

Sissi - Die Junge Kaiserin (1956)
Genre: Drama / Historisch
Speelduur: 107 minuten
Alternatieve titels: Sissi - De Jonge Keizerin / Sissi - The Young Empress
Oorsprong:
Oostenrijk
Geregisseerd door: Ernst Marischka
Met onder meer: Romy Schneider, Karlheinz Böhm en Vilma Degischer
IMDb beoordeling:
6,6 (6.894)
Oorspronkelijke taal: Duits
On Demand:
Bekijk via NPO Start
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Amazon Prime
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
-
Claim tot 100 euro bonus bij Jacks.nl
Heb je nog geen account bij Jacks.nl? Dan wordt in samenwerking met MovieMeter je eerste storting verdubbeld tot 100 euro!Claim je welkomstbonus van €100,- bij Jacks.nl
Wat kost gokken jou? Stop op tijd, 18+
Plot Sissi - Die Junge Kaiserin
Dit vervolg op Sissi gaat over haar eerste huwelijksjaren met Franz Joseph van Oostenrijk. Het valt de jonge keizerin moeilijk zich geheel te richten naar de strenge hofetiquette, vooral verpersoonlijkt door aartshertogin Sophie, haar schoonmoeder. Na de geboorte van Sissi's dochtertje spitsen de reeds ontstane conflicten zich toe: Sophie wil namelijk het kind opvoeden.
Externe links
Acteurs en actrices
Empress Elisabeth
Emperor Franz Joseph
Duchess Ludovika
Archduchess Sophie
Duke Max
Count Andrassy
Major Böckl
Countess Bellegarde
Archduke Franz Karl
Dr. Seeburger
Video's en trailers
Reviews & comments

moviefreak#1
-
- 14224 berichten
- 18421 stemmen
Het 'beste'deel van de trilogie, zegt natuurlijk niet echt veel. Dezelfde ergernissen maar toch iets minder zoet als deel 1.
Weer 2 sterren.

janlyda
-
- 10 berichten
- 63 stemmen
Het blijft toch met de 2 andere delen een grote favoriet van me! Suikerzoet of niet.

anne J
-
- 1513 berichten
- 914 stemmen
2e deel, ook 3,5* van mij.
Ik ging weer kijken vol verwachting en het was weer goed

mariekjuh1982
-
- 66 berichten
- 67 stemmen
geweldige film, beetje jammer dat dat kind wat ze in deze film krijgt in het echt heel jong is gestorven. De kostuums waren weer prachtig en het acteerwerk ook leuk.

Lady_Movie
-
- 156 berichten
- 144 stemmen
deel 1 deel 2 deel 3 // allemaal even prachtig
vandaag de dag kijk ik nog sissi.
ook al heb ik hem honderd x gezien.
een 5.0 voor deze ongelooflijke goeie films

LaraaatJ
-
- 6 berichten
- 2 stemmen
deel 1 deel 2 deel 3 // allemaal even prachtig
vandaag de dag kijk ik nog sissi.
ook al heb ik hem honderd x gezien.
een 5.0 voor deze ongelooflijke goeie films
Ja , Lady_Movie heeft gelijk
of je hem nu al 100 x hebt gezien of niet
je wordt het nooit beu.
Nou dat vind ik toch
dus ik geef het ook een 5

jumpstylemovie
-
- 6199 berichten
- 1221 stemmen
Een vervolg op sissi en net zo slecht!
Wat ik er van vind : Gewoon 't zelfde als in deel... bagger.
0.5*

AGE-411
-
- 10158 berichten
- 698 stemmen
Een vervolg op sissi en net zo slecht!
Wat ik er van vind : Gewoon 't zelfde als in deel... bagger.
0.5*
je profiel zegt natuurlijk genoeg.
Je bent al even erg als m'n broer, idioot!

