• 15.735 nieuwsartikelen
  • 177.873 films
  • 12.196 series
  • 33.962 seizoenen
  • 646.802 acteurs
  • 198.938 gebruikers
  • 9.369.461 stemmen
Avatar
 
banner banner

Chitty Chitty Bang Bang (1968)

Familie / Muziek | 144 minuten
3,31 263 stemmen

Genre: Familie / Muziek

Speelduur: 144 minuten

Alternatieve titel: Ian Fleming's Chitty Chitty Bang Bang

Oorsprong: Verenigd Koninkrijk

Geregisseerd door: Ken Hughes

Met onder meer: Dick Van Dyke, Sally Ann Howes en Lionel Jeffries

IMDb beoordeling: 7,0 (54.528)

Gesproken taal: Engels en Russisch

Releasedatum: 2 januari 1969

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Chitty Chitty Bang Bang

"The most fantasmagorical musical entertainment in the history of everything!"

Alles wat Caractacus Potts uitvindt, loopt verkeerd. Zelfs de snoepjes die hij maakt, zitten vol gaten. Hoe komt het dan dat hij een auto heeft kunnen maken die niet alleen rijdt, maar ook vliegt en vaart? Wie dat wil weten gaat mee op reis met die wonderlijke Chitty Chitty Bang Bang.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Caractacus Potts

Truly Scrumptious

Grandpa Potts

Baron Bomburst

Baroness Bomburst

Child Catcher

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 74672 berichten
  • 5981 stemmen

Wonderlijk en maf verhaaltje


avatar van geronimo

geronimo

  • 1955 berichten
  • 0 stemmen

hhhh..dit gaat nog verder dan jeugdsentiment, kleutersentiment?


avatar van Jordy

Jordy

  • 22567 berichten
  • 2952 stemmen

script geschreven door Roald Dahl... trouwens


avatar van Jos2

Jos2

  • 1730 berichten
  • 0 stemmen

Deed-ie ook voor You only live twice, wat toch echt een mindere Bond is.


avatar van Heracles

Heracles

  • 113 berichten
  • 780 stemmen

Nou ik weet er niet veel meer van maar mijn jeugdgevoel zegt dat ie 3 sterren waard is. Bij deze


avatar van gotti

gotti

  • 14075 berichten
  • 5883 stemmen

Heeee...deze film heb ik 'vroeger' ook eens gezien. Een vliegende auto, een maffe professor en een erg groot kasteel. Vroeger vond ik dit een hele leuke film dus ik geef voorlopig maar 3,5*.


avatar van cr_ix

cr_ix

  • 285 berichten
  • 0 stemmen

Volgens mij wordt deze film zo ongeveer altijd met kerst herhaald.


avatar van streeter

streeter

  • 1436 berichten
  • 6799 stemmen

Ik vond dit als kind een hele leuke film. Maar ik heb het vandaag weer gekeken. Ik kon de muziek niet uitstaan. Het was niet zo creatief als Mary Poppins of Willy Wonka.


avatar van Justice4All

Justice4All

  • 2152 berichten
  • 457 stemmen

liedje is grappig


avatar van misty

misty

  • 42 berichten
  • 104 stemmen

deze staat al zullen de meeste het wel niet begrijpen bij mij in de top 10

echt een al jeugd sentiment

de fantasie hier van vond en vind ik nog steeds goed kijk hem minstens twee keer per jaar


avatar van davidov

davidov

  • 3465 berichten
  • 2163 stemmen

Jos2 schreef:

Deed-ie ook voor You only live twice.

leuk dat je dat zegt, james bond is ooit bedacht door Ian Fleming, de man achter de eerste reeks boeken (14 bond boeken geschreven).

Het leuke is dus dat Ian Fleming ook achter deze film zit, Chitty Chitty Bang Bang is een kinderboek geschreven door Ian

leuke is dus dat Dahl zowel hier, als bij You Only Live twice het script schrijft voor de verfilming van Flemings zijn boek


avatar van markpennings

markpennings

  • 175 berichten
  • 0 stemmen

Geweldige kinder film, als kind deze film tig keer gezien. 4.5* Het is trouwens weer lang geleden dat ik deze film gezien heb.


avatar van Teebee

Teebee

  • 35 berichten
  • 19 stemmen

Gisteren nog eens bekeken, en heb me geen minuut verveeld.

Prachtige kinderfilm.


avatar van AardeWerk

AardeWerk

  • 361 berichten
  • 796 stemmen

Prachtige familiefilm, een stuk jeugdsentiment voor deze veertiger. Ik heb onlangs de vcd die ik al jaren in de kast had liggen hergecodeerd en er een dvd versie van gemaakt, inmiddels heb ik deze film al 3 keer bekeken en hij gaat me niet vervelen. Van mij 3,5*


avatar van janhero

janhero

  • 255 berichten
  • 315 stemmen

Ik ga toch ook maar op deze film stemmen. is jeugdsentiment, heb hem denk ik wel 50x gezien. Blijft leuk 4*


avatar van Anjin

Anjin

  • 650 berichten
  • 735 stemmen

prachtige film veel jeugdsentiment

Zulke films maken blijven leuk


avatar van Mr Sleeves

Mr Sleeves

  • 17 berichten
  • 540 stemmen

Wat heb ik een nachtmerries over die heks gehad zeg!

