Genre: Western / Drama
Speelduur: 181 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Kevin Costner
Met onder meer: Kevin Costner, Sienna Miller en Jena Malone
IMDb beoordeling:
6,6 (44.347)
Gesproken taal: Engels en Spaans
Releasedatum: 4 juli 2024
On Demand:
Bekijk via Netflix
Bekijk via Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Horizon: An American Saga - Chapter 1
"The American saga begins this summer."
Het verhaal speelt zich af over een tijdsspanne van vijftien jaar in de periode voor en na de Burgeroorlog. Door de ogen van velen worden nederzettingen gesticht in het Amerikaanse westen, waar inheemse volkeren reeds aanwezig zijn. De vestiging van nieuwe gemeenschappen gebeurt vastberaden en verloopt niet zonder wreedheden.
Externe links
- Zoek naar deze film op dvd/blu-ray op Amazon
- IMDb (6,6 / 44347)
- Trailer (YouTube, ondertiteld)
- Kijk op Netflix
- Pathé Thuis: vanaf € 9,99 / huur € 2,99
Social Media
Acteurs en actrices
Hayes Ellison
Frances Kittredge
First Lt. Trent Gephardt
Ellen Harvey
Marigold
Sgt. Major Riordan
Colonel Houghton
Matthew Van Weyden
Juliette Chesney
Taklishim
Reviews & comments
Waku
-
- 5458 berichten
- 6492 stemmen
Heerlijk epos.
Zo worden ze niet zo vaak meer gemaakt helaas.
"Horizon, chapter one" heeft alles waar de klassieke western om vraagt.
Prachtig geschoten sfeervolle beelden en fraaie settings.
Diverse boeiende verhaallijnen en sterk acteerwerk.
We zien het ontstaan van het pioneers leven, de confrontaties met de lokale bevolking (indianen).
Maar er is ook misdaad en de nodige intriges.
De liefhebber van de echte western zal hier zeker van smullen.
4*
rainmist
-
- 156 berichten
- 583 stemmen
Interessante format wat wel past bij de verhaallijn van kolonisatie over een langere periode in meerdere staten (destijds nog gewoon gebieden).
Helaas niet voor het grote publiek, al is het daar waarschijnlijk wel gedeeltelijk voor gemaakt.
filmkul
-
- 2481 berichten
- 2253 stemmen
Mooie en boeiende western. De film bestaat uit meerdere verhalen die verwant zijn en samen lijken te komen. Het voelt (nog) niet als een geheel, maar de film kijkt wel lekker weg en boeit ook tot het eind. De film kent naast drama ook spanning en wat actie. De actiescenes worden goed in beeld gebracht en zijn redelijk hard en rauw wat wel passend is bij het tijdsbeeld. Het acteerwerk is over het algemeen goed te doen. Visueel erg fraai met hele mooie plaatjes. Kom maar op met deel 2. 3.5/4.0
Goldie63
-
- 124 berichten
- 71 stemmen
Je schiet met losse flodders en je verlaagt je tot een persoonlijke aanval ! Geen enkele inhoud of onderbouwing . Ik ga graag de dialoog/ polemiek aan, maar dan moet het meer zijn dan "baggerverhaal. Weet je , laat maar , je bent de moeite niet waard en vooral "niet gehinderd door enige kennis omtrent Costners flop.
Ik zal je wat onderbouwing geven ; je stuitende arrogantie getuige je laatste zin en het feit dat jij het allemaal wel weet gezien o.a. teksten als ;”; Ik denk ook dat een speellengte van drie uur , met name de jonge tik tok generatie , afschrikt.” en “plus het feit dat "jonge mensen helemaal niet geïnteresseerd zijn in welke geschiedenis dan ook.“. Wat vooringenomenheid zeg.
frans123
-
- 4459 berichten
- 1184 stemmen
Ik zal je wat onderbouwing geven ; je stuitende arrogantie getuige je laatste zin en het feit dat jij het allemaal wel weet gezien o.a. teksten als ;”; Ik denk ook dat een speellengte van drie uur , met name de jonge tik tok generatie , afschrikt.” en “plus het feit dat "jonge mensen helemaal niet geïnteresseerd zijn in welke geschiedenis dan ook.“. Wat vooringenomenheid zeg.
Je onderbouwing bestaat uit ; "stuitende arrogantie en vooringenomenheid". Chapeau ik ben onder de indruk.