Eny
-
- 213 berichten
- 528 stemmen
"jumpstylemovie"
Een vervolg op sissi en net zo slecht!
Wat ik er van vind : Gewoon 't zelfde als in deel... bagger.
0.5*
je profiel zegt natuurlijk genoeg.
Je bent al even erg als m'n broer, idioot!
Hahaha inderdaad, eindelijk iemand die het zegt, hoef ik niet meer te doen. (wou het al bij deel 1 doen) Tot volgende week dinsdag, dan is deel 3 op ned3
Ook leuk, de vergelijking van de reacties van LaraatJ en Jumpstylemovie

tommykonijn
-
- 4791 berichten
- 2133 stemmen
Ik vond deze nog erger dan Deel 1 jammer genoeg, Niet geweldig geacteerd en het Verhaal leek me ook al niet zo boeiend misschien zijn er mensen die hier het geld aan willen uitgeven maar als ik de Films een keer heb gezien hoeft dat geen 2e keer.
**

Mr. Cullen
-
- 88 berichten
- 51 stemmen
In mijn ogen de beste film uit de trilogie, en dat hofbal is echt een feest voor het oog. Het heeft zowat dezelfde magie die deel een uitstraald, echt van die lekker suikerzoete films om te kijken als je depri bent, wordt je zo beter van.
Nu nog wachten op films over de echte Elisabeth van oostenrijk, nouja er is een waarheidsgetrouwe film die haar leven verslaat, maar jammer genoeg is die niet zo geliefd omdat dat het suikerzoete Sissi-imago van de Keizerin teniet doet. Maarja, Elisabeth was dan ook niet zo zoetsappig in de trilogie, ze was veel complexer dan dat.

soom
-
- 24760 berichten
- 2628 stemmen
Ietsje minder dan het eerste deel, maar zeker genoeg om nog bij weg te dromen, hoewel het ook wel iets minder suikerzoet was dan Sissi. Romy Schneider mag dan in de rest van haar carriere spijt (toch?) hebben gehad dat ze de Sissi-trilogie heeft gemaakt, voor mij is zij het, na Sissi gezien te hebben, die Sissi, de jonge Keizerin, de moeite waard maakt. Al blijf ik ook tijdens de film door, aan de musical Elisabeth denken, en herhaal ik in gedachten tijdens de scenes die ik zie, de teksten die Pia Douwes zingt. Ehm, daar kan ik niets aan doen..

Mescaline
-
- 6904 berichten
- 2572 stemmen
Net iets beter dan deel 2..
Mooie conflicten.. en ook hier weer prachtige film locaties!
En natuurlijk een beeldschone Sissi
Jammer dat Romy Schneider al op jonge leeftijd gestorven is in deze film is ze een prachtvrouw!
3,5 sterren omdat ik deze net wat geslaagder vond dan het eerste deel.

Mr. Cullen
-
- 88 berichten
- 51 stemmen
Net als de werkelijke keizerin Elisabeth. Net als Romy verloor ook zij haar zoon, en kwam zij deze slag niet te boven, haar liefdesleven verliep ook niet altijd over roosjes en beiden werden zij ook vaak depresief. Sisi werd vermoord op 60-jarige leeftijd in Geneve, Franz-Joseph overleefde haar bijna 20 jaar. Hij stierf vlak voor de van van het Oostenrijk-Hongaarse rijk dat net als Duitsland en Rusland na de 1ste wereldoorlog geen monarchie meer was.
Dit neemt niet weg dat het heerlijke films zijn maar ik hoop dat de geruchten over een meer waarheidsgetrouwe verfilming kloppen.

Mescaline
-
- 6904 berichten
- 2572 stemmen
Bedankt voor dat stuk geschiedenis.. dat wist ik niet.. sterker nog wist niet dat Sissi op een waargebeurd verhaal gemaakt was..
Wel erg toevallig dat zowel de Sissi van vroeger en Romy beide verschillende dingen hebben meegemaakt die overeen komen.. toeval?.. wordt gewoon bijna creepy..
Maar het zijn idd heerlijke films

speranza
-
- 24668 berichten
- 0 stemmen
Romy Schneider weet mij dankzij haar goede acteerwerk te raken. In deze film lijd ik mee met de ongelukkige levensperiode van Sissi in de gouden kooi.

