• 15.805 nieuwsartikelen
  • 178.323 films
  • 12.224 series
  • 34.004 seizoenen
  • 647.550 acteurs
  • 199.092 gebruikers
  • 9.377.091 stemmen
Avatar
 
banner banner

News of the World (2020)

Drama / Western | 118 minuten
3,30 705 stemmen

Genre: Drama / Western

Speelduur: 118 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten / China

Geregisseerd door: Paul Greengrass

Met onder meer: Tom Hanks, Helena Zengel en Elizabeth Marvel

IMDb beoordeling: 6,8 (100.518)

Gesproken taal: Engels en Duits

  • On Demand:

  • Netflix Bekijk via Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot News of the World

"Find where you belong."

De nasleep van de Amerikaanse Burgeroorlog. Een nieuwslezer reist door de staat Texas om het nieuws over de turbulente gebeurtenissen van de oorlog te verspreiden. Onderweg komt hij in aanraking met een jong weesmeisje, wier ouders werden vermoord door een Indiaanse stam. Hij tracht vervolgens het meisje naar haar familie in San Antonio te brengen.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Social Media

Volledige cast

Acteurs en actrices

Captain Jefferson Kyle Kidd

Johanna Leonberger

Simon Boudlin

Doris Boudlin

Mr. Branholme

Benjamin Farley

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Thomas83

Thomas83

  • 4028 berichten
  • 3633 stemmen

Een prettig kabbelende western roadtrip met een paar spannende scènes tussendoor. Niet helemaal zo goed als ik hoopte, voornamelijk omdat het allemaal wel een tikkeltje sentimenteel, simplistisch, braaf en doorsnee is, maar het is wel een aangename film. Bij vlagen mooie cinematografie en aardige locaties (zoals je mag verwachten van een western), en de muziek is aardig. Vond het einde wel een tikkeltje teleurstellend. En wat ik toch ook wel mis zijn wat beter uitgewerkte hoofdpersonages.

Tom Hanks heeft natuurlijk niet zoveel nodig om er wat van te maken (op de automatische piloot), en Zengel is ook best aardig en heeft echt het gezicht voor een western, maar omdat Captain Kidd en Johanna niet echt kunnen communiceren heeft de film wat betreft de dialogen ook maar weinig te bieden, zelfs al hebben die twee best chemie. Het blijft wat vlak allemaal. Wel meerder mooi gespeelde kleine rolletjes. De cast is zeer solide. 3.0*.


avatar van wibro

wibro

  • 11590 berichten
  • 4098 stemmen

Deze film bezorgde mij na afloop een zeer aangenaam gevoel ondanks dat deze western-roadmovie best wel voorspelbaar was. De beelden van het Texas anno 1870 oogden zeer mooi, dat de wonden van de Texanen om de verloren oorlog tegen de Noordelijke Staten nog vers waren was duidelijk te merken. Dat bracht soms wel de nodige spanning in deze best wel goede western. Toch zou deze film voor mij niet hoger gescoord hebben dan een 3,5 als ik niet zo gecharmeerd was van het voortreffelijke spel van Helena Zengel in de rol van Johanna. Vooral het einde vond ik ondanks de voorspelbaarheid toch wel zeer hartverwarmend.

4,0*


avatar van kos

kos

  • 46695 berichten
  • 8852 stemmen

Eerste halfuur had ik echt zo iets van 'gaap dit gaat een hele lange avond worden', maar gaandweg wist de film me toch steeds meer er in te krijgen.

Ben bepaald geen Hanks van maar voor rollen als dit is hij wel geschikt.

Trouwens nooit geweten dat er een beroep als dit was vroeger maar klinkt wel logisch.


avatar van Duke Nukem

Duke Nukem

  • 1785 berichten
  • 1985 stemmen

De eerste Amerikaanse nieuwslezer, nog voordat de tv bestond! Een hartverwarmende en soms ontroerende film met de immer sympathieke Tom Hanks en ook voortreffelijk spel van de Duitse Helena Zengel. De film duurt wat lang en je moet wel in de stemming zijn voor een wat traag verhaal. Maar gelukkig zit er hier en daar ook wat actie in. Het zou natuurlijk geen western zijn zonder wat schietwerk, mooie natuurlandschappen en mooie paarden!


avatar van opa-ben

opa-ben

  • 227 berichten
  • 630 stemmen

Ik heb genoten van de film, Tom Hanks was goed als altijd en ik was blij verrast door het spel va Helena Zengel, zijn 12- jarige tegenspeler. Vooral in het begin deed ze het geweldig.

