Old Henry (2021)
Genre: Western
Speelduur: 99 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Potsy Ponciroli
Met onder meer: Tim Blake Nelson, Scott Haze en Gavin Lewis
IMDb beoordeling:
7,3 (44.196)
Gesproken taal: Engels en Spaans
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via Prime Video
Bekijk via meJane
Bekijk via CANAL+
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Plot Old Henry
"You can't bury the past."
De weduwnaar Henry woont met zijn zoon Wyatt op een boerderij en biedt aarzelend onderdak aan de gewonde Curry. Deze man heeft een grote som geld op zak waarnaar enkele mannen op zoek zijn. Ook zij brengen een bezoek aan de boerderij en geven zich uit als medewerkers van de overheid. Henry weet nog niet wie hij moet geloven, maar kan, ter bescherming van zijn zoon en woonplaats, opvallend goed overweg met een geweer.
Externe links
Acteurs en actrices
Henry
Curry
Wyatt
Ketchum
Al
Dugan
Stilwell
Branigan
Cowardly Gunslinger (onvermeld)
Reviews & comments
3316mixer
-
- 168 berichten
- 139 stemmen
Aan het eind van 2021 een ware klassieker gezien met een ongelooflijke twist op het eind. Een meesterwerk.Wat is dit een klasse film zeg....
clubsport
-
- 3817 berichten
- 6943 stemmen
Als er dan nog eens een nieuwe western uitkomt die goed is moet je hem koesteren .
Ik hou wel van verhalen die de tijd nemen om de spanning geduldig op te bouwen ,dat wordt vakkundig gedaan
Verder is het spel van Tim sterk en ook Stephen Dorff speelt overtuigend de valse schurk met charisma en een flinke dosis sadisme .
De vader zoon relatie had wat mij betreft wat minder problematisch gemogen maar voor de rest vond ik het een prima western met als kers op de taart de onthulling van Henry's identiteit .
Corcicus
-
- 2809 berichten
- 3911 stemmen
Hele simpele lowbudget western, maar wat een schot in de roos. Henry ziet eruit als een gewone boer, maar je voelt meteen dat onder het stof een ferme badass schuilgaat. De reveal is fenomenaal en wat volgt gewoon perfect. Fijn aan die moderne westerns is de kortere speelduur, maar de muziek was vroeger toch meeslepender.
Luudje10
-
- 248 berichten
- 265 stemmen
Eindelijk weer een goede western met de zoveelste Billy the Kid.
Wel genoten van deze film
Grunn-in-en-verkoop
-
- 123 berichten
- 396 stemmen
Deze film verdient zeker een plaatst in goede western films. zeker een film die je gezien moet hebben. 
Thomas83
-
- 4026 berichten
- 3631 stemmen
Aangenaam ouderwetse en simpele western. Een van de verrassingen van het jaar. De film wist voortdurend mijn aandacht vast te houden en wist me zelfs vaak op het puntje van mijn stoel te krijgen. Nelson en Dorff zijn allebei erg fijn in een film die je nagenoeg perfect zou kunnen noemen. De muziek en cinematografie, de dialogen, allemaal echt klasse over het algemeen. Hooguit zou ik sommige informatie met wat meer gevoel voor understatement hebben overgebracht, en het spel van Lewis als het kind is wel een smetje.
De onthulling wie Henry werkelijk is bleek sterker dan ik had verwacht. Ik was niet bekend met de echte naam van Billy the Kid, dus dat kwam voor mij wel echt als een verrassing. Ik verwachtte een meer banale twist waarin de onthulling simpelweg zou zijn dat hij vroeger een gunslinger was of zo. Gezien het thema van de film is het achteraf ook wel logisch dat er wat meer achter steekt. 4.0*.
John Milton
-
- 24221 berichten
- 13386 stemmen
Fijne western hoor. Tim Blake Nelson is echt geboren voor deze rol, lijkt het. Mooi geschoten en goede score.
3,7*
Collins
-
- 7294 berichten
- 4311 stemmen
Een rechtlijnige solide western die met bescheiden middelen en sterk acteerwerk een heerlijke sfeer weet neer te zetten. Heerlijk sober. Heerlijk dreigend. Heerlijk onbehaaglijk. Heerlijk kil. En heerlijk spannend.