Natasja22
-
- 41 berichten
- 41 stemmen
ik vind de hele reeks sissi erg mooi en elke keer als ik ze weer bekijk is het puur genieten vandaar ook een 5

Lupussy Galore
-
- 456 berichten
- 728 stemmen
Sinds een jaar of 6/7 heb ik het opgegeven jaarlijks naar deze Trilogie te kijken maar ik zal deze films altijd koesteren. Misschien maar eens aanschaffen op dvd.......

Fran
-
- 1953 berichten
- 1732 stemmen
Ook al was ik niet echt bijzonder onder de indruk van het eerste deel, toch was ik wel geintereseerd genoeg om naar het tweede deel te kijken. Op zich is mijn mening niet echt heel anders dan bij het eerste deel. Het verhaal is nog steeds behoorlijk oppervlakkig neergezet.
Het acteerwerk vind ik wat overdreven neergezet maar dat is wel vaker bij films uit deze tijd. Ik vind het verhaal ook zo langdradig neergezet. Ze hadden beter een film kunnen maken met het gehele leven van Sissi erin in plaats van 3 gehele films, ieder over een gedeelte van haar leven. Nu doen ze er zo lang over om een stukje van haar leven te laten zien. Hierdoor sleept het verhaal zich maar voort.
De beelden zijn werderom schitterend in dit gedeelte. En dat is gewoon de kracht van de Sissifilms.

simonvinkie
-
- 2271 berichten
- 827 stemmen
Gewoon hetzelfde niveau als deel één vind ik. Het blijft inderdaad erg jammer dat Romy Schneider zo vroeg gestorven is. Mooie vrouw die prima kan acteren. De romantiek blijft mierzoet, maar de landschappen zijn weer erg mooi. De film haalt een redelijk niveau, maar nooit wordt het echt goed.
2,5*

movie acteurs
-
- 2920 berichten
- 3094 stemmen
Mwa....
Vind die Sissi films maar sentimentele, zeikfilms uit de jaren "40 t/m 60 tijdperk". Romy zelf kan ik wel waarderen, vooral omdat ze nogal wat drama heeft meegemaakt (haar zoon die op een hek met messcherpe punten viel en overlijdt en ook nog wat scheidingen etc). En echt een slechte actrice was het ook niet. De Sissi films heb ik een lange tijd niet gezien. Maar ik ken ze wel en ze komen vooral rond de kerst. Vroeger werden we gewoon gedwongen om hem met oma te kijken . Dat geeft aan deze films ook wel een leuke herinnering. 2,0.

Theunissen
-
- 10606 berichten
- 5218 stemmen
Mierenzoet romantisch verhaal met natuurlijk ook de nodige dramatische perikelen die er standaard bijhoren. Qua verhaal en uitvoering is het natuurlijk tegenwoordig niet meer van deze tijd, maar vroeger in de jaren 70 keek ik wel altijd gezellig mee thuis als de Sissi films (o.a. dit tweede deel) werden vertoond op de Duitse televisie (meestal rond de kerstdagen). De decors en landschappen zijn prachtig en hetzelfde geldt voor wijlen Romy Schneider die ook nog eens goed speelde. Datzelfde geldt in iets mindere maten voor haar prins Karlheinz Böhm.

Mochizuki Rokuro
-
- 18911 berichten
- 13715 stemmen
Een relatief korte periode uit het leven van Elisabeth van Oostenrijk werd uitgesmeerd over drie delen. Gek dat de ontwikkelingen dan vaak toch plotseling van de ene op de andere scène overspringen of het nu een zwangerschap of een politieke-strategische mijlpaal is.
Toch is het wel genieten van in de eerste plaats Romy Schneider en de tweede plaats de weelderige aankleding. Met mijn dochter van zes die dol is op prinsessen bleek deze film ineens een schot in de roos, al die jurken, juwelen en dans- en paardenscènes. Ik geloof dat ze deze film leuker vond dan Wiplala

mnrk
-
- 1876 berichten
- 1733 stemmen
De 2e Sissi film is wederom een prima film om naar te kijken...
Het zijn weer de decor's/setting en locatie's die de film dragen aangevuld met de geweldige kostuums, het verhaal gaat wel erg snel door maar doet niks ten nadele van deze film...
Romy Schneider en Karlheinz Böhm acteren ook weer super en je voelt ook gewoon de chemie tussen deze twee, dit weer aangevuld met de overige cast die ook uitstekend acteert...
En zoals andere al vertellen, de scene met het hofbal komt zeer mooi over....

