• 15.804 nieuwsartikelen
  • 178.307 films
  • 12.224 series
  • 34.004 seizoenen
  • 647.550 acteurs
  • 199.092 gebruikers
  • 9.377.055 stemmen
Avatar
 
banner banner

Wish Dragon (2021)

Animatie / Avontuur | 98 minuten
3,28 78 stemmen

Genre: Animatie / Avontuur

Speelduur: 98 minuten

Alternatieve titel: De Wensdraak

Oorsprong: China / Verenigde Staten / Canada

Geregisseerd door: Chris Appelhans

Met onder meer: John Cho, Jimmy Wong en Natasha Liu Bordizzo

IMDb beoordeling: 7,2 (38.314)

Gesproken taal: Mandarijn en Engels

  • On Demand:

  • Netflix Bekijk via Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Wish Dragon

"Three magical wishes. One life changing adventure."

Din is een jongeman die door zijn alleenstaande, werkende moeder wordt opgevoed. Op een dag stuit hij op een vuile theepot, gemaakt van jade. Daarin zit de magische draak Long, die Din drie wensen schenkt. Ondanks dat Long al eeuwen oud is, weet hij niets af van de huidige wereld. Het enige waar de draak immers om geeft is goud. Long kan enkel gezien worden door Din, die per ongeluk zijn eerste wens gebruikt om een kungfu-meester te worden.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Din (stemrol)

Long (stemrol)

Mom (stemrol)

Short Goon / Security Guard 2 (stemrol)

Pockets (stemrol)

Dad (stemrol)

Tall Goon (stemrol)

Buckley (stemrol)

Pipa God (stemrol)

Alle Media

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Film Pegasus

Film Pegasus (moderator films)

  • 31149 berichten
  • 5449 stemmen

Best wel een charmante film die eigenlijk gewoon Aladdin helemaal kopieert in een moderne setting. Niet bepaald origineel dus, maar het is nu niet dat Disney altijd zo origineel is. En ik las dat ze gewoon net als Disney zich baseerde op het originele verhaal. De hoofdrolspeler heet zelfs Din (AladDIN).

Niet helemaal origineel dus, maar de film weet dat wel. Verder de nodige humor die best werkt en alles mooi aangekleed. Best nog een leuke animatie!


avatar van H€yoka

H€yoka

  • 51 berichten
  • 202 stemmen

Dit moet wel de beste Netflix film zijn die ik gezien heb. Jammer genoeg een kinderfilm... en een eeuwenoud verhaal in een modern jasje.. Maar goed, het blijkt dat de originele Aladdin zich ook in China afspeelt dus mwja, ok dan.

Dit verhaal is natuurlijk het eeuwige afwisselen tussen "het gaat slecht, het gaat goed, het gaat slecht" tot het op het einde natuurlijk helemaal goed staat. Daar mag je je niet aan ergeren bij US kinderfilms. Net als de 'het enige wat ik wou, is mijn vader' quote waarvan de copyright houder inmiddels de rijkste persoon op aarde moet zijn.

Toch zijn er ook leuke momenten, die ik me anderhalve dag na kijken, niet meer kan herinneren. Dus ja, voldoende voor een 3* maar wegwerpmateriaal.


avatar van Fisico

Fisico

  • 10039 berichten
  • 5398 stemmen

Ja, dit is een zuivere kopie van Aladdin, maar wel een degelijke versie dan in een totaal andere setting. Geen woestijnen of Arabische invloeden, wel de achtergrond van een Chinese stad dat zijn roots verloochent en transformeert in een hypermoderne kapitalistische stad met torenhoge wolkenkrabbers.

Een film die minder draait rond de romantische liefde, maar meer over vriendschappen en ouderliefde. Over kansen ook om een toekomst uit te bouwen en deze vooral te grijpen. Bij momenten werd dit alles op een vrij moralistisch toontje neergezet, maar de animatiefilm komt er wel mee weg.

Niet geweldig top, maar zeker wel de moeite om eens bij de hand te nemen. Prima amusementswaarde voor het hele gezin. Ook de humor is best geslaagd. En gelukkig is de draak minder irritant dan aanvankelijk gedacht.