

Crimes of the Future (2022)
Genre: Sciencefiction / Horror
Speelduur: 107 minuten
Oorsprong:
Canada / Griekenland / Verenigd Koninkrijk
Geregisseerd door: David Cronenberg
Met onder meer: Viggo Mortensen, Léa Seydoux en Kristen Stewart
IMDb beoordeling:
5,8 (43.779)
Gesproken taal: Engels en Frans
Releasedatum: 2 juni 2022
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via Amazon Prime
Bekijk via meJane
Bekijk via Film1
Bekijk via CANAL+
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Plot Crimes of the Future
"Surgery is the new sex."
In de nabije toekomst leert de mensheid zich aanpassen aan de kunstmatige omgeving. Deze nieuwe vorm van evolutie verandert de natuurlijke staat van mensen, transformeert hen en verandert hun biologische samenstelling. Dit controversiële versnelde evolutiesyndroom verspreidt zich op een hoog tempo. De performancekunstenaar Saul Tenser omarmt de veranderingen en laat nieuwe, nog onbekende organen in zijn lichaam groeien. Samen met zijn partner Caprice verwijdert hij deze organen vervolgens in een opvoering waarnaar ook de overheid kijkt.
Externe links
Acteurs en actrices
Saul Tenser
Caprice
Lang Dotrice
Timlin
Cope
Wippet
Berst
Router
Djuna
Odile
Reviews & comments

Basto
-
- 10983 berichten
- 7120 stemmen
Somber is het niet, het was heel lelijk, dat lijk wat in de fik staat, dat kan toch niet. Of hier dat hij in zijn ninjapak hurkend in een hoekje staat. Lachwekkend. Ik vraag mij af of de overduidelijk satire die ik te makkelijk vond opeens weg gaat als ik een drama zie met makkelijk satire.
Die vlammen waren idd slecht. Iets wat ik ook erg vreemd vind gezien Cronenberg’s ervaring met SF.
Maar goed smaken kunnen verschillen. Ik hou erg van zijn stijl" en visie.

jadolino
-
- 285 berichten
- 1138 stemmen
Sommige films zijn gewoon echt niet mijn ding. Dan denk ik na een uur ineens "waar zit ik in hemelsnaam naar te kijken?"

ghostman
-
- 5732 berichten
- 5 stemmen
JLG ben ik minder bekend mee omdat ik niet door zijn recente werk kom, heb twee recente werken geprobeerd maar het geneuzel nekt mijn levensvreugde. Maar de name drop was vooral omdat zijn films echt geen enkele ziel meer naar het theater lokt, dan moet je als fan toch minimaal toegeven dat hij irrelevant is...
Histoire(s) du cinéma wordt door velen gezien als JLG's magnum opus . Le livre d'image (2018) is in alle opzichten een overtreffende versie van Histoire(s) du cinéma . Ik weet zeker dat nadat JLG er niet meer is , zal Le livre d'image universeel erkend worden als een ' verbeterde ' versie van Histoire(s) du cinéma .

Fortune
-
- 4179 berichten
- 2638 stemmen
Ik vind die laatste film met bekende acteurs niet goed, de regisseur is irrelevant...
Voor iemand die 79 jaar is praten we nog steeds over hem. Cronenberg is relevant