Het verschil tussen jou en mij is , dat jij scheldt en ik met kennis /feiten kom. Lees dan over Costner's flop!!!!!
Het laatste ; "jonge mensen zijn niet geïnteresseerd in geschiedenis/ verleden" is uit onderzoek bewezen. Dat verzin ik niet. Als je als leraar over de Holocaust/ WO2 / begint , lopen ze de klas uit, evenals Suriname/ slavernij, en Nederlands Indië.
martenaria
-
- 139 berichten
- 654 stemmen
Met hoge verwachting naartoe geweest, maar wat een tegenvaller is dit zeg. 3 uur lang naar onnozele dialogen luisteren en hoewel de beelden soms mooi waren, bleef het vooral rommelig en onsamenhangend. Geen enkele binding met karakters doordat je ze nauwelijks leert kennen. Indianen zagen er niet geloofwaardig uit. Vooral dat opperhoofd leek nergens naar. Alles springt van de hak op de tak en zelfs KC acteert matig. Het verhaal van het wilde westen boeit me enorm en dit verhaal zou vaker en beter verteld moeten worden. Maar niet op deze manier.
Gerlof78
-
- 752 berichten
- 562 stemmen
Door zowat iedereen afgekraakt en zo, maar ik vond het een erg goeie film tja niet iedereen houd van een western en dat hij 3 uur doet ook zeker niet. Maar met een enorme cast geleid door een sublieme Kevin Costner is dat al om van te smullen. De actiescenes komen goed uit de verf en is het vooral de omgeving/landschap wat toch erg mooi in beeld word gebracht. Dus gewoon kijken zodra je hem kan zien waar dan ook en geniet hiervan 
Brix
-
- 19683 berichten
- 5119 stemmen
The Oceanic Six
-
- 60517 berichten
- 4107 stemmen
Film staat al per volgende week vrijdag (23-8) op HBO Max.
Normy
-
- 21 berichten
- 25 stemmen
De hele film door zat ik me af te vragen waarom deze film eigenlijk gemaakt is. Het lijkt wel een soort knip-en-plakwerk waarbij fragmenten zijn geplukt uit andere films. Normaal ben ik een western fan maar deze ga ik snel vergeten. Dankzij de mooie beelden kom ik nog net bij 2 sterren.
mcdaktari
-
- 7305 berichten
- 0 stemmen
Ik heb weer echt genoten van deze nieuwe Kevin Costner western. Ik had wel verwacht dat het me zou bevallen. Helemaal totaal niet verveeld. Westerns is ook wel een genre wat ik graag zie, en zeker als ze zo mooi gemaakt zijn als Kevin Costner dat kan. Dances With Wolves was ook al prachtig gefilmd en tot in de kleinste details verzorgd. Dat vond ik bij Horizon ook weer. Ik denk wel dat je de film in zijn geheel moet zien, daarom kan ik niet wachten tot Chapter 2 uitkomt. Dit zijn in ieder geval weer films die ik in mijn eigen prive collectie wil hebben.
rondh
-
- 598 berichten
- 2315 stemmen
Wat een raar laag cijfer. Ik vind het wel een goede film. Met de inzicht dat er nog meer delen gaan komen lijkt me dit toch weer top in het western genre. Maar goed. Meningen verschillen. Mooi om te (gaan) zien dat alle verhalen bij mekaar komen. Iedereen heeft hetzelfde doel. Nieuwe nederzetting horizon. Wel heeft iedereen een andere reden.
Film is erg mooi geschoten, met goede actie afgewisseld met dialogen. Acteerwerk is goed.
4*
De Blauwe Rijder
-
- 160 berichten
- 3754 stemmen
Prachtige plaatjes, ijzersterke dialogen en een fantastische cast......Maar het verhaal rammelt aan alle kanten, het gaat nergens naartoe en soms onnavolgbaar. Zo een gemiste kans.
scorsese
-
- 13171 berichten
- 11080 stemmen
Uitstekende film over de kolonisten in het Amerikaanse westen. Deze western is wellicht niets nieuws onder de (hori)zon, maar wel gewoon goed uitgevoerd. De film neemt zijn tijd, maar dit is geen probleem vanwege de verschillende verhaallijnen die allemaal weten te boeien. Meer dan genoeg prachtige plaatjes. Nog geen einde hier, dus laat de vervolgdelen maar snel komen.