Een goede film met mooie landschappen, ouderwets schietwerk met inventieve hagelpatronen en een heuse achtervolging.


avatar van Collins

Collins

  • 7301 berichten
  • 4315 stemmen

Tom Hanks reist met twee paarden en een wagen door Texas in 1870 en brengt elke avond in een ander stadje het nieuws. Hij leest krantenberichten voor aan een betalend publiek in een ambiance die afwisselend nieuwsgierig, jolig en vijandig aanvoelt. Aan de reacties van zijn (veelal ongeletterde) toehoorders kan de kijker goed aflezen hoe vooringenomen en bekrompen de bevolking in Texas in 1870 is. Van zwarten en Indianen moet men niets hebben. Even min van presiden Ulysses S. Grant, die wil dat de slavernij in Texas wordt afgeschaft voordat Texas deel van de Verenigde Staten kan gaan uitmaken.

Vreselijke mensen wonen in Texas. Zoveel is intussen duidelijk. Oh, toch niet. Regisseur Greengrass vindt het nog niet duidelijk genoeg. De schokkende kennismaking met het meisje waarmee Hanks per paard en wagen de rest van de film gaat doorbrengen, voedt nogmaals de gedachte dat de haat voor Indianen diep zit bij de bekrompen blanke Texaan.

En daarmee is het nog niet gedaan. Eenmaal onderweg vinden verscheidene voorvallen plaats die de kijker alert houden. Blanke Texanen zijn niet te vertrouwen en hebben alleen maar slechte intenties. De voeding van die emotie gaat door en door. Ik geef toe dat deze manier van film kijken het gemak dient. Ik weet immers op elk moment wie mijn vrienden zijn en wie mijn vijanden. Dat is zo voor mij bepaald. Heel handig. Nou nee. Eerder heel onbevredigend. Ik ontvang zo’n boodschap liever meer genuanceerd en met meer differentiatie. Ik kies mijn vrienden en mijn vijanden liever zelf.

News of the World is een western en tegelijkertijd een melancholisch drama. De score speelt een belangrijke rol om de kijker extra te emotioneren. De inzet van de muziek is allesbehalve subtiel. Elke scène die om ontroering vraagt wordt begeleid door dramatische pianoklanken. Wel zo gemakkleijk. Hoef ik zelf niet meer te bepalen wanneer ik aangedaan moet zijn.

Genoeg gejengeld. De film kijkt best prettig weg. Het verhaal kabbelt prettig voort en is best leuk. Tom Hanks speelt zijn rol prima. De jonge Helena Zengel heeft weinig tekst, maar acteert sterk. Dat deed zij ook al in de Duitse film Systemsprenger (2019). Het zou leuk zijn als zij haar jeugdjaren ontgroeid, niet in de vergetelheid raakt, zoals wel vaker met jong talent geschiedt.

Maar goed. Ik dwaal weer af. Dat zegt waarschijnlijk iets over de impact van News of the World. Een leuke wegkijker zonder echte uitdagingen of opvallendheden. News of the World is gewoon gemakkelijk in te nemen feelgood. Ik heb me een beetje geërgerd, maar ook wel vermaakt.


avatar van Star Wars

Star Wars

  • 104 berichten
  • 8 stemmen

Film na een half uur gezet en dat is bij mij vrij uniek, dus je kan wel stellen dat deze film simpelweg zeer slecht is.


avatar van scorsese

scorsese

  • 13169 berichten
  • 11078 stemmen

Aardige film over een nieuwslezer die besluit een weesmeisje terug te brengen naar haar familie. Een soms wat langdradige western/roadmovie die ook wat tijd nodig heeft om op gang te komen. Ook de relatie die ontstaat tussen de twee hoofdpersonages is wat voorspelbaar, maar de casting van Tom Hanks en de jonge Helena Zengel pakt wel prima uit. De film speelt zich af kort na de Amerikaanse burgeroorlog en ziet er in die hoedanigheid ook goed uit (de locaties en aankleding).


avatar van Sergio Leone

Sergio Leone

  • 4412 berichten
  • 3095 stemmen

Best goed.

Paul Greengrass laat z'n schokkerige camerawerk redelijk achterwege en dat zorgt voor een visueel aantrekkelijke western. Dat is verder ook te danken aan de geweldige aankleding, maar ook de soundtrack is fijn. Het zorgt in ieder geval voor een erg sfeervolle film.

Een beetje verrassend - ik zie Greengrass toch als actieregisseur - zijn het de weinige actiescènes die niet echt kunnen overtuigen. De film steunt echter op de relatie tussen een degelijke Tom Hanks - wel geen fan van hem - en de jonge actrice Helena Zengel. Naar het einde toe wil dat een tikkeltje onbevredigend worden, maar dat kost de film als geheel gelukkig niet al te veel punten.

