Genre: Western / Drama
Speelduur: 181 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Kevin Costner
Met onder meer: Kevin Costner, Sienna Miller en Jena Malone
IMDb beoordeling:
6,6 (44.334)
Gesproken taal: Engels en Spaans
Releasedatum: 4 juli 2024
On Demand:
Bekijk via Netflix
Bekijk via Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Horizon: An American Saga - Chapter 1
"The American saga begins this summer."
Het verhaal speelt zich af over een tijdsspanne van vijftien jaar in de periode voor en na de Burgeroorlog. Door de ogen van velen worden nederzettingen gesticht in het Amerikaanse westen, waar inheemse volkeren reeds aanwezig zijn. De vestiging van nieuwe gemeenschappen gebeurt vastberaden en verloopt niet zonder wreedheden.
Externe links
- Zoek naar deze film op dvd/blu-ray op Amazon
- IMDb (6,6 / 44334)
- Trailer (YouTube, ondertiteld)
- Kijk op Netflix
- Pathé Thuis: vanaf € 9,99 / huur € 2,99
Social Media
Acteurs en actrices
Hayes Ellison
Frances Kittredge
First Lt. Trent Gephardt
Ellen Harvey
Marigold
Sgt. Major Riordan
Colonel Houghton
Matthew Van Weyden
Juliette Chesney
Taklishim
Reviews & comments
Dandeman
-
- 42 berichten
- 194 stemmen
Mooi in beeld gebracht maar een draak van een film. In het begin had ik geen idee waar je naar aan het kijken bent. De vergelijking met het mooi gemaakte 1883 is ver te zoeken. Het geheel blijft onsamenhangend. Er zit een vorm van humor in de film van het niveau "Disney" met een leeftijdsgrens van 4 jaar terwijl in een andere scene met gemak 50 mensen afgeslacht worden. Ook de filmmuziek die meeslepend zou moeten zijn en het verhaal een jaren '60 feel moet geven komt bij mij niet goed binnen. Drie uur van mijn leven... Ik kan wel een uur vertellen hoe slecht ik deze film vond. voor mij geen 2e deel.
kleintje 2
-
- 473 berichten
- 968 stemmen
Langdradig, mooi in opmaak, maar het is zo vervelend gestructureerd zonder duidelijk begin, midden en slot. Werkelijk een eerste akte van een groter verhaal, zonder een individuele spirit. Niet zoals bijvoorbeeld Dune Part 1 op zichzelf wist te staan. Het is mooi en wil veel detail en karakterontwikkeling neerzetten. Maar het is niet subtiel, heeft geen tempo en geen duidelijk doel waar het naartoe wil werken. En dan nog dat eindstuk, wat ik verwacht dat een grote trailer is voor de vervolgfilms. Het zal dan ook daarvan af gaan hangen of die deze film zullen verrijken of juist meer naar beneden zullen trekken. Nipt een voldoende, maar met veel negatieven.
mrklm
-
- 11437 berichten
- 9929 stemmen
Het eerste deel van Costners ambitieuze poging om de 15 jaar geschiedenis van de VS te construeren, ziet er prachtig uit, heeft subliem camerawerk van. Michael Muro en een opzwepende score geschreven door John Debney. Maar het scenario is een puinhoop. Een overdaad personages over wie we nauwelijks iets te weten komen, verhaallijnen die elkaar afwisselen en vaak moeilijk van elkaar te onderscheiden en een gebrek aan dramatische opbouw. Telkens als je terugkeert bij een verhaallijn heb je de indruk dat je iets hebt gemist. Costner verwijst expliciet naar genreklassiekers als Once Upon A Time In The West en How The West Was Won, maar had er beter aan gedaan om zich minder op de vorm te richten en meer op de inhoud. Eindigt met een voorproefje van de tweede helft van dit western-epos. Ik voel me moreel verplicht om die ook te gaan kijken, maar voel je vooral niet geroepen om in mijn voetsporen te volgen.
hvdriel
-
- 397 berichten
- 357 stemmen
Er is weinig mis met dit grootse epos (dat ik gelukkig op groot scherm zag), zijn weidsheid van natuur en van verhaallijnen, zijn prachtige traagheid van vertellen, en zijn open eindes.
En toch, ik had voortdurend het gevoel te kijken naar een goede Netflixserie, vier delen achter elkaar, met aan het slot de belofte van opnieuw vier delen (ik dacht in augustus uit te brengen). Dan klopt er iets niet aan het vertelritme - ik weet het, vaag - en aan de vertelstructuur die keurig past bij televisieseries, maar niet bij een drie uur durende film in het filmtheater.
