van HALVE TAMME.

HALVE TAMME. (moderator series)

  • 13307 berichten
  • 1115 stemmen

avatar van jankiebold

jankiebold

  • 45 berichten
  • 59 stemmen

BLIJFT EEN TOPKLASSE FILM........HEEEEERLIJK


avatar van Theunissen

Theunissen

  • 10714 berichten
  • 5232 stemmen

Deze eenvoudige Actie film heb ik vroeger in de begin jaren 90 gezien (destijds gehuurd op VHS-band in een Videotheek, over nostalgie gesproken) en eerlijk gezegd kon ik me er nog weinig van herinneren, buiten dat ik het toen een vermakelijke film vond. Sindsdien heb ik hem ook niet meer gezien en dat ondanks hij een aantal keren op de televisie is geweest. Omdat de televisiezender "Film 1" hem nu opnieuw uitzendt, heb ik hem zonet maar eens herzien en ik moet zeggen dat ik me er nog steeds goed mee vermaakt heb en dat ondanks het eenvoudige, clichematige en voorspelbare verhaal.

In dit verhaal draait het om de stoere biker Harley Davidson en de coole cowboy Marlboro Man, die goed bevriend zijn met elkaar en die ontdekken dat een goede oude vriend van hun op het punt staat om zijn bar "Rock 'n Roll", waar Harley en Marlboro min of meer zijn opgegroeid, te verliezen aan de baas (Chance Wilder) van een corrupte bank met de naam "Great Trust Bank", die er een wolkenkrabber wilt bouwen. Om de bar voor vijf jaren te behouden moet er 2,5 miljoen dollar betaald worden (in de afgelopen jaren was de huur steeds maar 300 dollar per maand) en dat is natuurlijk niet realistisch. Harley en Marlboro komen dan op het idee om de corrupte bank te gaan beroven, maar i.p.v. geld komen ze in het bezit van een nieuwe drug en staat hun leven en dat van iedereen in de bar op het spel, omdat ze nu achternagezeten worden door de bankiers en de drugsbazen.

Hoewel het eenvoudige verhaal weinig voorstelt weet het verhaal wel te vermaken en zit er ook de nodige droge humor en actie (o.a. bij de overval van een geldwagen) in en ook met de luchtige sfeer zit het wel goed. De actie bestaat wel vooral uit pief poef paf schiet actie en die is eerlijk gezegd weinig bijzonder. Het verhaal begint leuk (inclusief de muziek "Wanted Dead Or Alive" van de rockband Bon Jovi) met de introductie van Harley Davidson die de helpende hand biedt bij een overval in een tankstation en dit geldt ook voor de leuke introductie van de Marlboro Man tijdens een poolbiljart spel met een Indiaan, met geld als weddenschap (loopt natuurlijk uit op een gevecht). Tijdens beide introducties is er ook wat bloot te bewonderen van Mitzi Martin (die poedelnaakt in het bed van Harley Davidson ligt) en Bobbie Tyler (die een stripster is in de bar, waar ook het poolbiljart spel wordt gespeeld) en dat zag er best fraai uit. Visueel zag het er ook allemaal niet onaardig uit en vooral de scenes op het militaire vliegtuigkerkhof mochten er wezen. Daar speelt zich ook voor een gedeelte het einde van het verhaal af en het einde was best aardig. Omdat de film maar 90 minuten duurt, kijkt deze film zich vanaf de eerste tot de laatste minuut lekker weg en verveelt hij eigenlijk nergens.

De cast doet het best leuk en vooral natuurlijk de twee hoofdrolspelers Mickey Rourke (in de rol van Harley Davidson, die continue rondloopt in een motorpak) en Don Johnson (in de rol van Marlboro Man die regelmatig een sigaret opsteekt, uiteraard van het merk "Marlboro", en die continue rondloopt met een cowboyhoed). Hun dialogen onderling waren regelmatig grappig (o.a. m.b.t. de manier van het overhalen van de trekker van een revolver). Daniel Baldwin in de rol van slechterik Alexander, die continue samen met een viertal andere kameraden rondloopt met een zwart kogelwerend pak (in de vorm van lange jassen) en die jagen op Harley Davidson en de Marlboro Man, deed het best verdienstelijk. Tom Sizemore in de rol van Chance Wilder, die de baas is van de corrupte bank, deed het ook verdienstelijk, maar zijn rol stelt eerlijk gezegd weinig voor en is ook maar kort (zowel letterlijk als figuurlijk ). Vrouwelijk schoon zit er in dit verhaal in de vorm van Vanessa Williams (als zangeres in de "Rock 'n Roll" bar), Tia Carrere (assistente van Chance Wilder) en Chelsea Field (als politieagente die vroeger de vriendin was van de Marlboro Man). Van de laatste is ook wat bloot (van achteren) van te zien.