3,5


avatar van tjitta

tjitta

  • 54 berichten
  • 72 stemmen

Vond het geen geweldige film. Voorspelbaar en een zoetsappig verhaal! Jammer! Heb veel betere films met Tom Hanks gezien!


avatar van Uier

Uier

  • 2006 berichten
  • 3749 stemmen

Miljaar, wat traag. Goede film om je slaapproblemen mee te tackelen.


avatar van MisterD 1985

MisterD 1985

  • 151 berichten
  • 984 stemmen

Tom Hanks is in mijn optiek een van de betere acteurs. Ook hier is hij weer sterk, maar helaas is het script ontzettend mager...


avatar van Antonev

Antonev

  • 1804 berichten
  • 1186 stemmen

Tom Hanks als rechtschapen en immer sympathieke good guy. Een rol die hem past als een op maat gemaakt pak.

Ook in het bescheiden News of the World spat de sympathie van hem af. Het verhaal is er een zonder toeters of bellen, zonder grote hoogte- of dieptepunten. Het is een aardige Western die voortkabbelt van begin naar eind.

Een aantal broeierige actie scènes zorgen er voor dat het nergens te flauw wordt en dat de kijker de aandacht niet verliest. Mooie landschappen en een puike aankleding doen de rest.

De cast haalt er uit wat er in zit en tilt deze film tot de maximaal haalbare hoogte. Er is ook zeker wel een bepaalde mate van chemie tussen Hanks en Zengel.

Prettige western die het niet te moeilijk maakt en ook nergens de grenzen op zoekt.


avatar van BlackBurn

BlackBurn

  • 15 berichten
  • 43 stemmen

Ik sluit me aan bij de meeste hier. Met een kleine kanttekening dat ik wel van dit soort westerns hou. De film is erg rustig, kijkt lekker weg, wordt nergens echt spectaculair, maar biedt veel mooie shots en Helena Zengel speelt geweldig. De film doet mijn inziens weinig fout.


avatar van Fisico

Fisico

  • 10039 berichten
  • 5398 stemmen

Toch wel een fijne rustige western. Eentje die rustig voort kabbelt zoals Hanks dat doet van dorp tot dorp met de krant in zijn hand. Zijn rustige leventje wordt overhoop gehaald wanneer hij een verweesd meisje wil terugbrengen naar haar familie.

De sfeer en setting zitten erg goed. Beetje grimmig en grauw. Weinig sympathieke figuren ook, daar in het Texas van 1870. De burgeroorlog is net voorbij, de slavernij staat op de helling en kleurlingen (zwarten en indianen) vallen best niet te veel op.

Een topper is dit. Iet, eerder eentje van 13 in een dozijn, maar de film doet weinig mis. Hoewel er niet eens een indiaan van dichtbij te zien is, worden wel weer enkele stereotypen getrokken, maar los hiervan meer dan degelijke film. Saai misschien voor sommigen al is het niet dat er niets gebeurd. Gewoon fijn om gezien te hebben, maar een echt wow-effect wordt nimmer gecreëerd.


avatar van paas

paas

  • 48 berichten
  • 469 stemmen

zware tegenvaller .....


avatar van jpbosch

jpbosch

  • 228 berichten
  • 589 stemmen

Ik hou van dit genre en Tom Hanks draagt de film, maar het verhaal had verder weinig omhanden. Prima vermaakt, maar komt nergens boven de middelmaat uit


avatar van blurp194

blurp194

  • 5498 berichten
  • 4195 stemmen

Tom Hanks begint wel een heel erg cliche te worden. Typecasting dekt de lading al lang niet meer. Elke keer weer hetzelfde soort rol, en elke keer is hij dezelfde goedzak - op dezelfde brombeer achtige manier. Ik begin me af te vragen of je het nog wel acteren kan noemen. En zijn films zijn allemaal ook nog eens zo voorspelbaar. Allemaal volgens een van te voren vastgelegd patroon, en met een onvermijdelijk happy end vanzelf.

Alle kleur moet ook in deze film weer van de andere acteurs komen. Helena Zengel doet dat best aardig, maar krijgt wat te weinig ruimte en tekst om er echt iets van te maken. En de bad guys komen al helemaal niet aan bod - maar dat spreekt ook vanzelf, daar was ik al.

En dan is het toch uiteindelijk een saaie en langdradige film. In niets onderscheidend, en niks nieuws te brengen. Jammer.


avatar van Diederik58

Diederik58

  • 835 berichten
  • 1468 stemmen

Aangename film met Tom Hanks in een prima rol.