Zoiets.
The Brain
-
- 278 berichten
- 282 stemmen
"Dances with Wolves" was een kijkcijfer kanon met een zeer pakkende soundtrack van John Barry en dan nu jaren later is er 'Horizon" an American saga een uit heel ander hout gesneden film. Fictie met een historisch sausje over hoe Amerika door Europeanen werd gekoloniseerd ten koste van de oorspronkelijke bevolking. Dat het er niet zachtzinnig aantoe ging mag duidelijk zijn. Aan actie en slachtpartijen geen gebrek in deze western, aan een duidelijke verhaallijn wel. We volgen vier op zich staande verhaallijnen die zeker een connectie met elkaar lijken te hebben, maar door de soms erg plotselinge wisseling van standpunt en van de hak op de tak gespring mis je het verband. Soms lijkt het of je een stukje film mist, absoluut een zware minpunt.
Het duurt lang voordat Kevin Costner komt opdraven en wat zijn rol is in deze saga wordt in deel 1 niet bepaald duidelijk. Verder lopen er vooral veel stereotypen rond: bandieten die niet zouden mistaan in een rockband uit de jaren 80, Indianen die aan verkleedpartijtjes doen en veel te veel mooie mensen met een stalend gebit.
Voor spitsvondige dialogen ben je beter af met een film van QT, voor een stukje drama en een vleugje romantiek moet je bij Kevin Costner zijn. Er gebeurt heel veel in Horizon, mooie beelden van het landschap, meeslepende muziek en spectaculaire actie, daarvoor ga je naar de bioscoop! Wel opvallend dat het beeldformaat 16:9 zich meer leent voor de thuisbios. Eigenlijk hoop je na het zien van deel 1 dat deel 2 meer duidelijkheid in het verhaal schept, vooralsnog eindigt deel 1 met veel open einden, ik ben wel benieuwd naar het vervolg.
mjk87 (moderator films)
-
- 14534 berichten
- 4518 stemmen
Vreemd dat dit ding in de bios verschijnt, in alles is dit een serie. Het relatief smalle beeld (zeker voor een film op de weidse vlakten van Amerika) valt direct op. Daarnaast zitten er 4 verhaallijnen die geen van alle echt worden afgerond maar ze zijn duidelijk bedoeld om personages te introduceren. Wel prettig dat er genoeg andere figuren lijken te worden geïntroduceerd maar dat die al vrij snel sterven, dat geeft net wat meer variatie op dat aspect. In ieder geval voel je aan alles dat dit pas deel 1 van de zoveel is. De personages hebben alle ook iets eigens wat ik ook meer bij een serie vindt passen: zo heeft elk personage namelijk een functie om aflevering na aflevering op in te (kunnen) zoomen. En qua tempo en hetgeen gebeurt past dit alles veel meer bij een serie waar zulke zaken worden opgerekt. In zoverre is dit ding als losse film mislukt.
Niettemin, dit ding duurt 180 minuten en die gaan traag maar wel heel fijn traag voorbij in een prettig kabbelend tempo waardoor verveling op de hoek ligt maar net niet gebeurt. En daarmee is dit eigenlijk perfect, een tempo dat ook bij die tijd past. Acteerwerk is behoorlijk en vooral de sfeer is geweldig. Daarbij helpt dat kabbelende tempo ook dat je gewoon even kan stilstaan bij wat houtzagers of een beekje en alle geluiden die erbij horen. De game Red Dead Redemption 2 had dat ook, dat kabbelende en dat trage die beide meehielpen aan sfeerschepping. Deze film is geen film maar ik heb wel heerlijk in de bios gezeten. 3,5*
Kondoro
-
- 11521 berichten
- 2865 stemmen
“But they will not find me asleep in the mountains like my father, who was once a great war-chief, but who has grown old.”
“Then you will leave here.”
“Yes. I leave this place”
Met de Horizon saga komt regisseur Kevin Costner met een vierdelig western verhaal, waarin hij tevens ook een rol vervult. Zo op het eerste oog een prachtig idee, waar je toch hoopt dat de uitwerking goed bevalt zodat je uiteindelijk ook door wilt kijken. Maar wanneer je eigenlijk begint aan de film begint het toch wat te jeuken, drie uur is best een pittige zit, en dan maar hopen dat Kevin het interessant weet te houden. In deze drie uur gebeurt er heel veel maar, ik merk dat ik ook nu al een stukje ben vergeten van de film, wat toch minder indruk wist te maken. Toch kent deze film echt wel zijn schone momenten, en dan weet de film toch ook wel indruk te maken.