Simpele middelen. Een vlakte begroeid met hoog gras dat in de wind op en neer deint. De lucht grijzig. Nevelige velden. Een stel grimmig uitziende ruiters. Een schamele woonstede. Van die dingen. Simpele middelen die de film een fijne ongemakkelijke sfeer bezorgen. In het midden van die opgeroepen hoedanigheid bevindt zich Tim Blake Nelson als armzalige boer met de naam Old Henry die samen met zijn zoon een hard en eenvoudig bestaan leidt. Een kop kleiner en beduidend meer uitgemergeld dan de andere personages, domineert Tim Blake Nelson de film.
Het verhaal is niet heel opzienbarend. Denk Rio Bravo. Een kleine groep mensen binnenshuis tegen een overmacht buitenshuis. Spannend. Daarbij spelen nog wat vragen over de identiteit van bepaalde personages, inclusief die van Old Henry, die zich ontpopt als een man die heel vaardig een revolver hanteert. Leuk. En dan is er nog de heftige en bloedige finale met een shootout die er zijn mag.
Fijne western.
scorsese
-
- 13165 berichten
- 11076 stemmen
UItstekende film over een boer en zijn zoon die in de problemen komen als ze een gewonde man helpen. Een goed opgebouwde western met een simpel verhaal, maar waarbij de personages goed uit de verf komen (inclusief de vader/zoon-relatie). Somber van toon en een aantal spannende scenes waaronder ook een bloederige finale.
Snaaf
-
- 129 berichten
- 337 stemmen
Fantastisch! No-nonsense. Westerns stellen mij eigenlijk bijna nooit teleur 
grandpa
-
- 278 berichten
- 506 stemmen
Goeie, degelijke no-nonsense western. Geen seconde spijt van gehad.
Brabants
-
- 2887 berichten
- 2145 stemmen
Old Henry een film met een apart verhaal wat waanzinnig uiteen wordt gezet. Echt mooie opbouw met wenteling tegen een schitterend decor. De setting is echt geweldig en het acteerwerk levensecht. Kostelijk genoten van deze prent.
notsub
-
- 1480 berichten
- 1465 stemmen
Voor mooie doorleefde koppen van de echte ruige mannen moet je bij Westerns zijn en Old Henry is geen uitzondering. Ik meen zelfs geen vrouw te hebben gezien in deze film, maar dat terzijde. Old Henry is vrij bondig voor een western, maar verloopt nog best traag. Er is veel aandacht besteed aan de opbouw en het spel tussen goed en kwaad zit geraffineerd in elkaar. Old Henry stelde nauwelijks teleur, al werd ik ook niet overdonderd. Daarvoor mist de film toch een meeslepende grootsheid, het blijft allemaal wat kleinschalig. Dat komt vast door de wat bescheiden productie, toch heeft Old Henry oook genoeg te bieden om te worden gezien.
Ryandenhaag77
-
- 7 berichten
- 7 stemmen
Na de reviews hier gelezen te hebben, de film gezien....
Genoten!!
Dank voor de terechte positieve reviews waardoor ik deze ben gaan kijken.
Ryandenhaag77
-
- 7 berichten
- 7 stemmen
Na de reviews hier gelezen te hebben, de film gezien....
Genoten!!
Dank voor de terechte positieve reviews waardoor ik deze ben gaan kijken.
wibro
-
- 11590 berichten
- 4098 stemmen
Een van de betere westerns van de laatste tijd. Ik moest toch vooral denken aan die westerns zoals die vroeger gemaakt werden. Zeker wat betreft die shoot-out aan het einde. Goed acteerwerk trouwens van die Henry en die twist op het einde mocht er natuurlijk ook zijn. In het kort samengevat: Old Henry heb ik ervaren als prima amusement in deze tijd dat de bioscopen gesloten zijn...maar zoals het er nu na uitziet gaat daar de komende week verandering in komen. 
4,0*
AC1
-
- 5775 berichten
- 909 stemmen
Ouderwetse, onderhoudende Western met goede dialogen maar zonder veel inhoud. Tijdens de grote climax van het verhaal begon ik me te realizeren dat het uiteindelijk toch niet veel voorstelt en dat ik 'm een dag later alweer vergeten zal zijn. Nee, Old Henry is niet het meesterwerk dat sommige hier willen verkondigen. Gewoon een leuke Western, niet meer niet minder. 6/10
