• 17.424 nieuwsartikelen
  • 182.669 films
  • 12.581 series
  • 34.870 seizoenen
  • 658.030 acteurs
  • 200.542 gebruikers
  • 9.474.409 stemmen
Avatar
 
banner banner

The Madness of King George (1994)

Komedie / Historisch | 107 minuten
3,38 167 stemmen

Genre: Komedie / Historisch

Speelduur: 107 minuten

Oorsprong: Verenigd Koninkrijk

Geregisseerd door: Nicholas Hytner

Met onder meer: Nigel Hawthorne, Helen Mirren en Ian Holm

IMDb beoordeling: 7,2 (20.227)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 10 augustus 1995

  • On Demand:

  • Prime Video Bekijk via Prime Video
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot The Madness of King George

"His Majesty was all powerful and all knowing. But he wasn't quite all there."

Verfilming van het leven van de Engelse koning, George III, die aan een eigenaardige ziekte leed. Engeland 1788, koning George III verliest zijn gezond verstand. Hij kraamt de grootste onzin uit, betast alle vrouwen en houdt heel de hofhouding wakker met monotone concerten. Zijn zoon, die al langer uit is op de troon, plaatst hem onder het waakzame toezicht van een dokter. De koningin blijft geloven dat haar man zal genezen en gaat op zoek naar een specialist. Koning George wordt op het nippertje bevrijd en gezond verklaard. Maar is hij wel helemaal genezen?

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Alle Media

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van FisherKing

FisherKing

  • 18696 berichten
  • 0 stemmen

Met een meesterlijke Nigel Hawthorne ( helaas December 2001 overleden ) en Helen Mirren


avatar van Macmanus

Macmanus

  • 13726 berichten
  • 3725 stemmen

Leuk stukje over deze film in de vara gids.

De engelse film The madness of King George III heette in Amerika The Madness of King George zodat de Amerikaanse bioscoopganger niet zou denken dat hij de eerste twee delen had gemist


avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 74747 berichten
  • 5988 stemmen

Vreemd, ik ken de film alleen onder de titel The Madness of King George. Zo is 'ie hier ook in de bioscopen uitgekomen.

Imdb meldt dat The madness of King George III enkel in Australie gebruikt werd...


avatar van ElMeroMero

ElMeroMero

  • 81 berichten
  • 262 stemmen

Macmanus schreef:

Leuk stukje over deze film in de vara gids.

(quote)



Tja,wat valt daar nou over te zeggen? Leuke anekdote als-ie waar is, maar een klein beetje Amerika-haterig klinkt het wel

Overigens is het wel een geinige film die een boekje opendoet over het leven van een maf, historische figuur die toch zomaar even de heerser was van het grootste rijk op aarde in die periode. Met die ziekte, geen kattepis dunkt me.

Was het echt zo ? was de eerste vraag die bij mij opkwam toen ik koning en koningin elkaar op een grappige manier voor het slapen gaan elkaar goedenacht zag wensen.

Zelfs gekroonde hoofden moeten soms naar het toilet dacht ik toen.


avatar van BoordAppel

BoordAppel

  • 14274 berichten
  • 3308 stemmen

ElMeroMero schreef:

Tja,wat valt daar nou over te zeggen? Leuke anekdote als-ie waar is, maar een klein beetje Amerika-haterig klinkt het wel

Ik geloof het meteen. Harry Potter and the Philosopher's Stone hebben ze ook Harry Potter and the Sorcerer's Stone genoemd omdat een filosoof niet cool genoeg was.


avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 74747 berichten
  • 5988 stemmen

In Groot-Brittanie heet de film dus ook gewoon The Madness of King George (zie link)

Oftewel, een broodje aap verhaal.


avatar van Raspoetin

Raspoetin

  • 210 berichten
  • 1593 stemmen

Mad King George is ook een karakter in de serie Blackadder, gespeeld door Hugh Laurie.


avatar van Intruder

Intruder

  • 139 berichten
  • 1128 stemmen

Wat een rol van Hawthorne! Echt knap hoe hij George III weet neer te zetten. De rest van het acteerwerk is trouwens ook goed. De film is vaak grappig, maar het verhaal kon me soms maar matig boeien. Toch is deze prent, zoals al gezegd, een interessante inkijk in de Koninklijke hofhouding en de hoogste gelederen van de regering (in hoeverre het een betrouwbare inkijk is weet ik natuurlijk niet echt).


avatar van Theatertje

Theatertje

  • 1235 berichten
  • 1143 stemmen

FisherKing schreef:

Met een meesterlijke Nigel Hawthorne ( helaas December 2001 overleden ) en Helen Mirren

Helen Mirren, jakkes, die heeft nog in de pornofilm CALIGULA meegespeeld Nee, daar moet ik niets van hebben. En deze film daar moest ik ook al niets van hebben.


avatar van catweasel

catweasel

  • 1571 berichten
  • 971 stemmen

Theatertje schreef:

(quote)

Helen Mirren, jakkes, die heeft nog in de pornofilm CALIGULA meegespeeld.

Beetje flauw, vind je niet? Om zo'n voortreffelijke actrice als Mirren af te rekenen op één film.. Peter O'Toole en John Gielgud verschenen ook in de desbetreffende film, maar verder mankeert er niets aan hun carriere.


avatar van Theatertje

Theatertje

  • 1235 berichten
  • 1143 stemmen

catweasel schreef:

Beetje flauw, vind je niet? Om zo'n voortreffelijke actrice als Mirren af te rekenen op één film.. Peter O'Toole en John Gielgud verschenen ook in de desbetreffende film, maar verder mankeert er niets aan hun carriere.

Mja, sorry, ik kan er niet aan doen: ik blijf Mirren vergelijken met haar 'prestaties' in CALIGULA


avatar van Lexcoaster

Lexcoaster

  • 1268 berichten
  • 1222 stemmen

Dat is dan wel heel extreem kort door de bocht om een acteur/actrice te blijven vergelijken met 1 film...


avatar van Wolfenstein

Wolfenstein

  • 96 berichten
  • 0 stemmen

Raspoetin schreef:

Mad King George is ook een karakter in de serie Blackadder, gespeeld door Hugh Laurie.

Nee, dat is zijn zoon de prins-regent, later koning George IV.


avatar van Sibelius

Sibelius

  • 23 berichten
  • 2098 stemmen

The movie is based on a play by Alan Bennett called "The Madness of George III". The popular story in the UK is that the movie's title is different from that of the play because it was thought the American audience might mistake it for a sequel. While not wholly true, director Nicholas Hytner has confirmed that it was "not wholly untrue" and it is now widely held that this almost certainly did play a part in the titling of the film. In the UK it would be obvious to anyone that "George III" referred to King George III, but it was felt that elsewhere this might not be so clear and that adding "King" to the title might help. While this explains part of the title change, it glosses over the dropping of the "III", adding renewed weight to the original theory.

bron: The Madness of King George (1994) - Trivia - IMDb

De vara-gids van Macmanus was dus een beetje in de war geraakt.