Het is gewoon een klein probleem dat de film een saga is, en je nu al gewoon drie uur lang onder de pannen bent. Gelukkig weet de film verschillend diepgang te gebruiken, en is het best tof om te volgen, en om heel eerlijk te zijn vlogen die twee uur in mijn ogen voorbij, alleen daarna heb je het eigenlijk ook wel weer een beetje gezien, en dat is jammer. Toch maakt het eerste uur in mijn ogen de meeste indruk, waar we ook de meeste actie voorbij zien komen, en het daardoor dus ook een stuk leuker werd. En zoals al werd gezegd is het einde gewoon een open eind, oftewel; je zult gewoon verder moeten gaan om het verhaal te eindigen, wat overigens niet erg is want ik kijk best uit naar de volgende delen.
En dan moet ik ook wel eerlijk zeggen dat de film toch wel erg strak oogt qua decor. Costner weet zeker een gedetailleerde film neer te zetten, en weet met onder andere de prachtige omgeving en landschappen van Amerika ook gewoon het oog te voeden. Mij pakt het altijd wel, als een film gewoon mooi oogt. Dus daar scoort die stiekemerd van een Costner wel gewoon punten mee bij mij.
Maar, ik ben wel van mening dat sommige dingen gewoon te lang duren, het me toch soms wat minder weet te boeien op bepaalde momenten en dat ik eigenlijk had gehoopt op een iets kortere zit waar misschien de film nog iets meer tot zijn recht kwam. Al denk ik dat fans van dit genre (en dat ben ik wel maar, nog vrij onbekend) hier wel echt wat mee kunnen. Het is voornamelijk wegkwijlen op sommige momenten en de actiescenes doen ook zeker hun werk.
Hoe het volgende (of beter de volgende delen) deel uit komt maakt mij niet uit, al ben ik zelf wel een voorstander als ze dit gewoon lekker cutten in een serie. Goed, dat heb ik niet voor het zeggen en ik respecteer Costner's passie om hier toch vier delen uit te trekken, zeker als die allemaal drie uur per stuk duren, dan heb je toch een vrij toffe saga naar buiten gewerkt. En wetende dat dit gebeurt houdt ik toch mijn stem wat bescheiden. Maar waarom dit in de bioscoop verschijnt is mij dan wel weer een raadsel, dit is gewoon prima thuis-zit-werk. Goed, het opent wel mijn ogen toch al die andere Costner films eens snel te kijken, er zit dus nog prachtig werk aan te komen.
james_cameron
-
- 7005 berichten
- 9790 stemmen
Episch en meeslepend voor de één; langdradig en kitscherig voor de ander. Ik zit een beetje in het midden. Aanvankelijk lijkt dit beoogde vierdelige project ambitieus en gewaagd, maar bij het bekijken van dit eerste deel bekruipt me toch het gevoel dat dit beter zou werken als televisieserie, getuige een reeks bordkartonnen personages en nogal zoetsappige verhaallijnen. Niettemin weet regisseur Kevin Costner enkele indrukwekkende aktiescenes uit de hoge hoed te toveren en ziet de film er dankzij het eersteklas camerawerk prachtig uit. Al met al een sterk eerste uur, een erg matig tweede en een redelijk derde.
hendrikjanjansen
-
- 61 berichten
- 5076 stemmen
Ondanks de weinig positieve berichten in de media, had ik toch goede hoop dat ik me wel zou vermaken met deze film, want ik heb geen problemen met lange films en houd erg van westerns.
Helaas is hij me alsnog zwaar tegen gevallen. De film is naar mijn mening veel te ambitieus opgezet als (4 delen van elk 3 uur, gok ik) een 12 uur durend drama. Ja, dan zit je in deel 1 met veel opbouw, maar 3 uur lang kijken naar alleen maar introductie, na introductie, na introductie is zelfs voor een die-hard western fan teveel van het goede. Er zijn simpelweg teveel verhaallijnen die over het geheel van 4 delen vast ergens samenkomen, maar als je zo'n groot verhaal wil vertellen moet je dat naar mijn mening anders aanpakken. Vaker heen en weer springen tussen de verschillende verhalen kan, zoals Robert Altman doet in Short Cuts of zoals ze in Game Of Thrones doen (alhoewel daar in seizoen 2 ook daar het commentaar op kwam dat het niet meer te volgen was). Of je focust je in de eerste film op minder verhaallijnen en haalt de andere er in de volgende delen bij.