rep_robert
-
- 27430 berichten
- 3950 stemmen
Cronenberg heeft een tijdje niks uitgebracht en wanneer een nieuwe film in de bios komt en maar 3 voorstellingen heeft in Noord-Nederland in een maand tijd, dan weet je dat je gewoon 1 van die 3 moet kijken. En als zo'n obscure film als dit al 111 stemmen heeft op MM dan weet je dat Cronenberg toch nog steeds een grote naam is.
Ik ging volkomen blind de film in, behalve dat ik wist dat dit weer iets meer body horror is zoals zijn vroegere werken. Wat dat betreft lijkt hij met Crimes of the Century inderdaad terug te grijpen naar zijn oudere werken. Dit houdt in dat je echt de meest weirde dingen op je scherm getoverd krijgt. Daarin is Cronenberg dan ook een meester. Het creëren van een unieke dystopische wereld die grauw en juist ook erg noir oogt.
Ondanks dat de film ongetwijfeld diepere lagen kent en een soort van kritiek lijkt te geven op de waanzinnig domme kunstwereld, kan je de film prima volgen. Er zit veel expositie in de film en de personages leggen allemaal best veel uit. Daardoor valt er verder niet veel te ontdekken. Daardoor lijk je juist meer onder de indruk te moeten zijn van de vele bizarre settings en het publiek dat op een voyeuristische manier de haast seksuele chirurgische ingrepen zit te bestuderen.
Het werkt allemaal alleen eerder op de lachspieren dan dat het je moet doen laten nadenken. Het seksuele aspect kan beter uitgelicht worden en de personages zijn soms zo overdreven serieus en typetjes dat je soms niet meer weet wat Cronenberg nou allemaal wil bereiken bij jou als kijker.
Het is wederom een lastige film om te beoordelen. Het is vreemd, het is ziek, het is bizar om mensen te zien waggelen in glibberige Xenomorph skelet achtige stoelen en tegelijkertijd is de film bloedserieus en zijn de dialogen net te voorgekauwd om me helemaal van mijn stoel te laten blazen.
Een gulden middenweg dus.
3,0*

MosquitoSmasher
-
- 690 berichten
- 6 stemmen
Weer echt zo'n film waarvan ik denk "wtf gaat er in die kop rond van die Director?" om met dit te komen. Het is denk ik gewoon niet weggelegd voor mij. Ik kan unieke en rare dingen best waarderen, maar dit was gewoon iets anders en ook niet bijster boeiend vond ik. Prima acteerwerk, zoals verwacht maar dat redt de boel niet voor mij.

Walter S.
-
- 1604 berichten
- 1258 stemmen
Cronenberg heeft een tijdje niks uitgebracht en wanneer een nieuwe film in de bios komt en maar 3 voorstellingen heeft in Noord-Nederland in een maand tijd.
Begrijp ik je nou verkeerd? Want hij draait ook volop in het Forum.
Ik denk (ervan uitgaande dat jij hem vanavond in Pathé zag) dat we bij elkaar in de zaal zaten vanavond.
Bizarre beelden, daar moet de film het van hebben, het verhaal an sich vond ik niet heel erg boeiend.
Ik kan mij redelijk vinden in wat jij zegt en ook wel aardig in wat MosquitoSmasher er aan toevoegt.

rep_robert
-
- 27430 berichten
- 3950 stemmen
3x bij Pathé in dit geval Walter S.haha. Vorige week maandag om 11.10 uur en 19.30u en vanavond draaide hij om 19.30 uur idd. Pathe Leeuwarden idem. Zwolle had hem niet. Kans is zeer aannemelijk dat we beiden in zaal 3 zaten vanavond.
Omdat ik Unlimited heb kijk ik verder niet naar Forum, aangezien Pathé de arthouse films (die ik wil zien) ook wel vertoont vaak.

Shadowed
-
- 10045 berichten
- 6003 stemmen
Cronenberg back to his roots.
Hij heeft me als regisseur nooit echt volledig weten te charmeren. Uiteraard zijn er wel enkele toppertjes, maar al bij al toch te weinig dat echt memorabel is. Ik zie dan ook meer potentie in wat zijn zoon te bieden heeft dan hijzelf, maar dat hij zichzelf weer wat in de spotlights wil zetten is met Crimes of the Future wel duidelijk.
Een film die echt de volle steun legt op de personages en thema's. Een echt goed lopend verhaal zit er namelijk niet in. Het zijn vooral ideeën die een beetje naast elkaar worden gehangen en daar wordt vervolgens langs gelopen. Alleen wel in slakkengang, want een goede flow zit er nooit in. De film blijft ten alle tijden ontzettend taai. Geef deze film aan een Von Trier en er komt een veel beter lopend geheel uit.
Acteerwerk is prima al wordt Mortensen toch wel erg ver in een excentriek figuurtje geduwd. Zover eigenlijk dat zijn serieuzere en wat zwaardere scenes nergens aanslaan. Effecten zijn zoals verwacht van hoog niveau, maar door de ontzettend slepende en trage presentatie ervan ook zo weer vergeten. Er mogen dan wel onheilspellende beelden tussenzitten, de afwisseling ervan is nogal onstabiel. Het verloopt gewoon te sloom, waardoor de beelden het wachten eigenlijk niet waard zijn.
De groteske stukken maken indruk, maar zijn opnieuw schaars. Of dat lijkt zo, want de verveling sloeg vroeg in waardoor het lijkt alsof er een eindeloos lange duur zit tussen de wat grafischere beelden. Ik kan het alleen niet echt een laag cijfer geven omdat de onderliggende kwaliteit hoog ligt. De constante mysterie en de zeer zware toon zijn elementen die niet elke regisseur naar voren kan brengen, maar voor Cronenberg was dit duidelijk geen moeite. In zekere opzichten een erg interessante film, maar daar blijft het bij.