SergioMalick
-
- 1232 berichten
- 1834 stemmen
Ik heb veel respect voor Kevin Costner dat hij überhaupt aan dit project begonnen is. Er zitten genoeg fijne elementen in voor de Westernliefhebber. De landschappen zijn fraai en de acteurs zijn goed gecast.
Wat ik gewoon jammer vind is de opzet/structuur van de film, die teveel op een televisieserie lijkt. Veel gelijkenissen met de serie 1883, maar dan met meer verhaallijnen. Had van mij echt een stuk rechtlijniger mogen zijn met Costner als revolverheld.
Genoeg op aan te merken, maar ik ben best wel onder de indruk van deze productie al met al. Zal waarschijnlijk niet scoren onder het grote publiek, maar zal met de jaren wel wat erkenning krijgen onder een select gezelschap.
De drie uur vlogen voorbij, maar soms verlangde ik toch wel naar een Luitenant Dunbar tussen de indianen onder begeleiding van John Barry.
APPEL68
-
- 133 berichten
- 2459 stemmen
Schitterende beelden, maar rommelige verhaal lijnen die soms lastig te volgen zijn wanneer en waar deze zich afspelen
Beun de Haas BV
-
- 918 berichten
- 519 stemmen
Waar heb ik nu 3 uur lang naar zitten kijken? De beelden zijn prachtig, maar het verhaal is rommelig. Daarnaast zijn de personages zo stereotype dat ik ze binnen no-time alweer vergeten ben. Ik bewonder Kevin Costners toewijding voor zijn passieproject. Maar om de kijker nog een paar lange delen bij de les te houden, zal hij toch echt wat uit de hoge cowboyhoed moeten toveren.
3,0 * Fraai, maar tikkeltje saai
DVD-T
-
- 15565 berichten
- 3125 stemmen
"Waar heb ik net naar zitten kijken?"
Wie is dat, wat is zijn/haar functie in de film, waar zijn we nu, wat is hun verhaal, is dit jaren later, waar is Kevin Costner in het eerste uur.
Een aantal vragen die door mijn hoofd gingen tijdens het kijken naar Horizon: An American Saga - Chapter 1. Wat een zooitje. Ik snap het verhaal van de pioniers en de invasie van de gebieden die toebehoren aan de oorspronkelijke bewoners van Amerika en wat het met beide kanten heeft gedaan. Ik snap gewoon niet wat Costner wil vertellen.
De film heeft niet echt een begin, midden of echt einde. Als publiek raak je de draad makkelijk kwijt in wat er gaande is. Zeker als je ook de geschiedenis van die periode ook niet echt kent. En dan zijn er nog de vele personages, die niet echt een introductie krijgen en het non-lineaire verhaal. De gebeurtenissen krijgen niet of nauwelijks uitleg. Ik heb het idee dat je het plot van te voren moet hebben gelezen wil je een beetje snappen wat er op het scherm gebeurt.
Werkelijk geen idee wat Costner met deze verhalen wil bereiken. Het concept is geweldig, maar de manier waarop het is uitgewerkt is niet best. En dat is ontzettend jammer. De film zit audio/visueel wel goed in elkaar namelijk. Alleen dat red de film niet.
De film lijkt ook te eindigen met een 10 minuten lange trailer van Chapter 2. Heel eerlijk kijk ik daar niet heel erg naar uit.
Basto
-
- 11958 berichten
- 7413 stemmen
Voorop gesteld, het is een fantastische productie. Het wilde westen wordt op overtuigende wijze neergezet en het staalt de grootsheid uit waar je bij zo’n productie op hoopt. Benieuwd of deze nog op de radsr van de Academy staat wat het leent zich wel voor een groot aantal nominaties.
Maar het is ook het eerste deel van een serie waarbij het na de tegenvallende boxoffice nog maar de vraag is of die nog voltooid gaat worden.
Er wordt zo wel erg de tijd voor alles genomen. Sons is dat fijn, maar bij andere scenes denk je dat die best op de montagevloer hadden mogen eindigen. Het had best met een verhaallijn minder gekund.