Ik weet het ook niet precies, maar goed, ik ben ook geen groot verhalenverteller. Dat is een kunst op zich, zo blijkt wel. Want de verhalen afzonderlijk kunnen best interessant worden... denk ik, want je krijgt hier alleen de opzet. Nu heb ik het idee dat ik 3 uur heb zitten wachten tot er wat gebeurt en dan is het ineens afgelopen en ben je geen steek verder gekomen. Dat kan in een televisieserie (en zelfs daar moet er na 3 afleveringen van 1 uur al wel enige schot in de zaak komen), maar niet in een bioscoopfilm, naar mijn mening.
Het acteerwerk is degelijk, de beelden zijn mooi en de productie is ook prima, dat kan Kevin wel, maar hij heeft me niet kunnen grijpen en ik heb geen enkele behoefte om deel 2 (en 3 en 4) te gaan bekijken. Een gemiste kans helaas.
Daniel Raedts
-
- 27 berichten
- 23 stemmen
Kevin Costner's magnum opus ‘Horizon: A Western Saga’ is een ambitieus project dat mogelijk uit vier delen gaat bestaan en waarvan hoofdstuk 2 oorspronkelijk in augustus in de bioscopen zou gaan draaien. Uitgesteld tot nader berichtgeving noemen ze dat netjes. Eerlijk is eerlijk; het bioscoopsucces valt tegen en de recensies zijn ook niet razend enthousiast. Enerzijds jammer, want Costner heeft mede door de monsterhitserie ‘Yellowstone’ een tweede leven als acteur.
Is 'Horizon' nu al een onvoltooide flop? Verre van. Met ‘hoofdstuk 2’ krijgt het verhaal hopelijk meer vorm, want ‘hoofdstuk 1’ voelt onaf, zwaar ingekort, iets teveel clichés en mist nu nog focus. In de vorm van een televisieserie – zonder in te boeten aan productiewaarden – was het zonder twijfel een succes gewenst. De diverse verhaallijnen hadden dan beter kunnen rijpen en tal van personages waren niet beperkt gebleven tot schamele minuten. Toch een gekke constatering voor een film die bijna drie uur duurt! Op streaming zal er ongetwijfeld hoop aan het eind van horizon gloren en dat biedt perspectief voor het vervolg en een mogelijk complete versie in de toekomst.
Desondanks een visuele must om op het grote scherm te zien. De vista’s en panorama’s zijn een lust voor het oog.
rainmist
-
- 156 berichten
- 583 stemmen
Interessante format wat wel past bij de verhaallijn van kolonisatie over een langere periode in meerdere staten (destijds nog gewoon gebieden).
Helaas niet voor het grote publiek, al is het daar waarschijnlijk wel gedeeltelijk voor gemaakt.
filmkul
-
- 2480 berichten
- 2252 stemmen
Mooie en boeiende western. De film bestaat uit meerdere verhalen die verwant zijn en samen lijken te komen. Het voelt (nog) niet als een geheel, maar de film kijkt wel lekker weg en boeit ook tot het eind. De film kent naast drama ook spanning en wat actie. De actiescenes worden goed in beeld gebracht en zijn redelijk hard en rauw wat wel passend is bij het tijdsbeeld. Het acteerwerk is over het algemeen goed te doen. Visueel erg fraai met hele mooie plaatjes. Kom maar op met deel 2. 3.5/4.0
rondh
-
- 598 berichten
- 2315 stemmen
Wat een raar laag cijfer. Ik vind het wel een goede film. Met de inzicht dat er nog meer delen gaan komen lijkt me dit toch weer top in het western genre. Maar goed. Meningen verschillen. Mooi om te (gaan) zien dat alle verhalen bij mekaar komen. Iedereen heeft hetzelfde doel. Nieuwe nederzetting horizon. Wel heeft iedereen een andere reden.
Film is erg mooi geschoten, met goede actie afgewisseld met dialogen. Acteerwerk is goed.
4*
scorsese
-
- 13169 berichten
- 11078 stemmen
Uitstekende film over de kolonisten in het Amerikaanse westen. Deze western is wellicht niets nieuws onder de (hori)zon, maar wel gewoon goed uitgevoerd. De film neemt zijn tijd, maar dit is geen probleem vanwege de verschillende verhaallijnen die allemaal weten te boeien. Meer dan genoeg prachtige plaatjes. Nog geen einde hier, dus laat de vervolgdelen maar snel komen.
Beun de Haas BV
-
- 918 berichten
- 519 stemmen