CCK3
-
- 1 berichten
- 1 stemmen
Dit was overduidelijk geen film voor mij (of ons want we waren met 4 personen).
De film heeft nauwelijks een verhaallijn, geen spanning en geen tempo. Er wordt niet naar een climax toe gewerkt en je hebt niet het gevoel dat je je kunt inleven of dat je meeleeft met de personages. De film is geen standaard film en al helemaal geen horror! (Tenzij je het al horror vind als er in iemand geprikt of gesneden wordt) misschien dat hij daarom goede recensies krijgt????
Je gaat bijna van het ene “kunst” optreden naar het andere, waarbij de vraag “wanneer is iets kunst” oppervlakkig aan de orde komt.
In de toekomst lopen er nauwelijks mensen op straat, zijn de woningen vies maar de mensen kleden zich verzorgd??????
Bij de hoofdpersoon wordt geregeld een soort tumor weg gesneden maar je ziet maar 1 litteken …. Alle andere zijn verdwenen. Als het mogelijk is om littekens te verwijderen, waarom zie je dan wel dát litteken?
Degene die de operaties uitvoert was chirurg maar bij het zien van een dode jongen van 10 jaar oud (die ze niet kent), begint ze meteen te huilen.
De personages acteren allen op dezelfde trage nadenkende manier en zijn daarin overtuigend.
2 mensen hebben een bios abonnement en die gaven aan dat dit de slechtste film was die ze ooit gezien hadden. 3 van de 4 wilden de bios uitlopen en de 4e bleef hopen dat de film toch nog zou verrassen maar bleef teleurgesteld achter.

boemboem27
-
- 1371 berichten
- 1237 stemmen
werkelijks niks ,slecht verhaal.
na half uur afgezet, werd ook nergens interessant oid
misschien niet mijn film/genre

blurp194
-
- 4829 berichten
- 3787 stemmen
Wat een rariteitenkabinet maakt Cronenberg hiervan - en dat bedoel ik niet echt als een compliment. Een parabel op de oneindige ledigheid van het bestaan, het toppunt van verveling - is dat wellicht wat we er in moeten zien, of is dat hoe we onszelf als kijkers moeten beschouwen. Ook daarin ben in niet zo positief, er zijn toch wel minder onsmakelijke beeldprenten geweest met dezelfde filosofische inhoud. Die naar het boek van Kundera, om die deur maar even in te trappen, of wellicht ook iets als Antiviral (2012).
En wat een enorme miskleun van de casting en vormgeving om Mortensen deze rol te laten spelen met zijn Aragorn cape. En Seydoux past ook absoluut niet. Sowieso toch wat teleurstellend wat er uit de cast komt - er doen nogal wat bekende namen mee, maar het is toch niet echt alsof daar iets uit komt.
Ik moet zeggen, ik waardeer de durf van Cronenberg om iets anders te proberen, zowel qua concept, narratief als beeldvorming - al is dat laatste natuurlijk wel grotendeels gejat. Maar bij probeersels hoort ook dat je inziet dat iets mislukt, niet werkt. En dat doet deze film voor mij dus helemaal niet. De scene met de boormachines, ok, maar dat is dan ook zo’n beetje het enige. Overigens ook alweer zo’n half loshangende draad.