Helena Zengel speelt ook prima. Ze had een wat prominentere rol mogen hebben. Ze was wat te braaf.

Overigens redelijk voorspelbaar verhaal,

maar dat is niet vervelend. Geen spektakelstuk. Een ingetogen verhaal over een nieuwslezer die een band krijgt met een wees. Beide acteurs zijn er in geslaagd om dit neer te zetten. Prettige westernsfeer.


avatar van Sense8

Sense8

  • 1 berichten
  • 0 stemmen

Star Wars schreef:

Film na een half uur gezet en dat is bij mij vrij uniek, dus je kan wel stellen dat deze film simpelweg zeer slecht is.

Ik heb de film nog niet gezien, maar bij dit soort commentaren gaan bij altijd mijn nekharen overeind staan; wat een arrogantie! Mijn ervaring is dat mensen die dit soort uitspraken doen vaak last hebben van zelfoverschatting.


avatar van mjk87

mjk87 (moderator films)

  • 14534 berichten
  • 4518 stemmen

Fijne film wel om te kijken. Typisch een Hanks-vehikel, keurig binnen de lijntjes en dus nergens echter overdonderend maar wel aangenaam kijkvoer met een regisseur die het tempo goed houdt. De sfeer is prima, de beelden van Texas zijn soms prachtig (vooral het gebruik van licht is bij vlagen geweldig) en op de achtergrond speelt wel een boeiende periode, al blijft dat te veel op de achtergrond om echt te beklijven. Hanks doet zijn ding en doet dat goed, het meisje is meer dan oké en al met al is dit gewoon een prima ding. Maar mag het soms iets meer buiten die lijntjes? 3,5*.


avatar van bjerik76

bjerik76

  • 2358 berichten
  • 1806 stemmen

Jammer ik had hem denk ik toch bruter / ruwer verwacht.

Vooral het kind vond ik eigenlijk behoorlijk slecht acteren waardoor ik me eigenlijk aan heel de film begon te irriteren . Ook moest ik wennen aan Tom Hanks in deze western.


avatar van AveMaria

AveMaria

  • 57 berichten
  • 38 stemmen

Prachtige film. Verwacht niet te veel actie maar hier volstaat de status van een drama. Schitterend acteerwerk van Tom Hanks en de Duitse actrice(tje) Helana Zengel. Daar gaan we nog wel wat van horen in de toekomst. Mooi camerwerk, goede muziek en de juiste sfeer. Lange zit maar de moeite zeker waard.


avatar van Zwaagje

Zwaagje

  • 84 berichten
  • 104 stemmen

Fijne rustige film met mooie (natuur) beelden. Er gebeurt niet heel veel, maar ik heb me zeker niet verveeld.


avatar van AveMaria

AveMaria

  • 57 berichten
  • 38 stemmen

Prachtige film. Verwacht niet te veel actie maar hier volstaat de status van een drama. Schitterend acteerwerk van Tom Hanks en de Duitse actrice(tje) Helana Zengel. Daar gaan we nog wel wat van horen in de toekomst. Mooi camerwerk, goede muziek en de juiste sfeer. Lange zit maar de moeite zeker waard.


avatar van kinkymen

kinkymen

  • 222 berichten
  • 565 stemmen

Prachtige film, ik heb genoten. Helemaal mijn genre.

Goed acteerwerk van Tom Hanks (waarvan ik altijd beschuldigd wordt dat ik zijn dubbelganger ben) en de acteerprestaties van het meisje mogen er ook wezen.

Af en toe prachtige natuurshots waar ik altijd van kan genieten.


Goede film hoor, score (James Newon Howard) ook prima in orde!


avatar van Thorak

Thorak

  • 6354 berichten
  • 1887 stemmen

Geen slechte film, maar zeer zeker ook weer geen goede film. Het verhaal is dun, traag en zeer voorspelbaar. Het was eigenlijk verrassend dat dit geen Disney film was.

Qua aankleding leek alles wel goed te kloppen, alleen wat je vaker ziet, zwartkruit revolvers waar patronen in geladen worden, dat blijft iets raars.

Maar beelden die overduidelijk versneld afgespeeld worden, dat kan toch echt niet meer in 2021? En dat zat er veelvuldig in...


avatar van Geno

Geno

  • 303 berichten
  • 225 stemmen

Super sentimenele deug drama. Uuugh


avatar van ASroma

ASroma

  • 298 berichten
  • 514 stemmen

Komt wat traag op gang maar in mijn optiek wordt het verhaal leuker gedurende de film. Niks mis mee, doet wat het moet doen.