Brrr..


avatar van markie1978

markie1978

  • 597 berichten
  • 397 stemmen

Zeer leuke kinder film, als kind heb ik deze film vaak gezien. De NOS zond deze film diverse malen per jaar uit op zondag middag, en de film bleef gewoon leuk.

Het is nu misschien wel 25 jaar geleden dat ik de film voor het laatst gezien heb, dus misschien dat ik de DVD wel een keertje ga kopen, maar ben te gelijk bang dat het dan erg tegen zal vallen.

Oja, heb ook ook nog een weetje over de film.

Wist je namelijk dat Phill Collins een klein rolletje heeft in deze film ( hij was toen een kind)


avatar van Couch Potato

Couch Potato

  • 411 berichten
  • 0 stemmen

Ik was tien jaar in 1968, toen deze voor mij wonderschone (Noord-Nederlands : wondermooie) jeugdfilm uitkwam.

prachtige liedjes, mooi verhaal, maar vooral bekeken door de ogen van een kind van tien jaar toen : onvergetelijk.

Ik hem hem ondertussen op dvd en ik blijf ervan genieten, dit is puur jeugdsentiment. Mooie acteerprestaties. Ook van bijrollejte Benny Hill als speelgoedmaker.

Sta wat verwonderd van de erg lage score hier.

4 sterren toch hoor ! ****


avatar van markie1978

markie1978

  • 597 berichten
  • 397 stemmen

Ja inderdaad, ik sta ook erg versteld van de lage score van deze film, ik had zeker een waardering verwacht van gemiddeld 4 of 5 sterren. Maarja, niet iedereen heeft goede smaak.

Ik zie dat jij jCouch Potato) wel hele goede smaak hebt, want ik zie dat jij ook Jack als avintar hebt


avatar van ilovekiwi

ilovekiwi

  • 18 berichten
  • 12 stemmen

een prachtige kinderfilm. heel leuk om naar te kijken. het liedje the roses of succes vond ik geweldig.


avatar van Zinema

Zinema (crew films)

  • 10270 berichten
  • 7275 stemmen

Bovengemiddelde jeugdfilm met Van Dyke. Zoetsappig maar met aardige liedjes.


avatar van A.L.I.E.N

A.L.I.E.N

  • 775 berichten
  • 1054 stemmen

Potverdikke, da's lang geleden dat ik deze film nog eens heb gezien. Het zijn zo van die jeugdfilms voor jong en oud (zoals Marry Poppins, Sound of Music).

Ik ga mijn oude videocollectie eens kuisen en zal hem dan wel vinden (denk ik). Ik heb trouwens gezezen dat Gert Fröbe ,die Auric Goldfinger speelt in de gelijknamige bondfilm (ook van flemming)een rol in deze film heeft. ik zal hem zoeken en hopelijk vinden


avatar van Mr. Chiel

Mr. Chiel

  • 1384 berichten
  • 3843 stemmen

Is de film ook grappig?


avatar van Kuck-x

Kuck-x

  • 438 berichten
  • 755 stemmen

In de eerste SpeelfilmEncyclopedie, begin jaren 80, kreeg deze film een vernietigende recensie en waardering, en omdat ik het verder vaak met de opinies in dat onvolprezen boekwerk eens was voelde ik enige huivering om deze rolprent te gaan zien. Maar wat een meevaller! Als ik deze film als kind gezien had was de waardering ongetwijfeld nog hoger uitgevallen. Leuke liedjes, mooi acteren, prima verbeelding. En Neuschwanstein is natuurlijk een heerlijke locatie.


avatar van movie acteurs

movie acteurs

  • 3086 berichten
  • 3244 stemmen

Leuke film.

Geinige liedjes, mooie wagen die kan vliegen en een hele enge kinderlokker. Brrrr van die griezel had menig kind toentertijd een slechte nachtrust. Children lollipops !!!! jaja ....

Gewoon een goede en leuke familie film. Krijgt van mij een 3,5.


avatar van Eibmoz

Eibmoz

  • 283 berichten
  • 2637 stemmen

Bizonder leuke film vooral gelet op de tijd waar in hij is opgenomen,

makers, bedankt!!!!!!!!!!!!!!


avatar van judgepaddy

judgepaddy

  • 550 berichten
  • 2503 stemmen

Dick Van Dyke


avatar van aspro

aspro

  • 569 berichten
  • 1518 stemmen

Ja, ik heb hem nu op blu-ray en eerlijk en must om naar te kijken.

het is net of hij opnieuw is opgenomen.

Een must voor oog en oor!!

en met 7.1 geluidsregistratie.

een dikke 4.5*


avatar van Jan W

Jan W

  • 117 berichten
  • 248 stemmen

Deze film kende ik nog uit mijn kindertijd. Op vakantie in Engeland kwam ik de dvd tegen voor een paar pond (inclusief NL ondertitels) en kocht 'm voor onze meiden. In de stacaravan bekeken en raad eens wie de film het leukst vond?....

Plezierige film met leuke liedjes en dialogen. Verbazingwekkend mooi beeld ook voor zo'n oude film. Tot mijn verrassing zag ik zelfs Benny Hill opduiken. 3,5*