Maar waar je het vooral aan merkt is dat het verhaal nergens heen gaat en ook niet wordt afgerond. We hebben hier echt te maken met de introductie en het voelt daardoor een een beetje als het begin van een serie.
Wat me ook opvalt is dat hoe meer ik van dit soort historische Amerikaanse films zie het me steeds meer duidelijk wordt hoe het land gebouwd is op moord en doodslag, hebzucht en hypocratie (geloof). Het zijn geen elementen die tot een fijne volksaard leiden. En was nu echt bijna elke vrouw een hoer?
Enfin, het is een prachtige film die heerlijk wegkijkt. Hopelijk krijgt het nog een vervolg en passend eind.
4k uhd is ook erg mooi.
4*
kos
-
- 46695 berichten
- 8852 stemmen
Ik ben ook benieuwd naar de vervolgen, hopelijk wordt het zoiets als Lonesome Dove - Seizoen 1 (1989)
Capablanca
-
- 1273 berichten
- 1682 stemmen
Na een uur uitgezet. Te rommelig en vooral te zoet. Ik moest geregeld aan Het kleine huis op de prairie denken.
thysum
-
- 137 berichten
- 508 stemmen
Wat een plaatje, hè? Iedereen met perfecte huidjes, stralend witte tanden, en natuurlijk een keurige representatie van diverse bevolkingsgroepen om de hedendaagse kijker te plezieren. Het verhaal speelt zich zogenaamd af vóór de Amerikaanse Burgeroorlog. Maar goed, toen waren vrije Afro-Amerikanen in het noorden een zeldzaamheid, laat staan dat ze zomaar in de samenleving rondliepen alsof het de jaren 2020 waren. Ze werden daarnaast ernstig gediscrimineerd, helaas
En tandenpoetsen met houtskool en géén moderne tandheelkunde zorgden destijds eerder voor lege plekken dan een perfect gebit.
Dus ja, alles bij elkaar is het net zo rauw en realistisch als een Instagram-filter. Maar ach, wie kijkt er tegenwoordig nog voor de historische accuratesse, toch?
Na n uur afgezet. Is gewoon niks. Nep en dom
Clarencoo
-
- 297 berichten
- 739 stemmen
Wat een plaatje, hè? Iedereen met perfecte huidjes, stralend witte tanden, en natuurlijk een keurige representatie van diverse bevolkingsgroepen om de hedendaagse kijker te plezieren. Het verhaal speelt zich zogenaamd af vóór de Amerikaanse Burgeroorlog. Maar goed, toen waren vrije Afro-Amerikanen in het noorden een zeldzaamheid, laat staan dat ze zomaar in de samenleving rondliepen alsof het de jaren 2020 waren. Ze werden daarnaast ernstig gediscrimineerd, helaas
En tandenpoetsen met houtskool en géén moderne tandheelkunde zorgden destijds eerder voor lege plekken dan een perfect gebit.
Dus ja, alles bij elkaar is het net zo rauw en realistisch als een Instagram-filter. Maar ach, wie kijkt er tegenwoordig nog voor de historische accuratesse, toch?
Na n uur afgezet. Is gewoon niks. Nep en dom
Brix
-
- 19683 berichten
- 5119 stemmen
Goh, dank voor de input heren, een wake up call a.h.w. 
Ik denk er nu over om ook mijn waardering voor die andere western: :"Once Upon a Time in the West", drastisch naar beneden toe bij te stellen.
Geen slechte gebitten te bekennen. 
Boneka
-
- 2724 berichten
- 1398 stemmen
Met hoge verwachting naartoe geweest, maar wat een tegenvaller is dit zeg. 3 uur lang naar onnozele dialogen luisteren en hoewel de beelden soms mooi waren, bleef het vooral rommelig en onsamenhangend. Geen enkele binding met karakters doordat je ze nauwelijks leert kennen. Indianen zagen er niet geloofwaardig uit. Vooral dat opperhoofd leek nergens naar. Alles springt van de hak op de tak en zelfs KC acteert matig. Het verhaal van het wilde westen boeit me enorm en dit verhaal zou vaker en beter verteld moeten worden. Maar niet op deze manier.
Perfect verwoord waar zit je eigenlijk naar te kijken?
Boneka
-
- 2724 berichten
- 1398 stemmen