Thomas83
-
- 3889 berichten
- 3503 stemmen
Dit is een film die ik heel graag leuker had willen vinden. Er zijn zoveel interessante onderliggende ideeën. Je herkent na lange tijd weer echt wat van de Cronenberg van weleer terug. Spijtig genoeg bestaat een groot deel van de film toch vooral eindeloos veel pretentieuze en behoorlijk klungelige dialogen. Het duurt behoorlijk lang voor er iets van een verhaal zichtbaar wordt.
Na die bijzonder intrigerende trailer had ik op wat meer gehoopt. Er zit zoveel meer potentie in de vreemde wereld die Cronenberg hier heeft gecreëerd. De maffe ontwerpen zijn fantastisch, evenals de troosteloze locaties. De cast is overigens wel prima. Vooral Seydoux en Stewart (in een bizarre rol) spelen uitstekend.

scorsese
-
- 12476 berichten
- 10597 stemmen
Matige film over een man die lichaamsdelen laat groeien als een nieuwe vorm van kunst. Ondanks dat er veel raakvlakken zijn met eerdere films van David Cronenberg, is dit wel weer een originele film te noemen. Een aantal bijzondere scenes. Helaas wist het me allemaal niet echt te boeien en als geheel mist het soms wat focus. Net geen 3.0 sterren.

Frankie Boy
-
- 177 berichten
- 1 stemmen
Ik ben een grote fan van Viggo Mortensen en ook in deze film speelt hij weer heel goed, alleen wist ik niet waar ik nou naar zat te kijken en daarnaast snapte ik er geen ene moer van.
Echt een art nouveau film en daar moet je van houden.

XanderJ
-
- 187 berichten
- 3845 stemmen
......Ach ja, je moet er van houden.
Niet mijn genre, ondanks Kristen Stewart

Filmkriebel
-
- 9458 berichten
- 4376 stemmen
Surgery is the new sex
Ik had er zoveel van verwacht maar het viel me dik tegen. En Darwin draaide zich ook nog eens om in zijn graf. De menselijke evolutie zet zich verder in de toekomst, inwendig. Nieuwe organen verschijnen in het lichaam, weliswaar getriggerd door biotechnologische machines die de lichamelijke functies besturen en optimaliseren. Waar het ontspoort zijn voor mij die pretentieuze links met kunst, erotiek en scheppingskracht die voortdurend aangehaald worden in een resem slaapverwekkende dialogen die me helemaal koud lieten. Voeg daar nog bvb een allegorisch beeld tussen van een naakte Seydoux en Mortensen terwijl een machine hen snijdt en het voelt helemaal van de pot gerukt. Ik kan er niks van maken. Verwachtte me meer aan een solide thriller maar die kwam er totaal niet. Cronenberg levert een werk af dat erg hardcore aanvoelt, visueel lelijk, en waarin hij opnieuw zijn vreemde fetishen verwerkt: na autocrashes kun je dus nu ook van chirurgische operaties botergeil worden .... Crimes of the Future is een mislukking. Cronenberg lijkt door te draaien.

Noodless
-
- 9547 berichten
- 5981 stemmen
Neen, dit was het toch niet. Het mag dan wel een originele insteek hebben, maar als kijker blijf je toch wat op je honger zitten. Gezien het concept waren de verwachtingen op gebied van gore toch wat hoger. Het verhaal komt traag op gang en heeft meer oog op het kunstzinnige ( maar dan op een zeer rare manier ) dan wat horrorelementen betreft. Het verhaal weet niet te beklijven en spannend is het allerminst. Léa Seydoux is hier naakt te zien en Kristen Stewart speelt een zeer eigenaardige rol. Viggo Mortensen doet het best aardig, maar kan de film helaas niet redden. Het einde komt totaal onverwacht en heeft een onbevredigende nasmaak. Tegenvaller ! 4/10

ValAktaion
-
- 115 berichten
- 96 stemmen
Wat is er weinig waardering voor deze prent. Ondanks de sterrencast lijkt Cronenberg de film met beperkte middelen te hebben geschoten. Nietemin weet hij een stemmige setting te creeren waarin af en toe zelfs het geluid van de branding doorbreekt.
Thema en uitvoering doen mij 't meest denken aan de strange fiction van bijvoorbeeld Jeff Vandermeer of China Mieville. Zeker niet ieder zijn ding, maar voor mij een dikke 3,5*