Al met al gewoon een leuke en vermakelijke eenvoudige typische beginjaren 90 Actie film om eens gezien te hebben (meer ook niet) en dan vooral vanwege het meespelen van Mickey Rourke en Don Johnson (die toen nog populair was), die het verhaal volledig dragen en dit doen op een leuke manier.


avatar van Wilcoo7

Wilcoo7

  • 32 berichten
  • 67 stemmen

3* + 1/5 voor het jeugdsentiment.


avatar van fun in acapulco

fun in acapulco

  • 251 berichten
  • 1258 stemmen

Toch al wel enkele malen gezien deze film, al is het weer een tijdje geleden, maar mocht die weer op tv vertoond worden, zal ik weer kijken. Erg vermakelijk en Rourke ziet er nog super cool uit.


avatar van Gerlof1378

Gerlof1378

  • 404 berichten
  • 152 stemmen

Echt voor mij zo'n heerlijke jeugdsentiment film, je kijkt er na al die jaren toch anders tegen aan maar hij blijft leuk. En het is echt zo'n jaren 90 actiefilm met een aardige cast Mickey Rourke en Don Johnson spelen de hoofdpersonages, Mickey deed het echt voor het geld maar dat mag de pret niet drukken. Het verhaal is lekker simpel, de actie goed, de humor ook en dat kijkt juist lekker weg ik zeg kijken deze nu cultfilm hasta luego.


avatar van Arapaho85

Arapaho85

  • 141 berichten
  • 167 stemmen

Zoals je op de Belgische zender Vijf regelmatig 'vrouwen-films' kan zien is dit een echte 'mannen-film'.

Want eigenlijk willen we toch allemaal graag een beetje zijn zoals Haerly of Marlborro. Racen op motoren, schieten met pistolen en achterna gezeten worden door booswichten in larp-jassen.

Maar voor een goede film is ook een goed verhaal nodig.

Het begint allemaal goed/veelbelovend maar het eindigd…

Tom Sizemore... dat je dit wou doen..


avatar van Filmkriebel

Filmkriebel

  • 8332 berichten
  • 3835 stemmen

It's better to be dead and cool, than alive and uncool.

Van dit soort films kan ik geen genoeg krijgen. Stoere bikerfilm met ruige cafés, erotiserend machismo, misdadigers met kevlar mantels en hardrock op de achtergrond. Je snapt het plaatje. Behalve dat de film ongegeneerd misdaad promoot (een overval plegen is helemaal OK om de lokale bar te redden) is er toch ook heel wat fun aan dankzij wat knallende actie en onderkoelde humor. Het einde kon wel beter.


avatar van Johnny007

Johnny007

  • 31 berichten
  • 34 stemmen

Redelijke actie film met een fantastische chemie tussen Don Johnson en Mickey Rourk.

Ik vind dat de filmmakers hier een kans hebben laten liggen. In plaats van een actiefilm had men hier een prachtige karakterfilm van kunnen maken die echt legendarisch had kunnen zijn. Een soort roadmovie in de stijl van easy rider. Totaal de verkeerde afslag genomen kwa stijl van film. 2 geweldige acteurs die nu al samen deze actie film dragen, en dan in een andere setting waar men dieper op de 2 karakters waren ingegaan. Naar mijn mening een gemiste kans.


avatar van Vidi well

Vidi well

  • 417 berichten
  • 577 stemmen

Aardige actiefilm die het meer moet hebben van stijl dan van het verhaal.

Harley en Marlboro zijn archetype mannen van het type ruwe bolster, blanke pit. Vaak vermakelijk, maar ook wel erg karikaturaal. De bad guys zijn al net zo stereotype als de helden. De verhaallijn is vrij voorspelbaar en bepaalde effecten ogen wel erg gedateerd.

Dankzij deze tekortkomingen oogt de film wel bijzonder nostalgisch, dus fijn voor hen die gevoelig voor zijn voor die retro-vibe (zoals ik)

Maar dankzij de vlotte vertelstijl, de vele karakteristieke personages en de humor haalt deze film zeker een goede voldoende. En de openingsscene blijft natuurlijk fantastisch, Rourke op zijn Harley met Bon Jovi op de achtergrond... toch een iconisch plaatje.