Gerlof78
-
- 746 berichten
- 557 stemmen
Eindelijk weer eens een western, en ook een prima 1 ook met een goed spelende Tim Blake Nelson, goed verhaal en een mooie setting/omgeving. Vind het wel jammer dat er de laatste jaren niet echt goeie westerns worden gemaakt maar ja je kan ook niet alles kortom een puike western die het kijken waard is.
Icer
-
- 329 berichten
- 498 stemmen
Redelijk goede western zonder franje. De 'twist' heeft deze film, wat mij betreft, niet nodig en veroorzaakt eerder wat afbreuk dan een toevoeging aan het verhaal.
rondh
-
- 598 berichten
- 2308 stemmen
Sterke western. Zeker een aanrader voor de liefhebber. De film is erg sfeervol. Mooi gefilmd, goed geacteerd.
De film is spanning opbouwend, waarna het lekker los gaat aan het eind. Leukste in de film is toch wel de verassing over het 'geheim' van Old Henry.
De wind
-
- 206 berichten
- 211 stemmen
Sterke western. Zeker een aanrader voor de liefhebber. De film is erg sfeervol. Mooi gefilmd, goed geacteerd.
De film is spanning opbouwend, waarna het lekker los gaat aan het eind. Leukste in de film is toch wel de verassing over het 'geheim' van Old Henry.
Jammer altijd weer dat er mensen zoals jij zijn die het voor de andere verpesten
rondh
-
- 598 berichten
- 2308 stemmen
Jammer altijd weer dat er mensen zoals jij zijn die het voor de andere verpesten
Fisico
-
- 10039 berichten
- 5398 stemmen
Inderdaad een erg fijne western. Rechttoe rechtaan met een duidelijk verhaal en prima pace waarbij alles in een 90 minuten wordt afgehandeld. Tim Blake Nelson doet het geweldig hier, maar niet alleen hier, want deze acteur met zijn erg karakteristieke verwilderde kop doet het steeds meer dan prima. Doet me eigenlijk wat denken aan Sam Rockwell.
Ik kan alleen maar de positieve reacties hier onderschrijven. Vanuit en underdogrol is het altijd fijn om de bad guys lik op stuk te geven. De film is klein, de locaties zijn beperkt en draaien hoofdzakelijk rond de boerderij en ook de cast is niet groot. Maar meer heeft een film soms niet nodig om raak te zijn.
Arleta
-
- 37 berichten
- 370 stemmen
Niet slecht. Betere acteurs dan ik had verwacht. Maar toch echt een moderne western.
Geef mij de "oude" maar.
Arleta
-
- 37 berichten
- 370 stemmen
Niet slecht. Betere acteurs dan ik had verwacht. Maar ..... geef mij toch maar de oude westerns
teigertje
-
- 2947 berichten
- 2076 stemmen
Een fenomenale western
En wat een verassing de acteur Tim Blake Nelson als oude Henry speelt hierin zo magnifiek als de onverwachte held.
Met wel een heel speciale achtergrond.
Zijn postuur zou je niet verwachten,dat de man speciale skills heeft.
En zijn uitstraling is ijzersterk in deze film.
Hopen dat hij nog meer van dit soort films of aktie films zal maken.
Als de onverwachte outsider die niet het postuur van een kleerkast heeft.
Maar dat is juist het verassende wat hij heel goed neerzet.
De film moet even op gang komen,naar de climax
Een hoog niveau western film.
Gerelateerd nieuws

Rauwe wildwestfilm 'Old Henry' is een verborgen parel op Prime Video
Bekijk ook

The Swimmer
Drama, 1968
17 reacties

Der Fall Collini
Drama / Misdaad, 2019
36 reacties

Dune: Part One
Sciencefiction, 2021
639 reacties

Brimstone
Western / Thriller, 2016
1.014 reacties

The Mauritanian
Thriller / Biografie, 2021
77 reacties

Hytti Nro 6
Drama / Romantiek, 2021
22 reacties
Gerelateerde tags
double crosshidden cacheheadstrong sonhell unleashedold west legendbranded gang
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