Boeikens
-
- 4406 berichten
- 5118 stemmen
Het is vaak een hate it or love it met Cronenberg films, zo ook deze Crimes of the Future.
Vreemde, soms nieuwe organen in of op je lichaam laten groeien om die dan publiekelijk te laten wegopereren en dit dan ervaren als de nieuwe seks.
Speciaal, niet altijd duidelijk maar wel sfeerrijk. Echter kon het mij op de duur niet blijven boeien en was het mij als horror ook te flauw.
2*

Pecore
-
- 919 berichten
- 1675 stemmen
De film kent helaas een flink minpunt: er wordt teveel uitgelegd, de film springt van uitleggerige dialoog naar uitleggerige dialoog en dat doet het ritme van de film geen goed.
Dat is jammer, want de ideeën die door Cronenberg worden uitgewerkt zijn fascinerend. In een wereld waarin de scheidslijn tussen kunstmatig en natuur helemaal vervaagd is, volgen we een aantal karakters die de kijker een existentialistische visie voorschotelen. De wereld waarin ze zich bewegen is zo bizar dat het ook iets willekeurigs krijgt. Binnen die willekeurigheid weten de karakters toch betekenis te geven aan hun leven. Eigenlijk een enorm optimistische film dus. En in combinatie met de donkere, smerige sfeer lever dat een hele fraaie film op. Hele fijne wisselwerking tussen ideeën en stijl.

Basto
-
- 10983 berichten
- 7120 stemmen
Een Cronenberg wordt altijd beter bij herziening!
Bij deze film twijfelde ik daarover. Daarom heeft herziening ook lang op zich laten wachten. Ten onrechte.
De eerste keer dat ik de film zag, begreep ik er nog weinig van. Wel sprak de sfeer me aan, maar de film had ook te maken met huizenhoge verwachtingen. Een nieuwe Cronenberg waar eigenlijk niemand meer op had gerekend. Dus dat was lastig.
Maar bij herziening viel veel op z’n plek. De film zit boordevol idee en is z’n tijd waarschijnlijk weer ruim 20 jaar vooruit. Net zoals Videodrome en EXistenZ dat ook waren/zijn. Het is Cronenbergs bespiegeling op de medische ontwikkelingen, de kunstscene en de trend van zelfmutilatie in ruil voor vermeende schoonheid. Maar ook overheidscontrole op onze medische status.. Iets dat volledig in de Covid tijd past, maar toch al 20 jaar geleden door hem was neergepend.
Hij loopt zoals zo vaak ver voor de troepen uit. Dat kost m publiek. Vandaar veel lage scores.
De misleidende marketing over de gruwelijke laatste scenes help ook niet mee. Het zal best horror zijn geweest voor sommigen, maar voor wie mee gaat in de film is het bovenal kunst.
Bij herziening kon ik alles veel dus beter plaatsen. Het is ook geen herhaling van zetten of ‘terug naar de body horror’, zoals ‘m vaak onterecht verweten wordt bij deze film. Het is juist de volgende evolutie in zijn oeuvre in lijn met Videodrome, EXistenZ, maar ook Dead Ringers en Naked Lunch. Hij creëert bovendien een totaal unieke wereld en raakt zaken aan die niemand anders opgevallen lijken. Maar over 20 jaar is het waarschijnlijk volledig evident.
De cast is ook geweldig met Viggo Mortinsen die een geweldige ‘Rutge rHauer-achtige’ rol neerzet en heerlijk neurotische Kirsten Steward. De twee dames waren ook erg geestig. Waarschijnlijk is het ook een komedie, al zal ik er nog een kijkbeurt voor nodig hebben, om dat door te krijgen.
Maar goed bij herziening viel het meeste dus op zijn plek en vond ik het weer een waanzinnige Cronenberg en in ieder geval de meest interessante film van dit jaar.
Dikke 4,5
Trouwens, de soundtrack van Howard Shore was ook weer erg fijn.