Waar heb ik nu 3 uur lang naar zitten kijken? De beelden zijn prachtig, maar het verhaal is rommelig. Daarnaast zijn de personages zo stereotype dat ik ze binnen no-time alweer vergeten ben. Ik bewonder Kevin Costners toewijding voor zijn passieproject. Maar om de kijker nog een paar lange delen bij de les te houden, zal hij toch echt wat uit de hoge cowboyhoed moeten toveren.
3,0 * Fraai, maar tikkeltje saai
DVD-T
-
- 15565 berichten
- 3125 stemmen
"Waar heb ik net naar zitten kijken?"
Wie is dat, wat is zijn/haar functie in de film, waar zijn we nu, wat is hun verhaal, is dit jaren later, waar is Kevin Costner in het eerste uur.
Een aantal vragen die door mijn hoofd gingen tijdens het kijken naar Horizon: An American Saga - Chapter 1. Wat een zooitje. Ik snap het verhaal van de pioniers en de invasie van de gebieden die toebehoren aan de oorspronkelijke bewoners van Amerika en wat het met beide kanten heeft gedaan. Ik snap gewoon niet wat Costner wil vertellen.
De film heeft niet echt een begin, midden of echt einde. Als publiek raak je de draad makkelijk kwijt in wat er gaande is. Zeker als je ook de geschiedenis van die periode ook niet echt kent. En dan zijn er nog de vele personages, die niet echt een introductie krijgen en het non-lineaire verhaal. De gebeurtenissen krijgen niet of nauwelijks uitleg. Ik heb het idee dat je het plot van te voren moet hebben gelezen wil je een beetje snappen wat er op het scherm gebeurt.
Werkelijk geen idee wat Costner met deze verhalen wil bereiken. Het concept is geweldig, maar de manier waarop het is uitgewerkt is niet best. En dat is ontzettend jammer. De film zit audio/visueel wel goed in elkaar namelijk. Alleen dat red de film niet.
De film lijkt ook te eindigen met een 10 minuten lange trailer van Chapter 2. Heel eerlijk kijk ik daar niet heel erg naar uit.
Boneka
-
- 2723 berichten
- 1398 stemmen
De film schommelt een beetje tussen Centennial en Little house on the Prairy. Daarnaast is hij behoorlijk rommelig in elkaar gezet. Zodoende krijg je nooit echt een binding met de cast. Hij begint goed maar kakt daarna behoorlijk in. Saaie nietszeggende dialogen. Ik bespeur ook nog een beetje woke in deze film. Daarnaast is de muziek wel erg nadrukkelijk aanwezig. Op het eind draait ie helemaal door en zie je een soort van versnelde rollercoaster. What the fuck is this?
Okay de beelden zijn oogstrelend mooi gefilmd. Maar daarmee redt Kevin de film niet jammer!
Film 2,5
Beeld (4K) 5,0
Geluid 5,0
Diederik58
-
- 835 berichten
- 1468 stemmen
Warrige boel. Moest behoorlijk opletten met welke verhaallijn ik nu weer te maken had. Maar het went wel. Wat al die lintjesregen elkaar temaken hebben moet nog blijken. Zal wel ietsje de beloofde horizon te maken hebben.
Het begin van de film vond ik goed. Daarna werd er soms wel erg veel geouwehoerd.
De actiescènes waren goed, maar wat braaf (qua uitvoering).
Het acteren is prima in orde. Al vind ik Costner met zijn nepsnor wederom de onverschrokken held uithangen. Bij het saaie af.
Chapter 1 was dit. De volgende hoofdstukken mogen korter en minder hak op de tak. Ik neem aan dat die er komen, omdat aan het eind een voorproefje is te zien wat nog gaat komen.
Pre- en sequels

Horizon: An American Saga - Chapter 2
2024
7 reacties
Gerelateerd nieuws

'Horizon: An American Saga' weet veel kijkers te trekken op Netflix: 'Heerlijk epos'

Netflix voegt snel 'Horizon: An American Saga - Chapter 1' toe aan het aanbod

'Horizon: An American Saga – Chapter 2' krijgt na lang uitstel toch een Amerikaanse première

Kevin Costner over de toekomst van zijn 'Horizon'-saga: 'Ik weet nog niet hoe, maar het gaat me lukken'
Bekijk ook

Le Comte de Monte-Cristo
Actie / Avontuur, 2024
27 reacties

Des Teufels Bad
Drama / Horror, 2024
28 reacties

Inside Out 2
Animatie / Komedie, 2024
38 reacties

Deadpool & Wolverine
Actie / Komedie, 2024
129 reacties

The Bikeriders
Misdaad / Drama, 2023
66 reacties

Fly Me to the Moon
Romantiek / Komedie, 2024
23 reacties
Gerelateerde tags
montanabordeelnew mexicoinheemsamerican civil warpost civil waramerican west 19e eeuwmanifest destiny 1860shistorical epic1850s arrogantclichédisrespectful
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