Dick2008
-
- 9627 berichten
- 686 stemmen
Het is in oktober 2011 dat ik de eerste film heb gezien, toen pas, en het daar bij gehouden. Niet veel anders dan de eerste film. Wel weer een knappe Sissi (Romy) Schneider (maar haar manier van acteren kwam in deze film nogal speels over) en jongedames (van destijds) zouden waarschijnlijk Böhm ook wel een knapperd hebben gevonden. Ze kwamen beiden nooit meer van deze typecasting af. De buitenopnamen zijn mooi. Prachtige opname dat ze op het witte paard zit. Het laatste halfuur levert de meeste (heimatachtige) buitenopnamen op. Ach ja, je moet er van houden van die kostuumdrama's. Doe ik eigenlijk niet, hoe en dan met zwijmelende vioolmuziek erbij maar echt vervelend was deze film ook weer niet. 2.0

stephan-0115
-
- 1185 berichten
- 1590 stemmen
Het vervolg op Sissi, niet groots, wel mooi. Zoals verwacht.
Nog niet heel lang geleden keek ik tegen Sissi op, maar filmsmaken veranderen. Ik ben, wonderbaarlijk genoeg, liefhebber geworden van kostuumdrama's en daarom heb ik besloten met kerstmis Sissi te bekijken. Deel 1 was sterk, maar aan deel 2 en deel 3 ben ik wegens ziekte niet aan toe gekomen.
Deel 2 gaat verder waar deel 1 gebleven was. Het is een mooi gevolg, er zitten leuke momenten in, maar minder dan deel 1. Daarom ook 3,0* voor dit vervolg.

Elchapo
-
- 1008 berichten
- 1925 stemmen
Moet je je hier als man voor schamen om dit te zeggen??? Ik vind ze alle 3 geweldig...4 stars.( ps. Niet verder vertellen hè.....!!!)

clubsport
-
- 2782 berichten
- 6317 stemmen
Centraal staat in dit deel het conflict tussen Sissi en haar schoonmoeder die de stijfheid van de royal tradition min of meer symboliseert .
gelukkig word dit ( zoals in veel hollywood versies ) niet extreem op de spits gedreven maar worden de plooitjes op het eind weer keurig glad gestreken met wat hulp van Sissi's moeder .
Verder stelt het verhaal niet zo heel veel voor , alles is wel weer keurig verzorgd , de kostuums locaties
etc zijn weer erg mooi in beeld gebracht , kortom een lekkere sprookjes kerst film .

Pre- en sequels

Sissi - Schicksalsjahre einer Kaiserin
1957
36 reacties

Sissi
1955
85 reacties
Het laatste nieuws

De tien best beoordeelde films van de vandaag jarige Michael Sheen

Het langverwachte 'Gladiator'-vervolg van Ridley Scott heeft eindelijk een officiële releasedatum

Dave Bautista zal "nooit terugkeren als Drax", ook niet voor het geld

Geboortedag George A. Romero: Hier zijn tien best beoordeelde films
Bekijk ook

Die Feuerzangenbowle
Komedie, 1944
4 reacties

Merveilleuse Angélique
Avontuur / Romantiek, 1965
5 reacties

Der Hauptmann von Köpenick
Komedie, 1956
7 reacties

Diana: In Her Own Words
Documentaire / Biografie, 2017
2 reacties

Sisi
Drama / Romantiek, 2009
7 reacties

Angélique et le Sultan
Romantiek / Avontuur, 1968
9 reacties
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes | Publishing Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.
Social media
Realtimes | Publishing Network
- Registreer |
- Contact ons |
- Over ons |
- Adverteren |
- MovieMeter Films Wiki |
- Series Wiki |
- Algemene voorwaarden en privacybeleid |
- Consent wijzigen |
- RSS Feeds |
- API

© 2023 MovieMeter B.V.