• 15.799 nieuwsartikelen
  • 178.290 films
  • 12.224 series
  • 34.003 seizoenen
  • 647.542 acteurs
  • 199.088 gebruikers
  • 9.376.839 stemmen
Avatar
 
banner banner

Calendar Girls (2003)

Komedie / Drama | 108 minuten
2,88 454 stemmen

Genre: Komedie / Drama

Speelduur: 108 minuten

Oorsprong: Verenigd Koninkrijk / Verenigde Staten

Geregisseerd door: Nigel Cole

Met onder meer: Helen Mirren, Julie Walters en Annette Crosbie

IMDb beoordeling: 6,9 (29.271)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 8 januari 2004

  • On Demand:

  • meJane Bekijk via meJane
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play

Plot Calendar Girls

"Some ladies will do anything for a good cause."

Een groepje vrouwen van middelbare leeftijd wil iets nuttigs doen voor het Britse kankerfonds. Bij wijze van ludieke actie besluiten ze te poseren voor een pin-up kalender... in hun blootje! Helaas is dat makkelijker gezegd dan gedaan.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Freud

Freud

  • 10772 berichten
  • 1153 stemmen

Grappige film met een tenenkrullend ergerlijke moralistische ondertoon. Visueel lijkt hij erg op een afgelikte kalenderfoto, maar dat zal wel de bedoeling geweest zijn. Wel leuke personages, goed geacteerd, en soms ook erg aanstekelijk-grappig.

Ik ergerde mij wel enorm aan al die oudere vrouwen in de cinema die kirrend en onderling fluisterend de gebeurtenissen tijdens de film waren aan het becommentarieren , maar misschien worden die speciaal daarvoor ingehuurd of zo, ik weet het niet.


avatar van timburton

timburton

  • 1296 berichten
  • 632 stemmen

Opvallend veel slechte reacties over deze film. Het stuk in de film over Hollywood interesseerde me niet zo, maar alles daarvoor vond ik ontzettend vermakelijk. De dames acteerde goed, en nergens werd het te cliché. Afentoe wat onduidelijk, maar de film is precies waargebeurd, dus onrealistisch kan het niemand het vinden.


avatar van scorsese

scorsese

  • 13169 berichten
  • 11078 stemmen

Leuke film over een aantal dames van middelbare leeftijd die uit de kleren gaan voor een naakt-kalender. Gebasseerd op een waargebeurd verhaal en misschien daarom nogal braaf. Maar dat maakt deze film niet minder leuk. Een goeie cast, waarbij Hellen Mirren het voortouw neemt. Een soort vrouwelijke versie van 'The Full Monty',


avatar van Musicer

Musicer

  • 614 berichten
  • 652 stemmen

Een beetje verrast door de lage score hier. Een hartverwarmende film, inderdaad geen hoogvlieger, maar toch correct op alle vlakken.

De setting op zich (een klein Brits dorpje) is een iets anders, en de vrouwen zijn geweldig in hun rollen. Helen Mirren natuurlijk, maar Julie Walters is toch perfect voor deze rol en pijnlijk als je bedenkt hoe weinig materiaal deze goede actrice kreeg in de Potter-saga.

4*


avatar van BBarbie

BBarbie

  • 12893 berichten
  • 7675 stemmen

Musicer schreef:

Een beetje verrast door de lage score hier. 4*

Ja, daar snap ik ook niks van.

"You're nude in The Daily Telegraph, dear. Can you pass the bacon?"

Heerlijke komedie met humor, waarop de Britten het patent lijken te hebben. De film gaat hilarisch van start, maar naar het einde toe raakt de fut er een beetje uit. Hoewel op feiten gebaseerd past met name de trip naar Amerika niet echt in het verhaal. Zonde.

Helen Mirren en vooral Julie Walters zijn steengoed.

De film is in ieder geval een stuk vermakelijker dan de platvloerse Hollywood-komedies, die met hun onderbroekenlol tot mijn verbazing in MM vaak hoog scoren.


avatar van Fran

Fran

  • 1953 berichten
  • 1732 stemmen

Ik vond het een heerlijke, lieve, aandoenelijke en gewoon leuke film. Men vergelijkt deze film met "The Full Monty" maar eigenlijk vind ik dit verhaal veel leuker. Misschien zit er niet al te veel spanning in of is het hoogstaand drama maar ik heb er wel heel erg van genoten.

Ten eerste is het gewoon een heel leuk verhaal waarin heel veel leuke personage's zitten. Het was zo leuk om te zien hoe de meeste dames schoorvoetend en soms zelfs vol schaamte aan het project beginnen maar zodra blijkt dat de kalender een succes is komen ze helemaal uit hun schulp.

Ik vond de beelden tussendoor van Yorkshire ook prachtig en hebben zeker bijgedragen aan de mooie vormgeving. Eigenlijk had ik het niet verwacht maar ik ben zeker positief verrast door deze film.


avatar van K. V.

K. V.

  • 4363 berichten
  • 3768 stemmen

Deze eens meegepikt via tv en 'k heb me er wel goed mee vermaakt. Niet super grappig, maar 'k heb toch een aantal keren moeten lachen, maar er is ook ruimte voor wat drama.

De cast deed het ook prima en verder zag het er goed uit.

'k vond het een vermakelijke film die de moeite waard is om te bekijken.


avatar van Movsin

Movsin

  • 8286 berichten
  • 8432 stemmen

En door het prachtig acteerwerk én door de scherpe, grappige dialogen en gezegden, groeit deze "Calendar Girls" uit tot een zeer gesmaakte drama-komedie. Naar het einde toe wordt het wel wat minder spitsvondig maar dat doet zeker het spetterend eerste uur niet vergeten.

Helen Mirren, die ondertussen nog meer in de picture is gekomen, toont welke veelzijdige actrice ze is.


avatar van blurp194

blurp194

  • 5498 berichten
  • 4195 stemmen

Aan cliches geen gebrek en het is allemaal net een tikje te braaf en te flauw. Dat het toch nog verteerbaar blijft - op het randje - is eigenlijk volledig aan Helen Mirren te danken, die weer eens een mooie rol neerzet. Verder zit er wat te weinig van de stereotype Engelse kwaliteit in de film, en wat teveel van de Amerikaanse. Ook leuk, maar het past hier niet.