StrikerXL
-
- 10 berichten
- 252 stemmen
Ik vind het niet de beste film van David Cronenberg omdat de boodschap/onderwerp nogal vrij somber is, maar ik kan wel zeggen dat het mooi in beeld is gebracht en het acteerwerk is wel top van een voor mij echte top cast. Het is een film dat je best zonder verwachtingen moet bekijken, twee of drie weken laat liggen en dan nog eens opnieuw bekijken.
De muziek van Howard Shore is wel op het allerhoogste niveau en is voor mij echt het hoogte punt van deze film!

Erikb99
-
- 271 berichten
- 280 stemmen
En wat vond ik er nou van:
Het is een echt David Cronenberg geworden, dat was wel weer duidelijk. Ik vond ook wel dat er aardig wat raakvlakken waren met zijn vorige films zoals “Crash” en “Videodrome”. Saul Tenser gespeeld door Viggo Mortensen accepteert niet zijn verandering en gebruikt deze als kunst. Wel moet je weten dat de mensen geen pijn meer voelen in deze Sciencefiction/Horror verhaal. Snijden in jezelf is het nieuwe seks. Er komt een moord in voor die juist via Saul Tenser een soort van revolutie moet doen laten starten. Alle kenmerken van een David Cronenberg zijn dan ook aanwezig. Aanrader? Als je bekend bent met zijn werk wel. Het is zeker niet zijn beste. Als David Cronenberg je weinig zegt kun je een poging wagen maar wel op eigen risico .

Demini
-
- 56 berichten
- 97 stemmen
Een Cronenberg wordt altijd beter bij herziening!
Inderdaad, en misschien omdat ik onlangs bijna alle Cronenberg films heb herzien (sommige voor de tweede, de meeste voor een derde keer), maar deze beviel me bij de eerste zit meteen meer dan vele van zijn vorige films. En, weliswaar na even alles te laten bezinken en te overdenken, had ik ook reeds het gevoel alles gevat te hebben. Wat me dan weer doet afvragen of dat een goed teken is, dat zal een tweede kijkbeurt later uitmaken.

Number23
-
- 8488 berichten
- 5309 stemmen
De visuele stijl, de cast en de soundtrack zijn stuk voor stuk weer dik in orde, maar de typische Cronenberg vaagheid zit soms in de weg. Het verhaal pakt me ook niet echt.

Fisico (moderator films)
-
- 9765 berichten
- 5307 stemmen
Mijn 8e Cronenberg intussen. Voor mij ook één van de minst toegankelijke films die ik tot nog toe van hem zag. Ik kon er eerlijk gezegd weinig touw aan vastknopen. Absurd en surreëel is wel het minste dat je ervan kan zeggen. Ik ben ermee akkoord, net zoals voor sommige van zijn andere films, dat je deze best nog eens opnieuw kijkt om tot nieuwe inzichten te komen. Ik zie het me echter voorlopig niet meer doen.
Zoals steeds zit de sfeer wel goed. Maar inhoudelijk was ik het verhaal bijster met bizarre inwendige menselijke evoluties van tumoren en organen en met daarboven een erotisch sausje. In zijn geheel taai en lastig. Voorlopig niet aan mij besteed.

WB
-
- 1558 berichten
- 2528 stemmen
Wat een vreemde film. Het is niet helemaal mijn 'cup of tea'. Het is prima uitgewerkt allemaal, maar het ligt wellicht iets te ver van mijn bed en mijn 'comfortzone'. Het kijkt niet echt lekker weg; Iets te vaag en wellicht iets te onlogisch. Ik kon de film niet echt als een horror zien, maar ook niet als standaard drama. Moeilijk om de vinger erop te leggen. Op het acteerwerk en het sfeertje valt overigens niets af te dingen. Dat is prima.