3,5*


avatar van Elchapo

Elchapo

  • 1008 berichten
  • 1925 stemmen

Zit hem nu op tv te kijken,terwijl ik hem ook op DVD heb,verschillende keren gezien......blijft leuk ook dankzij mijn jeigdheld don 'miami vice' Johnson.3.5 stars.


avatar van MovieHolic

MovieHolic

  • 1093 berichten
  • 1938 stemmen

Tjonge, die Rourke is toch serieus wel overrated hoor. Wat een klungelig acteerwerk. Met zulk soort films probeer ik mijn verwachtingen zo laag mogelijk te houden. Dat hielp... niks geweldigs en enorm cliché, maar 't keek wel makkelijk weg.


avatar van Gastel

Gastel

  • 367 berichten
  • 1263 stemmen

Lekkere low-budget actie-bonanza.

Johnson en Rourke (in deze film vermomd als Bruce Willis) hebben er duidelijk plezier in.


avatar van Tapa

Tapa

  • 61 berichten
  • 138 stemmen

Gisteren , na jaren weer eens gekeken, heb me kostelijk vermaakt. Leuke karakters van Don Johnson en Mickey Rourke (toen hij nog herkenbaar was).


avatar van Lovelyboy

Lovelyboy

  • 2592 berichten
  • 1871 stemmen

Ooit wel eens gezien vermoed ik, hoe de film verder scoorde op IMDb en MM was me niet bekend, dus ik liet me lekker verrassen wat dat betreft.

En ik moet zeggen dat de neo-noir achtige setting in het begin en het karakter Harley best wel uit de verf komt. Net als de oneliners en de actie bij de overval in het tankstation. HD and MM laat zich in eerste instantie best vergelijken met degelijk actiewerk uit de jaren '80 en dan met name Beverly Hills Cop en 48 Hours. Lekker mannenhumor, stevige en niet al te gestyleerde actie en kleurrijke karakters. Het is toch echter tijdens de overval op de transportwagen waar de glans er af gaat en de boel uitelkaar valt. Wat een stompzinnige actie allemaal net als de rare verschijning van de mannen in de lange jassen. Wat daarna volgt is een beetje een rommeltje wat de keuzes van de karakters betreft, een bad guy die niet aanspreekt noch eng is en wat relationele besognes die er eigenlijk niet toe doen. Grappig is op zijn minst de jonge Sizemore, Rourke heeft ook nog een normaal smoel, Vanessa Williams en Chelsea Field uitstekend uitzicht, Harley heeft toch maar een fraaie motor, die biljartstoot in het begin met de Eightball is toch wel erg strak, hebben we een prachtige locatie met een vliegtuigkerkhof waar allerhande toestellen waaronder Corsairs staan, klinkt het en ziet het eruit als een Baldwin dan moet wel een Baldwin zijn ook als is ie niet bekend, zien we Airwolf en hebben we met die zelfde helikopter een scène die er bijna één op één uit ziet met een scène in de game Max Payne.

Is het genoeg om de film te redden? Nee, had die overval er iets serieuzer uit gezien dan had HD and MM er een net een nipte voldoende uitgesleept maar nu niet.


avatar van blurp194

blurp194

  • 3885 berichten
  • 3218 stemmen

Ouch wat is dat alweer lang geleden.

Indertijd was ik niet zo onder de indruk van de avonturen van dit duo - en waarom ik er voor naar de bios gegaan ben weet ik ook niet meer. Wel dat ik er wat teleurgesteld weer uit kwam.

Nu kijk ik daar met een meer nostalgisch gevoel naar, en dat verandert nogal wat. Sowieso is de cast echt geniaal - niet alleen het duo Rourke en Johnson, maar ook een vroegere rol van Giancarlo Esposito. Tom Sizemore als de opperbadguy. Een van de Baldwin-broertjes als engerd. Vanessa Williams en Chelsea Field. Maar wellicht als belangrijkste: films met Tia Carrere zijn toch eigenlijk wel allemaal speciaal. Dan geeft het niet meer zoveel dat het verhaal eigenlijk op niets trekt, de actie volstrekt ongeloofwaardig is, en Harley Davidson en de Marlboro Man zo vol zijn van zichzelf dat ze constant over hun eigen ego struikelen - sterker nog, dat hoort er gewoon bij.


avatar van des1

des1

  • 1644 berichten
  • 948 stemmen

Let wel, met de net overleden acteur Tom Sizemore, die goed een overambitieuze manager speelt die het niet zo nauw neemt. Hij was nog geen 30 jaar toen de film werd opgenomen.