De film schommelt een beetje tussen Centennial en Little house on the Prairy. Daarnaast is hij behoorlijk rommelig in elkaar gezet. Zodoende krijg je nooit echt een binding met de cast. Hij begint goed maar kakt daarna behoorlijk in. Saaie nietszeggende dialogen. Ik bespeur ook nog een beetje woke in deze film. Daarnaast is de muziek wel erg nadrukkelijk aanwezig. Op het eind draait ie helemaal door en zie je een soort van versnelde rollercoaster. What the fuck is this?
Okay de beelden zijn oogstrelend mooi gefilmd. Maar daarmee redt Kevin de film niet jammer!
Film 2,5
Beeld (4K) 5,0
Geluid 5,0
Diederik58
-
- 835 berichten
- 1468 stemmen
Warrige boel. Moest behoorlijk opletten met welke verhaallijn ik nu weer te maken had. Maar het went wel. Wat al die lintjesregen elkaar temaken hebben moet nog blijken. Zal wel ietsje de beloofde horizon te maken hebben.
Het begin van de film vond ik goed. Daarna werd er soms wel erg veel geouwehoerd.
De actiescènes waren goed, maar wat braaf (qua uitvoering).
Het acteren is prima in orde. Al vind ik Costner met zijn nepsnor wederom de onverschrokken held uithangen. Bij het saaie af.
Chapter 1 was dit. De volgende hoofdstukken mogen korter en minder hak op de tak. Ik neem aan dat die er komen, omdat aan het eind een voorproefje is te zien wat nog gaat komen.
mcdaktari
-
- 7305 berichten
- 0 stemmen
Warrige boel. Moest behoorlijk opletten met welke verhaallijn ik nu weer te maken had. Maar het went wel. Wat al die lintjesregen elkaar temaken hebben moet nog blijken. Zal wel ietsje de beloofde horizon te maken hebben.
Het begin van de film vond ik goed. Daarna werd er soms wel erg veel geouwehoerd.
De actiescènes waren goed, maar wat braaf (qua uitvoering).
Het acteren is prima in orde. Al vind ik Costner met zijn nepsnor wederom de onverschrokken held uithangen. Bij het saaie af.
Chapter 1 was dit. De volgende hoofdstukken mogen korter en minder hak op de tak. Ik neem aan dat die er komen, omdat aan het eind een voorproefje is te zien wat nog gaat komen.
Dat zou je wel denken ja, maar het wordt telkens weer uitgesteld. Ik reken er niet meer op en mocht ie dan alsnog een keer verschijnen, dan is het een hele mooie meevaller. Want ik kan eerlijk gezegd niet begrijpen waarom ze zo huiverig zijn om chapter 2 uit te brengen. Deze eerste vind ik echt weer een hele mooie western zoals Kevin Costner die kan maken. Zojuist weer gekeken en ik blijf het goed vinden. Zijn westerns zien er altijd goed verzorgd uit. Als je bijvoorbeeld "Dances With Wolves" neemt, die film ziet er echt tot in de kleinste details goed uit. "Open Range" is ook heel goed. en "Horizon: An American Saga - Chapter 1" is eveneens heel goed gemaakt. Trouwens Chapter 2 wordt op IMDb ook best goed gewaardeerd, want 7.1 is niet slecht. Daarom snap ik niet waarom er hier zo moeilijk gedaan wordt.
Pre- en sequels

Horizon: An American Saga - Chapter 2
2024
7 reacties
Gerelateerd nieuws

'Horizon: An American Saga' weet veel kijkers te trekken op Netflix: 'Heerlijk epos'

Netflix voegt snel 'Horizon: An American Saga - Chapter 1' toe aan het aanbod

'Horizon: An American Saga – Chapter 2' krijgt na lang uitstel toch een Amerikaanse première

Kevin Costner over de toekomst van zijn 'Horizon'-saga: 'Ik weet nog niet hoe, maar het gaat me lukken'
Bekijk ook

Le Comte de Monte-Cristo
Actie / Avontuur, 2024
27 reacties

Des Teufels Bad
Drama / Horror, 2024
28 reacties

Inside Out 2
Animatie / Komedie, 2024
38 reacties

Deadpool & Wolverine
Actie / Komedie, 2024
129 reacties

The Bikeriders
Misdaad / Drama, 2023
66 reacties

Fly Me to the Moon
Romantiek / Komedie, 2024
23 reacties
Gerelateerde tags
montanabordeelnew mexicoinheemsamerican civil warpost civil waramerican west 19e eeuwmanifest destiny 1860shistorical epic1850s arrogantclichédisrespectful
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