Roger Thornhill
-
- 5795 berichten
- 2314 stemmen
Vintage Cronenberg wat mij betreft, met de gebruikelijke verknoping van technologie en body-horror die al eerder aan bod kwam in onder andere Videodrome, The fly, Naked lunch en eXistenZ, en met personages die allemaal doen alsof het de normaalste zaak van de wereld is dat ze met meer of minder interne of externe organen dan de rest van de mensheid rondlopen. Of wórdt dat ook echt normaal in deze tijden van klimaatverandering en extreme milieuvervuiling? Intrigerende vragen, vooral wanneer in de loop van de film duidelijk wordt dat er wel degelijk een serieus en begrijpelijk plot aan alle zelfmutilatie ten grondslag ligt. Stevig in de (Cronenbergiaanse) werkelijkheid verankerd door de vertolking van Viggo Mortensen die aan de bizarre filmrealiteit een mooie menselijkheid meegeeft, maar ook Scott Speedman als Breckens vader maakt indruk.

Basto
-
- 10983 berichten
- 7120 stemmen
Ook bij de derde kijkbeurt groeit deze film veder in mij.
Cronenberg schets een buitengewoon bizarre en verontrustende wereld. Dat maakt deze Crimes of the Future ook bij herziening weer een buitengewoon enerverende film. Centraal staat een duo performance artists die lichaamsverminking tot kunst verheffen. Dat geeft natuurlijk genoeg aanleiding voor de body horror die vooral het oude werk van Cronenberg typeren.
Maar wat het vooral interessant maakt is de wereld en de cultus eromheen die hij schetst. Fandom, kunst, kafkaiaanse ambtenarij, techniek, milieuproblematiek, kunstkritiek en obsessies maken dit een hele rijke vertelling en overtuigende wereld. Soms schokkend, maar soms ook heel geestig. Een film waarin Cronenberg zich niet herhaalt, (volgens de kritiek van sommigen), maar een die juist volledig organisch aansluit op zijn oeuvre. Conceptual Continuity noemde Frank Zappa dat.
En wat een geweldige openingsscene!
4,5 blijft staan en ik kijk enorm uit naar zijn volgende: The Shrouds.

Lavrot
-
- 765 berichten
- 0 stemmen
Het schitterende lichaam van Lea Seydoux, puur natuur, en dan gaat David Cronenberg erin snijden. Doelloos voor de lol? Ik beken dat ik enkele scenes doorgespoeld heb; mijn innerlijk kompas zei "Nee."
Botox, siliconen, borstverkleining dan wel vergroting, neus- en oogcorrectie, privékliniek, liposuctie, tattoo, piercing, en de oeroude besnijdenis (is in wezen een verminking van geslachtsorganen) in naam van een of ander vermeend opperwezen, noem de hele santenkraam maar op, de moderne mens doet er alles aan om "perfect" voor de dag te komen. Allemaal buitenkant. Cronenberg draait dit binnenstebuiten, maar slaat naar mijn idee een beetje erg door, waardoor bevreemding de boventoon voert. Nee, dan heb ik duizendmaal liever zijn Cosmopolis als spiegel van de moderniteit.
O ja, "Ik ben niet zo goed meer in de oude seks" vond ik dan weer wel hilarisch.
Gerelateerd nieuws

Horrorfilm 'Crimes of the Future' van David Cronenberg nu te zien op Prime Video

Publiek loopt weg bij première horrorfilm 'Crimes of the Future' in Cannes

Nieuwe volwaardige trailer onthuld voor body-horror 'Crimes of the Future' van David Cronenberg

Nieuwe doodenge trailer 'Crimes of the Future' toont Viggo Mortensen in 'body horror'-film
Bekijk ook

Junk Head
Animatie / Actie, 2017
13 reacties

Mahanagar
Drama, 1963
5 reacties

Hearts of Darkness: A Filmmaker's Apocalypse
Documentaire, 1991
86 reacties

Top Gun: Maverick
Actie / Drama, 2022
380 reacties

Lat Sau San Taam
Actie / Drama, 1992
277 reacties

Dong
Drama, 1998
17 reacties
Gerelateerde tags
detectivemoordperformance arttranshumanism surgeryperformance art shipyardbody horrorbrutal violencedystopianorgan harvestingbiotech company
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.
Social media
Realtimes Network
- Registreer |
- Contact ons |
- Over ons |
- Adverteren |
- MovieMeter Films Wiki |
- Series Wiki |
- Algemene voorwaarden en privacybeleid |
- Consent wijzigen |
- RSS Feeds |
- API

© 2025 MovieMeter B.V.